Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJE PŁYTY ROKU 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJE PŁYTY ROKU 2008
MOJE PŁYTY ROKU 2008

  1. METALLICA - DEATH MAGNETIC
  2. THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  3. LADYHAWKE - LADYHAWKE
  4. THE RACONTEURS - CONSOLERS OF THE LONELY
  5. KINGS OF LEON - ONLY BY THE NIGHT
  6. BULLETS FOR MY VALENTINE - SCREAM AIM FIRE
  7. SCARLETT JOHANSSON - ANYWHERE I LAY MY HEAD
  8. DUFFY - ROCKFERRY
  9. THE MARS VOLTA - THE BEDLAM IN GOLIATH
  10. CRYSTAL CASTLES - CRYSTAL CASTLES
  11. THE FUTUREHEADS - THIS IS NOT THE WORLD
  12. PRIMAL SCREAM - BEAUTIFUL FUTURE
  13. THE SUBWAYS - ALL OR NOTHING
  14. RAZORLIGHT - SLIPWAY FIRES
  15. THE VERVE - FORTH
  16. FALL OUT BOY - FOLIE A DEUX
  17. PORTISHEAD - THIRD
  18. MGMT - ORACULAR SPECTACULAR
  19. SLIPKNOT - ALL HOPE IS GONE
  20. SCARS ON BROADWAY - SCARS ON BROADWAY
05.01.2009 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
 
O płycie roku:

Wybrać w tym roku najlepszą płytę to nie trudne zadanie. Od pierwszego przesłuchania Death Magnetic wiedziałem, że mam do czynienia z płytą, która przejdzie do historii. Wydawać by się mogło, że takie stwierdzenia nie mają sensu, ja jednak mam wrażenie, że nie przesadzam. Kilka faktów, które towarzyszyły wydaniu płyty i poprzedzały ten dzień może o tym zaświadczyć. Przede wszystkim atmosfera podgrzewana przez zespół, nowe urywki utworów ze studia, ciągłe zapowiedzi i powolne odsłanianie szczegółów, a na sam koniec wspólne odsłuchiwanie płyty z fanami na antenie radia w audycji, którą poprowadził Dave Grohl. Dawno już nikt takiego szumu związanego z wydaniem płyty nie zrobił. A od strony muzycznej? Tutaj jest nawet lepiej niż można byłoby się spodziewać. Już pierwszy singiel zwiastował najlepsze (oczywiście wcześniej poznaliśmy za pośrednictwem oficjalnej strony Cyanide i My Apocalypse). Natomiast największe wrażenie robi na mnie płyta jako całość. Czuć ducha dawnego zespołu, który koncentrował się na kompozycji i proponował słuchaczowi mieszankę świetnych riffów i wciągających refrenów gdzie głowa sama się od razu kiwała. Tak jest też tutaj. Miałem pomysł by nie wyróżniać najlepszych utworów bo w sumie płyta stanowi całość i w warstwie tekstowej i muzycznej, ale muszę powiedzieć, że najbardziej podoba mi się Broken Beat And Scarred. To dowód na to, że można zrobić coś wspaniałego i wpadającego w ucho, a jednocześnie nie zapomnieć o reszcie czyli o poziomie. Z drugiej strony All Nightmare Long, który może i od tej strony muzycznej jest najlepszy na płycie, ale nie jest już tak przebojowy jak Broken. Chciałbym jeszcze wyróżnić najlepszą solówkę na płycie, a jest nią według mnie ta z Unforgiven III. Idealnie współgra z utworem wchodzi w odpowiednim momencie i tak wpasowuje się w utwór, że później trudno sobie jest go bez niej wyobrazić. Taka właśnie powinna być idealna solówka i takie lubię najbardziej. Kirk zresztą popisał się nie jeden raz na tej płycie i mam nadzieje, że na następne popisy nie będziemy musieli czekać następne pięć lat.
05.01.2009 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #3
 
O reszcie krótko za co i dlaczego:

2. THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
Za piosenki krótko mówiąc wciągające melodie i cudowna aranżacje, które nie narzucając się przekazują klimat, ale nie wychodzą na pierwszy plan.

Najlepsze utwory:
- The Age Of The Understatement
- My Mistakes Were Made For You


3. LADYHAWKE – LADYHAWKE
Za to, że podoba mi się cała płyta od początku do końca. Że jest młoda zdolna utalentowana, a nie było jej ławo w życiu.

Najlepsze utwory:
- wszystkie

4. THE RACONTEURS - CONSOLERS OF THE LONELY
Kolejny raz się udało. Tak można powiedzieć w skrócie. I czasem mam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę, że są jeszcze muzycy z takim talentem i taką wyobraźnia w dzisiejszych czasach.

Najlepsze utwory:
- Salute Your Solution
- Many Shades Of Black


5. KINGS OF LEON - ONLY BY THE NIGHT
Im może było najciężej, ale nie czekali i wydali szybko kolejną płytę. A wymaganie były duże jedni uważają, że nie udźwigali presji inni, że to świetna płyta. Mi osobiście bardzo się podoba.

Najlepsze utwory:
- Sex On Fire
- Manhattan


6. BULLETS FOR MY VALENTINE - SCREAM AIM FIRE
Za to, że odbudowali moją wiarę w ten gatunek. Potrafili nagrać świetną płytę, która na dodatek okazuje się być przebojowa, a to dla mnie zawsze idealny mix.

Najlepsze utwory:
- Hearts Burst Into Fire
- Waking the Demon


7. SCARLETT JOHANSSON - ANYWHERE I LAY MY HEAD
Scarlett jest piękną utalentowaną aktorką, która umie śpiewać? Nie jest coś więcej. Myślę, że to nie przypadek, że odnalazła wspólny język z Woodym Allenem. A ta płyta to poniekąd moja odpowiedź na TV On The Radio, bo nie powiem czekałem na ich nową płytę, ale jakoś dziwnie do mnie nie przemawia.

Najlepsze utwory:
- Falling Down
- Fannin' Street


8. DUFFY – ROCKFERRY
Duffy bardzo wysoko, ale czy może być inaczej jeżeli nagrywa się tak świetną płytę, wypchaną po brzegi przebojami. Cudowny retro klimat i ten niesamowity głos.

Najlepsze utwory:
- Warwick Avenue
- Stepping Stone


9. THE MARS VOLTA - THE BEDLAM IN GOLIATH
Myślę, że to najlepsze płyta od czasu ich niezapomnianego debiutanckiego krążka. Trochę odpycha mnie ta dziwna historia tabliczki, ale naprawdę fajnie się tego słucha.

Najlepsze utwory:
- Aberinkula
- Goliath


10. CRYSTAL CASTLES - CRYSTAL CASTLES
Kto by pomyślał, że elektroniczny punk może być tak świetny. Na dodatek wspomagany odgłosami prosto jakby z naszych ulubionych gierek dzieciństwa.

Najlepsze utwory:
- Crimewave (Crystal Castles VS Health)
- Tell Me What To Swallow


11. THE FUTUREHEADS - THIS IS NOT THE WORLD
Wielki powrót po ciężkich przejściach z wytwórnią. Niezapomniany koncert i jeden z najlepszych singli roku czyli jak to mam napisane na setliście z tego koncertu Twist

Najlepsze utwory:
- The Beginning of the Twist
- Walking Backwards


12. PRIMAL SCREAM - BEAUTIFUL FUTURE
W końcu płyta na jaką czekałem. Może to tylko kwestia mojego nastroju, ale kiedy wychodził pierwszy singiel poczułem, że właśnie tak, tak powinni grać teraz.

Najlepsze utwory:
- Beautiful Future
- Can't Go Back


13. THE SUBWAYS - ALL OR NOTHING
Płyta niedoceniona przez innych pomimo całkiem przychylnej oceny prasy to jednak w podsumowaniach roku jej niema. Jak jednak bardzo lubię taką muzykę, a przy okazji muszę powiedzieć, że Butch Vig kolejny raz się spisał produkując kolejny po Against Me! z zeszłego roku świetny album. Już się nie mogę doczekać Green Day’a.

Najlepsze utwory:
- Girls & Boys
- Alright


14. RAZORLIGHT - SLIPWAY FIRES
Poprzednią płytę wręcz wielbiłem ta podoba mi się również, ale jednak nie byłem w stanie po tak krótkim czasie umieścić tego albumu wyżej.

Najlepsze utwory:
- Wire To Wire
- Burberry Blue Eses


15. THE VERVE – FORTH
Dobrze, że powrócili nagrali całkiem przyzwoity album z dobrymi piosenkami i tą jedną, która według mnie to mistrzowskie posunięcie. Myślę, że po latach nie tylko ja będę miał takie zdanie o Love Is Strong.

Najlepsze utwory:
- Love Is Noise
- Appalachian Springs


16. FALL OUT BOY - FOLIE A DEUX
Jakoś klimat i moment wydania tej płyty nie jest odpowiedni, aby mocniej się wsłuchać, ale od razu po pierwszych paru przesłuchaniach widać, że to znakomity album. Wiem, że wielu z was nie ceni tego zespołu (pomimo znakomitych recenzji w prasie fachowej na całym świecie). Tym razem mogę odpowiedzieć na to prostym stwierdzeniem „I Don’t Care”

Najlepsze utwory:
- She's My Winona
- (Coffee's For Closers)


17. PORTISHEAD – THIRD
Za perkusje w Muchine Gun. Gdy wychodził ten trzeci album byłem bardzo podekscytowany. Teraz jak znak już ten krążek to po prostu nie rozumiem co oni robili jak ich nie było?

Najlepsze utwory:
- We Carry On
- Machine Gun


18. MGMT - ORACULAR SPECTACULAR
Za to, że jak usłyszę te dźwięki to od razu jakoś tak weselej się czuję. I Kids to utwór pełen energii.

Najlepsze utwory:
- Time to Pretend
- Kids


19. SLIPKNOT - ALL HOPE IS GONE
Za to, że płyta jest świetna, a po jednym z najlepszych albumów ostatnich lat (The Subliminal Verses) wcale nie było to takie proste i oczywiste.

Najlepsze utwory:
- Psychosocial
- Dead Memories


20. SCARS ON BROADWAY - SCARS ON BROADWAY
Daron Malakian pokazał, że on to ma we krwi i potrafi takie kawałki chyba na poczekaniu wymyślić. Oczywiście przesadzam, ale płyta ekstremalnie przebojowa tak zresztą jak i każda SOAD. Minus za to, że w grupie nie gra Casey Chaos, który był na początku jej członkiem. Po prostu lubię Amen.

Najlepsze utwory:
- World Long Gone
- They Say
05.01.2009 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
marsvolta napisał(a):4. THE RACONTEURS - CONSOLERS OF THE LONELY
Najlepsze utwory:
- Salute Your Solution
- Many Shades Of Black

a index 14: carolina drama?
a index 03: you don't understand me?

to są chyba raczej najlepsze momenty na tym krążku!
Icon_wink
06.01.2009 12:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
marsvolta napisał(a):15. THE VERVE – FORTH
Najlepsze utwory:
- Love Is Noise

a ja myślę, że na tej płycie wszystko jest lepsze od Love Is Noise Icon_wink2




PS. A w ogole, to mamy tylko 4 wspólne płyty w Top 20 płyt roku 2008
odnajdź moje podsumowanie, i sprawdź, czy się przypadkiem nie pomyliłem w rachunkach! Icon_wink2
06.01.2009 12:13 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
znakomity zestaw.
Twoja płyta roku będzie zapewne także moją najbardziej lubianą zagraniczną płytą zeszłego roku. a podium uzupełniałyby Raconteurs i Scars On Broadway. muszę się z tą Ladyhawke zapoznać, bo tak ją chwalisz nie tylko tu. zresztą nie tylko Ty.
ciekawe czy nowy Razorlight spodoba mi się tak jak bym chciał...
Listoholik napisał(a):a index 14: carolina drama?
a index 03: you don't understand me?

to są chyba raczej najlepsze momenty na tym krążku!
Icon_wink
wow, ale numer - całkowicie się z Tobą zgadzam Icon_razz.
08.01.2009 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #7
 
Dla mie utwór Salute Your Solution jest najlepszy na płycie. I tu już zdania nie zmienie, a reszta? Mogę się nawet zgodzić, że jest wiele świetnych utworów na płycie ja wybierałem po dwa.
Akurat padło na Many Shades of Black, ale mogło to być równie dobrze Consolers Of The Lonely, Old Enough, Rich Kid Blues albo Carolina Drama.
Wybrałem bo ten utwór ma w sobie jakąś moc i chociaż podobał mi się falami to końec końców muszę przyznać, że trochę się go w tym roku nasłuchałem. Trochę za sprawą mojego brata, który akurat ten utwór sobie jakoś wybrał i szczegulnie w samochodzie ciągle mi to puszcza.
09.01.2009 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
marsvolta napisał(a):padło na Many Shades of Black [...] bo ten utwór ma w sobie jakąś moc i chociaż podobał mi się falami to końec końców muszę przyznać, że trochę się go w tym roku nasłuchałem.

końec końców nasłuchałeś się pewnie dlatego, że to numer singlowy jest Icon_wink2
ale ja proponuję abyś zmienił repertuar i zatrzymał się na dłużej przy innym indexie z tej płyty Icon_biggrin3
09.01.2009 08:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
 
zestaw niczego sobie Icon_wink2

[Obrazek: kleschko.png]
25.01.2009 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJE PŁYTY ROKU 2010 marsvolta 8 2 103 31.03.2011 04:50 PM
Ostatni post: Remo
  MOJE PŁYTY XXI WIEKU marsvolta 99 70 953 26.11.2010 06:58 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJE PŁYTY ROKU 2009 marsvolta 5 1 813 04.03.2010 05:02 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 202 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości