Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Myslovitz
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #281
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
Ale żeby nie wziąć udziału w topie zespołu, który się samemu zgłosiło...
Muszę posypać głowę popiołem, bo to oczywiście nie że o tym topie MYSLOVITZ zapomniałem, tylko byłem przekonany że mam jeszcze tydzień. Icon_redface
Do tego stopnia pewny że nawet nie zaglądałem na forum. A też ostatnio tyle się u mnie dzieje, że zwyczajnie i czasu na to za wiele nie było.
Chociaż to że nie miałem go na głosowanie w Klasyku mogę sobie wybaczyć, ale to że tutaj mnie zabrakło - JUŻ NIE! Beksa Sciana

neo01 napisał(a):Kurczę, mam nadzieję, że nic się nie stało...
Żyję jeszcze, bez paniki moi drodzy. Icon_cool
Ale cieszę się, że ktoś się o mnie martwi.
Yacy napisał(a):u mnie pewnie jedna z dłuższych, co w sumie zaskoczyło mnie samego
Mnie to też bardzo zaskoczyło, że trzydzieści kilka utworów otrzymało lepsze oceny niż połowa zwycięzców z pozostałych topów! Icon_twisted
kajman napisał(a):Piosenki nie trawię (muzycznie zresztą też jest marniutka, ale pod tym względem bywają gorsze).
Ale to właśnie słowa budują nastrój tej piosenki...
Bo rzeczywiście do muzyki można by się przyczepić, ale ja tego nie robię. Icon_lol
kajman napisał(a):Formalnie to ten sam, ale w moim polskim topie była konkretna wersja (ta z Markiem).
Dziwne, ale dla mnie ta jest jednak słabsza.
thestranglers napisał(a):no patrz, a ja akurat uważam oryginał za lepszy
Czyli tutaj mamy podobne spojrzenie, dla mnie w tym nagraniu (z Markiem) słychać już słabszą formę naszego mistrza i większość z Was pewnie z sentymentu ją wybrało. Chociaż akurat kajmana nie mogę o to podejrzewać. Icon_wink
neo01 napisał(a):Jak dla mnie to w tym utworze akurat wypadł już słabo i o żadnym muzycznym geniuszu w tym przypadku mowy być nie może. Tam został usunięty jeden akord, który pan Marek uznał za "niezgrabny", dobrze pamiętam jak w Trójce o tym mówili
O widzisz jaka ciekawostka, o której kompletnie nie wiedziałem (a poza tym podzielasz moją opinię).
Miszon napisał(a):Pozytywne zaskoczenie to bardzo wysokie miejsce GDMA. Ciekaw jestem, na którą wersję głosowali głosujący
To też są dwie? W sumie więc dobrze że nie głosowałem w tym topie, bo wychodzę na strasznego laika! Icon_lol
A sam kawałek znakomity (mam na myśli wersję z debiutu, bo drugiej też jeszcze nie znam).
AKT! napisał(a):ciekawe, że dość słabo poradziły sobie te największe radiowe przeboje typu "acidland", "scenariusz", "dla ciebie" czy "chłopcy"
Bo one się naprawdę zestarzały (może oprócz "for You")! Icon_lol

No cóż, zatem zrobię jeszcze ten dodatkowy odsłuch pierwszej osiemnastki i później wrzucę wyniki, choć jak widzę czołówkę, to raczej niewiele bym w niej namieszał (swoim głosem).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.06.2023 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #282
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
Sundrajta napisał(a):To też są dwie? W sumie więc dobrze że nie głosowałem w tym topie, bo wychodzę na strasznego laika!
A sam kawałek znakomity (mam na myśli wersję z debiutu, bo drugiej też jeszcze nie znam).
Na "SM" nagrali drugą wersję (o której też nie wiedziałem do wczoraj Icon_wink). Ale dla mnie tylko pierwsza wersja, druga mnie odrzuciła.

No i cieszę się, że wszystko u Ciebie OK, to najważniejsze Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.06.2023 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #283
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
(27.06.2023 02:13 PM)AKT! napisał(a):  ciekawe, że dość słabo poradziły sobie te największe radiowe przeboje typu "acidland", "scenariusz", "dla ciebie" czy "chłopcy"
To faktycznie mocno zaskakujące jak na tutejsze topy, tym bardziej, że to, co poszybowało w zamian, to raczej dobre wybory. Mi akurat szkoda tej sztandarowej "Długości...", to jest myslovitzowy odpowiednik "Bittersweet Symphony" (tylko bez fajnego skrzypkowego motywu), zaś "Polowanie na wielbłąda" zamieniłabym na coś innego (nie załapało mi się nawet na top 200 radiowego roku 2000, tak więc ten...) za to iście elbowowski zwycięzca świetny. Bardzo miło, że "Good Day My Angel" i "To nie był film" doszły do 10-tki, choć w sumie to drugie też można uznać za jakąś tam oczywistość.

Świetnie było sobie powtórzyć te piosenki, zwłaszcza niesinglowe - Myslovitz pełno miał fajnych przebojów, przez co jednak łatwo czasem zapomnieć o głębokich cięciach. Lubię sobie narzekać na wtórność i pośledniość polskich wykonawców, ale w ich przypadku akurat niewiele nie tracą z pierwowzorów rzeczy inspirowane całą tą brytyjską alternatywą jak James, Ride, Suede, The Smiths itp. itd. I patrząc po ocenach na RYM (gdzie "Miłość..." i - tu się co poniektórzy was zdziwią - "Krowa" są w top 40 swoich roczników) raczej nie jest to moje polskie uprzedzenie. Icon_wink

(27.06.2023 07:04 PM)Sundrajta napisał(a):  
Miszon napisał(a):Pozytywne zaskoczenie to bardzo wysokie miejsce GDMA. Ciekaw jestem, na którą wersję głosowali głosujący
To też są dwie? W sumie więc dobrze że nie głosowałem w tym topie, bo wychodzę na strasznego laika! Icon_lol
A sam kawałek znakomity (mam na myśli wersję z debiutu, bo drugiej też jeszcze nie znam).
Kawałek był jeszcze na Sun Machine, ale
-- ups źle pamiętałam, faktycznie porwali się na nagranie togo drugi raz. xd Ogólnie płyta była skompletowana na siłę pod dyktando wytwórni, gdzie sam zespół planował po prostu EP'kę, więc stąd takie jaja.

(12.06.2023 10:23 AM)neo01 napisał(a):  A co do tych rozbieżności w przerwie między płytami, to rzeczywiście minęło de facto niecałe trzy lata, a ten rok 2003, który google pokazuje przy "Korovie" to może wersja deluxe (albo anglojęzyczna).
Nic nie wiem o wersji deluxe Icon_razz2 a pod koniec 2003 roku faktycznie wyszła wersja anglojęzyczna, ok. półtora roku po normalnej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2023 08:02 PM przez Dobromiera.)
27.06.2023 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #284
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
No to anglojęzyczna Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.06.2023 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #285
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
Ceneo twierdzi, że było takie coś jak edycja specjalna:

https://m.ceneo.pl/6446565
Widać tam 6 numerów z MwCzP.

Ja też coś takiego kojarzę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.06.2023 12:13 AM przez Miszon.)
28.06.2023 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #286
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
I tak oto prezentuje się moja czołówka utworów Myslovitz. Icon_idea
Pierwsze miejsce jest sporym zaskoczeniem, ale ja znałem ten kawałek, tylko przez bieg lat kompletnie o nim zapomniałem. Za to drugiego już nie znałem (lub może nie pamiętam?), a jak widać ten numer nie tylko w moich oczach wypadł znakomicie. A z tego co mi wyszło po przesłuchaniach, to właśnie debiut okazał się najmocarniejszym albumem w ich kolekcji. Tylko w tamtych czasach jakoś nie miałem okazji go posłuchać i powinienem tego żałować, bo te nagrania, byłyby ze mną od dawna. No ale ważne że są teraz (i po to właśnie był ten top)...
Przed topem stawiałbym, że to "Film..." wygra, ale okazało się, że kilka piosenek go pokonało w tym znakomity "Kraków", ale jak pisałem mnie bardziej pasuje wersja bez pana Marka...
Aha w dziesiątce jest też jeszcze jedno nagranie, którego nie kojarzyłem wcześniej, czyli "Życie to surfing". I jeszcze "Czytanka dla niegrzecznych", przy której miałem tyle zamieszania (na prezentowanej plejce), jak się okazuje i w przesłuchaniach nieźle namieszała.
I wygląda na to że mój głos w ścisłej czołówce by niczego nie zmienił, Za to zwycięzca byłby aż dwanaście lokat wyżej, tym bardziej szkoda że nie wyrobiłem się w czasie! Wow
Z tych bardziej znanych utworów zaskakuje niska lokata "Scenariusza..." a ten jak widać trzyma się u mnie dzielnie, może też dlatego że był taką żwawszą odskocznią od tej mroczniejszej, wręcz depresyjnej aury zespołu.
I jak kiedyś będzie re-top tego zespołu i znowu nie zdążę lub nie będę mógł zagłosować, to proszę uwzględnić to podsumowanie... Icon_arrow

1. Maj
2. Good Day My Angel
3. Kraków
4. To nie był film
5. Chciałbym umrzeć z miłości
6. Życie to surfing
7. Szklany człowiek
8. Deszcz
9. Mieć czy być
10. Scenariusz dla moich sąsiadów


11. Dla Ciebie
12. Noc
13. Blue Velvet
14. Polowanie na wielbłąda
15. Czytanka dla niegrzecznych
16. Długość dźwięku samotności
17. Gdzieś
18. Uciekinier
19. Peggy Brown
20. Telefon
21. Ukryte
22. Sprzedawcy marzeń

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.06.2023 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #287
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
Miszon napisał(a):Ceneo twierdzi, że było takie coś jak edycja specjalna:
O, no proszę. Ale akurat tutaj rok wydania to 2009 Icon_smile

Sundrajta napisał(a):I jak kiedyś będzie re-top tego zespołu i znowu nie zdążę lub nie będę mógł zagłosować, to proszę uwzględnić to podsumowanie...
Na pewno prowadzący będzie pamiętał, żeby tu zajrzeć Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
29.06.2023 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #288
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
neo01 napisał(a):O, no proszę. Ale akurat tutaj rok wydania to 2009
Discogs, że 2002:
https://www.discogs.com/release/11929832...ar-6-Bonus
może reedycja 2009?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2023 09:27 PM przez Miszon.)
29.06.2023 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #289
RE: Mychartsowy Top Myslovitz
ta wersja z discogsa to typowy straganowy pirat, których wtedy było pełno; jest napisane, że "unofficial release" Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.06.2023 09:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości