Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJE PŁYTY ROKU 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 508
Dołączył: Mar 2008
Post: #3
 
O reszcie krótko za co i dlaczego:

2. THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
Za piosenki krótko mówiąc wciągające melodie i cudowna aranżacje, które nie narzucając się przekazują klimat, ale nie wychodzą na pierwszy plan.

Najlepsze utwory:
- The Age Of The Understatement
- My Mistakes Were Made For You


3. LADYHAWKE – LADYHAWKE
Za to, że podoba mi się cała płyta od początku do końca. Że jest młoda zdolna utalentowana, a nie było jej ławo w życiu.

Najlepsze utwory:
- wszystkie

4. THE RACONTEURS - CONSOLERS OF THE LONELY
Kolejny raz się udało. Tak można powiedzieć w skrócie. I czasem mam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę, że są jeszcze muzycy z takim talentem i taką wyobraźnia w dzisiejszych czasach.

Najlepsze utwory:
- Salute Your Solution
- Many Shades Of Black


5. KINGS OF LEON - ONLY BY THE NIGHT
Im może było najciężej, ale nie czekali i wydali szybko kolejną płytę. A wymaganie były duże jedni uważają, że nie udźwigali presji inni, że to świetna płyta. Mi osobiście bardzo się podoba.

Najlepsze utwory:
- Sex On Fire
- Manhattan


6. BULLETS FOR MY VALENTINE - SCREAM AIM FIRE
Za to, że odbudowali moją wiarę w ten gatunek. Potrafili nagrać świetną płytę, która na dodatek okazuje się być przebojowa, a to dla mnie zawsze idealny mix.

Najlepsze utwory:
- Hearts Burst Into Fire
- Waking the Demon


7. SCARLETT JOHANSSON - ANYWHERE I LAY MY HEAD
Scarlett jest piękną utalentowaną aktorką, która umie śpiewać? Nie jest coś więcej. Myślę, że to nie przypadek, że odnalazła wspólny język z Woodym Allenem. A ta płyta to poniekąd moja odpowiedź na TV On The Radio, bo nie powiem czekałem na ich nową płytę, ale jakoś dziwnie do mnie nie przemawia.

Najlepsze utwory:
- Falling Down
- Fannin' Street


8. DUFFY – ROCKFERRY
Duffy bardzo wysoko, ale czy może być inaczej jeżeli nagrywa się tak świetną płytę, wypchaną po brzegi przebojami. Cudowny retro klimat i ten niesamowity głos.

Najlepsze utwory:
- Warwick Avenue
- Stepping Stone


9. THE MARS VOLTA - THE BEDLAM IN GOLIATH
Myślę, że to najlepsze płyta od czasu ich niezapomnianego debiutanckiego krążka. Trochę odpycha mnie ta dziwna historia tabliczki, ale naprawdę fajnie się tego słucha.

Najlepsze utwory:
- Aberinkula
- Goliath


10. CRYSTAL CASTLES - CRYSTAL CASTLES
Kto by pomyślał, że elektroniczny punk może być tak świetny. Na dodatek wspomagany odgłosami prosto jakby z naszych ulubionych gierek dzieciństwa.

Najlepsze utwory:
- Crimewave (Crystal Castles VS Health)
- Tell Me What To Swallow


11. THE FUTUREHEADS - THIS IS NOT THE WORLD
Wielki powrót po ciężkich przejściach z wytwórnią. Niezapomniany koncert i jeden z najlepszych singli roku czyli jak to mam napisane na setliście z tego koncertu Twist

Najlepsze utwory:
- The Beginning of the Twist
- Walking Backwards


12. PRIMAL SCREAM - BEAUTIFUL FUTURE
W końcu płyta na jaką czekałem. Może to tylko kwestia mojego nastroju, ale kiedy wychodził pierwszy singiel poczułem, że właśnie tak, tak powinni grać teraz.

Najlepsze utwory:
- Beautiful Future
- Can't Go Back


13. THE SUBWAYS - ALL OR NOTHING
Płyta niedoceniona przez innych pomimo całkiem przychylnej oceny prasy to jednak w podsumowaniach roku jej niema. Jak jednak bardzo lubię taką muzykę, a przy okazji muszę powiedzieć, że Butch Vig kolejny raz się spisał produkując kolejny po Against Me! z zeszłego roku świetny album. Już się nie mogę doczekać Green Day’a.

Najlepsze utwory:
- Girls & Boys
- Alright


14. RAZORLIGHT - SLIPWAY FIRES
Poprzednią płytę wręcz wielbiłem ta podoba mi się również, ale jednak nie byłem w stanie po tak krótkim czasie umieścić tego albumu wyżej.

Najlepsze utwory:
- Wire To Wire
- Burberry Blue Eses


15. THE VERVE – FORTH
Dobrze, że powrócili nagrali całkiem przyzwoity album z dobrymi piosenkami i tą jedną, która według mnie to mistrzowskie posunięcie. Myślę, że po latach nie tylko ja będę miał takie zdanie o Love Is Strong.

Najlepsze utwory:
- Love Is Noise
- Appalachian Springs


16. FALL OUT BOY - FOLIE A DEUX
Jakoś klimat i moment wydania tej płyty nie jest odpowiedni, aby mocniej się wsłuchać, ale od razu po pierwszych paru przesłuchaniach widać, że to znakomity album. Wiem, że wielu z was nie ceni tego zespołu (pomimo znakomitych recenzji w prasie fachowej na całym świecie). Tym razem mogę odpowiedzieć na to prostym stwierdzeniem „I Don’t Care”

Najlepsze utwory:
- She's My Winona
- (Coffee's For Closers)


17. PORTISHEAD – THIRD
Za perkusje w Muchine Gun. Gdy wychodził ten trzeci album byłem bardzo podekscytowany. Teraz jak znak już ten krążek to po prostu nie rozumiem co oni robili jak ich nie było?

Najlepsze utwory:
- We Carry On
- Machine Gun


18. MGMT - ORACULAR SPECTACULAR
Za to, że jak usłyszę te dźwięki to od razu jakoś tak weselej się czuję. I Kids to utwór pełen energii.

Najlepsze utwory:
- Time to Pretend
- Kids


19. SLIPKNOT - ALL HOPE IS GONE
Za to, że płyta jest świetna, a po jednym z najlepszych albumów ostatnich lat (The Subliminal Verses) wcale nie było to takie proste i oczywiste.

Najlepsze utwory:
- Psychosocial
- Dead Memories


20. SCARS ON BROADWAY - SCARS ON BROADWAY
Daron Malakian pokazał, że on to ma we krwi i potrafi takie kawałki chyba na poczekaniu wymyślić. Oczywiście przesadzam, ale płyta ekstremalnie przebojowa tak zresztą jak i każda SOAD. Minus za to, że w grupie nie gra Casey Chaos, który był na początku jej członkiem. Po prostu lubię Amen.

Najlepsze utwory:
- World Long Gone
- They Say
05.01.2009 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
MOJE PŁYTY ROKU 2008 - marsvolta - 05.01.2009, 08:46 PM
[] - marsvolta - 05.01.2009, 08:49 PM
[] - marsvolta - 05.01.2009 08:50 PM
[] - Listoholik - 06.01.2009, 12:11 AM
[] - Listoholik - 06.01.2009, 12:13 AM
[] - ku3a - 08.01.2009, 03:15 PM
[] - marsvolta - 09.01.2009, 03:12 PM
[] - Listoholik - 09.01.2009, 08:29 PM
[] - kleschko - 25.01.2009, 09:55 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJE PŁYTY ROKU 2010 marsvolta 8 2 161 31.03.2011 04:50 PM
Ostatni post: Remo
  MOJE PŁYTY XXI WIEKU marsvolta 99 72 422 26.11.2010 06:58 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJE PŁYTY ROKU 2009 marsvolta 5 1 874 04.03.2010 05:02 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 228 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości