Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #1
Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Ostatnio z kolegami poruszyłem temat tego, czy wokal jest konieczny w utworach, czy sam utwór instrumentalny może być tak samo dobry, a nawet i lepszy.
Chciałbym was zapytać co o tym sądzicie...
Czy według was utwory instrumentalne jeśli są zagrane prosto z serca mogą być bardzo emocjonalne i mówić wszystko, że nie potrzebny jest przy nich wokal, czy jednak to wokal według was wszystko oddaje?
25.11.2016 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Sam utwór instrumentalny może być dobry, ale wokal to przecież także swoisty rodzaj instrumentu.
Dla mnie tekst i jego interpretacja są czasami ważniejsze niż muzyka. Najlepsze jest oczywiście połączenie jednego i drugiego.
25.11.2016 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba015 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 170
Dołączył: Mar 2016
Post: #3
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Muzyka bez wokalu robi dobry podkład pod jakieś filmy, np. na YouTube. No ale jeśli mówimy o hitach muzycznych, to oczywiście z wokalem. Tak naprawdę zależy, z jakiej strony na to patrzymy Icon_razz2

*** Codzienna Utworów Lista | 13 Wstecz ***
25.11.2016 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Wokal jak napisał Tomekk jest jednym z instrumentów. I można się bez niego obejść jak można obejść się bez gitary, fortepianu, saxofonu lub perkusji. Co więcej często fragmenty, w których pojawia się wokal są najsłabszymi fragmentami utworu (zresztą podobnie jest przy solowkach instrumentalnych), bo podporządkowanie warstwy instrumentalnej wokalowi powoduje znaczne spłaszczenie całości.
Zresztą w muzyce klasycznej, jazzie i muzyce elektronicznej znaczna część utworów (nawet chyba większość) egzystuje bez wokalu, a wokal potrafi także pełnić funkcję ozdobnika (czasami pozbawionego konkretnego textu).
25.11.2016 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
kajman napisał(a):bo podporządkowanie warstwy instrumentalnej wokalowi powoduje znaczne spłaszczenie całości.
No tak, pisałeś już, że lubisz, gdy wszystko się komplikuje Icon_wink

Wydaje mi się, że utwór z wokalem łatwiej zapamiętać właśnie ze względu na tekst. Chyba, że mają NAPRAWDĘ charakterystyczny motyw muzyczny, ale statystycznie zdarza się to baaaaaardzo rzadko.
29.11.2016 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
(29.11.2016 05:06 PM)prz_rulez napisał(a):  Wydaje mi się, że utwór z wokalem łatwiej zapamiętać właśnie ze względu na tekst. Chyba, że mają NAPRAWDĘ charakterystyczny motyw muzyczny, ale statystycznie zdarza się to baaaaaardzo rzadko.

Zupełnie się nie zgadzam. Mogę podać tysiące przykładów bezwokalnych kawałków z charakterystycznym motywem.
A tekst i tak ledwo co słyszę jeśli utwór nie jest po polsku.

Temat bez sensu w sumie. A pizza to z pieczarkami czy bez? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.01.2018 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Artur.O napisał(a):Zupełnie się nie zgadzam.
Ani ja.

Dla mnie i z wokalem, i bez wokalu. Zależy od muzyki. Wokal może być zarówno zaletą, jak i wadą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.01.2018 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #8
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
(14.01.2018 01:07 PM)AKT! napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Zupełnie się nie zgadzam.
Ani ja.

Dla mnie i z wokalem, i bez wokalu. Zależy od muzyki. Wokal może być zarówno zaletą, jak i wadą.

Ja też będę za przedmówcą - AKTem. Na przykład w muzyce Hardstyle jest ograniczony wokal,ale to musi być z przekazem.W niektórych utworach występują wulgaryzmy,ale bywa to rzadko.Chociaż niektóre cytaty z różnych źródeł takie jak gry komputerowe czy filmy można usłyszeć w takich utworach jak "Oblivion" Digital Punk,"Are You With Me" E-Force & Luna,"The Message" od Ran-D & B-Front czy ostatnio "Play A Game" od Public Enemies czy nieśmiertelne "Faster 'n' Futher" od Noisecontrollers.Natomiast co do wokali do danego utworu,który ma rapować MC czy śpiewać kobieta czy mężczyzna to ci wymienieni sami decydują z producentami ile ma to trwać i jaka będzie obrana tematyka.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
14.01.2018 02:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ?
Ja tam wolę z wokalem. Brak śpiewu, to jak brak duszy. To moje subiektywne odczucie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.09.2018 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy dzisiejsza muzyka traci emocje? prz_rulez 60 7 432 11.09.2019 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  Trochę inna muzyka z byłej Jugosławii prz_rulez 12 3 317 07.01.2015 07:09 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Bo Życie To Muzyka Paweł 29 4 865 18.03.2009 07:57 PM
Ostatni post: bear
  Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki prz_rulez 118 19 936 14.12.2008 12:48 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości