Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Pearl Jam
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
(15.05.2017 10:03 PM)thestranglers napisał(a):  Gosia zasłużyła chociaż na taką nagrodę pocieszenia....
Icon_smile
(15.05.2017 10:11 PM)thestranglers napisał(a):  SISTERS OF MERCY!
aż dostałem gęsiej skórki Icon_smile
dziękuję Gosiu! dobra karma od Ciebie :*
cieszę się, że takie pozytywne emocje spowodował mój wybór Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.05.2017 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
wow, zupełnie nie spodziewałem się "Crazy Mary" w tej roli; "Jeremy" był z kolei pewniakiem do wyścigu o podium i szczerze mówiąc, myślałem, że nie będzie numeru, który będzie w stanie mu zagrozić; nie mogłem śledzić na bieżąco, ale niewątpliwie było ciekawie; i chociaż nadal nie przepadam za PJ, mój niespodziewany lider trafił na jedną z plejlist i z pewnością będę do niego wracał; to już dla mnie pewna wartość Icon_smile dzięki!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.05.2017 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Dzięki za przedstawione wyniki.
Takiego finału się spodziewałem, choć fenomen Szalonej Marychy jest mi niestety raczej obcy.
Podobnie jak twórczość kolejnego wykonawcy.
16.05.2017 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
adameria napisał(a):choć fenomen Szalonej Marychy jest mi niestety raczej obcy
A może to po prostu znakomity utwór?
16.05.2017 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
thestranglers napisał(a):Lilian

punkty 1-12

12 Crazy Mary
10 Jeremy
08 Alive
07 Even Flow
06 Brother
05 The Fixer
04 I Am Mine
03 Last Kiss
02 Just Breathe
01 Nothing As It Seems

Pytanie do Lilian czy ja mam te głosy liczyć w tej postaci?

Radio Epsilon
20.09.2022 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
spore braki co do zgłoszonych utworów dostrzegam, ale top 10 godną, okuratną, sprawiedliwą ułożę
jak nie zapomnę

Karpie zjem!
20.09.2022 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
(15.05.2017 11:00 PM)marsvolta napisał(a):  Ja uwielbiam "Better Man" i całą "Vitalogy" to trochę mi szkoda, że tak nisko.
mocarna płyta

Karpie zjem!
20.09.2022 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Popatrzyłem na swój top i wyszło mi, że dla mnie jest zdecydowanie najgorsza.
22.09.2022 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
(22.09.2022 07:23 AM)kajman napisał(a):  Popatrzyłem na swój top i wyszło mi, że dla mnie jest zdecydowanie najgorsza.

To zdecydowanie nie jest płyta do oceniania piosenek z osobna. Vitalogy ocenia się w całości albo wcale.

Radio Epsilon
22.09.2022 08:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
EVENo napisał(a):Vitalogy ocenia się w całości albo wcale.
Jeżeli płyty nie można ocenić po piosenkach to niewiele jest warta w moim odczuciu. Całościowe wrażenie może najwyżej troszeczkę zmienić.
22.09.2022 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
kajman napisał(a):Jeżeli płyty nie można ocenić po piosenkach to niewiele jest warta w moim odczuciu. Całościowe wrażenie może najwyżej troszeczkę zmienić.
Masz gdzieś zapisane jak oceniłeś utwór "Bugs"? Bo słyszałem kiedyś, że nikt nigdy nie dał tej piosence więcej, niż zero xD

Radio Epsilon
22.09.2022 06:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Nie mam pewności ale patrząc na oceny utworów, które dawałem utworom w topie wnioskuję, że prawie na pewno żaden utwór z którejkolwiek z płyt nie tylko zera ale nawet jedynki nie dostał (i było sześć dwójek).
22.09.2022 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Kajman, zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Muzyka to nie matematyka. Jaka płyta jest to się czuje i albo mi się ona podoba, albo nie. Osobiście lubię słuchać nie znając tytułów, nie będąc też świadomym zmian ścieżek (patrz art rock).
22.09.2022 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
thestranglers napisał(a):Muzyka to nie matematyka.
Dla mnie muzyka jest jak matematyka. Pełen absolut i czysta abstrakcja.
thestranglers napisał(a):Jaka płyta jest to się czuje i albo mi się ona podoba, albo nie.
Nie będzie mi się podobała płyta na której nie będą podobały mi się utwory, a jeżeli utwory mi się podobają to podoba mi się cała płyta.
22.09.2022 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
kajman napisał(a):Dla mnie muzyka jest jak matematyka. Pełen absolut i czysta abstrakcja.
No właśnie, już kiedyś prowadziliśmy dyskusję na ten temat. Cieszę się, że nie tylko ja odbieram to inaczej (że to nie matematyka, tylko przede wszystkim emocje) Icon_wink

kajman napisał(a):Nie będzie mi się podobała płyta na której nie będą podobały mi się utwory, a jeżeli utwory mi się podobają to podoba mi się cała płyta.
Chociaż na pewno coś w tym jest. Tylko jak ugryźć płytę, gdzie jest kilka rewelacyjnych rzeczy i powiedzmy dwa niesłuchalne kawałki, jak na "V."?

WOLNE MEDIA!!!
22.09.2022 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
neo01 napisał(a):przede wszystkim emocje
Emocje biorą się z obcowania z pięknem, a przynajmniej z tym, co ja za piękno uważam.
neo01 napisał(a):Tylko jak ugryźć płytę, gdzie jest kilka rewelacyjnych rzeczy i powiedzmy dwa niesłuchalne kawałki, jak na "V."?
Wychodziło by mi to na plus. A co do V to ja tam znalazłem tylko dwa bardzo dobre kawałki, a chyba jedynym ich asłuchalnym utworem jest Dance z ostatniej płyty.
22.09.2022 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
kajman napisał(a):Wychodziło by mi to na plus.
Mnie też wychodzi na plus, po prostu słucham płyty bez dwóch kawałków i mam z głowy Icon_mrgreen (ale do topu plyt nie brałem jej pod uwagę, podszedlem uczciwie Icon_smile)

WOLNE MEDIA!!!
22.09.2022 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
neo01 napisał(a):po prostu słucham płyty bez dwóch kawałków i mam z głowy
Pamiętam jak w dzieciństwie mając Przygody Kubusia Puchatka na kasecie VHS zawsze przewijałem jedną scenę. To był sen-koszmar i nawet jak dzisiaj wracam do tego, bądź co bądź, geniusza animacyjnego, to nie mam pojęcia jak coś takiego mogło znaleźć się w bajce dla dzieci.

I trochę Bugs na Vitalogy to jest takie coś xD



Mimo, że to wersja oryginalna z angielskim dubbingiem, to potrafię całą piosenkę zaśpiewać po polsku. Dziwne, bo przed chwilą powiedziałem, że zawsze przewijałem tę scenę Icon_razz2

Radio Epsilon
22.09.2022 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Vitalogy jest tak dobra, bo jest inna. To chyba najostrzejszy brzmieniowo album w dyskografii. Nie ma tu aż tak dużo takiego typowego grungowego brzmienia, jest więcej wpływów punk rocka, trochę eksperymentów, jakichś szamańskich improwizacji i ogólnie super
Bugs też jednak zawsze pomijałem.

Karpie zjem!
23.09.2022 08:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Pearl Jam
Mały offtopic, ale jestem podekscytowany tym, że po wielu, wielu latach, YouTube dał mi możliwość wyrażenia opinii o tej scenie z Kubusia Puchatka.

[Obrazek: 9211b5b34847d.png]

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2022 11:11 AM przez EVENo.)
23.09.2022 09:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości