Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stacje radiowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):Moim zdaniem kraina łagodności to podgatunek poezji śpiewanej.
Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle poezja śpiewana. Sama nazwa wskazywałaby na to, że są to piosenki, w których muzyka została napisana do istniejących już wierszy (upraszczając, bo mogą być to inne zbliżone układy). I coś takiego funkcjonowało w l. 60-tych i 70-tych, a pewna grupa wykonawców specjalizowała się w wykonywaniu takiej muzyki. Później tą nazwą zaczęto określać coś, do czego lepszym określeniem byłoby piosenka poetycka, w której teksty mogłyby funkcjonować jako poezja, ale zostały napisane w celu zilustrowania ich muzyką. Oczywiście nadal pojawiają się śpiewane wiersze, ale jest to zjawisko bardziej marginalne, a do tego w większości w przypadku wykonujących ją artystów incydentalne.
Przy okazji to, co teraz jest określane jako poezja śpiewana jest dużo mniej różnorodne muzycznie niż to, co działo się w początkowym okresie istnienia tego nurtu. Wystarczy wziąć Demarczyk, Grechutę, Niemena i Umer (przy czym tylko pani Ewa względnie ściśle się mieściła w tym pojęciu), którzy jednak mocno się różnili od siebie i porównać ich z obecną falą. I jeszcze taka uwaga - teraz piosenka poetycka to zjawisko niszowe, wtedy można było ją zaliczyć do (szerokiego bo szerokiego ale) głównego nurtu.
27.02.2018 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #22
RE: stacje radiowe
Artur.O napisał(a):To jest późniejsza Planeta FM, nie? A to akurat jeszcze długo była ciekawa, nieco inna stacja, tylko z ograniczonym zasięgiem... aż w końcu całkowicie zmieciona z eteru.

Tak. Tyle, że Planeta FM to stacja która powstała na Śląsku w 2002 roku jako radio lokalne. Dopóki Planety FM nie przejął Eurozet i połączył z Radiostacją robiąc z niej radio ponadregionalne wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku. Były dobre audycje, Planetarna Strefa Hitów, dobrzy prezenterzy, super muzyka, byli słuchacze. Ale na początku 2009 roku wszystko się posypało. I w efekcie skończyło się, że po kilku latach takiego dryfowania w miejsce dobrego radia pojawiło się kolejne radio grające starą muzykę - czyli Zet Gold (nawet Śląska nie oszczędzili gdzie Planeta zaczynała). Wybaczcie sarkazm, ale to była moja ulubiona stacja przez dobre kilka lat (ilekroć o niej piszę, to żał tyłek ściska jak popatrzę co z nią zrobili Icon_cry ) - zacząłem jej słuchać po tym jak popsuł się RMF latem 2005 roku. Stacja ta była głównym dostarczycielem hitów na moją listę w drugiej połowie poprzedniej dekady, dopóki lista nie zaczęła ewoluować do tej formy w jakiej znajduje się obecnie.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
28.02.2018 02:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: stacje radiowe
No właśnie, a jaka była w praktyce muzyka grana przez Planetę FM Śląsk w pierwszych latach jej działalności?
Teraz, gdy tak patrzę, to ta Planeta jest chyba wrzodem na du*ie dla Eurozet. Na jej stronie internetowej wrzucają tak idiotyczne "newsy", że nawet ja kręcę głową z niedowierzaniem. No, ale pozostawienie radia w Internecie wiele nie kosztuje.
Ciekawostka: wrócono do loga Radiostacji. Nie ma jednak co się zbytnio cieszyć, gdyż promuje ono jedynie stronę ze streamami stacji radiowych ze stajni Eurozet (i nie tylko zresztą).

P.S. Właśnie w Trójce leci "Survivor" Destiny's Child - szokIcon_exclaim
28.02.2018 12:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #24
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):No właśnie, a jaka była w praktyce muzyka grana przez Planetę FM Śląsk w pierwszych latach jej działalności?

To była chyba jedyna stacja w eterze, w której jakiś (niewielki, bo niewielki, ale jednak) wpływ na playlistę mieli radiosłuchacze. To była właśnie wymieniona przeze mnie Planetarna Strefa Hitów. Stacja proponowała utwory, słuchacze głosowali - każdego tygodnia było 40 utworów ze stałej listy plus od 4 do 12 propozycji. Najsłabsze wylatywały z listy, a w ich miejsce wchodziły najlepsze nowości. Muzyka w ciągu dnia zróżnicowana głównie taneczna, hip-hop, zdarzały się też utwory rockowe (Virgin - Znak pokoju oraz solowe od Dody). Głównie nowości, choć zdarzało się im puścić raz na jakiś czas starszy utwór. Sporo utworów polskich, głównie z niezależnych wytwórni takich jak np. My Music. Do godziny 19 standardowa playlista dzienna, potem podkręcano tempo pojawiały się klubowe rytmy, techno, house itp. Co jakiś czas organizowano pojedynki między DJ'ami. Grano tak do północy, a nocą chyba moja ulubiona oprócz PSH audycja - Trance Night. Sześć godzin uspokajającego trance'owego grania do godziny 6 rano. W wielu kawiarenkach i pubach Planeta była najchętniej puszczaną stacją radiową.
W 2009 roku po przejęciu przez Eurozet, zniknęła Strefa, która została zastąpiona przez nijaki Total Chart - pozornie niezależny od tej wersji znanej z warszawskiej Planety (przypuszczam, że wyniki z poszczególnych regionów były sumowane i były globalne dla całej sieci). Lista złożona była głównie z utworów zachodnich (w PSH było dużo polszczyzny), które także zdominowały pozostałą część dnia, a polskie utwory wyrzucono na godziny nocne, skracając tym samym Trance Night o połowę (od 3 do 6 Hip-hop nocą). Te zmiany były dla mnie szokiem, i musiały się odbić na słuchalności. No i w tym czasie pojawił się na Śląsku RMF Maxxx, który także podebrał Planecie trochę słuchaczy.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
28.02.2018 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: stacje radiowe
A jakie to były np. utwory polskie z tych mniej znanych?

-------------------------------------------------

Ciekawe artykuły z przeszłości:
https://www.wprost.pl/tygodnik/5996/wojn...bojow.html
http://www.rp.pl/artykul/316102-Jak-RMF-...-Zet-.html
01.03.2018 07:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: stacje radiowe
dzięki za opis Planety, Grześku Icon_wink

kajman napisał(a):Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle poezja śpiewana. Sama nazwa wskazywałaby na to, że są to piosenki, w których muzyka została napisana do istniejących już wierszy (upraszczając, bo mogą być to inne zbliżone układy). I coś takiego funkcjonowało w l. 60-tych i 70-tych, a pewna grupa wykonawców specjalizowała się w wykonywaniu takiej muzyki. Później tą nazwą zaczęto określać coś, do czego lepszym określeniem byłoby piosenka poetycka, w której teksty mogłyby funkcjonować jako poezja, ale zostały napisane w celu zilustrowania ich muzyką. Oczywiście nadal pojawiają się śpiewane wiersze, ale jest to zjawisko bardziej marginalne, a do tego w większości w przypadku wykonujących ją artystów incydentalne.
Przy okazji to, co teraz jest określane jako poezja śpiewana jest dużo mniej różnorodne muzycznie niż to, co działo się w początkowym okresie istnienia tego nurtu. Wystarczy wziąć Demarczyk, Grechutę, Niemena i Umer (przy czym tylko pani Ewa względnie ściśle się mieściła w tym pojęciu), którzy jednak mocno się różnili od siebie i porównać ich z obecną falą. I jeszcze taka uwaga - teraz piosenka poetycka to zjawisko niszowe, wtedy można było ją zaliczyć do (szerokiego bo szerokiego ale) głównego nurtu.
Wszystko prawda, temat jest niejednoznaczny -- pamiętam jak na RYM-ie była dyskusja, gdzie właśnie z tego względu chciano zlikwidować poezję śpiewaną jako gatunek, a dodać np. jako atrybut, ale był silny front opozycyjny wśród polskich użytkowników i przetrwała w tej formie. Myślę, że słusznie. Nie jest wszak jedynym stylem muzyki, który wiążą w całość przede wszystkim cechy pozamuzyczne.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.03.2018 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: stacje radiowe
Wiecie, tak narzekamy na polskie stacje radiowe... Ale ja sobie dzisiaj (no, właściwie już wczoraj) przejrzałem stacje w kilku większych miastach Stanów Zjednoczonych i...
Teoretycznie jest tam cała masa stacji radiowych. Tylko patrząc na nie i słuchając, to... Zacznijmy od tego, że nierzadko strony internetowe są gorsze niż lokalnych stacji w Polsce - ale to pół biedy. Najbardziej irytujące jest jednak, że teoretycznie można sobie przebierać do woli, a w praktyce znalazłem może jedno radio dla siebie? Radiowe formaty to zło. Rozczłonkowanie jest ogromne, w dodatku często playlisty są jeszcze bardziej żałosne niż nawet w RMF-ie. No i "radia etniczne" - też: niby fajna idea... Ale z drugiej strony ich konstrukcja wspiera izolowanie się nacji z ogółu społeczeństwa. I jeszcze te okropne, odczłowieczające skróty. WUMB, WCRB... No b***h please.

Okej, a co do mojej "historii radiowej"... Zaczęło się w sumie od Radia Zet. Komputerowa Lista Przebojów, World Chart Show, Nautilus... Ach! A to tylko część wspomnień. Z czasem jednak zacząłem dryfować z jednej strony w kierunku RMF-ki, z drugiej - do Trójki. Pamiętam, że w 1999 przez ileś tygodni słuchałem regularnej ramówki Trójki i byłem bardzo zaciekawiony zupełnie innymi audycjami niż w RMF-ce czy Zetce, zwłaszcza reportażami. Były przerwy, ale ogólnie Trójka coraz bardziej zyskiwała względem RMF-ki i ostateczny rozbrat z RMF-ką miał miejsca chyba w pierwszej połowie 2005 roku. Były jeszcze jakieś tam "zabawy" z Radiem Rzeszów i lokalnym Radiem Hot... które zjadła Eska. Swego czasu też słuchałem Jedynki i ówczesnego Bisu na falach długich (taaak, wciąż nie dało się wtedy słuchać tych stacji u mnie na falach ultrakrótkich...), ale szybko mi się odechciało... No i jednak komfort słuchania był znacznie mniejszy. Do Jedynki wróciłem dopiero x lat później, głównie ze względu na pasmo wieczorno-nocne (obecnie w sumie najczęściej tylko od północy do trzeciej, ewentualnie po pobudce, gdy nie chce mi się wyłączać, ale to max do jakiejś 11 + czasami przegląd wiadomości o 22).

Od czasu wyjazdu na studiów (a w sumie i wcześniej już się zdarzało) zacząłem eksperymentować z różnymi stacjami zagranicznymi. Najczęściej słuchanymi przeze mnie stacjami były chyba: czeski Radiožurnál, słoweński Radio Prvi, chorwacki HRT1 oraz BBC2. Ale wiecie co? Okazało się, ze takiego radia jak Trójka... po prostu nie ma! Naprawdę możemy być dumni z takiej stacji, która w genialny sposób i w odpowiednio wyważonych proporcjach łączy słowo mówione z muzyką. Jedyny mankament Trójki to problemy z ramówką między północą a czwartą (a zwłaszcza między drugą a czwartą) w dni powszednie oraz ogólnie w okolicach 13-15 (pomijam kwestie polityczne, ale one wszędzie są problemem...).

Po przyjeździe do dużego miasta myślałem, że będę z tego bardziej korzystać w kontekście radiowym, ale raczej tylko od czasu do czasu skakałem po kanałach, a najczęściej i tak zostawałem na Trójce... Choć od wakacji coraz częściej siedzę w klimatach typu RMF Classic (aczkolwiek nieco zrazili mnie do siebie problemami ze scrobblowaniem utworów od nich), włączam też czasem Tubę czy Open Fm ze spokojną/relaksacyjną muzyką.

To chyba tyle mniej więcej.
09.03.2018 02:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: stacje radiowe
Odkopuje temat, jako ze stacje radiowe sa mi bliskie.
Nie wiem dlaczego, ale ostatnio wzielo mnie na sluchanie Tok FM. Nie wiem czym jest to spowodowane - moze tesknota za ojczyzna? W kazdym razie... Fajnie sie slucha, tylko meczy mnie ta ciagla jazda po PiS-ie. Nie zeby Platforma, Nowoczesna czy od paru dni Biedron nie dostawali krytycznych komentarzy, ale wyczuwam spora nierownosc. Ba, nawet pojawia sie tam czasami slowo "symetrysta" (ktorego, przyznaje z zazenowaniem, wczesniej nie znalem) z dosc ironicznymi podtekstami.
Poza tym lokalnych stacji slucham juz raczej tylko w drodze, gdyz troche sie nimi zmeczylem. A jesli juz, to o ile nie szumi za bardzo, to wybieram te slowenskie. Ostatnio na przyklad jarali sie slalomem gigantem w Mariborze Icon_smile
A wy? Jak u was stoi obecnie sluchanie radia?
06.02.2019 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #29
RE: stacje radiowe
Posłuchaj sobie PR24 i wtedy zobaczysz, na czym polega symetryzm i to, że można wychwalać opcję rządzącą i gnoić opozycję 24 godziny na dobę.
Ja radia słucham coraz mniej. Trójka to głównie LP3, a tak to sporadycznie raczej. Czasem włączę TOK FM, ale że mam generalnie przesyt polityki, to też rzadko. No i czasem w aucie Antyradia posłucham.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 05:16 PM przez neo01.)
06.02.2019 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: stacje radiowe
Nie no, ja wiem o niektorych takich audycjach, na forum LP3 pisalem, ze glownym gosciem w audycji na temat Ukraincow i posrednio innych imigrantow w Polsce byl przedstawiciel narodowcow. Ale z drugiej strony jest (na szczescie wciaz) Dariusz Bugalski, jest obietywny Kuba Strzyczkowski... A ze zamienienie Czworki na radio informacyjne mialo sluzyc jako przeciwwaga dla Tok FM to wiedzialem od poczatku.

Pozwole sie jeszcze podzielić dwoma spostrzeżeniami z regionu o tym, co mi sie podoba, a co nie podoba. Nie podoba mi sie dosc nudne radio publiczne. Nawet jesli niektore audycje sa nawet ciekawe, to raz, ze gina w tle, dwa - mam wrazenie, ze w publicznym radiu maja strasznie monotonne i "schematyczne" glosy. Moze to tylkoo moje wrazenie, ale tak to odbieram. Przy czym w Slowenii mam wrazenie, ze jest z tym odrobine lepiej. Oprocz tego nocnych audycji jest znacznie mniej, a o czyms w stylu Strefy rokendrola wolnej od angola mozna sobie pomarzyc.
A to, co mi sie tu podoba, to wciaz bardzo zywa siec stacji lokalnych. Tam na szczescie nie doszlo do tylu wrogich przejec, co w Polsce. Tutaj niektore stacje majace dosc lokalny zasieg (przy czym trzeba pamietac, ze w Chorwacji i Slowenii ze wzgledu na rozmiary i specyfike panstw radia lokalne moga miec spore zasiegi, nawet zagraniczne) sa bardzo popularne. W Polsce w miare radzi sobie tylko Slask, radio z Jeleniej gory, moze troche Pomorze. No, jeszcze Eska Rock, ale ona stala sie "technicznie" radiem lokalnym ze wzgledu na... slaba sluchalnosc wlasnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 06:42 PM przez prz_rulez.)
06.02.2019 06:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):"symetrysta" (ktorego, przyznaje z zazenowaniem, wczesniej nie znalem)
nie ma się czym żenować; to niejasny dla ogółu termin, który nie sprzyja jakości polskiej debaty publicznej, zwłaszcza że zazwyczaj używa się go w sposób bezpośrednio stygmatyzujący

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2019 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: stacje radiowe
Okej, skoro już poruszamy ten temat, to napiszę, co ja uważam. A uważam, że docinek w stronę PiSu jest więcej, bo oni w przeciwieństwie do Nowoczesnej czy Platformy coś w tym kraju znaczą. Coś mogą. I coś robią. Petru i reszta może dwoić się i troić, ale na ten moment nie mają możliwości ruchać nas w dupsko tak jak robią to oni, więc logicznym jest, że to o PiSie się najwięcej mówi. Bo oni nie tylko chcą nas ruchać, ale na dodatek to robią. Po co ktoś miałby poruszać temat Schetyny, skoro on w tym kraju nic nie znaczy? Tak tylko rzucam nazwiskami, bo nawet nie wiem kto tam w opozycji na ten moment krzyczy najgłośniej. Jak dojdzie do zmiany w tym politycznym gangbangu i ktoś inny włoży, ekhm, nos do koryta, to o nim się będzie najwięcej mówiło.

Radio Epsilon
06.02.2019 06:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: stacje radiowe
Trochę się zgadzam, ale też nie zgadzam się, że taki Schetyna nic nie znaczy. Nawet jeśli Prawo i Sprawiedliwość ma większość w sejmie, to nie znaczy, że inne partie totalnie się nie liczą. Wbrew temu, co niektórzy mówią, nie żyjemy w dyktaturze Icon_smile
W opozycji nie wiem kto krzyczy, ale o kim się krzyczy ostatnio, to zdecydowanie o Biedroniu Icon_wink Może zakończmy tu temat polityki.

Chwilowo nie mam nic więcej do dodania w kwestii stacji radiowych, ale na pewno wrócę za jakiś czas do tematu.

P.S. Ten "gangbang" mnie rozwalił Icon_lol
06.02.2019 10:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: stacje radiowe
Mała errata: Radiostacja wyewoluowała z Rozgłośni Harcerskiej, potem faktycznie ją zabito, ale odrodziła się pod szyldem Radio Bis (technicznie to była inna stacja, ale faktycznie Radio Bis przejęło styl i ekipę Radiostacji, która w 2008 rzeczywiście zmieniła szyld na Planeta FM). I potem niestety dobito doszczętnie po kupnie przez Zetkę i zmianie nazwy na PlanetaFM, a ludzie z niej wyemigrowali z Biski (gdzie podobnie jak w Radiostacji szefem był Paweł Sito, który ściągnął też Dąbrowę, czy Novikę) m.in. do Trójki (Kaczkowska, Owczarek), czy Radia 94, później przekształconego w Antyradio (Makak, Anzelmo). Nie pamiętam gdzie poszli Bilewski i Brzozowicz, ale też przez chwilę można było jeszcze gdzieś ich spotkać.
Radio Bis zostało z kolei zarżnięte nie przez biznes, lecz politykę, a konkretniej Sobalę, który wywalił audycje autorskie i cięższą muzykę.

Czyli:
RH->Radiostacja->kupno przez Eurozet, wegetacja i przekształcenie w PlanetaFM
PR Program IV->Bis->ludzie z Radiostacji robią dobrą robotę->wpierdala się polityka i wywala ekipę->przekształcenie w Radio Euro->kolejne nowe szyldy->znikają z FM do internetu->obecnie nie wiem co jest (znowu Program IV?)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 11:24 PM przez Miszon.)
06.02.2019 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: stacje radiowe
Tak, Czwórka.
I to wywalenie do Internetu oraz DAB+ niestety znów przez politykę.
06.02.2019 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):W Polsce w miare radzi sobie tylko Slask, radio z Jeleniej Góry, moze troche Pomorze.
Masz na myśli Muzyczne Radio Jelenia Góra?
na pewno ma sporą słuchalność w zachodniej części Dolnego Śląska, ale poza tym - to nie wiem.
Jak dla mnie za dużo mają muzyki house czy techno, ale jedno trzeba im przyznać - mają różnorodną playlistę - nie leci tam w kółko 150 piosenek + nowości. Każdego dnia można trafić na coś innego.
Ostatnio słyszałem m.in. Fatboy Slim - Praise You, Modern Talking - You Can Win If You Want, Robbie Williams - Rock DJ, Depeche Mode - Precious czy też Sophie Ellis-Bextor - Come With Us.

Często można usłyszeć stare, zapomniane single znanych wykonawców i to mi się podoba Icon_smile
06.02.2019 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: stacje radiowe
Tak, chodziło mi o Muzyczne Icon_smile I ten klubowy sznyt to w sumie ich znak rozpoznawczy.
07.02.2019 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: stacje radiowe
Jak się okazało, nowe mieszkanie na zachodzie Krakowa ma swoje zalety. Okazało się, że mogę tu odbierać... słowackie stacje radiowe! W Krakowie! A myślałem, że bez specjalistycznej anteny to praktycznie niemożliwe. Fakt, trochę szumią, ale niektóre z nich działają całkiem w porządku. Inna sprawa, że słabo odbiera moje kochane RMF Classic... A niby Kopiec Kościuszki względnie niedaleko Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2019 12:19 AM przez prz_rulez.)
06.03.2019 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #39
RE: stacje radiowe
(06.03.2019 10:28 PM)prz_rulez napisał(a):  Jak się okazało, nowe mieszkanie na wschodzie Krakowa ma swoje zalety

To jak daleko na wschód Krakowa mieszkasz, że ci RMF Classic źle odbiera? Za Pleszowem? Icon_lol
07.03.2019 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: stacje radiowe
Na zachodzie, mea culpa.
07.03.2019 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości