Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
building.........................

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2019 09:34 PM przez dziobaseczek.)
22.09.2017 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej Muzyki Wszech czasów
Gdzie się u Ciebie kończy lekka, a zaczyna ciężka?
22.09.2017 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej Muzyki Wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Gdzie się u Ciebie kończy lekka, a zaczyna ciężka?
Niebawem wyjaśnię. Jeszcze jest średni top.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2017 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej Muzyki Wszech czasów
Niniejszy top jest przewidywany jako jednorazowy, podobnie, jak w przypadku topu muzyki ciężkiej. Przy czym różnica między lekkim i ciężkim jest taka, że o ile w dziedzinie muzyki ciężkiej powiedziano już właściwie wszystko i moja wrażliwość już (z racji wieku) jest ukierunkowana głównie na lżejsze brzmienia - zatem niniejsze zestawienie może ulec jeszcze modyfikacjom w przyszłości a sam top aktualizacji. Różnica technicznie będzie dość niejednoznaczna. W niektórych punktach muzyka "średnia" będzie się przenikać z "lekką" i niuanse będą decydować o klasyfikacji. Nazwijmy to pewna wrażliwość, czy bardziej emocje towarzyszące słuchaniu kompozycji. Porównałbym to ze zderzeniem. W przypadku ciężkiej - zderzenie z murem, średniej - z chlebem czy ciastem. W przypadku lekkiej - z puchową poduszką.
Aktualizację topu muzyki lekkiej i średniej przewiduję po przejściu na emeryturę (czyli jak Bóg da za ok. 25 lat). Będzie to to klamra zamykająca już mój żywot. Póki co zaprezentują Wam i sobie w sumie też, klamerkę zamykająca 40 lat mojego życia. Top lekkiej muzyki będzie zrobiony po raz pierwszy i jest to poważne obnażenie się z moich różnych fascynacji i oddanie światu cząstki mojego jestestwa. Nigdy nikomu nie ukrywałem, że muzyka jest częścią mnie i stanowi dla mnie bardzo ważny aspekt rzeczywistości. Zatem będzie to odmiana emocjonalnego ekshibicjonizmu. I każda z tych piosenek miała dla mnie ogromne znaczenie. Za namową przyjaciela skondensuję top do 300 pozycji. Każdy artysta będzie reprezentowany jedną piosenką - co może stanowić pewnego rodzaju kontrowersję, ale będę wyjaśniał intencję z biegiem Topu. Druga charakterystyka będzie taka, że będzie toi top płynący z serducha, zatem może zdarzyć się seria zdumiewających niesprawiedliwości. Zdarzyć się może, że zespół X szczycący się wielkimi osiągnięciami, odkrywającymi nowe lądy i generalnie potężny przegra z zespołem Y, który nagrał jedną płytą i zniknął niczym meteor. Od razu uczulam, że jako, że jest to top wysoce subiektywny zdecydowanie mogę przysiąc, że X zespołem wybitnym jest, nawet jeśli pokonany zostanie przez Y. Gdybym robił top Wykonawców - a raczej nie przewiduję - zestawienie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Trzecia rzecz - być może zdarzy się, że przeoczę jakąś ważną piosenkę - będę się starał, by do tego nie dopuścić. Wówczas po jakimś czasie być może przekażę Erratę Topu. Umieszczę daną piosenkę w miejscu ex-aequo z inną. Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie. Póki co zapraszam do słuchania, komentowania lub po prostu obserwację. Powoli rozpoczynamy Wielkie Podsumowanie Muzyki Lekkiej wg Dziobasa.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.09.2017 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Witam

Z racji braku należytej ilości czasu podsumowanie będzie realizwane wg niniejszego klucza
Cyklicznie - Co tydzień 15 piosenek odpowiednio ułożonych ale jadąc alfabetycznie, czyli w najbliższy piątek zacząłbym od Cyfr - zbierałbym to w XCLS - owe zestawienie a na końcu zebrałbym wszystkie "podia" i okraszone odpowiednim opisem - poukładał już ostatecznie. Niektóre literki mogą potrwać więcej np. C lub T a niektóre byłyby połączone - np. X+Q.
Szacuję, że zakończenie topu miałoby miejsce - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej Muzyki Wszech czasów i wielkie podsumowanie Średniej Muzyki Wszech czasów - w okolicach marca 2020.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.02.2019 01:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
średniej muzyki? słyszałem takie określenie co najwyżej w odniesieniu do jakości Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2019 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Stworzyłem takie pojęcie już dawno - jest nieswoiste i nieostre, ale dla ułatwienia zrozumienia dziobasowej logiki (a nie zaprzeczam, że to nie jest łatwe) odsyłam do definicji jak wyżej - "Różnica technicznie będzie dość niejednoznaczna. W niektórych punktach muzyka "średnia" będzie się przenikać z "lekką" i niuanse będą decydować o klasyfikacji. Nazwijmy to pewna wrażliwość, czy bardziej emocje towarzyszące słuchaniu kompozycji. Porównałbym to ze zderzeniem. W przypadku ciężkiej - zderzenie z murem, średniej - z chlebem czy ciastem. W przypadku lekkiej - z puchową poduszką " - Sporo osób doradzało mi, bym nie robił Podsumowania życia w takim rozbiciu - ale ja stwierdzam, że warto. Sami się o tym przekonacie, gdy będę je odsłaniał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 02:18 PM przez dziobaseczek.)
06.02.2019 02:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
czytałem, ale porównywanie brzmienia do ciasta jest dla mnie średnio obrazowe xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2019 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Po prostu "średnia" znaczy tyle, co nie dość lekka na "lekką", a nie dość ciężka na "ciężką". Po prostu zabrakło lepszego jednowyrazowego określenia na ten stopień... ciężkości, tak to rozumiem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.02.2019 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
O Artur wyjaśnił to najrozsadniej. Ale czasem możemy się rozbić o niuanse, więc będą zarzuty o niekonsekwencję. Podtrzymuję swoją nomenclature. Ciasto lub chleb. Oraz mur i puchowa podusia. Uderz się nimi i poczujesz różnicę Icon_wink

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.02.2019 04:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
No chyba, że chleb krasnoludów...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.02.2019 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
jest niefortunne, ale akceptuję

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2019 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Proszę, niech pierwsza osoba odwiedzająca ten temat zaproponuje dowolną literę alfabetu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2019 06:24 PM przez dziobaseczek.)
07.02.2019 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
X [iks]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.02.2019 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Mogę poprosić o jeszcze jedną dowolnie wybrana literę alfabetu pierwsza osobą która tu zajrzy. X nie jest jakoś bardzo popularna. Ale wykorzystam. Jutro efekty.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
07.02.2019 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
ulubiona literka kajmana: F Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.02.2019 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Oni nie weszli do kontenerów FX1S i FX1L - Było blisko - Wielkie oklaski dla tych artystów

Frida Sundemo - Drawn To You
French Horn Rebellion - Dancing Out
Frank Black - Headache
Florence And The Machine - Heavy In Your Arms
Fischerspooner - Never Win
Xan Young - The Future
The xx — Crystalized
XC-NN - Lifted
The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
The Flys - Got You (Where I Want You)
The Frank And Walters - Indian Ocean
The Fratellis - Baby Fratelli
Facing New York - Full Turn
Fairchild Republic - Arcadia
Fall Out Boy - The Take Over, The Break's Over
Fang Island - Life Coach
Far - Mother Mary
Fatboy Slim - Praise You
Feargal Sharkey - A Good Heart
Fiction Factory - (Feels Like) Heaven
Fightstar - Hazy Eyes
Fountains of wayne - I Just Want to Sink to the Bottom With U
Four tet - Smile Around The Face
Fun Loving Criminals - Fun Lovin Criminal
Future Unlimited - Lightweight Eyes
Five O'Clock Heroes – City of Lights
fig dish - Seeds
The Faint — Glass Danse
Forty Foot Echo - Save Me
Frida - I Know There's Something Going On
Frou Frou - Breathe In
Future Screens - Outta Sight
Frightened Rabbit - The Modern Leper
Fiction - Careful
FINS! – Out of Sight
Faber Drive - Tongue Tied

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2019 07:44 PM przez dziobaseczek.)
08.02.2019 07:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Wszech czasów
Kontener FX1L - 1/4 Finału

15 The Fixx — Two Different Views
14 Firehouse - When I Look Into Your Eyes
13 First Rate People - Funny Games
12 Foster The People - Houdini
11 Frankie Goes To Hollywood - Relax
10 Foreigner - I Want To Know What Love Is
9 Fish - Something in the air
8 Fleetwood Mac - Big Love
7 Fine Young Cannibals - I'm Not The Man I Used To Be
6 Friendly Fires - Hawaiian Air
5 Flash & The Pan - Waiting For A Train
4 Fenech-Soler — Kaleidoscope

3 The Fat Lady Sings - Arclight
2 The Farm - All Together Now

1 Fashion - You In The Night


------------------------------------------------------

Kontener FX1S - 1/4 Finału

15 Future Islands – Before the Bridge
14 Franz Ferdinand - 11 - 40 ft
13 Fou De Toi – Only In My Head
12 Failure - Another Space Song
11 Floater - The Sad Ballad Of Danny Boy
10 Fuck Buttons - Surf Solar
9 Fossil - Moon
8 Foals - Lonely Hunter
7 Fury In The Slaughterhouse - Every Generation Got Its Own Disease
6 The Folk Implosion - Free To Go
5 Feeder - High
4 XTC - Making Plans For Nigel

3 Fuel - Shimmer
2 The Frames - Angel At My Table

1 Fleet Foxes - Mykonos

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2019 12:15 PM przez dziobaseczek.)
08.02.2019 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
Oni nie weszli do kontenerów P1S i P1L - Było blisko - Wielkie oklaski dla tych artystów

The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
The Panic Channel - Why Cry
The Postal Service - Such great heights
P'aris - Focus
Pacifier - Home
Paper Lions - Believer
Patrick Wolf - The City
Patti Smith - Because The Night
Paul Carrack - Don't Shed A Tear
Paul Young - People Like You
Pavement - Elevate Me Later
Pendragon - As Good As Gold
Person To Person - High Time
Pete Shelley - You Can't Take That Away
Peter Bjorn and John - It's Your Cal
Pitty Sing - Radio
Plus-Minus - Steal The Blueprints
Pomegranates - 50's
Poolside - If We Make It
POP ETC - Hungry Like The Wolf
Porcelain Raft – Unless You Speak From Your Heart
Porches - Be Apart
PREP - Cheapest Flight
Purity Ring - Ungirthed.
Puscifer - The Undertaker (Renholder Mix)
P.M. Dawn - Paper Doll
Pacific! - Hot Lips
Penguin Prison - A Funny Thing
Pseudo Echo - Dancing Until Midnight
Plain White T's - Rhythm of Love
PNAU - Wild Strawberries
Pinemarten – Built For Two
Prides - Messiah
primal scream - Jailbird
Protocol - Wheres The Pleasure?
PVT - Window

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2019 10:54 AM przez dziobaseczek.)
09.02.2019 02:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia
Oczywiście następne bedą literki P a potem A -
Proszę, aby kolejna osoba, która otworzy - przekaże kolejną literkę.
Z wyjątkiem P, A, X, F.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.02.2019 02:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów dziobaseczek 24 22 421 01.05.2022 12:30 AM
Ostatni post: santosz
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 34 993 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 122 446 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 037 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości