Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 924 - 23.11.2008
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 924 - 23.11.2008
"Gospel" po raz 30. na pierwszym miejscu!! Kiedyś były lata świetlne przewagi nad konkurencją, potem miesiące, dni i tak przewaga malała. Teraz to już finisz łeb w łeb, ale wciąż to Lao Che jest najlepsze! Ale czy tak samo będzie za tydzień? Może po ruchach tego nie widać, ale konkurenci strasznie naciskają. Metallica - wiadomo, Scars On Broadway - przez kilka tygodni również walczyli o pierwsze miejsce, teraz napór z ich strony jakby zelżał, ale za nich wskakują następni - Frutti di Mare. Ta płyta podoba mi się bardzo, bardzo! I naprawdę walczy o pierwsze miejsce! Ruchy jak już wspomniałem małe, ale to tak jakby chcieć się przesuwać w zatłoczonym autobusie - czasem nie da rady. A tu jeszcze Coma dostała kopa, a na horyzoncie Guns N' Roses. I nawet nie ma czasu patrzeć na tych którzy tym razem do dziesiątki się nie załapali, wszystkie 10 płyt z listy za bardzo mi się podoba, żeby ktoś mógł ich zastąpić, mimo że tych ktosiów-kandydatów jest pokaźna grupka. A Guns N' Roses póki co wchodzi do dziesiątki na głównej liście. Ech, i co my napiszemy we wszelkich ankietach w rubryce "rozczarowanie roku", skoro etatowe "brak zapowiadanej płyty Guns N' Roses" jest już nieaktualne?! Icon_biggrin3

Płyta Volbeat od kilku tygodni bardzo mi się podoba. Obawiam się tylko, że stosunkowo małe zróżnicowanie utworów może spowodować to, że album szybko straci swą siłę. Na szczęście na razie ma bardzo wysoką pozycję, a w dodatku zorientowałem się, że nagranie tytułowe podoba mi się na tyle, że spokojnie może sobie radzić na liście. A jak już się zorientowałem, to się okazało, że to najwyższa nowość. Zupełnie inaczej jest z zespołem Shinedown. O nich jestem całkowicie spokojny - płyta coraz bardziej i bardziej się podoba (jedyny zarzut - trochę za dużo ballad jak dla mnie), a poszczególne piosenki radzą sobie znakomicie. Dwie są w dziesiątce, a trzecia pojawia się w ostatniej dziesiątce. "You Don't Fool Me" to zdecydowanie jeden z moich ulubionych utworów Queen (w Topie zajął miejsce), ale czy przez to Bracia mieli łatwiej? Myślę, że wręcz przeciwniej - większym wymaganiom trudniej sprostać. Dostali jednak bardzo dobry tekst, swoją pracę wykonali wyśmienicie i teraz tylko mogą zbierać jej owoce. U mnie bez pestek - debiut i nadzieja na naprawdę wysokie lokaty. "I'm Outta Time" wśród trójkowych słuchaczy wzbudzało kontrowersje w związku z wrzuceniem go jako jednego z 1500 kandydatów do Topu Wszech Czasów. Ale może to była dobra reklama? Mi piosenka średnio się podobała, aż któregoś dnia pomyślałem, że może dam jej jeszcze jedną szansę. A że byłem w pracy i nie miałem pod ręką mp3, to wszedłem na youtube i odtworzyłem sobie teledysk. I mnie rozłożył swoim klimatem! A potem debiut na Liście po ładnym skoku. Teraz debiut u mnie. A co będzie za tydzień? Oasis wcale nie należy do specjalnie lubianych przeze mnie zespołów, ale czuję, że teraz może się przebiś na wysokie miejsca. I jeszcze jedna nowość. Lubię takie niespodzianki. Siedzę sobie, słucham radia: o, myślę, puszczają "Passenger", fajnie. Ale co to, ktoś zaczyna śpiewać "Fever"?? Co to za jaja?! Ale potem szybka myśl, że to jest znakomicie zrobione. Szybkie szperanie w sieci: Go Home Productions - "Passenger Fever". No rewelacja!

Notowanie 924:

01. 01. 04. 04. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
02. 04. 02. 02. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
03. 02. 09. 09. All Nightmare Long - Metallica
04. 03. 09. 09. The Day That Never Comes - Metallica
05. 06. 02. 02. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
06. 05. 09. 09. Praca za szejset - Frutti di Mare
07. 07. 17. 08. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
08. 08. 12. 12. Devour - Shinedown
09. 13. 01. 01. Chinese Democracy - Guns N'Roses
10. 08. 10. 10. Hiszpan - Lao Che

11. 09. 12. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
12. 35. 02. Pussylicker - Frutti di Mare
13. 16. 06. Paranoja - Totentanz
14. 17. 04. Náttúra - Björk
15. 12. 07. Elephants - Rachael Yamagata
16. 23. 04. Appalachian Springs - The Verve
17. 14. 30. Bóg zapłać - Lao Che
18. 11. 09. Lazarus On Down - The Nightwatchman & Serj Tankian
19. 15. 10. Chemicals - Scars On Broadway
20. 43. 02. Przeżyjemy zło - Totentanz
21. 20. 05. Rock N Roll Train - AC/DC
22. 18. 28. Czarne kowboje - Lao Che
23. 25. 04. Wild International - One Day As A Lion
24. 21. 13. Stepping Stone - Duffy
25. 22. 04. What If - Cog
26. 19. 23. Carolina Drama - The Raconteurs
27. 24. 31. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
28. 27. 31. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
29. 28. 36. Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
30. 29. 10. Po prostu pastelowe - Strachy na Lachy
31. 30. 18. Wonderful Life - Carrion
32. 34. 02. Nocne ulice - Strachy na Lachy
33. 36. 09. The Unforgiven III - Metallica
34. 37. 09. Watercolor - Loaded Moses
35. 26. 09. Chłopacy - Lao Che
36. 31. 18. Almost Lover - A Fine Frenzy
37. NN. 01. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat
38. 40. 03. Sleep When I'm Dead - The Cure
39. 39. 48. Alexander - Myslovitz
40. NN. 01. Passenger Fever - Go Home Productions
41. 32. 20. Love Is Noise - The Verve
42. NN. 01. Mnie nie zwiedziesz - Bracia
43. 38. 68. M.I.A. - Avenged Sevenfold
44. 33. 19. Many Shades Of Black - The Raconteurs
45. 41. 09. Do You Really Like... - Unjust
46. 48. 02. Underneath The Stars - The Cure
47. NN. 01. Sound Of Madness - Shinedown
48. 42. 13. Sex On Fire - Kings Of Leon
49. NN. 01. I'm Outta Time - Oasis
50. 47. 08. Another Way To Die - Jack White & Alicia Keys

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

44. 18. Standing Next To Me - The Last Shadow Puppets
45. 07. Keep It All - Lisa Hannigan
46. 09. W spodniach czy w sukience - Ania
49. 08. Living In A World Without You - The Rasmus
50. 47. Dlaczego - Zabili Mi Żółwia

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Kolejne dziesiatki - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w piecdziesiatce.

Lista płyt. Notowanie 912:

01. 01. 34. 34. Gospel - Lao Che
02. 02. 11. 11. Death Magnetic - Metallica
03. 04. 05. 05. Frutti di Mare - Frutti di Mare
04. 03. 14. 14. Scars On Broadway - Scars On Broadway
05. 05. 09. 09. Zimny dom - Totentanz
06. 06. 04. 04. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat
07. 10. 02. 02. Hipertrofia - Coma
08. 09. 03. 03. The Sound Of Madness - Shinedown
09. 07. 15. 15. There Be Squabbles Ahead - Stolen Babies
10. 08. 06. 06. Zakazane piosenki - Strachy na Lachy

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-
24.11.2008 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
ku3a napisał(a):33. 36. 09. The Unforgiven III - Metallica
Może jeszcze nie wsio stracone. Icon_smile2
ku3a napisał(a):09. 13. 01. 01. Chinese Democracy - Guns N'Roses
Po jakim czasie powrót GN'R do dziesiątki?

ku3a napisał(a):Ech, i co my napiszemy we wszelkich ankietach w rubryce "rozczarowanie roku", skoro etatowe "brak zapowiadanej płyty Guns N' Roses" jest już nieaktualne?! Icon_biggrin3
Na pewno nie ja. Icon_razz Ale jeśli ktoś spodziewał się "Appetite for Destruction II" na pewno tak.

ku3a napisał(a):07. 10. 02. 02. Hipertrofia - Coma
Obszerna, więc w górę wtacza się powoli. Ale faktem jest, że do przemielenia jest sporo.

ku3a napisał(a):05. 05. 09. 09. Zimny dom - Totentanz
Tytułowy utwór na razie skutecznie mnie odstrasza od poznania reszty.
Chociaż, gdybym poznał.....
ku3a napisał(a):13. 16. 06. Paranoja - Totentanz
....to może? Icon_mrgreen
24.11.2008 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Stawiam, że Gunsi ostatni raz w top 10 byli w 99 albo 2000 roku, chyba, że jakieś nie planowane niespodzianki się zdarzyły Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2008 07:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
ku3a napisał(a):01. 01. 04. 04. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
Twój nr jeden coraz bardziej mi się podoba, u mnie nowość na 89 Icon_smile2
24.11.2008 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Stawiam, że Gunsi ostatni raz w top 10 byli w 99 albo 2000 roku, chyba, że jakieś nie planowane niespodzianki się zdarzyły Icon_smile
Aha! Później, bo teraz sobie przypominam, że na "Myszce" w pierwszym Kuby podsumowaniu roku było "Nightrain". Icon_biggrin3
24.11.2008 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
ku3a napisał(a):01. 01. 04. 04. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan

u mnie też już w top 100 Icon_wink

ku3a napisał(a):23. 25. 04. Wild International - One Day As A Lion

a to nasz jedyny wspólny utwór w top 30
i cieszę, że byłem pierwszy na forum, u którego ten singiel pojawił się na liście, a teraz jest juz u kilku osób Icon_smile
24.11.2008 07:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Ania wypadła Icon_frown (u Ciebie powrotów nie ma, prawda?)
AC/DC słabo sobie radzą
z nowości tylko Bracia są OK (może i u mnie kiedyś będą Icon_mrgreen )
24.11.2008 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Pierwsza szóstka wciąz bardzo dobra, Gunsi wchodzą do elity listy Icon_wink2 . Wprawdzie nie pamietam i nie znam wyników Twojej listy z lat ubiegłych , ale wydawało mi sie że mówiłeś iż ostatni utwór w TOP 10 to "Madagascar'' Icon_wink2 . No chyba że cos mi sie pokręciło. Nevermind.
Faktycznie wzieło Cie na Frutti a Likier juz na 12. Icon_wink2 .
Chyba musze zapoznac z Totentanzem, bo komentujecie ostatnia płytę , a ja jakoś nie mam przekonania. Może czas najwyzszy aby się przekonac jak im poszło.
Uuuu w tym tygodniu Lazarus dośc mocno poleciał . I Cog także.
Ale za to cos się ruszyło z Unforgiven. Icon_smile2 U Ciebie Carolina w dół a u mnie zyskała Icon_razz no i ciekawe czy MIA wytrzyma do 70 Icon_wink2 Z nowości najbardziej podoba mi się debiut Shinedown i Volbeata. Dla mnie szokiem jest pojawienie sie Braci Icon_confused , no cóż ...
25.11.2008 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
ku3a napisał(a):01. 01. 04. 04. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
... nie dziwi nic... Icon_wink2
ku3a napisał(a):09. 13. 01. 01. Chinese Democracy - Guns N'Roses
tenawans też mnie nie dziwi! U mnie też awansowali [tylko w poczekalni, ale jednak Icon_wink2]
ku3a napisał(a):40. NN. 01. Passenger Fever - Go Home Productions
faktycznie fajny pomysł Icon_wink2 Znalazłem jeszcze m.in Madonnę z Sex Pistols i Blondie z The Doors!!! Ale jednak Passenger jest the best!
Aro napisał(a):Dla mnie szokiem jest pojawienie sie Braci
mhm... W piątek jak pojawili się na lpmn, to pomyślałem - kto na to głosuje, komu to się może podobać? Ale jak widać może ... Icon_mrgreen Mi nie może pewnie dlatego, że ja mam alergię na Braci Cugowskich, szczególnie na śpiew Piotra C.! Ma taką manierę, która mnie odrzuca, może nie tak jak maniera Piotra Q. Icon_wink2, ale jednak. I może dlatego, że nie przepadam za coverami, szczególnie nie-polskimi po polsku [tu wyjątkiem jest Grabaż i jego świetna wersja No Woman No Cry Icon_wink2]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.11.2008 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Dziś pierwszy raz przesłuchałem "Nostalgię". No tak, późno, ale to lepiej niż wcale. Całkiem niezły kawałek!
Oasis! Świetny debiut! Lubię "I'm Outta Time" - u mnie już #12.

A Bracia... cóż, też wolę oryginalną wersję "You Don't Fool Me" - może swego czasu za dużo tego słuchałem? Ogromnie mi się podobało.
25.11.2008 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):"Gospel" po raz 30. na pierwszym miejscu!
To jest wyczyn! Mało która płyta utrzymywała by się u mnie w top 10 z tyloma tygodniami. Teraz to chyba nikt nie pobije ich rekordu. Chyba że kolejne Lao Che Icon_mrgreen Myśląc jednak trzeźwo taka płyta zdarza się tylko raz w karierze. I nie chodzi, że nie będzie lepszej, tylko często tak jest że tak ogromna sympatia do jednej płyty powoduje wygórowane oczekiwania do następnej i najczęściej przegrywa.
ku3a napisał(a):Scars On Broadway - przez kilka tygodni również walczyli o pierwsze miejsce
Płyta świetna. Niczym nie odbiega jakością od dokonań SOAD
ku3a napisał(a):teraz napór z ich strony jakby zelżał, ale za nich wskakują następni - Frutti di Mare.
Nie słyszałem jeszcze płyty, ale chyba muszę to nadrobić Icon_smile2
ku3a napisał(a):"You Don't Fool Me" to zdecydowanie jeden z moich ulubionych utworów Queen (w Topie zajął miejsce), ale czy przez to Bracia mieli łatwiej? Myślę, że wręcz przeciwniej - większym wymaganiom trudniej sprostać. Dostali jednak bardzo dobry tekst, swoją pracę wykonali wyśmienicie i teraz tylko mogą zbierać jej owoce.
Przyznam się, że jestem fanem głosu Cugowskiego i zespołu Bracia. Jedyna ich płyta "Fobrock" to jedna z najlepszych płyt rockowych 2005 roku. Mam już ich najnowszy album "Tribiute to Quuen". Powiem Ci, że bardzo dobra. Miałem mieszane uczucia przed przesłuchaniem, ale poradzili sobie. A sam Cugowski wokalem nie ustępuje dużo od Freddiego. Jednak póki co polska wersja "You Don'y Fool Me" była dla mnie najsłabszym elementem płyt. Z resztą zrobiony tylko na potrzeby promocji płyty.
ku3a napisał(a):"I'm Outta Time" wśród trójkowych słuchaczy wzbudzało kontrowersje w związku z wrzuceniem go jako jednego z 1500 kandydatów do Topu Wszech Czasów.
I nie ma się czemu dziwnić. Nawet najgenialniejszy utwór nie powinien trochę odczekać na to by tafic do tego grona. Nie można z góry zakładać, że za kilka, albo kilkanaście lat ten kawałek będzie wymieniany w jednym rzędzie np z kultowym "Wodnderwall". Oasis bardzo lubię i pewnie niedługo utwór ten pojawi się u mnie na liście.
ku3a napisał(a):02. 04. 02. 02. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
Icon_eek2 Mnie wogóle nie kręci ten utwór. Jakiś taki mało charakterystyczny. Może to się zmieni.
ku3a napisał(a):18. 11. 09. Lazarus On Down - The Nightwatchman & Serj Tankian
Uuuuu, jak spada.... To tak promujesz utwór, a teraz sam go spuszczasz z listy? Icon_wink2 W wielu listach jest znacznie wyzej niż u Ciebie i nie piszę tu o swojej Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):26. 19. 23. Carolina Drama - The Raconteurs
To już robi się dramat Karoliny.
ku3a napisał(a):50. 47. Dlaczego - Zabili Mi Żółwia
No i spadło. 48 tygodni to jednak jest wynik. U mnie zadna piosenka w historii tyle nie przebywała w zestawieniu.
ku3a napisał(a):10. 08. 06. 06. Zakazane piosenki - Strachy na Lachy
Coś cieniutko...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.11.2008 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
tadzio3 napisał(a):A sam Cugowski wokalem nie ustępuje dużo od Freddiego.
to ja chyba nie pamiętam jak brzmi wokal Freddiego... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.11.2008 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Listoholik napisał(a):01. 01. 04. 04. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
u mnie też już w top 100 Icon_wink
U mnie gdzieś ok 7 dziesiątki.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.11.2008 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #14
 
12/50, w tym: Twój nr 1, mój nr 2, Twój nr 9, mój nr 9 i nasz wspólny nr 4 Icon_wink2 Muszę w końcu przesłuchać Shinedowna...

Moja prywatna galeria
25.11.2008 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Dziś nie będzie spektakularnego komentarza bo mam zły humor. Mam tyle lekcji, że nawet sobotnia lista, jest nie tylko nie zapostowana, ale i nie gotowa - za to jutro już będzie ;] Bardzo cieszy mnie niezwykła forma Sharleen Spiteri i w sumie teraz jak do 1 miejsca brakuje jej tak niewiele głupio byłoby odpuścić, co Icon_biggrinIcon_biggrin? Wedle przewidywań doskonale spisuje się Chinese Democracy. U mnie obecnie nie ma szans się przebić w tej rejony, ale odnotowuje stopniowe postępy z notowania na notowanie i może trafi w dobry moment. TheVerve niebezpiecznie zbliżyło się do ścisłej czołówki - szkoda, że nie ma wsparcia na innych listach, ale rozbieżność jest jednak spora (Love, Judas, Rather)...tutaj brakuje mi jeszcze Sit And Wonder i na pewno byśmy go wywindowali do top 10 forumowej Icon_wink
Nieźle trzyma się AC/DC - ja przyznaje, że kompletnie już się wypalili u mnie. Do tego doszło odsłuchanie nowego albumu i łącznie = totalne załamanie. Naprawdę nie polecam.
Z nowości oczywiście najbardziej podoba mi się ta ''nowa piosenka wszech czasów'' Icon_razz2. Znam jeszcze Braci, całkiem nieźli, zarówno w tym utworze jak i na płycie. Reszty nie słyszałem - zajrzę na chomika czy coś w tym stylu.

Ja chcę na pierwszym płytę Metallici! Na Mikołaja!! Icon_wink Szkoda, że ciągle prezentujesz tylko tą 10, która jest bardzo mocna i statyczna, a nawet nie wiem co tam przy okazji słuchasz innegoIcon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.11.2008 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 545
Dołączył: Nov 2008
Post: #16
 
tadzio3 napisał(a):18. 11. 09. Lazarus On Down - The Nightwatchman & Serj Tankian
Uuuuu, jak spada.... To tak promujesz utwór, a teraz sam go spuszczasz z listy? W wielu listach jest znacznie wyzej niż u Ciebie i nie piszę tu o swojej
wszystkich pozarażał tą piosenką, a teraz pierwszy ją spuści Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):A sam Cugowski wokalem nie ustępuje dużo od Freddiego.
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 najpierw to niech on może ojcu dorówna, bo i do niego mu wciąż daleko
26.11.2008 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Gary napisał(a):Może jeszcze nie wsio stracone. Icon_smile2
Aro napisał(a):Ale za to cos się ruszyło z Unforgiven. Icon_smile2
hehe, no tak, pierwszy raz do góry po pięciu tygodniach ciągłego spadania.
Gary napisał(a):Po jakim czasie powrót GN'R do dziesiątki?
saferłel napisał(a):Stawiam, że Gunsi ostatni raz w top 10 byli w 99 albo 2000 roku, chyba, że jakieś nie planowane niespodzianki się zdarzyły Icon_smile
Aro napisał(a):Wprawdzie nie pamietam i nie znam wyników Twojej listy z lat ubiegłych , ale wydawało mi sie że mówiłeś iż ostatni utwór w TOP 10 to "Madagascar'' Icon_wink2 .
Gary napisał(a):Aha! Później, bo teraz sobie przypominam, że na "Myszce" w pierwszym Kuby podsumowaniu roku było "Nightrain". Icon_biggrin3
brawo!! Icon_biggrin3
bardzo dobrze pamiętasz!
w notowaniu 797, 18.06.2008, do dziesiątki wszedł "Madagascar", ale tydzień później wszedł "Nightrain" i to była bomba! zadebiutował na drugim, a potem od razu na pierwsze i był w sumie 3 tygodnie. w podsumowaniu roku 16. miejsce! a to wszystko oczywiście z powodu znakomitego koncertu. właśnie "Nightrain" spodobał mi się na nim najbardziej ze wszystkiego, choć wcześniej był dla mnie zupełnie niewyróżniającym się kawałkiem. a "Madagascar" wszedł dlatego że wtedy akurat poznałem ten kawałek. "Nightrain" po raz ostatni w dziesiątce było w notowaniu 806, więc było to 118 notowań temu Icon_smile2.
Aro napisał(a):Chyba musze zapoznac z Totentanzem, bo komentujecie ostatnia płytę , a ja jakoś nie mam przekonania.
Gary napisał(a):Tytułowy utwór na razie skutecznie mnie odstrasza od poznania reszty.
Chociaż, gdybym poznał.....
ku3a napisał/a:
13. 16. 06. Paranoja - Totentanz
....to może? Icon_mrgreen
hehe, zrozumiano, wykonano Icon_smile2.
wrzuciłem też "Przeżyjemy zło".
i "Passenger Fever".
czyli three za free.
Listoholik napisał(a):i cieszę, że byłem pierwszy na forum, u którego ten singiel pojawił się na liście, a teraz jest juz u kilku osób Icon_smile
ja się zainteresowałem po tym jak zadebiutowało u P.U.R.H.a, a on z kolei zainteresował się dzięki Tobie, więc należą się podziękowania Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):u Ciebie powrotów nie ma, prawda?
ależ skąd, u mnie jest zupełnie naturalna lista, powroty jak najbardziej są! Icon_cool2
Tomekk napisał(a):AC/DC słabo sobie radzą
saferłel napisał(a):Nieźle trzyma się AC/DC
Icon_razz
ja też uważam, że radzą sobie conajmniej bardzo przyzwoicie. nie sądzę, żeby coś więcej jeszcze zdziałali, ale zobaczy się Icon_smile2.
Yacy napisał(a):... nie dziwi nic... Icon_wink2
dziwnym nie jest Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Nie słyszałem jeszcze płyty, ale chyba muszę to nadrobić Icon_smile2
polecam!
tadzio3 napisał(a):Jednak póki co polska wersja "You Don'y Fool Me" była dla mnie najsłabszym elementem płyt. Z resztą zrobiony tylko na potrzeby promocji płyty.
tak, czytałem w "Teraz Rocku". no ale mi się bardzo podoba Icon_smile2. może dzięki temu zapoznam się z całą płytą Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):I nie ma się czemu dziwnić. Nawet najgenialniejszy utwór nie powinien trochę odczekać na to by tafic do tego grona.
jak najbardziej. bardzo mnie zdziwiło takie podejście. już "Maneater" był podejrzany (abstahując od tego czy zasługuje), "Viva La Vida" to już w ogóle, a tu się okazuje, że to jeszcze mały pikuś.
tadzio3 napisał(a):Icon_eek2 Mnie wogóle nie kręci ten utwór. Jakiś taki mało charakterystyczny. Może to się zmieni.
hehe, jak to można różnie odbierać Icon_smile2. mnie kręci ogromnie. złapało mnie w swe macki i nie chce puścić.
tadzio3 napisał(a):Uuuuu, jak spada.... To tak promujesz utwór, a teraz sam go spuszczasz z listy? Icon_wink2 W wielu listach jest znacznie wyzej niż u Ciebie i nie piszę tu o swojej Icon_mrgreen
wiesz, ja już wystarczająco dużo zrobiłem dla tej piosenki Icon_mrgreen . teraz już musi sobie radzić beze mnie Icon_wink2.
bear napisał(a):wszystkich pozarażał tą piosenką, a teraz pierwszy ją spuści Icon_wink2
ta właśnie będzie. taką miałem misję Icon_lol .
tadzio3 napisał(a):Coś cieniutko...
ależ wcale nie. ja naprawdę ostatnio dużo płyt słucham, prawie po 20 tygodniowo i miejsce w dziesiątce jest bardzo dobre. a wyżej jakoś nie da się wejść, bo tam są jeszcze lepsze albumy. co tydzień mam spory ból głowy jak to wszystko ułożyć i żal mi, że niektóre płyty nie są o kilka oczek wyżej, mimo że na to zasługują...
saferłel napisał(a):Bardzo cieszy mnie niezwykła forma Sharleen Spiteri i w sumie teraz jak do 1 miejsca brakuje jej tak niewiele głupio byłoby odpuścić, co Icon_biggrinIcon_biggrin?
wszystko w jej rękach.
no... i głosie Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Wedle przewidywań doskonale spisuje się Chinese Democracy.
dzisiaj przypadkiem wpadł mi do głowy pomysł na przerobienie tego tytułu na "Czajnik domokrążcy" Icon_razz.
saferłel napisał(a):tutaj brakuje mi jeszcze Sit And Wonder i na pewno byśmy go wywindowali do top 10 forumowej Icon_wink
to wciąż ma szanse na wejście u mnie...
muszę chyba się kiedyś ostrzej za ten numer zabrać.
saferłel napisał(a):Do tego doszło odsłuchanie nowego albumu i łącznie = totalne załamanie. Naprawdę nie polecam.
wybacz, ale akurat, pomimo wielkiej sympatii i szacunku, Twoim zdaniem na temat ostrzejszej muzyki nie będę się kierować Icon_wink2. płytę ściągnąłem jakiś czas temu, ale jeszcze nie miałem czasu przesłuchać :roll: .
saferłel napisał(a):Reszty nie słyszałem - zajrzę na chomika czy coś w tym stylu.
ok, oprócz trzech wspomnianych wcześniej kawałków, wrzuciłem jeszcze Volbeat Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Ja chcę na pierwszym płytę Metallici!
ja też chcę! ale chłopaki z Lao Che mi nie pozwalają Icon_frown Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Szkoda, że ciągle prezentujesz tylko tą 10, która jest bardzo mocna i statyczna, a nawet nie wiem co tam przy okazji słuchasz innegoIcon_wink
no to może kiedyś wrzucę z 5 które są najbliżej wejścia Icon_smile2.
27.11.2008 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #18
 
ku3a napisał(a):ja się zainteresowałem po tym jak zadebiutowało u P.U.R.H.a, a on z kolei zainteresował się dzięki Tobie, więc należą się podziękowania

PURH ma u Ciebie większą siłę przebicia Icon_mrgreen
a co do mojej osoby, to jest moda na nie_wchodzenie_na_moją_listę, na nie_brania_jej_na_poważnie, na nie_zapożyczanie_sobie_utworów_do_siebie... Icon_razz2Icon_razz2
27.11.2008 01:12 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
bear napisał(a):A sam Cugowski wokalem nie ustępuje dużo od Freddiego.

najpierw to niech on może ojcu dorówna, bo i do niego mu wciąż daleko
Moim zdaniem juz dorównał. A sam głos ma świetny.
Porównując do Freddiego oczywiście nie mówię tutaj o całej postaci, charyźmie, geniuszu komponowania, zachowania na scenie i w ogóle. Chodzi mi o głos. Cugowski ma znakomity.
W ogóle oglądając rózne programy, konursy woklane to można dojśc do wniosku, że w Polsce mamy wielu geniuszy wokalnych i jest to prawda, ale co z tego! To jest tylko 20% sukcesu. Resztę zajmuje pomysł na muzykę, osobowość, umiejętnośc prowadzenia kariery, odnalezienie się w swoim stylu, upór, charyzma i wiele, wiele innych czynników...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.11.2008 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Myślę Kubo, że ''Ja i muzyka mocna'' to już jakiś stereotyp w twoich oczach :/ Nie wiem ile jeszcze będę tłumaczył, że lubię muzykę hard rockową, a te MOCNIEJSZE brzmienia to akurat odnoszą się często do gatunków i artystów, których też na pewno nie lubisz słuchać. ACDC akurat nie określiłbym jaka mocna muzyka - to idealne klimaty dla mnie. A fakt, że to jest nudne, wtórne, bez pomysłu i wigoru to nie moja wina - pisz na konto meilowe braci Young.
Miałeś chyba pecha, że spotkałeś się z moimi opiniami (negatywnymi) na temat kilku mocniejszych płyt i teraz tak myślisz - no bo jak to w końcu ma być, nie znam się na hard rocku, na popie na RNB, to gdzie moje miejsce Icon_biggrin? Ok, ale zobaczymy jak Ci się płyta spodoba Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.11.2008 02:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości