Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guns N'Roses
Gdańsk, Stadion Energa - 20.06.2017
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Guns N'Roses
Pisałem już o tym na innym forum - kopiuję też tutaj. Icon_smile

Pomysł, by jechać na koncert Guns N'Roses, pojawił się w grudniu. Razem z dwoma kolegami z pracy (fanami Gunsów, ja raczej nie jestem, chociaż lubię ich piosenki) postanowiliśmy kupić bilety - już pierwszego dnia sprzedaży! Udało się bez żadnych problemów. 256 zł za sektor General Admission.

Na krótko przed koncertem kupiliśmy jeszcze okolicznościowe koszulki i ... jedziemy do Gdańska! W pociągu pełno ludzi, i wszyscy na koncert. Siedzieliśmy na podłodze, bo już nie udało nam się dostać miejscówek na pociąg. Nic to, podróż minęła szybko i w świetnych nastrojach.

Przy stadionie byliśmy dość wcześnie, ale nie chciało nam się wchodzić na koncerty supportów: Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile

W końcu weszliśmy na płytę stadionu - pełno ludzi! Guns N'Roses wyszli na scenę punktualnie o 21:00. Nie uwierzyłbym wcześniej, ale grali bite 3 godziny! Niestety nagłośnienie było wielkim rozczarowaniem, bo na początku trudno było się nawet zorientować, jakie kawałki zagrali. Potem już było lepiej - gdzieś tak od czwartej piosenki: "Estranged", "Welcome to the Jungle", "You Could Be Mine", "November Rain", "Knockin' On Heaven's Door" i mój ulubiony "Civil War" - to były najlepsze momenty. Niestety nie zagrali "Don't Cry"!

Była też niespodzianka w postaci tematu przewodniego do "Ojca chrzestnego" w wykonaniu Slasha - pięknie! I bardzo płynnie przeszedł do początkowego riffu ze "Sweet Child O'Mine". Mistrz. Bohater koncertu. Kolejną niespodzianką było też zagranie "Black Hole Sun" z repertuaru Soundgarden - to na cześć niedawno zmarłego Chrisa Cornella. Ładny gest.

Axl Rose bardzo przytył, ale nadal potrafi się wydrzeć. Icon_biggrin

Na bis zagrano "Paradise City", ale mnie już nie było na stadionie... tak bardzo mnie bolały nogi, że musiałem wyjść i gdzieś usiąść. Cóż, starość nie radość! Icon_razz2

Ogólnie rzecz biorąc - świetny koncert, który na pewno będę mile wspominać.

[Obrazek: 1ce020d1cc48dfeegen.jpg]

[Obrazek: 567df9f6ce03fd0egen.jpg]

[Obrazek: b93f7d7677667973gen.jpg]
24.06.2017 12:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Guns N'Roses
1981 napisał(a):Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile
Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.
24.06.2017 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Guns N'Roses
(24.06.2017 01:03 PM)prz_rulez napisał(a):  
1981 napisał(a):Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile
Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.

Killing Joke to 10x lepszy zespół niż GNR, to GNR powinno supportować KJ xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.06.2017 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Guns N'Roses
prz_rulez napisał(a):Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.
Ach, ty obrońco uciśnionych! Icon_biggrin

Na pewno byli tacy, którzy poszli na Dodę! Ale w przeważającej większości komentarzy jej imię wywoływało raczej uśmieszek politowania, a nie ekscytację.
24.06.2017 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Guns N'Roses
Jakby co, to nie chciałem Cię urazić.
1981 napisał(a):Ale w przeważającej większości komentarzy jej imię wywoływało raczej uśmieszek politowania, a nie ekscytację.
To przykre bardzo. A Doda ma i super głos, i super kawałki na koncie. Niektóre nawet rockowe. Na pewno nie jest kiciarą.
A Killing Joke istnieją dłużej niż Gunsi Icon_lol
24.06.2017 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Guns N'Roses
Super przeżycia. Widać, że był to udany koncert.
a co do Dody - jaka jest każdy widzi i słyszy Icon_razz
25.06.2017 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #7
RE: Guns N'Roses
Nie widziałem jeszcze żaden koncertowej relacji na tym forum, dlatego miło było przeczytać powyższe sprawozdanie. Szczególnie zaciekawił mnie fakt wykonania utworu Black Hole Sun. Chętnie bym to usłyszał.

Uwaga o Killing Joke bardzo zaskakująca. Nie jest to może komercyjny rock na miarę powyższego zespołu, ale to niewątpliwie legenda muzyki metalowej. Zapewne bardziej inspirująca niż samo Guns N'Roses.
29.06.2017 08:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości