Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurovision Song Contest 2017
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #161
RE: Eurovision Song Contest 2017
Pryvit s Kyiva!

Jako ze widzialem probe do pierwszego polfinalu na wlasne oczy, moge wam co nieco powiedziec. Przy czym moja relacja bedzie raczej subiektywna Icon_smile
Zacznijmy od tego, ze wystep na otwarcie bedzie miec moc!
Prowadzacy - sa ok, maja super akcent, ale zarty... No coz. Moze gdybym nigdy nie ogladal Eurowizji, to uznalbym je za smieszne Icon_smile
Robin wystapil bardzo dobrze, choc wlasciwie to lepiej chyba wygladalo to na zywo niz z telebimow Icon_smile Blanche - ma momenty, troche to za malo dla mnie, ale dla jury moze nie Icon_wink Kasia bardzo dobrze wokalnie, ale coz... No to nie jest piosenka, ktora porywa. Tym bardziej Svala. Ale to co pomiedzy nimi - I teraz to juz nie bedzie moja subiektywna opinia, bo to, co sie dzialo nawet nie na scenie, ale pod scena, to..
https://www.sendspace.com/file/5aroxg
Biore oczywiscie poprawke, ze na widowni byla masa Ukraincow, a oni lubia takie klimaty, a nawet nie moga glosowac w tym polfinale, ale... Oswiadczam oficjalnie, ze jesli jury nie sprzysiegnie sie przeciwko nim, to awans do finalu jest pewny. Ja do teraz nie moge sie odpedzic od tej piosenki.
Z ciekawszych rzeczy jeszcze: gdy sa ognie na scenie, to faktycznie na kilka sekund robi sie goraco na widowni - I to doslownie! Icon_smile Poza tym bedzie na scenie czarny kon tudziez osiol ofiarny, a Hovig bedzie miec bardzo fajny wystep. Niestety, zaraz po nim bedzie Armenia i pupa, wiadomo , gdzie pojda glosy diaspory Icon_wink No i sama piosenka jest raczej "taka se".
Polecam tez interval acty, beda bardzo fajne.
Ale tak ogolnie to was zmartwie, bo zwyciezca jest juz praktycznie znany. Musialby chyba zlamac noge na scenie i nie moc ponownie wystapic... Przepraszam, ze psuje wam zabawe Icon_smile
P.s. Niestety musze potwierdzic - te wybuchy radosci po ewentualnym przejsciu do finalu sa cholernie rezyserowane Icon_twisted
09.05.2017 10:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #162
RE: Eurovision Song Contest 2017
prz_rulez napisał(a):Jako ze widzialem probe do pierwszego polfinalu na wlasne oczy
Kto Cię tam wpuścił? Icon_razz

prz_rulez napisał(a):No to nie jest piosenka, ktora porywa. Tym bardziej Svala
Dokładnie. Utwór może nie jest najgorszy, ale zupełnie niezapamiętywalny po kilku nawet odsłuchaniach.

prz_rulez napisał(a):Ale tak ogolnie to was zmartwie, bo zwyciezca jest juz praktycznie znany. Musialby chyba zlamac noge na scenie i nie moc ponownie wystapic... Przepraszam, ze psuje wam zabawe
Nie wiadomo przecież jak ludzie zaglosują. Włosi są faworytami, ale to nie znaczy, że wygrają.
09.05.2017 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #163
RE: Eurovision Song Contest 2017
moje typy na finał:

Szwecja
Gruzja
Grecja
Finlandia
Azerbejdżan
Australia
Portugalia
Mołdawia
Belgia
Islandia
09.05.2017 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #164
RE: Eurovision Song Contest 2017
prz_rulez napisał(a):te wybuchy radosci po ewentualnym przejsciu do finalu sa cholernie rezyserowane
A to tam jest coś co nie jest wyreżyserowane?
A no tak - komentarze Artura Orzecha. Bez nich nie oglądałbym Eurowizji. Icon_lol
09.05.2017 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #165
RE: Eurovision Song Contest 2017
adameria napisał(a):A no tak - komentarze Artura Orzecha
Dzisiaj coś na chwilę przerwało połączenie i jakaś pani przez moment komentowała i tłumaczyła.

Brawa dla Polski. Znowu jesteśmy w finale. Zapewne to zasługa Polonii, bo sam utwór jest średni.
Największy jak dla mnie ból to brak Łotwy w finale. Pozostałe wyniki ok.
Koszmarna Mołdawia oczywiście musiała przejść.
Ważne, że Australia, Szwecja i Belgia wystąpią w sobotę!
09.05.2017 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 616
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #166
RE: Eurovision Song Contest 2017
Oto zwycięzcy pierwszego półfinału:

Cytat:PÓŁFINAŁ 1 – 9.05.2017

01. [Obrazek: Sweden.png] SZWECJA: Robin Bengtson "I Can't Go On"
03. [Obrazek: Australia.png] AUSTRALIA: Isaiah - Don't Come Easy
05. [Obrazek: Belgium.png] BELGIA: Blanche "City Lights"
08. [Obrazek: Azerbaijan.png] AZERBEJDŻAN: Dihaj "Skeletons"
09. [Obrazek: Portugal.png] PORTUGALIA: Salvador Sobral "Amar pelos dois"
10. [Obrazek: Greece.png] GRECJA: Demy "This Is Love"
11. [Obrazek: Poland.png] POLSKA: Kasia Moś "Flashlight"
12. [Obrazek: Moldova.png] MOŁDAWIA: Sunstroke Project "Hey, Mamma!"
15. [Obrazek: Cyprus.png] CYPR: Hovig "Gravity"
16. [Obrazek: Armenia.png] ARMENIA: Artsvik "Fly with Me"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 12:27 AM przez Szymek79.)
09.05.2017 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #167
RE: Eurovision Song Contest 2017
Właśnie oglądam "cofnięte w czasie". Icon_wink2
09.05.2017 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #168
RE: Eurovision Song Contest 2017
Zamiast Grecji powinna być Łotwa, a zamiast Mołdawii Finlandia...
09.05.2017 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 616
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #169
RE: Eurovision Song Contest 2017
Tak coś czułem, że wyniki nie ułożą się po mojej myśli z porażką Islandii pogodziłem się już kilka dni temu natomiast największym zaskoczeniem jest dla mnie brak awansu dla Finlandii i trochę dla Łotwy. Co robią w finale Grecja i Australia to nie wiem.Icon_rolleyes

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.05.2017 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #170
RE: Eurovision Song Contest 2017
Moi faworyci - Grecja, Polska, Azerbejdżan, Belgia i Szwecja (która chwyciła po występie na żywo) się zakwalifikowali, więc jestem zadowolony.
Tylko nie mam pojęcia kto głosował na tego gościa z Portugalii. Prawie zasnąłem na jego występie.
Ale dlaczego Islandia nie weszła? [*]
09.05.2017 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #171
RE: Eurovision Song Contest 2017
Szymek79 napisał(a):Co robią w finale Grecja i Australia to nie wiem.
Australia ma dosyć dobrą piosenkę, ja ich popieram. Grecję też jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo muzyka wpada mocno w ucho.
Natomiast Mołdawia to jakiś żart.

Gaspard napisał(a):Tylko nie mam pojęcia kto głosował na tego gościa z Portugalii.
No właśnie, też mi się w tym momencie spać zachciało Icon_smile

W sumie ciekawi mnie bardzo jak Kasia Moś wypadnie w finale, bo jeśli jury nas doceni, to tym razem możemy być naprawdę wysoko.
09.05.2017 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Online
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #172
RE: Eurovision Song Contest 2017
Najlepsze momenty dzisiejszego koncertu to na pewno występ Dżamały (nie Jamali jak sobie to życzą Anglosasi). Zaskoczenie to na pewno awans słabej piosenki Kasi Moś do finału no i trochę Portugalii. Tu cieszy mnie to że przynajmniej Gabbani nie będzie osamotniony, jeśli chodzi o śpiewanie w ojczystym języku - po cichu liczę na awans z drugiego półfinału Białorusi i Węgier. Jeżeli wygra, to będzie to pierwszy nieanglojęzyczny utwór od dziesięciu lat, który wygra ESC (no cóż ktoś musi przełamać tę anglosaską hegemonię). Inaczej zacznę nazywać ten festiwal English Song Contest.
Orzech tym razem spokojnie, tylko przy piosence reprezentantki Belgii, słabej skądinąd zresztą, zademonstrował swoje sympatie. Jego rolą powinno być przedstawianie artystów i ich utworów oraz tego co się dzieje na scenie, a nie prezentacja swoich muzycznych poglądów, czy sugerowanie widzom na kogo mają głosować.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2017 11:54 PM przez kolej_grzesiek.)
09.05.2017 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #173
RE: Eurovision Song Contest 2017
gdzie Łotwa i Finlandia. No nie Icon_sad Grecja i Australia to nieporozumienie :/
10.05.2017 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #174
RE: Eurovision Song Contest 2017
kolej_grzesiek napisał(a):Jego rolą powinno być przedstawianie artystów i ich utworów oraz tego co się dzieje na scenie, a nie prezentacja swoich muzycznych poglądów, czy sugerowanie widzom na kogo mają głosować.
Jego komentarze są solą transmisji eurowizyjnych.
Są niczym oddech dla płuc. Takie jest moje zdanie.
A zdania na temat samego festiwalu głośno nie napiszę, bo jeszcze Szymek skasuje mój post, tak jak kiedyś. Icon_lol
Bardzo delikatnie napiszę, że to kompletnie inna bajka niż moja.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 04:31 PM przez adameria.)
10.05.2017 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: Eurovision Song Contest 2017
Tomekk napisał(a):Kto Cię tam wpuścił? Icon_razz2
Hmm... Ochroniarze Icon_wink
Nie no, nie wpuszczono mnie tam za darmo... Nie ma tak dobrze. Póki co...
Tomekk napisał(a):Dokładnie. Utwór może nie jest najgorszy, ale zupełnie niezapamiętywalny po kilku nawet odsłuchaniach.
A poza tym bardzo, bardzo mroczny. Niby takie "Cool Vibes" Vanilla Ninja też było mroczne, ale to jest już... mroczna mroczność.

Tomekk napisał(a):Nie wiadomo przecież jak ludzie zaglosują. Włosi są faworytami, ale to nie znaczy, że wygrają.
Niby tak, ale...
Wiem, wiem, casus "Sognu". Ale jednak "Occidentali's Karma" to nie "Sognu".
Bukmacherzy znów przestają przyjmować typy na Franczeska. Takiego szaleństwa nie było chyba od czasów Loreen.

adameria napisał(a):A to tam jest coś co nie jest wyreżyserowane?
Tak. Reakcja Salvadora Sobrala Icon_lol Nieźle sobie zagrał na nosie tym wszystkim uśmieszkom a la Demy Icon_wink


adameria napisał(a):A no tak - komentarze Artura Orzecha. Bez nich nie oglądałbym Eurowizji. Icon_lol
Czyli nie oglądałbyś Eurowizji bez jego chamstwa i niewybrednych komentarzy na temat padaczki, będących rażąco niesmacznymi dla osób, które faktycznie chorują na tę przypadłość?
Przepraszam, że tak ostro, ale uważam, że powinniśmy mieć zero tolerancji dla chamstwa (a już na pewno, jeśli uważamy się za religijnych). A tym bardziej dla chamstwa, za które dostaje się grube tysiące.
Przeraża mnie, że ktoś, kto sam był muzykiem, może nie doceniać włożonego trudu i ciężkiej pracy artystów.
Tym bardziej, że w tym roku nie mamy nawet typowego "joke entry" (bo wsłuchując się w tekst "Occidentali's Karma" ciężko powiedzieć, by tam był joke. Czarny humor ewentualnie...).
Pomijam już kwestię stronniczości i nieobiektywności, bo o tym pisałem już tyle razy, że nie chce mi się strzępić jęz... znaczy, palców.
adameria napisał(a):Dzisiaj coś na chwilę przerwało połączenie i jakaś pani przez moment komentowała i tłumaczyła.
Może Alina Dragan jak w 1996? Icon_biggrin Ooo, ona by była fajna...
Tomekk napisał(a):Koszmarna Mołdawia oczywiście musiała przejść.
O przepraszam!
Mołdawia potrafiła tak rozruszać salę jak nikt!
Inna sprawa, że na wizji nie brzmiało (i przede wszystkim nie wyglądało) to tak spektakularnie. Zbyt rzadko kierowano kamerę na napis "Hey Mamma", który moim zdaniem robił kawał dobrej roboty na żywo. No i te reakcje jakoś znacznie słabsze - nie wiem, może Ukraińców nie było już stać na bilety półfinałowe (choć i tak spadły one ze 1999 do 499 hrywien! Ech, gdybym wiedział, że tak będzie...) Icon_lol I już się w sumie bałem o moją reputację eurowizyjną, ale jednak wystarczyło to na awans. Za to mam teraz zagwozdkę, bo ten numer równie dobrze może wylądować w top 5 (na więcej jury mu nie pozwoli), jak i poza top 20.
Tomekk napisał(a):Ważne, że Australia, Szwecja i Belgia wystąpią w sobotę!
Ale tak szczerze, co było w tej piosence australijskiej?
Boję się, że niestety wciąż działała magia łoł, Australii. I tylko szkoda, że takiego łoł nie ma na San Marino, ba, jest na przeciwnym biegunie pomimo wysyłania wielu niebanalnych piosenek :/ Aczkolwiek dzisiaj skoczyło u bukmacherów o dwa miejsca, więc może jest nadzieja Icon_lol W końcu to ona jest matką głupich...
A piosenka belgijska owszem, ma momenty, ale czemu po półfinale przeskoczyła ona Robina u bukmacherów to ja naprawdę nie wiem... Pani jest intrygująca, ale głosem jednak nie powaliła na kolana...
kolej_grzesiek napisał(a):Najlepsze momenty dzisiejszego koncertu to na pewno występ Dżamały (nie Jamali jak sobie to życzą Anglosasi).
A nie, bo tam ma być tylnojęzykowe ł Icon_wink https://forvo.com/word/%D0%B4%D0%B6%D0%B...%BB%D0%B0/
Aczkolwiek chyba po ukraińsku jest ono słabsze niż po rosyjsku.
kolej_grzesiek napisał(a):Jego rolą powinno być przedstawianie artystów i ich utworów oraz tego co się dzieje na scenie, a nie prezentacja swoich muzycznych poglądów, czy sugerowanie widzom na kogo mają głosować.
Dokładnie!
adameria napisał(a):Jego komentarze są solą transmisji eurowizyjnych.
Czyli są trujące.
adameria napisał(a):A zdania na temat samego festiwalu głośno nie napiszę, bo jeszcze Szymek skasuje mój post, tak jak kiedyś. Icon_lol
Jeśli było takie, jak się domyślam, to wcale się nie dziwię.
Sam nie lubisz, gdy na forum.lp3 pojawiają się niewybredne komentarze niektórych osób, więc nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
adameria napisał(a):Bardzo delikatnie napiszę, że to kompletnie inna bajka niż moja.
I to jest okej.
Ale jeśli pisze się jakieś niesmaczne komentarze o szmirze, że słuchacze Eurowizji mają dziurawe uszy, ludzie występujący tam to muzyczny chłam albo coś takiego, to jest już chamstwo.
10.05.2017 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #176
RE: Eurovision Song Contest 2017
prz_rulez napisał(a):niewybrednych komentarzy na temat padaczki
Ile lat będziesz to wypominał?
prz_rulez napisał(a):może nie doceniać włożonego trudu i ciężkiej pracy artystów
Jeśli dokonują złych wyborów, to czemu nie? Przecież to jest show. A show jest od tego, żeby dostarczać rozrywki dla gawiedzi. "Takie są prawa rynku, kotku." Za tym stoi potężna kasa... Dlatego ktoś się męczy, żeby krytykował ktoś. Wyobrażasz sobie przeciętnego widza tegoż show? Tak, ja też nim jestem. Popkorn, czipsy, kanapa i kola... Przesadziłem oczywiście, ale tkwi w tym ziarenko prawdy.
adameria napisał(a):Dzisiaj coś na chwilę przerwało połączenie i jakaś pani przez moment komentowała i tłumaczyła.
Zacytowałeś Tomkka (chyba), a nie mnie.
prz_rulez napisał(a):Czyli są trujące.
Ja pewnych potraw nie wyobrażam sobie bez soli.
prz_rulez napisał(a):jeśli pisze się jakieś niesmaczne komentarze o szmirze, że słuchacze Eurowizji mają dziurawe uszy, ludzie występujący tam to muzyczny chłam albo coś takiego, to jest już chamstwo.
To nie moje są słowa, to piosenka Ludowa. Icon_wink

Nie przejmuj się tak moimi postami. Piszę po to, żeby pokazać, że nie wszyscy na tym forum spijają z eurowizyjnych dziubków. Icon_wink2 Choć fenomen eurowizyjny zastanawia mnie rok w rok, bo rok w rok to oglądam, mimo wszystko. Apogeum to ten końcowy etap europejskich sympatii i sojuszy, który zawsze mnie zniesmacza, ale... no właśnie... mimo wszystko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 10:40 PM przez adameria.)
10.05.2017 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 616
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #177
RE: Eurovision Song Contest 2017
Mam nadzieję, że dzisiejszego wieczoru Dania, Norwegia i Macedonia nie podzielą losu Islandii, Finlandii i Łotwy z wtorku.Icon_rolleyes

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.05.2017 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #178
RE: Eurovision Song Contest 2017
Dania mogłaby - nie byłoby mi żal. Natomiast Norwegia i Macedonia to murowani faworyci tego półfinału, więc nawet nie dopuszczam mysli, że będzie inaczej niż awans.
11.05.2017 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #179
RE: Eurovision Song Contest 2017
Norwegia? przecież to najgorsza ich propozycja od lat - przeciętniak
11.05.2017 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #180
RE: Eurovision Song Contest 2017
thestranglers po raz kolejny mnie zadziwiasz. No cóż widocznie róznimy się bardzo w ocenie.
Norwegia i Maceodnia muszą przejść - reszta dużo słabasza. Mozę jeszcze Bułgaria ok.
11.05.2017 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurovision Song Contest Malmö 2024 Szymek79 49 736 27.03.2024 11:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Eurovision Song Contest Liverpool 2023 Szymek79 70 3 464 16.05.2023 08:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Eurovision Song Contest 2022 Szymek79 132 4 102 29.11.2022 02:03 AM
Ostatni post: Szymek79
  American Song Contest Szymek79 12 674 12.05.2022 07:25 AM
Ostatni post: Szymek79
  Eurovision Song Contest 2021 Szymek79 129 4 839 20.06.2021 09:07 PM
Ostatni post: EVENo
  Eurovision Song Contest 2020 Szymek79 125 7 584 27.06.2020 08:27 PM
Ostatni post: Szymek79
  Eurovision Song Contest 2019 Szymek79 289 18 651 02.01.2020 04:23 AM
Ostatni post: tomas585
  Junior Eurovision Song Contest 2019 prz_rulez 11 1 419 25.11.2019 11:24 AM
Ostatni post: neo01
  Eurovision Song Contest 2018 Szymek79 343 40 022 03.01.2019 11:21 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  Eurovision 2016 Szymek79 277 52 176 22.09.2016 09:20 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości