Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
Yacy napisał(a):teraz powinny być już same znane. przynajmniej tak mi się wydaje
O dziwo teraz prawie wszystkie znam. Icon_wink2 Ogólnie to do twórczości Pana Młynarskiego zawsze było mi daleko. I tylko dzięki płytom Raz Dwa Trzy oraz Młynarski Plays Młynarski zacząłem cokolwiek poznawać i doceniać.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.04.2017 01:02 PM przez tadzio3.)
06.04.2017 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
ja poznałem Jego twórczość dzięki czarnym płytom słuchanych u Babci. Rodzice nie bardzo przepadali za Jego autorskimi wykonaniami ...


Wojciech Młynarski śpiewa własne piosenki


6. Przyjdzie walec i wyrówna
Utwór pamiętam jeszcze z czarnej płyty… Między Czerwonymi Gitarami, Reną Rolską czy Skaldami, czasami tez pojawiał się WM Icon_smile2
Oczywiście to nie jedyny utwór, którego słuchałem jakieś ponad 35 lat temu Icon_rolleyes
Ale właśnie z nim mam winylowe skojarzenie Icon_smile2

5. Róbmy swoje
Jeden z popularniejszych utworów WM.
A wydaje mi się, że na pewno najbardziej znany z Jego tytułów.
Hasło niestety ciągle i niezmiennie aktualne...

4. Żurek
Przepis na świetną zupę Icon_wink2 Autorem przepisu jest Wiesław Gołas Icon_smile2
Ale jednak w tym przypadku wolę wersję WM.


Inni śpiewają piosenki Wojciecha Młynarskiego

6. Skaldowie - Prześliczna wiolonczelistka
Tu oczywiście też nie wiedziałem kto jest autorem tekstu.
Mój nr 1 Skaldów, więc nie mogło go tu zabraknąć Icon_smile2

5. Edyta Geppert - Och, życie kocham cię nad życie
Wydawało mi się, że to Jacek Cygan popełnił ten tekst…
Okazało się, że coś niecoś dla Pani Edyty napisał ale nie to.
Mój nr 2 EG. Zaraz za ZAMIAST.

4. Czesław Niemen - Wszystkim ludziom co do pracy spieszą
To właśnie tu przeżyłem szok gdy okazało się, że ten tekst napisał WM.
Jakoś nie kojarzyłem obu panów razem…
A sam utwór chyba najmniej niemenowy, chociażby przez brak wokalu Pana Czesława.
Ale ja go po prostu bardzo, bardzo lubię Icon_smile2


No to co tam jeszcze zostało?
Ewentualnie czego zabraknie? Icon_wink2
O tym jutro. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.04.2017 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
Niemal co druga piosenka w kategorii "Inni śpiewają piosenki Wojciecha Młynarskiego" jest dla mnie zaskoczeniem, że to właśnie Wojciech Młynarski pisał tekst.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.04.2017 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
Ja też śledzę uważnie ten Top i mam podobnie jak przedmówca (przedpisca Icon_rolleyes). Bo faktycznie, któż zwraca na co dzień uwagę na autorów tekstu? Jeszcze może na kompozytora i to nie za często. Icon_twisted
07.04.2017 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #25
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
Yacy napisał(a):No to co tam jeszcze zostało?
Ewentualnie czego zabraknie? Icon_wink2
O tym jutro. Icon_smile2
to już dziś.
Myśle że absolutnie nie ma jak u Pana Wojtka. Na pewno nie zabraknie. I co tam jeszcze? czekam, czekam Icon_wink

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
07.04.2017 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
(07.04.2017 11:55 AM)tadzio3 napisał(a):  Niemal co druga piosenka w kategorii "Inni śpiewają piosenki Wojciecha Młynarskiego" jest dla mnie zaskoczeniem, że to właśnie Wojciech Młynarski pisał tekst.
ja pewnie o wielu jeszcze nie wiem że to On je napisał.
(07.04.2017 01:08 PM)Sundrajta napisał(a):  Bo faktycznie, któż zwraca na co dzień uwagę na autorów tekstu? Jeszcze może na kompozytora i to nie za często. Icon_twisted
no niestety tak to już jest, że liczy się frantman Icon_wink2
(07.04.2017 05:27 PM)Lilian napisał(a):  I co tam jeszcze? czekam, czekam Icon_wink
no wreszcie się doczekałaś Icon_smile2 ale jak wiesz były inne zajęcia Icon_smile2 równie miłe Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.04.2017 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
pora kończyć.
pewnie coś się zmieni tu i tam za jakiś czas, bo ciągle mam pewność, że nie wiem o wszystkich tekstach WM popełnionych dla innych. i ciągle nie doceniłem kilku Jego własnych wykonań.
ale jak to z każdą układanką bywa, zawsze ją można ułożyć od nowa i coś pozmieniać.
na dziś podium jedno i drugie wyglądają tak:


3. Andrzej Zaucha - Bądź moim natchnieniem
Świetny tekst, świetna muza, lubię od zawsze.
Odkąd pamiętam mój nr 1 AZ.

2. Michał Bajor - Moja miłość największa
Nawet jak miałem naście lat to tekst uważałem za rewelacyjny.
Teraz nic, a nic się nie zmieniło…
A od jednego z koncertów po prostu go uwielbiam!

3. Wiesław Gołas - W Polskę idziemy
Uwielbiam Gołasa, uwielbiam DUDKA. Do tego mocny tekst i jest mój nr 1! Icon_smile2
Sam Gołas mówił kiedyś, że tekst był proroczy, ale równocześnie ciągle aktualny.
No nie da się ukryć…
Wykonanie rewelacyjne. Mogę chyba bez przesady napisać, że bardzo lubię od … czterech dekad.
Wtedy zasłuchiwałem się DUDKIEM z czarnych płyt. Mam je do dziś ale nie nadają się już do odtwarzania...
Wiesława Gołasa uważam za jednego z najlepszych polskich aktorów, a niestety Jego talent nie został wystarczająco wykorzystany w filmie.
Podobno w teatrze było lepiej, ale o tym niestety nie mogę nic napisać z własnego doświadczenia.


Jak widać powyżej teksty na podium były dla mnie ważne.
To podium nie mogło być inne.


3. Ballada o dzikim zachodzie
Pisałem już o tym utworze. Wykonanie z Dudka zawsze lubiłem, ale jednak sam WM robił to rewelacyjnie!

2. Absolutnie
Znów muszę wspomnieć o Wiesławie Gołasie.
Serial DROGA widziałem po raz pierwsze pewnie pod koniec lat 70-tych. :roll: Icon_wink2
Czas jakiś później przeżyłem szok gdy dowiedziałem się, że to nie Gołas śpiewa "pa ra pa pa pa ra pa pa pa ra pa pa. Absolutnie" Icon_smile2

1. Nie ma jak u Mamy
O samym tekście chyba nie ma co pisać. Wszystko jasne.
To już utwór z mojego ścisłego TWC.
I co roku jest wyżej.
Za 3-4 miesiące okaże się jak to wygląda obecnie Icon_smile2


Dziękuję za śledzenie tego topu. Okazał się dla mnie ważnym.
Punktacje postaram się podać w ciągu kilku dni.



A teraz zapraszam na top The Stranglers.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.04.2017 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #28
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
Świetny top. Cieszę sie że coś udało mi sie zgadnąć, bo ten top był sporą zagadką. Icon_smile
Co do konkretnych piosenek może później coś napisze. Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
10.04.2017 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
"W Polskę idziemy" na pierwszym Icon_smile2 (a nie na trzecim jak Ci się przez przypadek napisało). Cieszę się, bo to rewelacyjny utwór, który od lat słucham. Tekst do dziś zachwyca. Jest w moim szerokim polskim topie wszech czasów.
A numer 1 Młynarskiego jest też moim ulubionym utworem! Icon_smile2 I również w polskim topie wszech czasów. Póki co tylko jeden, w którym śpiewa WM.

Dziękuję za ten top Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2017 04:58 PM przez tadzio3.)
10.04.2017 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
wyniki punktowe.


Top40 Wojciecha Młynarskiego

1. jaki utwór zajmie miejsce nr 1? - 3 pkt za trafienie, 1 pkt jeśli podany przez kogoś tytuł będzie na podium.
1. Wiesław Gołas - W Polskę idziemy
2. proszę uzupełnić podium czyli podać miejsca nr 2 i nr 3 - każdy utwór za 1 pkt
3. Andrzej Zaucha - Bądź moim natchnieniem 2. Michał Bajor - Moja miłość największa
3. ile utworów znajduje się w moim szeeeroookiiim TWC? 3 pkt, a jeśli nikt nie trafi to 1 pkt dla osoby, która będzie najbliżej.
7

Top20 utworów Wojciecha Młynarskiego, śpiewanych przez innych
4. jaki utwór zajmie miejsce nr 1? - 3 pkt za trafienie, 1 pkt jeśli podany przez kogoś tytuł będzie na podium.
1. Nie ma jak u Mamy
5. proszę uzupełnić podium czyli podać miejsca nr 2 i nr 3 - każdy utwór za 1 pkt
3. Ballada o dzikim zachodzie 2. Absolutnie
6. ile utworów znajduje się w moim szeeeroookiiim TWC? 3 pkt, a jeśli nikt nie trafi to 1 pkt dla osoby, która będzie najbliżej.
12
7. proszę podać nazwisko/nazwę wykonawcy, który ma trzy utwory w top20. - 3 pkt, Jeśli nie będzie trafnej odpowiedzi to 1 pkt dla wszystkich, którzy trafią wykonawcę, który ma dwa utwory.
W. Gołas, E.Bem

i pytania dodatkowe Icon_wink2
8. są trzy takie utwory, których wykonanie zarówno przez WM jak i innego wykonawcę bardzo lubię i trafiły one do obu częsci. poproszę o tytuły. - po 1 pkt za każdy utwór. Jeśli ktoś trafi całą trójką otrzyma dodatkowo bonus - 2 pkt.
Lubię wrony Nie ma jak u mamy Ballada o dzikim zachodzie


punktacja:
thestranglers - 10
Lilian. - 9
kajman - 7
wwas - 4


tu nagrodę przyznaję od razu, więc thestranglers gratuluję i czekam na kolejny top. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.05.2017 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: WOJCIECH MŁYNARSKI - top40+20.
o, bomba, już zbiorę w głowie pomysły, które miałem i wybiorę teraz naprawdę dobrze Icon_smile dzięki!
14.05.2017 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Michael Jackson TOP40 Yacy 63 13 829 14.08.2009 12:44 AM
Ostatni post: mr.vingoe

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości