Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top zespołu o nazwie Lady Pank
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 963
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Top zespołu o nazwie Lady Pank
Topy będę prezentował prawie równolegle, ale że w tym topie pojawiło się jednak więcej utworów to zawsze będzie o te pięć utworów w tył.
Teraz odczucia ogólne. Jest więcej negatywów niż pozytywów. No bo wprawdzie utworów jest aż 31 ale jak na 16 studyjnych płyt to nie jest dużo. A jeżeli po pierwsze 17 z nich pochodzi z trzech tylko płyt to delikatnie mówiąc źle świadczy o pozostałych. A mówiąc mniej delikatnie pozostałe dzielą się na słabe, fatalne i jeszcze gorsze. Po drugie top ratują po części utwory spoza podstawowych wersji płyt.
A jakie są pozytywy? Jeden, którego nie zdradzę na razie a drugi to taki, że wśród tych 31 naprawdę dobrych utworów około połowa to prawdziwe kilery, świetne kawałki, które w wielu innych topach bez problemu by się łapały na podium. I kilka z nich pochodzi z płyt, które gdyby nie te utwory można by było uznać za stracone (a dwa z nich usłyszałem przy okazji tego topu po raz pierwszy, co też jest niewątpliwie pozytywem).
Jak już pisałem trzy płyty zdominowały top i wśród z nich jest oczywiście debiut (tutaj byłem sztampowy i z tej płyty zarówno w całym topie, jak i w najlepszej 21 pojawiło się najwięcej utworów).
No to pora wrzucić końcówkę.
26. Nie mamy nic do stracenia
27. Mogę sobie pójść
28. Gwiazda na wietrze
29. Czarne myśli
30. Hrabia
31. Mniej niż zero

Mniej niż zero nigdy nie należało do moich faworytów z debiutu, a do tego mocno się zestarzało. Nie najbardziej na tej płycie, a ten właśnie utwór nie załapał się do topu podobnie jak dwa inne, których nigdy nie lubiłem.
Dwie płyty (a w zasadzie trzy) w ich dorobku uznaję za ewidentną pomyłkę. Przy czym o ile jeszcze można usprawiedliwić wydanie O dwóch takich to już druga część była zbiorem odrzutów które nigdy nie powinny być wydane. Ogólnie miałem bardzo częste wrażenie deja wu, bo pojawiały się motywy jakby skopiowane z poprzednich płyt. No ale na pierwszej znalazł jeden naprawdę dobry utwór. Drugą taką pomyłką było Zimowe graffiti, której późniejsze wydania ratowały tylko bonusy, z których jeden znalazł się na miejscu 28.
Końcówka topu została mocno zasiedlona przez utwory z ostatniej dekady. Dwa z nich dobrze już znałem, ale Czarne myśli umknęły mi przy mocno niedokładnym przesłuchaniu płyty.
11.02.2017 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Top zespołu o nazwie Lady Pank - kajman - 05.02.2017, 04:56 PM
RE: Top zespołu o nazwie Lady Pank - kajman - 11.02.2017 08:12 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top zespołu o nazwie Oasis kajman 16 2 411 18.02.2017 06:31 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości