Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 45 (6.12.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 45 (6.12.2008)
Mocno istotna informacja tego notowania sprawia, że patrzę najpierw na sam dół zestawienia..... a tam zgubił się Muse... po tylu tygodniach mapa się zatarła i teraz już tylko po tym, co na zdjęciach, będzie się można orientować w zawiłościach tutejszych wydarzeń przeszłych. Tym samym znana jest już odpowiedź na pytanie o to, który utwór będzie tu najdłużej od początku. [Szkoda... Icon_confused2 ale cieszę się jednocześnie z wygranej Tomka].
Druga istotna informacja jest z kolei związana z samą górą zestawienia. Otóż Pani i Pan zbliżają się do rekordu długości przebywania na miejscu pierwszym, który wynosi 8 tyg. i należy także do Tomka Makowieckiego - ale skoro dostał on dziś Nagrodę Wytrwałości, to może czas oddać inną, dotychczas posiadaną? [ale chyba może być trudno, choć nie mam pojęcia, która dokładnie z piosenek, które wchodzą w grę na dziś, mogłaby im przeszkodzić]. A tak w ogóle to byłam święcie przekonana w zeszłym tygodniu, że tym razem na szczycie będzie Dido. No ale niestety okazało się, że ta nie_żywa perkusja stukająca w sposób bardzo irytujący, nie pozwoliła jej na dokonanie tego wyczynu nie tylko w tym notowaniu, ale chyba w kolejnych również. Ale niczego nie mówię na pewno.
Coma goni, i nie ma się co dziwić jej tu obecności - ja ten zespół bardzo lubię [niestety nie w wersji koncertowej, ale to już inna historia...], mój ulubiony to jest 'Leszek Żukowski'... Ale przecież i mój przedstawiciel z najnowszej płyty jest najmniej ostro-Comowy... Ale tak czy inaczej jednak do góry skoczył ostro Icon_wink2.
Święta powoli pukają i do mnie, ale do dziesiątki się dostukać będzie bardzo ciężko. To jedna nowość. A druga - wiem, że bardzo różnie oceniana Icon_smile2. No ale tak miłe wspomnienia kolonijno-zimowiskowe wzbudza we mnie ten konkretnie typ grania, że po dłuższych pertraktacjach Killersi debiutują jednak na mojej Liście. Najsubiektywniej od bardzo dawna Icon_wink2. Nie wydaje mi się, żeby poszaleli, ale niech się pocieszą byciem tu Icon_wink2.
[chomik nie został nakarmiony. jedna nowość jest do znalezienia w zestawie LP3 u Sebastiana, a co do drugiej - zgadzam się z poglądem na jej temat z Yacym, więc została na krążku z białą okładką Icon_smile2].

Notowanie 45:
01 01 01 11 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa (1x7)
02 03 04 10 Niagara Falls - Silver Rocket & Monika Brodka (2)
03 08 23 03 Quiet Times - Dido (3)
04 04 07 05 Dwoje różnych - Dorota Miśkiewicz & Grzegorz Markowski (4)
05 02 02 09 Wróć do mnie - Balkanika & Justyna Steczkowska (1x2)
06 05 05 19 Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak (1x4)
07 06 03 19 Nocny sufit - Maryla Rodowicz (2)
08 11 20 04 Caminho - Dorota Miśkiewicz (8)
09 10 09 36 Jeszcze, jeszcze - happysad (1x6)
10 07 06 07 Elephants - Rachael Yamagata (6)

11 09 08 11 My Love Is Like a Red Red Rose - Eva Cassidy (2)
12 12 11 20 Home - Immanu El (9)
13 24 NN 02 Nadmiar - Coma (13)
14 14 13 05 Żółty wróbel - Akurat (13)
15 16 24 03 Fields Of Gold - Tommy Emmanuel (15)
16 15 12 20 Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski (1x4)
17 13 10 10 Praca za szejset - Frutti di Mare (8)
18 17 14 24 Med sud i eyrum - Sigur Rós (1x1)
19 18 15 45 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki (1x8)
20 21 19 39 Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy (6)

21 20 17 08 An Ocean and a Rock - Lisa Hannigan (17)
22 19 16 06 I'm Outta Time - Oasis (16)
23 26 NN 02 Szukałem Cię wśród jabłek - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc (23)
24 22 21 04 When Your Mind's Made Up - Glen Hansard & Marketa Irglova (21)
25 27 NN 02 Set Down Your Glass - Snow Patrol (25)
26 25 22 29 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che (6)
27 NN -- 01 Karp '08 - Przyjaciele Karpia (27)
28 23 18 13 Let It Be Me - Elvis Presley (11)
29 28 26 10 I ciągle widzę ich twarze - Hedone (20)
30 NN -- 01 Human - The Killers (30)

wypadły:
29 27 27 44 Map Of The Problematique - Muse (3)
30 25 23 05 Zimny dom - Totentanz (23)

legenda:
miejsce w tym tygodniu, miejsce tydzień temu, miejsce dwa tygodnie temu, ilość tygodni w zestawieniu, tytuł, wykonawca, (najwyższe miejsce ew. ile razy na pierwszym)

TeksTop 41:
1. Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa (słowa: Bogdan Loebl)
2. Caminho - Dorota Miśkiewicz
3. W zimowe dni - Anna Maria Jopek
4. Blessed - Fady Maalouf
5. Ain't No Mountains High Enough - Diana Ross
6. An Ocean and a Rock - Lisa Hannigan
7. Darling Pretty - Mark Knopfler
8. A Night In Summer Long Ago - Mark Knopfler
9. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
10. Klechda o dobrym pociągu - Grzegorz Bukała

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
09.12.2008 01:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
może i by mi się podobała ta lista, gdyby za tydzień było 25 nowości Icon_razz

... pora przewietrzyć ten zaduch Icon_mrgreen
09.12.2008 01:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
neon.ka napisał(a):a co do drugiej - zgadzam się z poglądem na jej temat z Yacym, więc została na krążku z białą okładką
Icon_lol cieszę się, że mylisz podobnie, bo już zacząłem się zastanawiać czy nie przesadzam... Ja nawet jestem skłonny umieścić ten utwór na chomiku, ale ... dopiero po Świętach, kiedy już wszystkie płytki będą wykupione Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

jeszcze powróce do odsłuchania Twojej listy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.12.2008 09:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
neon.ka napisał(a):01 01 01 11 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa (1x7)
Przyznam, ze bardzo podoba mi się ta pozycja utworu i trzymam kciuki za pobicie rekordu Tomka Icon_wink2
neon.ka napisał(a):13 24 NN 02 Nadmiar - Coma (13)
bardzo się cieszę, nawet gdy jest troche mniej ostro Icon_biggrin3
neon.ka napisał(a):14 14 13 05 Żółty wróbel - Akurat (13)
podkarm wróbla aby nie odfrunął za jakiś czas Icon_wink2
neon.ka napisał(a):16 15 12 20 Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski (1x4)
dopóki jest na Twojej liście , to cały czas mam nadzieję ze i u mnie zaskoczy Icon_wink2 Icon_smile2
neon.ka napisał(a):27 NN -- 01 Karp '08 - Przyjaciele Karpia (27)
Idea jak zawsze godna pochwały, ale jeśli chodzi o sam utwor ....milutko jak zwykle ale średnio im wyszło .
09.12.2008 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
szkoda Musu Icon_frown.
ale na pocieszenie mam swoje JJ o punkcik do góry.
heh, "Human"... może nic na temat tej piosenki nie napiszę, bo mam dobry nastrój Icon_wink2.
ja mam podobne podejście do "Karpia" Icon_smile2.
o, Oasis spada??
09.12.2008 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
 
neon.ka napisał(a):30 NN -- 01 Human - The Killers (30)
I u Ciebie znalazło sie w podstawowym zestawieniu - świetnie! Icon_smile2
09.12.2008 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
neon.ka napisał(a):30 NN -- 01 Human - The Killers (30)
Widzę, że u Ciebie też rzutem na taśmę debiutuje. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):29 27 27 44 Map Of The Problematique - Muse (3)
W sumie to siedział chyba 1,5 roku na naszych listach. Icon_smile2
09.12.2008 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):może i by mi się podobała ta lista, gdyby za tydzień było 25 nowości Icon_razz
e, myślę, że i wtedy udałoby Ci się znaleźć coś do poprawy. [to zdanie częściowo jest zakończone w ten sposób: Icon_wink2, ale częściowo nie - bo tak sobie myślę, że szkoda, że często nie bierzesz pod uwagę różnej wrażliwości, jaką mogą mieć osoby, u/do których piszesz...]
Aro o 'Czarno-czarnym filmie' napisał(a):Przyznam, ze bardzo podoba mi się ta pozycja utworu i trzymam kciuki za pobicie rekordu Tomka Icon_wink2
a co Wy tak tego Tomka nie lubicie? Icon_smile2
Aro napisał(a):Idea jak zawsze godna pochwały, ale jeśli chodzi o sam utwor ....milutko jak zwykle ale średnio im wyszło .
no prawdą jest, że ja do Karpia mam co roku z założenia bardzo pozytywne nastawienie, więc ma o wiele łatwiej. Choć w karpiowym topie wyżej będą chyba raczej te wcześniejsze.
ku3a napisał(a):ja mam podobne podejście do "Karpia" Icon_smile2 .
tylko w połowie - nie zadebiutował u Ciebie Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):o, Oasis spada??
też mnie trochę to dziwi, bo ja Oasis też wolę ten spokojniejszy, a 'I'm Outta Time' pięknie brzmi...
koszMAREK o 'Human' napisał(a):I u Ciebie znalazło sie w podstawowym zestawieniu - świetnie! Icon_smile2
tylko ile uda im się osiągnąć? Już miejsce debiutu pozostawia wiele do życzenia Icon_wink2, a przecież znam już tą piosenkę od kilku tygodni...
Gary o 'Map Of The Problematique' napisał(a):W sumie to siedział chyba 1,5 roku na naszych listach. Icon_smile2
oj, chyba więcej nawet... - jak u mnie debiutowali [znaczy się kiedy lista debiutowała Icon_smile2 ], to u Ciebie już byli blisko dołka, a przecież chyba ponad rok byli w Twoim zestawieniu?...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
10.12.2008 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #9
 
nie zaglądałem tu wcześniej z braku czasu: ładna lista, choć jest tu parę moich "koszmarków" (Coma, Dido, Brodka, Makowiecki... ale "de gustibas..." Icon_wink2 ).
Cudowny numer jeden, ja ciągle czekam z wprowadzeniem tego utworu na swoją listę, nie wiem właściwie no co czekam Icon_wink2 ale tak sobie wymyśliłem że "Film" będzie ostatnim utworem z tej płyty który trafi na moją listę, na razie czeka w kolejce- ale gdy już się doczeka to narobi zamieszania Icon_wink2
Eva, Dorota, Raz Dwa Trzy, Hedone (może nie wypadną jeszcze? :-> ), pięknie Icon_smile2
neon.ka napisał(a):zgadzam się z poglądem na jej temat z Yacym, więc została na krążku z białą okładką ].
ja też się z tym zasadniczo zgadzam, a przez to że się zgadzam to nie wiem kiedy tego Karpia usłyszę Icon_wink2 Trójki niestety słucham rzadko i nigdy nie mogę trafić Icon_frown
neon.ka napisał(a):Żółty wróbel - Akurat (13)
a tu sugeruje spróbować jednak ze "Zgaś moje oczy", bo to jedna z piękniejszych polskich piosenek, jakie usłyszałem w ostatnim czasie... Icon_wink2
10.12.2008 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
bear napisał(a):ja też się z tym zasadniczo zgadzam, a przez to że się zgadzam to nie wiem kiedy tego Karpia usłyszę Trójki niestety słucham rzadko i nigdy nie mogę trafić
w sobotę na lp3 - myślę, że ok. 21.00 Icon_smile2 czyli ok. 15 miejsca Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.12.2008 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #11
 
ja myślę że może nawet wyżej Icon_wink2
10.12.2008 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
neon.ka napisał(a):tylko w połowie - nie zadebiutował u Ciebie Icon_mrgreen
i będzie ciężko...
10.12.2008 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
neon.ka napisał(a):a co Wy tak tego Tomka nie lubicie? Icon_smile2
znaczy kto jeszcze ??? Icon_wink2 Icon_mrgreen
No co ja zrobie, że chłop zasnął jak nagrywał w studiu Ostatnie zdjęcie Icon_wink2
10.12.2008 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
neon.ka napisał(a):oj, chyba więcej nawet... - jak u mnie debiutowali [znaczy się kiedy lista debiutowała Icon_smile2 ], to u Ciebie już byli blisko dołka, a przecież chyba ponad rok byli w Twoim zestawieniu?...
U mnie debiutowali dokładnie 12 maja 2007 roku. Dodam nieskromnie, że to była pierwsza lista na forum z tym utworem. Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):bear napisał/a:
ja też się z tym zasadniczo zgadzam, a przez to że się zgadzam to nie wiem kiedy tego Karpia usłyszę Trójki niestety słucham rzadko i nigdy nie mogę trafić
w sobotę na lp3 - myślę, że ok. 21.00 Icon_smile2 czyli ok. 15 miejsca Icon_wink2
Ja też słucham rzadko, w sumie od 5 do 7mej i od 12 do 14tej, ale już ze 4 razy słyszałem. Icon_smile2
10.12.2008 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #15
 
Nowości świetne! Niższa jest u mnie wysoko, wyższa zadebiutuje jutro. Icon_wink2
Co do Karpia... słucham ostatnio popołudniowej audycji Zapraszamy do Trójki i codziennie z raz się pojawia, więc bardzo często jest. Icon_wink2
12.12.2008 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #16
 
neon.ka napisał(a):13 24 NN 02 Nadmiar - Coma (13)
A ja nie mogę znaleźć dwóch godzin, żeby po raz kolejny przesłuchać płytę... :roll:
neon.ka napisał(a):15 16 24 03 Fields Of Gold - Tommy Emmanuel (15)
Będzie okazja posłuchać. Icon_biggrin3
wypadł brzydki Totentanz, więc może coś z poprzedniej płyty? Icon_wink2
ja też się dołączam do wspierających Karpia. Icon_smile2
Jakie tam zimowe dni. Icon_wink2 [Chyba już pora na śnieg?...]
12.12.2008 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Dawno tu nie byłem, a tymczasem widzę piękną wizualnie listę! Szkoda Muse mimo wszystko...
26 25 22 29 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che (6)
Oj długo trwało, długo, żebym się do tego utworu w 100% przekonał, musiał powylatywać z prawie wszystkich list... Ale u Ciebie na szczęście ostał się! Icon_biggrin3
14.12.2008 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
04 04 07 05 Dwoje różnych - Dorota Miśkiewicz & Grzegorz Markowski (4) - świetny numer na chłodne zimowe wieczory przy kominku Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
15.12.2008 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości