Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane utwory do nauki?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Polecane utwory do nauki?
Ostatnio tworzę sobie playlistę do nauki (ale także do relaksu, a czasami nawet do poobiedniej drzemki). Na chwilę obecną wygląda ona tak: https://www.sendspace.com/file/f6x71f Pozycji jest już całkiem sporo, niemniej jednak każdą rekomendację przyjmę z otwartymi rękoma.
Obecnie na playliście znajdują się m.in.:

- muzyka poważna/klasyczna
- jazz "w starym stylu"
- klasyczne kompozycje z Dalekiego Wschodu
- ballady tureckie
- przeróbki znanych utworów w wersjach instrumentalnych na fortepian
- kompozycje new age.

Oprócz tego są też drobne elementy ambientu, smooth jazzu, muzyki arabskiej oraz perskiej + tak zwane "wolne strzały" (w stylu "Candlelight" Csézy i "Make You Feel My Love" Adele).
25.08.2017 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #2
RE: Polecane utwory do nauki?
Hmm ... nie wiem za bardzo co mogę ci polecić, ale zaryzykuję i zaproponuję coś od Caro Emerald. Moją ulubioną jest druga płyta (The Shocking Miss Emerald), którą zawsze włączam gdy mam ochotę się zresetować lub odpocząć. Bardzo przyjemna, różnorodna, zachaczająca o wspomniany jazz "w starym stylu". Ciężko mi wybrać jeden utwór, więc w wolnym czasie możesz przesłuchać i wybrać coś dla siebie.
Piszę z telefonu i nie mam możliwości sprawdzenia co tam już masz, ale mam nadzieję, że się nie powtórzyłem Icon_biggrin
26.08.2017 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Polecane utwory do nauki?
Ja nie wiem co zaproponować, bo przy nauce zdecydowanie wolę ciszę i spokój.
Natomiast na pewno jakieś spokojniesze (instrumentalne?) utwory by mi nie przeszkadzały.
26.08.2017 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adikman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Aug 2017
Post: #4
RE: Polecane utwory do nauki?
Sprawdziłem listę. Jest absolutnie rozrośnięta. Nie wiem po co ci Jeszce dodatkowe propozycje. Skup się na nauce przede wszystkim zamiast na doborze muzyki do niej.
26.08.2017 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Polecane utwory do nauki?
Gaspard napisał(a):Hmm ... nie wiem za bardzo co mogę ci polecić, ale zaryzykuję i zaproponuję coś od Caro Emerald. Moją ulubioną jest druga płyta (The Shocking Miss Emerald), którą zawsze włączam gdy mam ochotę się zresetować lub odpocząć. Bardzo przyjemna, różnorodna, zachaczająca o wspomniany jazz "w starym stylu". Ciężko mi wybrać jeden utwór, więc w wolnym czasie możesz przesłuchać i wybrać coś dla siebie.
Być może ma jakieś takie rzeczy na swoich płytach, ale to, co znam, jest raczej zbyt przebojowe.
Tomekk napisał(a):Ja nie wiem co zaproponować, bo przy nauce zdecydowanie wolę ciszę i spokój.
I dajesz radę? Natłok myśli Cię nie zadręcza?
adikman napisał(a):Sprawdziłem listę. Jest absolutnie rozrośnięta. Nie wiem po co ci Jeszce dodatkowe propozycje. Skup się na nauce przede wszystkim zamiast na doborze muzyki do niej.
Widzę, że nowy użytkownik ma cięty język Icon_wink Jak pisałem, ta playlista ma służyć nie tylko do nauki. A że lubię odkrywać nowe rzeczy, no to...
26.08.2017 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Polecane utwory do nauki?
prz_rulez napisał(a):I dajesz radę? Natłok myśli Cię nie zadręcza?
czasami może, ale z reguły nie.
Najlepiej się uczę - rozmawiając z kimś o materiale, który przerobiłem Icon_smile
26.08.2017 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Polecane utwory do nauki?
No ja też najbardziej lubię z kimś powtarzać, ale na studiach o to ciężko Icon_rolleyes

Jeśli kogoś to ciekawi - do nauki/snu polecam moje dzisiejsze odkrycie, czyli utwory kompozytora António Fragoso - miłe, łagodne dźwięki.
27.08.2017 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze najlepsze utwory roku 2018 - Spotify i Deezer prz_rulez 17 4 668 11.09.2019 09:58 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Najciekawsze i najbardziej oryginalne utwory świąteczne prz_rulez 5 1 394 22.07.2019 11:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości