Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #104
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
Lecimy dalej Icon_cool

Cytat:131 Fine Young Cannibals - I'm Not The Man I Used To Be
132 Talk Talk - Talk Talk
134 Strange Names - I Can't Control Myself
135 Adam Ant - Puss N' Boots
136 Robbie Nevil - C'est La Vie
137 Wax - Right Between the Eyes
138 !!! - must be the moon
139 Dodgy - Making the Most Of …
140 the Cars - I'm Not the One

140 - The Cars to sympatyczna ekipa, choć niekoniecznie jakaś moja ulubiona. Utworu nie pamiętałem, ładna kołysanka.
138 - dance-punk to chyba jeden z nielicznych nurtów, które kiedyś tam istniały, ale naprawdę rozwinęły się dopiero 20 lat później, i w wykonaniu !!! łączy dużo rzeczy naraz, jakie w muzyce lubię. Po pierwsze, słoneczny, niemal plażowy klimat, po drugie - rytm, ogólne utanecznienie muzyki, a po trzecie taka punkowa buta (choć niekoniecznie niechlujstwo), która imponuje.
137 - kompletny anonim dla mnie, niezbyt oryginalny, jednak cóż powiedzieć - chwyta od razu.
136 - może być
135 - to teraz wiem, do czego przypiąć manierę wokalną niektórych wykonawców z lat dzisiejszych. Sama piosenka... przypałowa. Mega chwytliwa ale i głupawa taka. Icon_biggrin
134 - nie wiem czemu tu nie umieściłeś Icon_razz2 najbardziej melodyjna piosenka od Wild Beasts na tamtej płycie - pamiętam, że nawet Michałowi 91d nie podobało mi się, że nie byłem do niej przekonany... "Catherine Wheel" byłoby taką sobie pioseneczką, ale zespół wyraźnie wykorzystuje wszystkie zdobycze współczesnej myśli muzycznej - jest kontrast pomiędzy wesolutką melodyjką, a dość mrocznym, basowo sunącym podkładem, pogłosami itd.
133 - współczesne synth-funki nawiązujące do czegoś dawniej. Przebój od pierwszej do ostatniej sekundy.
132 - Talk Talk to zespół kompletny. Pięć płyt, każda w jakiś sposób ważna. Tytułowy utwór zespołu to mega chwytliwa piosenka, choć sam bym wybrał "Today".
131 - wstyd przyznać, że znam tylko dwa największe hity zespołu, a tu jak widzę, mają dużo więcej do zaoferowania. O i to jest przykład piosenki pop, która jest i mroczna i tajemnicza. Icon_biggrin Najlepsze nagranie w dziesiątce.

Tak więc znów dziesiątka naprawdę bardzo dobra!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.01.2021 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia - Dobromiera - 19.01.2021 05:22 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów dziobaseczek 24 22 922 01.05.2022 12:30 AM
Ostatni post: santosz
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 36 295 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 124 560 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 279 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości