Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stacje radiowe
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
stacje radiowe
Bardziej niż pana obok, ale ogólnie nigdy mnie Katka niczym nie chwyciła i tu, niestety, będzie chyba podobnie.
Anyway, łapiesz tam gdzie mieszkasz czeskie stacje, prawda? Chociaż w sumie w czeskich to, poza Kristiną, niewiele słowackich numerów można usłyszeć.
27.09.2016 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #2
RE: Katarína Knechtová - FEA
prz_rulez napisał(a):Anyway, łapiesz tam gdzie mieszkasz czeskie stacje, prawda?

Do Czech jest ode mnie około 50 kilometrów. Czeskie stacje łapię bez problemu, a najlepiej to Helax z Ostrawy (mają bardzo mocny nadajnik jak na lokalne radio), którego słucham w tej chwili na co dzień. Przez cały dzień leci głównie zachodni pop (nawet słyszałem tam Margaret z COOL ME DOWN), czeskojęzyczne kawałki też się zdarzają choć jest ich bardzo niewiele (może dlatego, że nie ma tam takich regulacji jak u nas jeśli chodzi o dolny limit miejscowej muzyki). W czwartkowe wieczory między 19 a 21 jest zresztą dwugodzinny blok muzyczny, poświęcony artystom z Czech i Słowacji, choć i tam dominuje muzyka w języku Szekspira.

Te dwa utwory znalazłem akurat na stronie słowackiego Radia Expres, które poznałem w zeszłym roku będąc na Słowacji, i wpadło mi ono w ucho. Grają głównie współczesny pop, choć zdarza im się puścić starsze kawałki.

Z dwójki utworów, które zapodałem, to największe szanse na debiut na liście ma właśnie Katka.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2016 11:40 PM przez kolej_grzesiek.)
27.09.2016 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Katarína Knechtová - FEA
Cytat:Czeskie stacje łapię bez problemu, a najlepiej to Helax z Ostrawy
Ojej, patrzę na playlistę i nie znam co prawda wszystkich utworów, ale gdy widzę tytuł w stylu "Já bych chtěl mít swag"... Niby są perełki jak Junior Senior czy Sum 41, ale tak ogólnie...
Ze świeżości z byłej Czechosłowacji, gdybym miał coś wybrać, to pewnie byłoby to: Adam Ďurica - Spolu https://www.youtube.com/watch?v=0bo7Y6TkQNA . Chociaż nie, w sumie jest nowa Kristina Icon_wink Ale to już wrzucę jako nowy singiel.

Ja parę lat temu miałem "fazę" na Rádio Slovensko i Radiožurnál, bo te stację w miarę sensownie łączyły odpowiednie dawki muzyki i informacji (i, co było fajne, również nocą - przynajmniej do tej pierwszej, drugiej po północy) no i nie była to mimo wszystko typowa sieczka w stylu RMF-u. Minus był taki, że zwłaszcza Radiožurnál niespecjalnie puszczał świeżości. Chociaż teraz patrzę sobie na ich obecne playlisty i widzę, że tych nowych kawałków jest jakby więcej.

Taka ciekawostka - nie wiem dlaczego, ale w czeskich i słowackich stacjach radiowych do dzisiaj bardzo popularne jest "Anyone Of Us" Garetha Gatesa. O tyle zadziwiające, że w Polsce ten numer przeszedł jedynie bokiem w rozgłośniach lokalnych.
28.09.2016 12:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #4
RE: Katarína Knechtová - FEA
Z tego co wiem to w Krakowie lepiej Słowację słychać niż na Śląsku. Do mnie docierają zaledwie strzępki i to tylko przy korzystnych warunkach noszenia fal. Pozostaje mi jedynie słuchanie przez internet, a w eterze jedynie wtedy kiedy jestem na miejscu.

Adama Ďuricę słyszałem, nawet dobry utwór, choć kariery u mnie chyba nie zrobi.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
28.09.2016 09:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Katarína Knechtová - FEA
Pudło. Niestety wcale nie łapie. To znaczy możliwe, że jeśli ktoś mieszka na jakimś wzniesieniu, to może być słychać.
No, ale np. w Przemyślu, chociaż niewiele ponad 10 kilometrów, na FM-ie nie uświadczysz ukraińskiego radia do czasu, aż nie wjedziesz na drogę do Medyki. Gdy jedziesz w stronę centrum, to przy skręcie "magicznie" przechodzi na jakiś podkarpacki (nieprzemyski) RMF.
28.09.2016 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: stacje radiowe
Temat jest, ale niestety zaczęty trochę od pupy strony.

Szerzej na ten temat rozpiszę się później, gdyż temat jest mi dosyć bliski, natomiast póki co chciałbym się was spytać o kilka rzeczy. Jakie są wasze ulubione stacje radiowe, jakich audycji lubicie słuchać, które zaś was irytują? Czy preferujecie tradycyjny odbiór za pomocą fal ultrakrótkich (o długich już nie wspomnę Icon_lol), czy też już dawno przeszliście na odbiór internetowy? I ogólnie - co sądzicie na temat obecnej kondycji radiostacji polskich oraz zagranicznych?
22.02.2018 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: stacje radiowe
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  Jakie są wasze ulubione stacje radiowe,
jeszcze ciągle Trójka. nie ma konkurencji. chociaż zdarza mi się słuchać Radia Poznań (do niedawna Merkury) w piątki 22:00-1:00 Noc u Berniego z muzyką lat '80.
poza tym Radio Gdańsk, Plus też z Gdańska, RMF Classic, Radio Malbork i rockserwis.fm
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  jakich audycji lubicie słuchać,
w Trójce coraz mniej. słownych obawiam się słuchać. zostają tylko muzyczne.
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  które zaś was irytują?
RMF bez Classica, elbląska ESKA. i coraz częściej Trójka. /to chyba dotyczyło audycji - trudno niech zostanie Icon_wink2 /
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  Czy preferujecie tradycyjny odbiór za pomocą fal ultrakrótkich
Trójki w domu słuchamy wyłącznie z radia. stacji w samochodzie też. Icon_wink2
chociaż zdarza się w aucie słuchać radia z ... pendriva Icon_razz jeśli jest jakaś audycja, której Gosia lub ja nie możemy wysłuchać, a chcemy to zrobić razem, to zgrywam, wrzucam na pena i słuchamy w aucie. Icon_smile2
najczęściej W Tonacji Niedźwiedzia lub Stelmiego i często Markomanii.
ewentualnie jakieś stare audycje Beksińskiego, Pastelowe Stelmiego czy stare LP3 Icon_wink2 ale to już chyba off-top Icon_wink2
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  (o długich już nie wspomnę Icon_lol),
Jedynka nigdy nie była moim radiem, więc...
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  czy też już dawno przeszliście na odbiór internetowy?
rockserwis.fm nadaje tylko w necie. korzystam tez sporadycznie z accuradio, no i Radio Poznań, bo inaczej się nie da.
oczywiście w komórce mam dwie czy trzy aplikacje do odbioru radyjek. TuneIn chyba jest najlepsze.
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  I ogólnie - co sądzicie na temat obecnej kondycji radiostacji polskich
jest gorzej niż kilka czy kilkanaście lat temu. generalnie nie wierzyłem kiedyś w to co teraz piszę, ale obawiam się, że radio za jakiś czas będzie instytucją marginalną. niestety. nie piszę tu o samograjach internetowych.
(22.02.2018 01:13 AM)prz_rulez napisał(a):  oraz zagranicznych?
jeszcze niedawno wyszukiwałem jakiś progowych czy jazzowych radyjek. dziś już tego nie robię.

ps. od dwóch tygodni w sieci jest radio ... sportowe. zapinamypasy.pl Icon_smile2 twórcy to duet ex-Canal+ : Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, słychać tam też Michała Gąsiorowskiego ex-Trójka. ciekawostka. zobaczymy jak to będzie po IO.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2018 01:42 AM przez Yacy.)
22.02.2018 01:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: stacje radiowe
Ja od dłuższego czasu nie jestem radiowy*. Jedynie 2,5 godziny tygodniowo słucham LP3 (bo tak naprawdę to tyle trwa, może nawet trochę mniej). I tylko z radia, chociaż przez pewien czas z konieczności korzystałem z netu.
*W pracy Trójka fatalnie odbiera(ła), a niczego innego słuchać nie chciałem.
22.02.2018 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: stacje radiowe
Ja oczywiście nadal najbardziej lubię Trójkę.
RMF i Zet po prostu mnie denerwuje - już nie tyle samym repertuarem, co powtarzalnością.
Ich playlista naprawdę liczy ok. 150 piosenek i tylko nowości podlegają rotacji - to straszne.
Oprócz tego lubię posłuchać Muzycznego Radia (Jelenia Góra) - chociaż tam z kolei za dużo jest muzyki house, dance itd. ale trafiają się takie audycje, gdzie słuchacze proponują utwory i wtedy można usłyszeć dosyć interesujące rzeczy. Jeszcze parę lat temu świetną ramówkę miało Radio Wrocław - grali rock, soul czy muzykę alternatywną, ale od 2016 r. znowu zostało "upopowione" Icon_razz
22.02.2018 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: stacje radiowe
Tomekk napisał(a):Jeszcze parę lat temu świetną ramówkę miało Radio Wrocław - grali rock, soul czy muzykę alternatywną, ale od 2016 r. znowu zostało "upopowione"
zdążyli trochę wrócić do poprzedniego stanu od tego czasu, właśnie leci u nas w pracy
ale to takie radio dla wszystkich i dla nikogo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.02.2018 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: stacje radiowe
RMF od pewnego czasu faktycznie już nawet nie próbuje być dobry. Nie mówię tu o muzyce, bo to kwestia gustu, ale ogółem. Powtarzalni, próbujący być błyskotliwi na siłę, często gadający bzdury. Po prostu wiedzą jaki jest ich target i aż głowa boli, gdy pomyśli się, że to największa grupa słuchaczy w tym kraju. No a muzyka w tym wszystkim najgorsza. A najbardziej mnie denerwuje gdy ktoś taki jak Bowie, Cornell lub Wodecki umiera, to oni wtedy na odczepnego puszczą jakąś piosenkę, pierwszy i ostatni raz w historii. Taki "hołd" to sobie mogą wsadzić. Na szczęście zmieniłem pracę i nie muszę już tego radia słuchać codziennie. W sumie mógłbym się tu nieźle rozpisać na temat tej stacji, ale nie jest tego warta. Gdybym nadal był w tamtej robocie, to miałbym materiału do krytykowania co niemiara Icon_razz2

Czasem rano załączę sobie Złote Przeboje, bo dobre utwory się tam trafiają i fajnie czegoś takiego posłuchać krojąc chleb. Audycje tam jednak też są kiepskie, no, ale przynajmniej muzyka całkiem okej. Słyszałem, że Radio Zet Gold też nieźle gra.

Pomimo dobrych zmian, Trójka nadal jest daleko z przodu pod niemal każdym względem. Niestety, za dużo w niej gadania na tematy mnie nie interesujące, a czasem mam wrażenie, że nikogo nie interesujące Icon_razz2 Muzyka jednak zawsze ciekawa.

Z moim gustem muzycznym jednak nie sposób nie wybierać Anty Radia. Po prostu leży mi najbardziej.

Podsumowując: subiektywnie najbardziej Anty Radio, obiektywnie Trójka. A realnie... żadnego radia nie słucham Icon_razz2

Radio Epsilon
22.02.2018 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: stacje radiowe
Dyskusja przeniesiona z http://mycharts.pl/showthread.php?tid=35...#pid305455 :
AKT! napisał(a):top 40, o które mi chodzi to format radiowy Icon_wink
No okej, ale bez wejścia do top 40 ciężko utworom, które nie są country, wejść do top 40 Billboardu.
AKT! napisał(a):a w polsce prawie nie mamy formatowania -- mamy jakieś hot ac + top 40 i może właśnie ze dwie modern rockowe, jakieś oldies, trójkę, ram, radio akademickie i tyle
Nie jest ono nazwane, ale to nie znaczy, że go nie mamy. Trochę odbiega od tego Jedynka, bo za dnia robi za Adult Top 40, a wieczorem... No właśnie, za co - Triple A? Albo wręcz Recurrents Triple A Icon_twisted
Jedna istotna różnica to ta, że nie ma w Polsce rozwiniętych profili muzyki chrześcijańskiej. Nawet nie wszystkie stacje chrześcijańskie grają wybitnie chrześcijańską muzykę, no ale np. w Słowenii jest podobnie. I tu ciekawostka, bo najbardziej katolicką muzykę ze stacji, które znam, puszcza nie Radio Maryja, lecz Anioł Beskidów.
No i też w Polsce są bardzo słabe rozwinięte tzw. community radios
A, no i w polsce mamy swoje country. Jest to biesiada Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.02.2018 06:13 PM przez prz_rulez.)
26.02.2018 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #13
RE: stacje radiowe
Jeżeli chodzi o mnie to słucham m.in
Hit Port - moja ulubiona lista przebojów w Weekend FM.Tam oprócz znanych z RMFu,Zetki czy Eski to można usłyszeć utwory,które w jakiś sposób nie były docenione w dużych stacjach itp. Słucham od 2015 roku, a od września 2017 lista jest od poniedziałku do niedzieli
Best Lista VOX FM - Oprócz Disco Polo,to można spotkać nie dość, że jakieś nowe zagraniczne Dance nuty,ale oprócz tego hity znane z Eski
Gwiezdna 20 Radia Star - Tutaj w Polskim Radiu z UK to samo co pisałem o Hit Porcie
Podwójna Gorąca 20
Hit Lista Radia Bielsko
We Are The Nightbreed w Q-Dance Radio - 90 minut pełnych Rawstyle'owych brzmień razem z nowościami.Oprócz muzyki to Endymion z Degos czytają i grają pozdrowienia Via Facebook czy Grupa We Are The Nightbreed w apce Telegram.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
26.02.2018 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):No okej, ale bez wejścia do top 40 ciężko utworom, które nie są country, wejść do top 40 Billboardu.
hip hop i r&b też to mogą w zasadzie na samym airplayu

prz_rulez napisał(a):No właśnie, za co - Triple A? Albo wręcz Recurrents Triple A Icon_twisted
biedawschodnioeuropejski odpowiednik aaa, być może
przepraszam, że tak ostro, ale aaa to mój ulubiony format radiowy obok americany (która zresztą wchodzi chyba w jego skład), więc czuję się związany emocjonalnie z takim graniem; gdybym miał sam zakładać stację, to chciałbym tak grać; chociaż, wiadomo, nie w polsce

prz_rulez napisał(a):A, no i w polsce mamy swoje country. Jest to biesiada Icon_lol
nie będę tego komentował

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.02.2018 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: stacje radiowe
AKT! napisał(a):hip hop i r&b też to mogą w zasadzie na samym airplayu
Ale dzisiaj to już chyba komercyjny hip-hop/r&b jest też w top 40, right? A te bardziej alternatywne rzeczy raczej cieszą pałkę gdy w ogóle wejdą do top 100.
AKT! napisał(a):biedawschodnioeuropejski odpowiednik aaa, być może
Bardziej niż ostro to było złośliwie Icon_wink Inne są realia i nie ma się co o to wściekać. W Polsce mamy inne tradycje, m.in. poezję śpiewaną, która w Stanach i Kanadzie (i w UK w sumie też) oscyluje gdzieś między folkiem (a raczej "folkiem"; lata mijają, a mnie ta nazwa wciąż rozwala; właśnie wyobraziłem sobie Leonarda Cohena w stroju góralskim Icon_lol dobra, już, koniec) a jakąś totalną niszą, na którą nie mam nawet nazw. Nota bene, czy gdyby nie dwa prężne ośrodki, tj. Piwnica pod Baranami oraz szeroko pojęte Bieszczady, to czy dziś mówilibyśmy w ogóle o odrębnym gatunku?
AKT! napisał(a):gdybym miał sam zakładać stację, to chciałbym tak grać; chociaż, wiadomo, nie w polsce
Podałbyś przykładową playlistę, jaką mógłbyś na szybko ułożyć? I kogo z polskich wykonawców mógłbyś tam umieścić?
AKT! napisał(a):nie będę tego komentował
Napisałem to trochę jako żart... Ale trochę nie. Biesiady są różne, ale i country jest różne. Ja wiem, że są tacy jak Korneliusz Pacuda, którzy ubóstwiają country: http://muzyka.onet.pl/wywiady/polscy-dzi...iad/jpbbcr , ja jednak jestem bardziej sceptyczny.
26.02.2018 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):Ale dzisiaj to już chyba komercyjny hip-hop/r&b jest też w top 40, right?
częściowo tak, ale alice merton też, w airplayu w formacie top 40 na 43 Icon_wink
http://americasmusiccharts.com/index.cgi...usiccharts

prz_rulez napisał(a):W Polsce mamy inne tradycje, m.in. poezję śpiewaną
no to po co na siłę udawać, że to nasze jest tamtym obcym, skoro jest zupełnie inne; potem wychodzimy na takich porównaniach tak, jak widać; nie jest to żadne triple a i tyle; jeśli poezja śpiewana ma być naszym folkiem z appalachów, to ja jestem morskim psem

prz_rulez napisał(a):Nota bene, czy gdyby nie dwa prężne ośrodki, tj. Piwnica pod Baranami oraz szeroko pojęte Bieszczady, to czy dziś mówilibyśmy w ogóle o odrębnym gatunku?
tak, zwłaszcza że muzyka z bieszczad to nie poezja śpiewana sensu stricto; ukute na tę okoliczność określenie "kraina łagoności" nie jest substytutem poezji śpiewanej

prz_rulez napisał(a):ja jednak jestem bardziej sceptyczny
ja jestem sceptyczny względem wrzucania wszystkiego do jednego wora

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2018 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: stacje radiowe
No w eterze niby dużo jest stacji, ale mimo to wybór właśnie taki... nijaki. Oba RMFy, Zet, Eska - cztery prawie takie same stacje (kiedyś mimo wszystko bardziej się od siebie różniły). Radio Szczecin to więcej lokalności i jakieś tam audycje, więc już dużo lepiej, ale w dzień to też takie zwykłe popowe radio. Złote Przeboje - nieraz coś rzadziej granego się znajdzie, ale poza tym to też takie oklepańce z RMF FM. Więc 6 mniej więcej podobnych stacji.
Stacje radia publicznego się wyróżniają na duży plus, bo misja Icon_wink Ale i tak zabrali mi z miasta Czwórkę, czyli jedyne radio jakiego czasem słuchałem...
No i do tego jakieś Radio Plus, TOK FM, Polskie Radio 24 (zamiast Czwórki)... nigdy mnie nie zainteresowały.
No i z tematycznych są Vox FM (disco polo), Wawa (polska popelina), RMF Classic (klasyczna), AntyRadio (rockowa).
A i jakieś stacje z Niemiec mi się łapią, ale w to w ogóle się nie wgłębiałem, bo szprecham bardzo miernie. Icon_sad

Zamiast którychś z popowych stacji mogłaby być stacja hip-hopowa, i jakaś 'alternatywna' ale bardziej przystępna niż Trójka. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.02.2018 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: stacje radiowe
AKT! napisał(a):częściowo tak, ale alice merton też, w airplayu w formacie top 40 na 43 Icon_wink
Ciekawa sprawa!
Choć mnie chyba jeszcze bardziej dziwi tam Foster The People. No i Walk The Moon z tym kawałkiem.
AKT! napisał(a):no to po co na siłę udawać, że to nasze jest tamtym obcym, skoro jest zupełnie inne; potem wychodzimy na takich porównaniach tak, jak widać; nie jest to żadne triple a i tyle
To jak byś to nazwał? Icon_razz2
AKT! napisał(a):tak, zwłaszcza że muzyka z bieszczad to nie poezja śpiewana sensu stricto; ukute na tę okoliczność określenie "kraina łagoności" nie jest substytutem poezji śpiewanej
Moim zdaniem kraina łagodności to podgatunek poezji śpiewanej.
AKT! napisał(a):ja jestem sceptyczny względem wrzucania wszystkiego do jednego wora
Tu się zdecydowanie zgadzam.
Artur.O napisał(a):No w eterze niby dużo jest stacji, ale mimo to wybór właśnie taki... nijaki.
Tak, niestety też to odczuwam. Choć i tak w dużych miastach jest odrobinę lepiej.
Artur.O napisał(a):Oba RMFy, Zet, Eska - cztery prawie takie same stacje (kiedyś mimo wszystko bardziej się od siebie różniły).
Prawda. W 2005 roku w Esce grali sporo innych utworów niż w RMF-ie. W 2004 roku w Esce Wrocław w nocy lecieli w nocy Makowiecki Band i Chylińska [sicIcon_exclaim]. No i znakiem rozpoznawczym Eski był hip-hop. Potem puszczali go przez x lat nocą (podobnie jak np. Myslovitz) ze względu na brak polskich kawałków. No, ale (chyba niestety) w końcu je zebrali i Eska niczym się nie wyróżnia...
Z kolei muzycznie to Zetka nigdy się specjalnie nie różniła od RMF-ki (były pewne różnice, związane też z tym która stacja promowała dany album, etc.), natomiast była chyba nieco bardziej nastawiona na ciekawe audycje.
Artur.O napisał(a):Radio Szczecin to więcej lokalności i jakieś tam audycje, więc już dużo lepiej, ale w dzień to też takie zwykłe popowe radio.
Ciekawym przypadkiem jest tutaj Radio Kraków, którego profil jest dość alternatywny. Tak wygląda na chwilę obecną ich airplay z lutego:
1 George Ezra - Don't Matter Now 9
2 Kenny Wayne Shepherd Band - Baby Got Gone 9
3 Natalia Przybysz - Dzieci Malarzy 9
4 Tom Gregory - Run To You 9
5 Dikanda - Milosc 9
6 Seal - Luck Be A Lady 7
7 Sorry Boys - Apollo 7
8 Ida - Bede Inna 6
9 Editors - Magazine 6
10 U2 - Get Out Of Your Own Way 6

Jeszcze Radio Poznań próbuje łączyć ogień z wodą, nie wiem, jak im to wychodzi w praktyce.
Artur.O napisał(a):Złote Przeboje - nieraz coś rzadziej granego się znajdzie, ale poza tym to też takie oklepańce z RMF FM
Dodajmy, że stajnia Euroradio również uruchomiła swoje radio oldiesowe; ostatnio przemianowali się (nie wiem dlaczego) na Meloradio.
Poza tym jest jeszcze stary dobry Plus (w sumie nieco wolę ich playlistę od tej z Meloradio i Złotych Przebojów. No i czasami wieczorem mają fajne dyskusje, ale rzadko na nie trafiam - nie żebym jakoś często na nie czatował). Ale chyba najbardziej z nich lubię Radio Pogoda Icon_smile Mają u mnie plusa za puszczanie rzeczy pokroju Vicky Leandros Icon_smile Tylko te nowe dżingle nie pasują do klimatu stacji... No i stronę internetową mają dość ubogą.
Artur.O napisał(a):Ale i tak zabrali mi z miasta Czwórkę, czyli jedyne radio jakiego czasem słuchałem...
W erze wi-fi i aplikacji w stylu Scrobble FM nie jest to wielki problem (o ile często nie podróżujesz po Polsce, ale i tak w małych miastach były często problemy z Czwórką, więc czy tak, czy tak, byłoby słabo). Aczkolwiek jest to lekki minusik, choćby dlatego, że tę zamianę ciężko nie traktować jako propagandową.
Artur.O napisał(a):Vox FM (disco polo)
Ale Vox FM nie puszcza tylko disco polo!
Artur.O napisał(a):Wawa (polska popelina)
Tak się jakoś stoczyła. Już wolę w sumie gdy grają disco polo niż inne rzeczy Icon_lol Ciekawostka: puszczają Kabaret Czwarta Fala. Byłem w szoku, gdy to usłyszałem, ale po tym pomyślałem sobie: w sumie najwyższy czas, by w końcu Youtube zaczął wchodzić do stacji radiowych.
Swoją drogą, czy ktoś pamięta jeszcze, że kiedyś Wawa grała nie tylko polskie utwory? Dla mnie zostanie zapamiętana z faktu, że tylko w tej stacji usłyszałem "This I Promise You" *NSync. Taka ciekawostka.
Artur.O napisał(a):RMF Classic (klasyczna)
Nie wiem dlaczego, ale jakoś przyjemniej mi się słucha RMF Classic niż Dwójki.
Artur.O napisał(a):A i jakieś stacje z Niemiec mi się łapią, ale w to w ogóle się nie wgłębiałem, bo szprecham bardzo miernie. Icon_sad
No wiesz coIcon_questionIcon_exclaim To ja to muszę sprawdzać? Icon_mrgreen
http://radiomap.eu/pl/szczecin
Sprawdziłbyś kiedyś które z nich faktycznie Ci łapią?
Ale serio, dla mnie te stacje pogranicza zawsze były najciekawsze. Aż żal, że mieszkając przez 20 lat tak blisko granicy, nie mogłem nic złapać. Wiele lat później dowiedziałem się, że trzeba wyjechać dopiero na drogę, z której jest już właściwie prosto na Ukrainę, by zaczęły łapać. No, ale i tak by mi się nie chciało tego robić, tylko po to, by posłuchać stacji, z których większość odbiera w Internecie Icon_wink
Artur.O napisał(a):Zamiast którychś z popowych stacji mogłaby być stacja hip-hopowa, i jakaś 'alternatywna' ale bardziej przystępna niż Trójka. Icon_smile
Swego czasu była taka stacja. Nazywała się Radiostacja. Nawet w swej późnej, specyficznej wersji, była bardzo ciekawa. No, ale niestety - zniszczono tę stację...
27.02.2018 02:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):To jak byś to nazwał? Icon_razz2
nie nazywałbym Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Moim zdaniem kraina łagodności to podgatunek poezji śpiewanej.
hmmm, musiałbym zrobić dokładniejszy research, żeby móc jednoznacznie się zgodzić lub nie, ale powiedzmy, że są pewne przesłanki, które mogłyby przemawiać na korzyść takiej klasyfikacji

Artur.O napisał(a):RMF Classic (klasyczna)
*filmowa

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2018 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: stacje radiowe
(27.02.2018 02:57 AM)prz_rulez napisał(a):  Choć mnie chyba jeszcze bardziej dziwi tam Foster The People. No i Walk The Moon z tym kawałkiem.

Te kawałki to akurat bardzo "bezpieczne" rzeczy (tzn Foster the People nie wiem teraz o który utwór chodzi akurat), takie cukierkowe pseudo-indie. : p Zawsze się przynajmniej jeden tego typu utwór przebija.

(27.02.2018 02:57 AM)prz_rulez napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Oba RMFy, Zet, Eska - cztery prawie takie same stacje (kiedyś mimo wszystko bardziej się od siebie różniły).
Prawda. W 2005 roku w Esce grali sporo innych utworów niż w RMF-ie. W 2004 roku w Esce Wrocław w nocy lecieli w nocy Makowiecki Band i Chylińska [sicIcon_exclaim]. No i znakiem rozpoznawczym Eski był hip-hop. Potem puszczali go przez x lat nocą (podobnie jak np. Myslovitz) ze względu na brak polskich kawałków. No, ale (chyba niestety) w końcu je zebrali i Eska niczym się nie wyróżnia...

Poza tym RMF zaczął grać o wiele więcej kawałków z Eski i Maxxxa, a sam Maxxx też mocno się upodobnił do Eski, grając dużo mniej czarnej muzyki i ograniczając takie nieco 'solidniejsze' taneczne rzeczy.

Cytat:
Artur.O napisał(a):Wawa (polska popelina)
Tak się jakoś stoczyła. Już wolę w sumie gdy grają disco polo niż inne rzeczy Icon_lol
Stacja z tylko polskimi kawałkami to niby nie jest zły pomysł, ale popatrzałem po odsłuchanych.eu i repertuar mnie "powalił". Icon_wink

Cytat:Swego czasu była taka stacja. Nazywała się Radiostacja. Nawet w swej późnej, specyficznej wersji, była bardzo ciekawa. No, ale niestety - zniszczono tę stację...

To jest późniejsza Planeta FM, nie? A to akurat jeszcze długo była ciekawa, nieco inna stacja, tylko z ograniczonym zasięgiem... aż w końcu całkowicie zmieciona z eteru. Dawniej niejeden utwór z niej brałem na listę. : p

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.02.2018 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości