Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
51 notowanie z 21.12.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
51 notowanie z 21.12.2008
Trochę opóźnione, ale jest. Icon_smile2
Obiecałem, że napiszę jak moja praca się zmaterializuje, co niniejszym czynię. Kto słuchał ostatniej Listy Przebojów to już wie co zajmuje mi teraz tyle czasu. Icon_smile2 Od grudnia współpracuję z bezpłatnym miesięcznikiem Nasz Płock [nakład lokalny - kilkaset egzemplarzy], w którym właśnie znalazło się miejsce dla muzyki. Icon_smile2 Poniżej pierwszy artykuł w przygotowanej przeze mnie wersji [doklejone logo i stopka]:
[Obrazek: idaswietanaszplockth0.th.jpg] I jeszcze wersja tekstowa:
Idą święta
Cytat:Od 16 lat Trójka pomaga Rodzinnym Domom Dziecka. Wcześniej wspierała Pocztówkę do św. Mikołaja, a od dwóch lat pomaga pod nazwą Idą święta. Ta akcja charytatywna to cykl licytacji prowadzonych na antenie przez Kubę Strzyczkowskiego oraz płyta, na której znajduje się kilka rarytasów. Przede wszystkim dziewiąty już Karp, czyli utwór śpiewany przez (tym razem 35-u) dziennikarzy Trójki. Karpia '08 skomponował Grzegorz Turnau, a słowa napisał Grzegorz Wasowski. Oprócz dziennikarzy Trójki i autora muzyki w nagraniu wzięli udział kwartet wokalny RAMPA i zespół instrumentalny p/k Wojciecha Zielińskiego. Słychać, że wszyscy podeszli do nagrania z przymrużeniem ucha. Czasem ktoś lekko zafałszuje, innym razem dostanie zadyszki, ale ważne że nikt tu nie udaje że potrafi, skoro nie potrafi. Najważniejszy jest cel - pomóc dzieciom. Mimo wszystkich niedoskonałości natury muzycznej jest to płyta godna polecenia, bo wyróżnia się czymś, co w muzyce najważniejsze, a w świątecznej chyba szczególnie - klimatem. Co, jeśli nie on, jest w muzyce najważniejsze? Oprócz Karpia na płycie znajdują się utwory podarowane przez laureatów Mateuszy (jedynie Nosowska nie zdobyła tej nagrody, ale była do niej nominowana w tym roku): Agę Zaryan, Stanisława Soykę, Annę Marię Jopek, Nosowską z zespołem Hey, Wojciecha Waglewskiego i Magdę Umer. Spośród nich tylko The Christmas Song w wykonaniu Agi Zaryan i Mikołaja Tokaja to piosenka specjalnie napisana dla Karpia. Resztę możemy znaleźć na oficjalnych studyjnych płytach tych artystów. Kolejnym dodatkiem na płycie jest odcinek opowieści o Misiu Paddingtonie czytany przez Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, który pokazuje książkę z bardzo dobrej strony.

W zimowe dni, gdy za oknem będą spadały z nieba płatki, a w pokoju będziemy łamać się opłatkiem, jeszcze raz albo pierwszy raz pomyślmy o tych, którzy bez naszej pomocy śpiewaliby bardzo smutne kolędy. W tym roku dochód z akcji będzie w całości przeznaczony na Fundusz Edukacyjny Fundacji Św. Mikołaja.

Sebastian Żołnowski
[mail schowany przed robotami]
Ktoś chce znaleźć błędy? Icon_smile2

Chyba to jest dobre miejsce, żeby podziękować. Za wsparcie tym, którzy wspierali. Icon_biggrin3 Szczególne podziękowanie wędrują do Kuby, dzięki któremu już kilka razy mogłem uczestniczyć w cosobotnim święcie od wewnątrz. Ale nie tylko za to. Icon_smile2
Bardzo dziękuję!

Pierwszy krok zrobiony. Teraz czas na kolejne. Kolejny raport za miesiąc, a jeśli ktoś chce śledzić na bieżąco to polecam mojego bloga. Link gdzieś tu się kręci. Icon_wink2
*
Na liście mała stagnacja... 8 pierwszych miejsc bez zmian Icon_exclaim W dziesiątce dwie zmiany w składzie. Wypadają Słonie i Eva. Po raz pierwszy pojawia się tam Grzegorz Tomczak z Leną Piękniewską, a po raz dwudziesty trzeci :roll: Anna Maria Jopek i Zrób, co możesz... To chyba nagroda z okazji 50 tygodnia w Top30. Icon_razz
Z awansujących utworów wspomnę jeszcze tylko o Dieslu. Miałem z nim dużo zabawy podczas robienia reklamówki. Icon_smile2
Nowości -oprócz najwyżej- singlowe. Tak, tak nie jestem na nie uczulony. Po prostu najczęściej nie są moimi ulubionym utworami z płyty. Duety przesłuchałem kilka razy i dwa, trzy utwory bardzo misie podobają. Na jeden z nich od kilkunastu tygodni głosuję na LPMN. To oczywiście Jopek. Icon_razz Dwa tygodnie temu chwyciło mocniej, a w tym jeszcze ugruntowało swoją pozycję co wystarczyło na miejsce w Top50. Osiecką przesłuchałem w całości raz i to wystarczyło, żebym zrozumiał tekst singla... W połączeniu z muzyką prawdziwa muzyczna bomba. Rzutem na taśmę załapał się na 50 miejsce Rafał Olbrychski. Podobno to aktor. Nie wiem, nie widziałem. Bardzo fajne klimaty. Takie Tango to misie podoba!
Jest jedna nowość z pominięciem. Dreszcze... na 15.

Dziękuję za wszystkie życzenia przeczytane na Waszych listach. Icon_smile2 Ja życzę odwagi w realizacji marzeń!

pozycja|pozycja przed tygodniem|liczba tygodni w 50|liczba tygodni w 30 (liczba tygodni na pierwszym)
01 01 48 48 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek (2)
02 02 13 13 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera i Piotr Nalepa (3+1)
03 03 48 48 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
04 04 47 47 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (34+1+3)
05 05 06 06 ONE LAST GOODBYE - Anathema
06 06 14 14 SUMMERTIME - Eva Cassidy
07 07 04 03 CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
08 08 37 35 RIGHT IN TWO - Tool
09 15 06 06 ZMYŚLENI - Grzegorz Tomczak i Lena Piękniewska
10 11 50 50 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek

11 09 14 14 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy (2+1)
12 10 10 08 ELEPHANTS - Rachael Yamagata
13 14 28 28 SUMMERS LOST - Hurt
14 12 09 07 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
15 NN 01 01 POPOŁUDNIE - Hanna Banaszak
16 13 21 20 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
17 24 03 02 EVERYTHING COMES FROM YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O'Connor & Guo Yue
18 22 27 25 ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
19 18 06 06 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc
20 19 16 11 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
21 17 18 16 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy (4)
22 25 10 05 RICH KID BLUES - The Raconteurs
23 16 12 10 BLESSED - Fady Maalouf
24 21 27 24 DŁUGA DROGA W DÓŁ - happysad
25 30 22 22 ZIELONA PANI ZIEMIO - Maryla Rodowicz i Seweryn Krajewski
26 20 20 12 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
27 23 17 16 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy Na Lachy
28 26 07 06 SEND A MESSAGE FROM THE HEART - Karmakanic
29 46 02 01 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
30 28 33 26 mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che

31 27 30 29 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
32 29 22 21 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
33 32 39 31 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
34 31 14 12 BLUE EYES CRYING IN THE RAIN - Eva Cassidy
35 34 16 10 LUDZIE CHCĄ USŁYSZEĆ WIEŚCI ZŁE - happysad
36 33 09 00 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy Na Lachy i Renata Przemyk
37 38 02 00 LATE AFTERNOON AND YOU - Patricia Barber
38 35 35 20 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
39 37 33 30 CZARNE KOWBOJE - Lao Che
40 42 11 00 BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ (Z TOBĄ) - Dorota Miśkiewicz
41 45 11 00 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
42 39 34 16 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
43 40 07 00 INDIGO - Pendragon
44 41 13 08 COAT OF MANY COLORS - Eva Cassidy
45 36 06 03 THE HILL - Marketa Irglova
46 47 22 04 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
47 NN 01 00 KTO TAM U CIEBIE JEST? - Nosowska
48 43 03 00 THE DAY BEFORE THE DAY - Dido
49 NN 01 00 JEJ PORTRET - Bogusław Mec i Anna Maria Jopek
50 NN 01 00 TATANGO - Rafał Olbrychski


wypadły:
44 41 19 03 MEÐ SUÐ Í EYRUM - Sigur Rós
49 47 04 00 ANOTHER WORLD - Anthony And The Johnsons
48 44 11 04 W SCHEDZIE PO MARQUEZIE - Grzegorz Bukała
50 42 26 19 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek

Podkreślone nowości, pogrubione premiery i zazielenione wszystkie awanse.

premiery - 2, bez zmian - 8, w dół - 14, do góry - 6

Podkreślone nowości, pogrubione premiery i zazielenione wszystkie awanse.

Nowości za darmo na chomiku.
23.12.2008 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
ďťżnotowanie 47 z 21 grudnia 2008 r.

1. Anna Maria Jopek - ID
2. Eva Cassidy - Somewhere
3. Lao Che - Gospel

4. Anathema - Hindsight
5. Dorota Miśkiewicz - Caminho
6. Rachael Yamagata - Elephants... Teeth Sinking Into Heart
7. Grzegorz Tomczak - Miłość to za mało
8. Maryla Rodowicz - Jest cudnie
9. Grzegorz Bukała - Pocztówki z Macondo
10. Patricia Barber - The Cole Porter Mix
11. Hanna Banaszak - Kofta
12. Rokia Traore - Tchamantche
13. The Abbasi Brothers - Something Like Nostalgia

14. Peter Cincotti - East of Angel Town
15. Jonatha Brooke - The Works
16. Snow Patrol - A Hundred Milion Suns
17. Bigelf - Cheat the Gallows
18. Nosowska - Osiecka

19. Fady Maalouf - Blessed
20. Travis - Ode to J. Smith
21. John McLaughlin - Floating Point

+2 Led Zeppelin

bardzo duża konkurencja w tym tygodniu!
23.12.2008 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
Nosowska w ubu zestawieniach chyba trochę za nisko, ale cieszę się, że w ogóle jest, bo przecież mogło jej nie być Icon_smile
23.12.2008 05:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Największe plusy tego notowania to spory skok Metallici i pojawienie się Nosowskiej. Po za tym po staremu czyli spokojnie i klimatycznie Icon_biggrin Nie zauważyłem wcześniej grupy o nazwie Karmakanic, wynajdę na chomiku i może nowa gwiazda listy się narodzi....oo i jeszcze miejsce 17 i 22 pięknie sobie radzą.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.12.2008 05:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
abd3mz napisał(a):Ktoś chce znaleźć błędy? Icon_smile2
błędy czy różnice między zacytowanym tekstem, a tym co jest w gazecie? Icon_mrgreen
abd3mz napisał(a):Z awansujących utworów wspomnę jeszcze tylko o Dieslu. Miałem z nim dużo zabawy podczas robienia reklamówki. Icon_smile2
a ja jej jeszcze nie słyszałem, wiesz czemu... Icon_frown (a w pracy się nie da...)
najbardziej cieszy mnie oczywiście ładny skok Metalliki. nie sądzę, żeby to doszło u Ciebie do dziesiątki, ale zawsze kciuki można trzymać Icon_smile2.
cieszy mnie debiutująca Nosowska, "Tatango" coraz bardziej mi się podoba, a "Jej portret" to piosenka która wywołuje we mnie skrajne emocje. Najpierw wejście Jopek i totalna załamka, nie trawię jej sposobu śpiewania w ostatnim czasie, a potem cudownie kojący B. Mec. gdyby tylko cała piosenka była tak zaśpiewana...
23.12.2008 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #6
 
niezmiennie zadziwia mnie Twoja lista swoja niezmiennoscia Icon_smile2 ale to wcale nie znaczy, ze jest nudno Icon_smile2
abd3mz napisał(a):47 NN 01 00 KTO TAM U CIEBIE JEST? - Nosowska
u mnie tez zaczynala niesmialo... Icon_wink2
Cytat:50 NN 01 00 TATANGO - Rafał Olbrychski
"misie" to jednak nie spodoba...
23.12.2008 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
abd3mz napisał(a):21. John McLaughlin - Floating Point
Myślałem, że to pomyłka, bo nie przypuściłem, żeby płyta Johna mogła znaleźć się tak nisko. To co on teraz gra, bo kiedyś grał jazz z najwyższej półki.
24.12.2008 02:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Policzyłem że w piecdziesiątkach mamy 7 wspólnych utworów, ale za to 6 z nich jest w trzydziestkach. Miom zdaniem bardzo dobry wynik. Wiadomoscia obecnego tygodnia jest niewątpliwie, skok ANL Metallici Icon_biggrin3 I zielony kolorek takze mi sprzyja prawie w całosci. Z nowosci najbardziej pasi nr 47 oraz 50. Kilka tygodni temu posluchałem Hanny Banaszak ,a teraz z racji nowosci Popoludnie . Ja wiem że tekst jest jak zwykle rewelacyjny (Kofty), ale to wszystko. W "Nie zabijaj" tam to dopiero jest melorecytacja, że aż ciary przechodzą Icon_biggrin3


W ten magiczny dzien jak dziś, życzę Tobie aby to, o czym sobie pomyslałes/lisz się spełniło Icon_biggrin3
24.12.2008 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Listoholik napisał(a):Nosowska w ubu zestawieniach chyba trochę za nisko, ale cieszę się, że w ogóle jest, bo przecież mogło jej nie być Icon_smile
Mimo, że na razie nisko to bardzo misie podoba. W obu rankingach może być wyżej. Icon_smile2
Szkoda, że nie prowadzisz też polskiej listy, wtedy byłoby wiadomo na którym u Ciebie. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Po za tym po staremu czyli spokojnie i klimatycznie Icon_biggrin
Dziękuję bardzo, bo określenie 'klimatycznie' to dla mnie jeden z największych komplementów, którym można określić muzykę. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Nie zauważyłem wcześniej grupy o nazwie Karmakanic, wynajdę na chomiku i może nowa gwiazda listy się narodzi....
U mnie już jest. Icon_wink2
ku3a napisał(a):
abd3mz napisał(a):Ktoś chce znaleźć błędy? Icon_smile2
błędy czy różnice między zacytowanym tekstem, a tym co jest w gazecie? Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
Jedno i drugie. Icon_wink2
[Zapomniałem wyedytować. Icon_wink2]
ku3a napisał(a):a ja jej jeszcze nie słyszałem, wiesz czemu... Icon_frown (a w pracy się nie da...)
Wiem. Icon_frown Spróbuję coś z tym zrobić. Icon_wink2 Ale bardziej by mnie ucieszyło gdybyś mógł posłuchać na swoim komputerze.
ku3a napisał(a):najbardziej cieszy mnie oczywiście ładny skok Metalliki. nie sądzę, żeby to doszło u Ciebie do dziesiątki, ale zawsze kciuki można trzymać Icon_smile2.
Mi też się nie wydaje, że to utwór na pierwszą dziesiątkę, ale jeszcze trochę wyżej może być. Icon_smile2
ku3a napisał(a):"Jej portret" to piosenka która wywołuje we mnie skrajne emocje. Najpierw wejście Jopek i totalna załamka, nie trawię jej sposobu śpiewania w ostatnim czasie, a potem cudownie kojący B. Mec. gdyby tylko cała piosenka była tak zaśpiewana...
Naprawdę nie wiem co Ci się nie podoba w sposobie śpiewania Jopek... Ale ja słabo znam jej twórczość sprzed ID. Pewnie z 7 piosenek.
bear napisał(a):niezmiennie zadziwia mnie Twoja lista swoja niezmiennoscia Icon_smile2 ale to wcale nie znaczy, ze jest nudno Icon_smile2
Ja już się pogodziłem z tym, że kilka utworów u mnie będzie nierówno się prezentowało w szeregu. Icon_wink2 Nie przeszkadza mi to.
bear napisał(a):
Cytat:50 NN 01 00 TATANGO - Rafał Olbrychski
"misie" to jednak nie spodoba...
Skąd wiesz, że Ci się nie spodoba?
kajman napisał(a):
abd3mz napisał(a):21. John McLaughlin - Floating Point
Myślałem, że to pomyłka, bo nie przypuściłem, żeby płyta Johna mogła znaleźć się tak nisko. To co on teraz gra, bo kiedyś grał jazz z najwyższej półki.
Wbrew pozorom to wcale nie jest zła płyta. 5/10 na razie, a to się może zmienić jeszcze. Cały czas jazz, ale jakiś instrument mnie tam wkurzał. Chyba klawisze.
Aro napisał(a):Policzyłem że w piecdziesiątkach mamy 7 wspólnych utworów, ale za to 6 z nich jest w trzydziestkach. Miom zdaniem bardzo dobry wynik.
Moim zdaniem również. Chyba jesteś w mojej czołówce. Icon_smile2
Aro napisał(a):Kilka tygodni temu posluchałem Hanny Banaszak ,a teraz z racji nowosci Popoludnie . Ja wiem że tekst jest jak zwykle rewelacyjny (Kofty), ale to wszystko.
Jak widać dla mnie nie wszystko, choć pewnie bez niego nie byłoby trzydziestki.
Aro napisał(a):W "Nie zabijaj" tam to dopiero jest melorecytacja, że aż ciary przechodzą Icon_biggrin3
Chyba znam ten utwór. Icon_wink2
Aro napisał(a):W ten magiczny dzien jak dziś, życzę Tobie aby to, o czym sobie pomyslałes/lisz się spełniło Icon_biggrin3
Ale wszystko? Icon_mrgreen Lepiej nie. Icon_mrgreen
Dzięki! Icon_biggrin3
24.12.2008 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #10
 
Kibicuję Nosowskiej. I utworowi, i płycie. Wyszło jej cudo, a nie muzyka Icon_mrgreen
26.12.2008 10:50 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):"misie" to jednak nie spodoba...
Skąd wiesz, że Ci się nie spodoba?
usłyszałem niedawno na liście, nie porwało mnie delikatnie mówiąc.
vingoe napisał(a):Kibicuję Nosowskiej. I utworowi, i płycie. Wyszło jej cudo, a nie muzyka
święte słowa Icon_smile2
26.12.2008 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #12
 
abd3mz napisał(a):49 NN 01 00 JEJ PORTRET - Bogusław Mec i Anna Maria Jopek
Witamy, witamy piękny duecik! U mnie właśnie pożegnali się z notowaniem, ale to może oznaczać tylko... ciszę przed burzą. Przyjdzie nowy rok, przyjdzie i pora na nowa piosenkę Icon_mrgreen
27.12.2008 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości