Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #1
[Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Od zawsze lubiłem oceniać utwory, albumy, nigdy jednak nie decydowałem się na to, by pisać recenzje ze względu na mój brak pojęć muzycznych, czy też nie najlepsze językowe pisanie. Dziś sobie pomyślałem, czy żeby oceniać utwory na forum to trzeba pisać aż tak doskonałe recenzje? Doszedłem do wniosku, że nie. W związku z tym od czasu do czasu pojawią się w tym dziale moje opinie płyt, których wykonawców lubię, albo zaciekawiły mnie jakoś utwory z płyty, czy też rozczarowały...Na pierwszy ogień idzie Beata Kozidrak z krążkiem B3

[Obrazek: b3-b-iext43922423.jpg]


B3 otwiera pierwszy singiel promujący krążek, czyli ''Bingo''. Moim zdaniem jest to świetne, bardzo przyjemne nagranie. Tekst też jest całkiem dobry, a słowa : ''O,mama O, mama. Nie chce tak jak ty być sama'' na długo zostają w głowie. Utwór na mojej liście spędził tylko 4 tygodnie, ale to ze względu na to, że pózno zacząłem prowadzić listę ; myślę, że gdybym prowadził ją już wcześniej to spokojnie z 10 tygodni by się piosenka utrzymała. Z kolei najwyżej dotarła na #5

Drugi utwór to ''Upiłam się tobą'', także singiel. Dość dobry kawałek, aczkolwiek nie jest to jakiś szczyt możliwości Beaty i mnie na kolana nie powalił. Na mojej liście dotarł najwyżej na #12

Kolejny utwór to ''Nie kochaj mnie''. Ten utwór już na samym początku pokochałem. Jest ślicznie, refleksyjnie. Bardzo lubię przy tym numerze odpocząć i pomyśleć. Mam duże nadzieje, że zostanie on singlem.

Czwartym utworem na płycie jest ''Niebiesko-zielone''. Tutaj następuje zmiana stylu, Beata coraz bardziej przypomina mi typowo radiowe artystki, ale wyszło jej to bardzo dobre i może iść tak dalej. Bardzo lubię tą piosenkę. Jest to kolejny utwór, który moim zdaniem mógłby zostać singlem.

''Obok nas'' to coś pięknego...Jak dla mnie najpiękniejszy utwór na płycie. Wspaniały głos, wspaniała melodia, wspaniały głos. Utwór musi zostać singlem.

''Słońce na dłoni'' to już szóste nagranie. Nie jest złe, ale jakoś nie mam siły nawet chociaż raz przesłuchać utwór do końca, zbytnio dla dzieci (?).

Siódmy utwór to ''Blizny''. We zwrotkach głos Beaty brzmi mega podobnie do głosu Gosi Andrzejewicz, w refrenach jednak jest już o wiele lepiej i dopiero wtedy zaczyna być ciekawie.

''Ruchome wydmy'' wcale mi się nie podoba. Nie jestem w stanie zrozumieć, czemu przy tak dobrych utworach znalazło się kiepskie disco polo...

''Zamek z piasku'' - strasznie nudne, po prostu nie chce się tego słuchać, jest jednak ciut lepsze od ''Ruchome Wydmy''.

Przedostatni, czyli już dziesiąty utwór mnie zachwycił. Myślałem już, że po tym co działo się od szóstego nagrania w dół to nic dobrego mnie dalej nie spotka, ale myliłem się. ''Drugie dno'' jest świetne, wolny, spokojny utwór. Tekst bardzo dobry, a ''oho, -o, -o, -oho, -o, -o.'' brzmi bardzo uroczo w wykonaniu Beatki Icon_wink

I kończymy album, ale dobrym nagraniem. ''Letni wiatr'' to pełna energi, ładna piosenka z tekstem mającym niesamowity przekaz.



Płytę Beaty bardzo ciężko ocenić, czy jest ona dobra, czy też zła. Są piękne utwory, czy też ładne pełne energii kawalki, niestety są też koszmarki. Myślę, że jednak warto posłuchać płytę, a raczej nie będzie trudno znalezć czegoś dla siebie Icon_wink




NAJLEPSZE UTWORY : ''Bingo'', ''Nie kochaj mnie'', ''Niebiesko-zielone'', ''Obok nas'', ''Drugie dno''.
NAJGORSZE UTWORY : ''Słońce na dłoni'', ''Ruchome wydmy'', ''Zamek z piasku''.
OCENA - 7/10











Jak oceniacie płytę?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2016 07:44 PM przez Lombthorne.)
01.10.2016 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Lombthorne napisał(a):''O,mama O, mama. Nie chce tak jak ty być sama''
a nie uważasz, że to bardzo infantylny tekst?
dla mnie pierwszy singiel był mega słaby.
nawet w komercyjnych rozgłośniach nie chcieli go emitować.


Lombthorne napisał(a):Jest to kolejny utwór, który moim zdaniem mógłby zostać singlem
no to masz dobre przeczucia, bo to jest trzeci singiel właśnie Icon_smile

Lombthorne napisał(a):We zwrotkach głos Beaty brzmi mega podobnie do głosu Gosi Andrzejewicz
to raczej Gosia powinna wzorować się na Beacie, a nie odwrotnie Icon_lol

Lombthorne napisał(a):Jak oceniacie płytę?
nie znam jeszcze całego albumu, ale to co znam nie zachęca do odsłuchów, a szkoda, bo Beata głos ma świetny i z Bajmem robiła kiedyś niesamowite rzeczy...
01.10.2016 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Fragment tego "Niebiesko-zielone" leci bodajże w reklamach na Spotify'u i słysząc to po raz pierwszy nie mogłem uwierzyć, że to Beata.
Heh. Porównuję to sobie do pierwszej solowej płyty Beaty i... I może na tym zakończę.
01.10.2016 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
dokladnie - wystarczy tylko posłuchać i porównać.

01.10.2016 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #5
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Znakomity krążek.9/10.Muzyka którą się łatwo i przyjemnie słucha.Beata Kozidrak podążając za nowymi stylami muzyki pop rock uwydatniła całą swoją dojrzałość i mocny charakter.Zaskoczyła tak jak i rynek muzyczny,tak i też jej wiernych fanów.Piosenki:Niebiesko-Zielone czy Upiłam się tobą nucił w pracy nawet mój nieśmiały szef.Reasumując znam więcej osób którym ta płyta się spodobała niż tych niezadowolonych.Pozdrawiam.
04.12.2016 01:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Chciałabym też tutaj napisać, że im dłużej słucham tej płyty, tym bardziej mi sie podoba. Icon_smile A więc może trzeba dać jej jeszcze szansę, drodzy panowie.
Na koncercie (tydzień temu Beata była w Elblągu) brzmi mega mega świetnie! Do tego jeszcze jak Beata się trzyma mając tyle lat ile ma Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.12.2016 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: [Lombthorne] Beata Kozidrak - B3
Trzeba po prostu pójść na koncert Icon_lol
15.12.2016 12:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości