Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2008:BestAlbums
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #61
 
Tak, zdążyłem zauważyć, że na RYM lubią tylko alternatywę i rock, bo są muzycznie upośledzeni ^_^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2008 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #62
 
aaktt napisał(a):ludzie myślą, że to tylko kilka fajnych bitów, a tak naprawdę za tym wszystkim kryje się coś więcej
Zgadzam się z Tobą całkowicie. To są artystki, które nagrywają płytę nie tylko dla samych hitów i możliwości pośpiewania sobie. Tyle że Erykah i M.I.A. (jej płyta w ubiegłym roku była u mnie w top 10) adresują swoją muzykę do różniących się jednak od siebie targetów. Bynajmniej tak uważam.
25.12.2008 11:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #63
 
aaktt napisał(a):Tak, zdążyłem zauważyć, że na RYM lubią tylko alternatywę i rock, bo są muzycznie upośledzeni ^_^
RYM RYMem, bo to specyficzne miejsce i nie powinno się do niego jako ogółu przywiązywać szczególnej uwagi.
A ja Badu akurat uważam za artystkę alternatywną i mówię to z pełną świadomością Icon_smile2
25.12.2008 11:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
aaktt napisał(a):Tak, zdążyłem zauważyć, że na RYM lubią tylko alternatywę i rock, bo są muzycznie upośledzeni ^_^

Ale pieprzenie Icon_wink Dobry pop itp też tam jest doceniany Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Tak, zdążyłem zauważyć, że na RYM lubią tylko alternatywę i rock, bo są muzycznie upośledzeni ^_^

Ale pieprzenie Icon_wink Dobry pop itp też tam jest doceniany Icon_razz2
Dobry pop to wg Ciebie PSB i Amy McDonald, więc niestety nie mogę się zgodzić Icon_razz

vingoe napisał(a):
aaktt napisał(a):ludzie myślą, że to tylko kilka fajnych bitów, a tak naprawdę za tym wszystkim kryje się coś więcej
Zgadzam się z Tobą całkowicie. To są artystki, które nagrywają płytę nie tylko dla samych hitów i możliwości pośpiewania sobie. Tyle że Erykah i M.I.A. (jej płyta w ubiegłym roku była u mnie w top 10) adresują swoją muzykę do różniących się jednak od siebie targetów. Bynajmniej tak uważam.
Hmm... a jednak nie do końca. Obie przyciągają różniących się od siebie odbiorców, ale te grupy są w pewien sposób podobne dla Eryki i M.I.A Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Chyba rzadko przeglądasz różne zestawienia na RYM i nie wiesz jak wyglądają rankingi, możesz sobie wpisać do custom chart ''pop'' i sobie zobaczyć, że wysoko jest ten gatunek ceniony.

Chyba, że dla ciebie dobry Pop to Mariah Carey, więc niestety i ja i RYM nie możemy się z tobą zgodzić Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #67
 
Mariah dla mnie to akurat dobre R&B (chociaż nie można tego powiedzieć o ostatnim krążku).

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
A i przy okazji najlepszym albumem według rankingów RYM jest krążek Revolver...bądź co bądź POP/rockowy ;D

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #69
 
aaktt napisał(a):Obie przyciągają różniących się od siebie odbiorców, ale te grupy są w pewien sposób podobne dla Eryki i M.I.A
Chodziło mi właśnie o dwa różne targety poruszające sie po jednej muzycznie płaszczyźnie... czyli to co właśnie napisałeś jak mniemam Icon_smile2
26.12.2008 12:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #70
 
Safi, a dla Ciebie (nie dla RYM) dobry pop to kto? I wymień mi kilka nazw, okej?
26.12.2008 12:16 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
 
Belle And Sebatian
Pet Shp Boys
Tindersticks
Garbage
New Order
Pulp
Suede
Blur
(w ogóle większość britpopowych zespołów, dobre czasy to były)
Duran Duran
M.Jackson
Erasure (no nawet, nawet)
Yello
Scissor Sisters
Cut Copy
Ladytron
Roisin Murphy
UNKLE

... wszystko to albo jest popowe albo balansuje między popem/elektroniką/rockiem...

I jeszcze dużo mógłbym wymienić Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #72
 
Ja bym napisał, że wszystko balansuje i tak naprawdę (prawie) wszystko to można wrzucić do worka z alternatywą. Amen.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
To czego ty oczekiwałeś? Celine Dion, Whitney Houston, Tiny Turner, Westlife? :/

Czy za wszelką cenę chcesz udowodnić, że nie słucham Popu Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #74
 
Bo to nie jest pop pop tylko pop alternatywa, czyli w rezultacie nie jest to pop.
A Whitney Houston nie jest zła. Miała kilka dobrych momentów w karierze i wcale nie było to "I Wanna Dance With Somebody". Chociażby krążek "My Love Is Your Love" to bardzo dobra płyta R&B. Z Tiną Turner bym polemizował, bo to też tak jak Whit czarna muzyka, chociaż mieszająca się z tą białą popularną w podobnym stopniu jak ten Twój "pop" Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #75
 
Czyli stosujesz dość szerokie znaczenie popu według, którego do jednego wora możnaby wrzucić połowę muzyki powstającej na świecie. Ja bym nie wrzucił Blur i UNKLE przykładowo na półkę z napisem pop.
Więc widzisz. Każda etykietka, wymyślona na potrzeby szufladkowania muzyki, dla różnych osób będzie coś innego znaczyła. I tak jest z RYM-em. To, że coś jest na liście z popem nie oznacza, że nim jest.
26.12.2008 12:36 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #76
 
I to samo dotyczy pojęcia alternatywa Icon_smile2
26.12.2008 12:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Dobiłeś mnie tym pierwszym zdaniem, wiesz :/?

Już pisałem pewien czas temu, że niektóre osoby na tym forum mają bardzo wąskie horyzonty jeśli chodzi o definiowanie muzyki popowej i chyba to zdanie podtrzymam, ale w sumie trudno się dziwić, ja też obudzony w nocy i ''poproszony'' pod groźbą natychmiastowej śmierci Icon_razz2 o podanie przykładowych artystów sceny pop rzuciłbym kilka haseł w stylu Feel, Wilki czy FNS.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #78
 
vingoe napisał(a):I to samo dotyczy pojęcia alternatywa Icon_smile2
Dokładnie to podział tylko na dwa rodzaje muzyki - pop i alternatywę. W domyśle pierwsze jest złe, a drugie dobre. Ty podałeś wyjątki od regułki, które jednak dużo ciągną z tego drugiego Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
vingoe napisał(a):Czyli stosujesz dość szerokie znaczenie popu według, którego do jednego wora możnaby wrzucić połowę muzyki powstającej na świecie. Ja bym nie wrzucił Blur i UNKLE przykładowo na półkę z napisem pop.
Więc widzisz. Każda etykietka, wymyślona na potrzeby szufladkowania muzyki, dla różnych osób będzie coś innego znaczyła. I tak jest z RYM-em. To, że coś jest na liście z popem nie oznacza, że nim jest.

Bez przesady Icon_wink Akurat Blur jako grupa britPOPOWA to zdecydowanie te rejony (w pewnym okresie kariery), słychać u nich tą przysłowiową ''nutę''. Oczywiście możemy się spierać czy coś dla kogoś jest muzyką popową czy nie. Ja podałem swoją listę, z którą 50% osób się zgodzi, a druga uparcie będzie próbowała wmówić, że to nie prawda.
Cieszę się, że mam takie szerokie widzenie na hasło ''pop''. Gdyby było inaczej pewnie bym nie pisał nigdy, że lubię ten gatunek ;P Proste. I niech osoby, które się ze mną nie zgadzają nie próbują wszystkiego zganiać na alternatywę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #80
 
saferłel napisał(a):Cieszę się, że mam takie szerokie widzenie na hasło ''pop''. Gdyby było inaczej pewnie bym nie pisał nigdy, że lubię ten gatunek ;P Proste. I niech osoby, które się ze mną nie zgadzają nie próbują wszystkiego zganiać na alternatywę Icon_wink
Buehehe. Moja teoria pasuje jak ulał Icon_biggrin3

Cytat:To podział tylko na dwa rodzaje muzyki - pop i alternatywę. W domyśle pierwsze jest złe, a drugie dobre. Ty podałeś wyjątki od regułki, które jednak dużo ciągną z tego drugiego Icon_razz

LOOOL!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.12.2008 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2009:BestAlbums / 2009:BestSongs mr.vingoe 67 13 959 02.02.2010 08:08 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości