Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODSUMOWANIE ROKU 2008
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
PODSUMOWANIE ROKU 2008
To pierwsze moje podsumowanie . Postanowiłem nie umieszczać wiecej jak trzydzieści najważniejszych dla mnie utworów listy.
A poza tym nie chcę Was zanudzać..... Icon_wink2 Icon_mrgreen
Listę zacząłem układac właśnie od TOP 30 dlatego do podsumowania liczyłem utwory z tego kryterium.
Przyjałem tradycyjną punktację znaczy za pierwsze miejsce 30 punktów , 2 m. - 29 pkt, 3 m. 28 pkt itd ... i za 30 miejsce 1 punkcik.


W roku 2008 :

- odbyły sie 52 notowania,
- w podsumowaniu rocznym załapało się ogólem 155 utworów :
z tego ; tylko 40 polskich ,
- 11 utworów dotarło do miejsca 1 (akurat wszystkie załapały sie do TOP 30 podsumowania) Icon_wink2


Ok no to jadymy :


Msc . Pkt. Ile tyg. Najw Ile na 1

30 . 245 . 13 . 04 . - . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
29 . 248 . 11 . 04 . - . LIFE EXPECTANCY – Klone
28 . 249 . 13 . 06 . - . ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI – Strachy Na Lachy
27 . 252 . 16 . 06 . - . POLSKA MIŁOŚĆ – Raz Dwa Trzy
26 . 274 . 11 . 01 . 5 . IN THE PRESENCE OF ENEMIES PART 2 - Dream Theater


Ciekawostką jest iż Dream Theater pojawili sie od razu w debiucie na szczycie i byli tam przez całe 5 tygodni , po kolejnych 7, 8 nie było po nich śladu... i tak bywa Icon_wink2
03.01.2009 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
z wymienionej 5-tki nie mam żadnego faworyta, ale liczę, że takowi się pojawią wyżej Icon_wink2
03.01.2009 04:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Szkoda że tylko 30, chętnie bym więcej zobaczył i na pewno bym nie był zanudzony Icon_smile2 Super że Klony się załapały do trzydziechy, a DT spodziewałem się wyżej, ale rzeczywiście karierę mieli krótką, chociaż spektakularną Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
03.01.2009 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
Listoholik napisał(a):z wymienionej 5-tki nie mam żadnego faworyta, ale liczę, że takowi się pojawią wyżej Icon_wink2
mamy wprawdzie troszke inne gusta, ale takze mam nadzieję ze cos tam sobie upatrzysz Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):Szkoda że tylko 30, chętnie bym więcej zobaczył i na pewno bym nie był zanudzony Icon_smile2
Bardzo mnie to cieszy i przyjałem do wiadomości. Icon_wink2 Icon_biggrin3 No dobra . Nie będę juz mieszał , w ciagu kilku dni przedstawię najwazniejsza część podsumowania. A później wkleję całość . BTW Ciekawe jak wyjdą nasze podsumowania, bo z przekroju całego roku wydaje mi się że bedziemy mieć niezlą średnia wspólnych utworów Icon_wink2

EDIT ; najwiekszym pechowcem ktory nie załapał sie do TOP 30 okazał się : Icon_wink2

31 . 243 . 11 . 02 THANK YOU FOR LISTENING - Hurt
03.01.2009 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Aro napisał(a):Bardzo mnie to cieszy i przyjałem do wiadomości. Icon_wink2 Icon_biggrin3 No dobra . Nie będę juz mieszał , w ciagu kilku dni przedstawię najwazniejsza część podsumowania. A później wkleję całość .
OK, umowa stoi Icon_smile2
Aro napisał(a):BTW Ciekawe jak wyjdą nasze podsumowania, bo z przekroju całego roku wydaje mi się że bedziemy mieć niezlą średnia wspólnych utworów Icon_wink2
Właśnie oglądam wyniki i jest całkiem ciekawie Icon_mrgreen Pewnie wieczorkiem zacznę odliczanie. Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
03.01.2009 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Aro napisał(a):30 . 245 . 13 . 04 . - . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
28 . 249 . 13 . 06 . - . ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI – Strachy Na Lachy
Te były u mnie. Strachy chyba z Renatą.
Ale najbardziej podoba mi się to:
Aro napisał(a):27 . 252 . 16 . 06 . - . POLSKA MIŁOŚĆ – Raz Dwa Trzy
Icon_smile2 niestety u mnie nie dało rady.
03.01.2009 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
Miejsca 25 - 21

Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na 1

25 . 277 . 11 . 01 . 2 . THE KINGDOM – Portal
24 . 283 . 19 . 05 . - . GOLIATH – The Mars Volta
23 . 287 . 13 . 02 . - . PRAWDZIWA MIŁOŚĆ – Homo Twist
22 . 307 . 14 . 03 . - . SAVING US - Serj Tankian
21 . 320 . 19 . 02 . - . LOST - Michael Buble


W kolejnej czesci pojawia sie kolejny lider z 2008 roku.

Grupa Portal wydaje swietny album "Blood red tape" a "Kingdom" wciąz walczy o punkty do kolejnych podsumowań . Icon_wink2

To samo z The Mars Volta . Do niedawna jedyny utwór ktory goscił na mojej liscie dociera do miejsca 5. Choc trochę to trwało gdy oswoiłem sie z całym rewelacyjnym albumem "Bedlam in Goliath" , który ma pewne miejsce w pierwszej dziesiątce albumów 2008 roku.

"Matematyk" Homo Twist, który pojawił sie na wiosnę 2008 roku bardzo mnie zachwycił. I przez długi czas był to mój numer jeden w polskich albumach Icon_wink2 . Maleńczuk i spółka w bardzo dobrym wydaniu , nadal w swietnej formie i jak zwykle zaważyły cięte teksty Macka oraz ciezkie i mocne granie ktore bardzo lubię .

Za to Serj'a wolałem z Systemami, ale i solowy album "Elect The Dead" z 2007 roku nie uszedł mojej uwadze Icon_wink2 Moim ulubionym utworem zostaje "Saving Us" .

No i na 21 pojawia sie Michael Buble ktory wielu z Was moze zaskoczyć obecność na mojej liście Icon_wink2 No cóz "Call Me Irresponsible" to takze bardzo dobra płyta . I przyznam ze gdybym ukladał liste wczesniej to napewno nie zabrakło by wysmienitego "Me & Mrs. Jones" . Jazz i swing w najlepszym wydaniu.

Kolejne odslony jutro . Pozdrawiam Icon_wink2
03.01.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
z tej części wybieram to:

Aro napisał(a):24 . 283 . 19 . 05 . - . GOLIATH – The Mars Volta
22 . 307 . 14 . 03 . - . SAVING US - Serj Tankian

bardzo lubię. może nawet zaraz sobie puszczę Icon_smile2
03.01.2009 07:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
Aro napisał(a):28 . 249 . 13 . 06 . - . ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI – Strachy Na Lachy
to dla mnie zdecydowany faworyt!!! mimo że bez Renaty... Icon_wink2
a w kolejnej piątce..? Muszę pomyśleć Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.01.2009 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Jak na razie to Homo Twist i Knopfler (aż mnie naszła ochotę na posłuchanie tego numeru Icon_biggrin) podobają mi sięz tego topu. Reszty nie znam albo nie lubię (Portal, Ser)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.01.2009 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Yacy napisał(a):a w kolejnej piątce..? Muszę pomyśleć Icon_wink2
Icon_wink2 Icon_lol
03.01.2009 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
W tej piątce mamy aż 3 wspólne, z czego dwa są u mnie znacznie niżej, ale za to jeden znacznie wyżej Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
03.01.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
p.u.r.h. napisał(a):W tej piątce mamy aż 3 wspólne, z czego dwa jednak są u mnie znacznie niżej, a jeden znacznie wyżej
własciwie to wiem ktore, bo oczywiscie słynny wojownik u Ciebie osiagał wielkie sukcesy Icon_wink2 {ale nie bede nic wiecej zdradzać Icon_mrgreen ]
03.01.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #14
 
Miejsca 20 - 16

Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na1

20 . 325 . 19 . 08 . - . PRZEBICIE DO ŚRÓDMIEŚCIA – Lao Che
19 . 337 . 30 . 10 . - . A LITTLE PIECE OF HEAVEN – Avenged Sevenfold
18 . 367 . 16 . 03 . - . PIGEON DRUMMER – No-Man
17 . 375 . 21 . 05 . - . TO TAME A LAND – Dream Theater
16 . 398 . 19 . 01 . 2 . NAGLE – Anna Maria Jopek



Lao Che – Przyznam ze i mnie zaskoczyło to miejsce w podsumowaniu. Choć wcale nie powinno. Niesamowity utwór z niesamowitym klimatem z rewelacyjnej płyty, który wzrusza , zmusza do zadumy , refleksji .porusza wiele ważnych rzeczy patriotyzm, męstwo, cierpienie, śmierć . „Niech was prowadzi Bóg, honor, Ojczyzna”
Gdy usłyszałem wersję na Przystanku Woodstock dokładnie 1 sierpnia ubiegłego roku dostałem gęsiej skórki , krew gdzieś odpłynęła, łzy cisnęły się do oczu , targały mną rożne inne uczucia……a potem tłum na przeszło 100 tysięcy gardeł odśpiewał „Jeszcze Polska…”

Avenged Sevenfold – kolejny wielki utwór zespołu , które bardzo lubię i czekam już na nową plytę, i chyba najoryginalniejszy z całego albumu , taki musical i mocny rock w jednym Icon_smile2

No-Man – a to dzieki Andrzejowi ( p.u.r.h. )poznałem za co mu serdecznie dziękuję. Icon_biggrin3 Nie trzeba było mnie dlugo namawiac , skoro udzielał się sam Steven Wilson….. Icon_wink2

Dream Theater – wyszło że ten cover Iron Maiden z kompilacyjnej plyty “Maiden Heaven” podoba mi sie najbardziej i wciąż zbiera punkty…..

Anna Maria Jopek – „Nagle” jako trzeci z całej jedenastki dotarł do miejsca 1 w połowie marca . Utwór który jest mi szczególnie bliski , uwielbiam do tej pory, głównie za genialny tekst, ale także za subtelny klimat w jaki wprowadza nas sama artystka. Zasłużenie zajmuje wysoką pozycje w podsumowaniu roku.
04.01.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Aro napisał(a):22 . 307 . 14 . 03 . - . SAVING US - Serj Tankian
Aro napisał(a):20 . 325 . 19 . 08 . - . PRZEBICIE DO ŚRÓDMIEŚCIA – Lao Che
Aro napisał(a):18 . 367 . 16 . 03 . - . PIGEON DRUMMER – No-Man
Te 3 były/są u mnie na liście.
Bardzo ładny wynik "Przebicia". Icon_smile2
Szczerze mówiąc to na taki sam liczę u siebie w 2009. Icon_wink2
04.01.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Aro napisał(a):20 . 325 . 19 . 08 . - . PRZEBICIE DO ŚRÓDMIEŚCIA – Lao Che
19 . 337 . 30 . 10 . - . A LITTLE PIECE OF HEAVEN – Avenged Sevenfold
18 . 367 . 16 . 03 . - . PIGEON DRUMMER – No-Man
17 . 375 . 21 . 05 . - . TO TAME A LAND – Dream Theater
16 . 398 . 19 . 01 . 2 . NAGLE – Anna Maria Jopek
W tej piąteczce mamy dwa wspólne i mogę zdradzić że tym razem u mnie oba są wyżej Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
04.01.2009 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Cieszy mnie świetny wynik "The Kingdom", które u mnie kryzys ma już za sobą.

Jeszcze bardziej satysfakcjonuje mnie pozycja "A Little Piece Of Heaven". Nie napisałem jeszcze nigdzie, że ten utwór miałby szanse na kosmiczny wynik u mnie, gdyby nie to, że w pewnym momencie zaczął mi się kojarzyć z teledyskiem, który bardzo szybko mi obrzydł i zupełnie nie pasował do tak wielkiego dzieła...
Dopiero po pewnym czasie uwolniłem się od niego, ale wtedy już było za późno...

Teraz już mogę wspomnieć, że bardzo podoba mi się miejsce 16 Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.01.2009 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
p.u.r.h. napisał(a):W tej piąteczce mamy dwa wspólne i mogę zdradzić że tym razem u mnie oba są wyżej Icon_mrgreen
jesli chodzi o jeden z nich to byłem pewny , natomiast w drugim przypadku przyznam ze mnie zaskoczyłeś, bo jednak myslałem że lepiej radził sobie tylko u mrsapa Icon_wink2
mrsap napisał(a):Cieszy mnie świetny wynik "The Kingdom", które u mnie kryzys ma już za sobą.
Natomiast u mnie w chwili obecnej zapali drugi oddech tylko nie wiem na jak długo...
mrsap napisał(a):Jeszcze bardziej satysfakcjonuje mnie pozycja "A Little Piece Of Heaven". Nie napisałem jeszcze nigdzie, że ten utwór miałby szanse na kosmiczny wynik u mnie, gdyby nie to, że w pewnym momencie zaczął mi się kojarzyć z teledyskiem, który bardzo szybko mi obrzydł i zupełnie nie pasował do tak wielkiego dzieła...
Ja rzadko ogladam teledyski, poniewaz uwazam ze sa one dla mnie zbędne Icon_wink2 . Ale w tej rzadkości zdołaem ujrzeć teledysk do utworu Icon_wink2 i przynam że na poczatku bardzo mnie zaskoczył, może nie zniesmaczył ale to spowodowane było tym ze szybko o nim zapomniałem Icon_wink2
mrsap napisał(a):Teraz już mogę wspomnieć, że bardzo podoba mi się miejsce 16 Icon_wink2
Fakt. zbiegło się z Twoim debiutem, będę trzymał kciuki. Icon_smile2
05.01.2009 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #19
 
Miejsca 15 - 11

Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na1

15 . 420 . 24 . 03 . - . COMFORTABLY NUMB ( LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL) - David Gilmour feat. David Bowie
14 . 428 . 20 . 01 . 1 . CONQUEST - The White Stripes
13 . 439 . 25 . 05 . - . PORCELAIN HEART - Opeth
12 . 457 . 22 . 02 . - . DREAMLESS - Moonspell
11 . 469 . 16 . 01 . 12 . ALL NIGHTMARE LONG – Metallica



David Gilmour feat. David Bowie – Chyba stało się to ze względu LPMN. Tak. Pan Marek wpuścił na listę WYWH .. i jest tam do dziśâ€Ś.. Ja natomiast postawiłem znaleźć album z którego pochodzi ten utwór i okazało się że jest to pełna wersja koncertowa pt. „ Remember That Night Live At The Royal Albert” z 2007 roku . Ha. Ile tam smaczków. Mnie zachwycił klasyk zaśpiewany z innym wielkim Davidem . A utwór największe sukcesy odnosił na przełomie maja I czerwca. Gorąco polecam całą płytę, takie rarytasy nigdy się nie zestarzejąâ€Ś.. Icon_smile2

The White Stripes – dla mnie ten wykonawca to juz legenda i bardzo żałuję ze spóźniłem sie ze swoja listą na forum , bo myślę że na fantastycznym Conquest by sie nie skończyło…. Z „Icky…. ” tak się niestety stało..

Opeth – Porcelanowe serduszko, to kolejny utwór którym zaraził mnie niejaki p.u.r.h. Icon_wink2 Na pewno wiecej na temat wykonawcy opowie sam wynalazca bo podejrzewam że……. . Icon_mrgreen
A cała płyta „Watershed” miodzio . Mysle ze TOP 5 albumów ubiegłego roku.

Moonspell – nie da się zapomnieć jak saferłel gdy zobaczył na mojej liscie tego wykonawcę przestraszył sie nie na żarty… Icon_mrgreen Przyznam ze i ja miałem pewne obawy.
A tu proszę gdzie temu spokojnemu utworowi do okultyzmu, wampiryzmu , czarnej magii itp. Itd. Icon_lol
Gothic metal w fantastycznym wydaniu…

Metallica
– Mysle ze wielu z Was zaskoczy tak niska pozycja utworu. 12 tygodni na pierwszym i tylko na jedenastym miejscu w podsumowaniu. Kurcze kiedy podliczyłem wyniki oniemiałem .i podliczyłem jeszcze raz. Icon_lol A fakty okazały się nieubłagane .
Jak to możliwe. Ano możliwe. Cztery miesiące z całego roku na liscie to widocznie za malo aby było wyzej.
I tak sobie myslę że troszkę niesprawiedliwe są takie roczne podsumowania, bo utwór wiele punktów nagromadzi i w nowym roku i prawdopodobnie skonczy w kolejnym podsumowaniu z podobnym wynikiem.
A sam utwór to najlepsza wizytówka Metallici od lat. Icon_smile2
05.01.2009 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Aro napisał(a):15 . 420 . 24 . 03 . - . COMFORTABLY NUMB ( LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL) - David Gilmour feat. David Bowie
14 . 428 . 20 . 01 . 1 . CONQUEST - The White Stripes
13 . 439 . 25 . 05 . - . PORCELAIN HEART - Opeth
12 . 457 . 22 . 02 . - . DREAMLESS - Moonspell
11 . 469 . 16 . 01 . 12 . ALL NIGHTMARE LONG – Metallica

Dwa z tych numerów już się u mnie pojawiły, a trzeci... Icon_wink2 Icon_mrgreen Przyznaję że widziałem go wyżej, ale nie jest źle, tym bardziej że to pewnie nie jest ich ostatnie słowo w tym Topie Icon_smile2
Zresztą cała piątka świetna, pomimo tego że 15 i 14 u mnie nie punktowały.

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
05.01.2009 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości