Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
hmm... wydaje mi się, że to Polska powinna dostać walkowera...
czy się mylę?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.11.2016 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
jasne. chodziło o to, że "Rumunia powinna zostać ukarana walkowerem".
masz rację Icon_smile2.
15.11.2016 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Nie podoba mi się już ten hurra optymizm. Poczekajmy do radowania się aż do uzyskania awansu.
15.11.2016 08:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Tylko że ten "hurra optymizm" wynika ze stylu gry, jaki Polacy zaprezentowali w Bukareszcie. Bo choćby wczoraj w towarzyskim meczu ze Słowenią we Wrocławiu było widać przy braku presji i kilku podstawowych graczy jak ten styl potrafi się raptownie ulotnić. Icon_eek Oczywiście należy poczekać do awansu, ale patrząc na rywali, którzy absolutnie nie należą do nawet europejskiej czołówki, powinno oczekiwać się od naszych piłkarzy takiego sukcesu. Icon_twisted

A dziś w nocy w strefie Ameryki Płd. Argentyna zagra z Kolumbią i jeżeli chce wciąż realnie liczyć się w walce o udział w rosyjskim mundialu musi wygrać to spotkanie. Jeszcze godnym uwagi będzie pojedynek Chile z Urugwajem. Gool
15.11.2016 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Sundrajta napisał(a):powinno oczekiwać się od naszych piłkarzy takiego sukcesu
tu się zgadzam Icon_wink
15.11.2016 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Dziś w nocy miałem okazję obejrzeć dwa mecze eliminacyjne z Ameryki Płd. i w pierwszym Ekwador pewnie pokonał Wenezuelę 3-0, chociaż długo się męczył i do przerwy bramki nie padły! W drugim pojedynku Argentyna przebudziła się w starciu z Kolumbią, a wielką formą błysnął lider gospodarzy Leo Messi. Najpierw już w 10-tej minucie z rzutu wolnego umieścił piłkę pod poprzeczką, a później asystował przy bramce Lucasa Pratto. Przez cały mecz Argentyńczycy grali z pełnym zaangażowaniem, a goście tylko się denerwowali i łapali całą serię żółtych kartek (choć gospodarze nie pozostawali im dłużni)! Icon_eek Jeszcze w końcówce znowu dzięki determinacji kapitana Albiceleste, który przejął piłkę przy linii bocznej i sprytnie podał ją do Angela Di Marii, któremu nie pozostało nic innego jak z kilku metrów umieścić futbolówkę w bramce. W drużynie gości wyróżniał się jedynie Juan Quadrado, bo pozostałe "gwiazdy" były świetne w strzelaniu Icon_wink fochów! Zatem 3-0 to był najmniejszy wymiar kary, a dzięki temu zwycięstwu wicemistrzowie Świata awansowali na piąte barażowe miejsce w tabeli. Icon_idea
16.11.2016 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #27
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Wcześniej nie miałem czasu, żeby się wypowiedzieć w temacie. I tym razem muszę pochwalić FIFA za decyzję w sprawie Leo Messiego (dyskwalifikacja na 4 mecze)!
Pomimo tego, że w protokole sędziowskim nie było mowy o incydencie, którego sprawcą był w/w gwiazdor Barcelony. Jednak po późniejszym mam nadzieję dokładnym przeanalizowaniu całej sytuacji, gdzie okazało się, że wielokrotny zdobywca "Złotej Piłki" miał pretensje do arbitra liniowego, a po meczu nie podał mu ręki. Icon_cry Można się nie zgadzać z decyzjami sędziów ale trzeba je respektować (dopóki w pełni nie będzie obowiązywał system wideo-weryfikacji Icon_cool) i umieć zachować po meczu (zwłaszcza, że ten w sumie zakończył się dobrze dla wicemistrzów świata), a nie pokazywać cóż to ze mnie za wielki piłkarz! Icon_twisted Szczególnie gdy swoje ma się za pazuchą (afera podatkowa).
Swym zachowaniem wirtuoz piłki stracił w moich oczach resztki szacunku (widocznie argentyńscy sławni futboliści mają to w genach) i jak widać na tym przykładzie, wielkie pieniądze przewracają ludziom w głowach!
A co warta jest Argentyna bez Messiego pokazał wyjazdowy mecz z przedostatnią w tabeli Boliwią (porażka 0-2)! Gwiazdor wróci dopiero na ostatni mecz eliminacyjny i nie wiadomo czy zdoła pomóc swojej reprezentacji awansować na mundial w Rosji, bo w tym momencie są tylko na miejscu gwarantującym udział w barażu. Icon_eek
Za to Brazylia pod wodzą Tite niczego nie przegrywa i już prawie może kupować bilety i szykować się do podróży na Wschód...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2017 08:07 PM przez Sundrajta.)
29.03.2017 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
[split] Przy muzyce o sporcie
Na dole znajdziecie link dodzisiejszego notowania World Football Elo Ratings, który z pewnością jest bliżej prawdy min. dotyczącej naszych piłkarzy! Polska w tym momencie jest osiemnasta, a nasz ostatni pogromca Dania tylko ciut niżej. Icon_eek
Oczywiście i z tym rankingiem można się nie zgadzać w wielu miejscach (np. Holandia jest raczej za wysoko, a Chile chyba za nisko), ale z tego co wiem, ten jest obliczany na tych samych zasadach co ranking szachowy i moim zdaniem zdecydowanie bardziej odzwierciedla siłę poszczególnych reprezentacji w odróżnieniu od rankingu FIFA. Icon_idea
I jeszcze taka ciekawostka, ten ranking można było policzyć praktycznie w każdej chwili, czyli także od początku rozgrywania meczów międzypaństwowych i jak widać np. Szkocja kiedyś była numerem jeden (pewnie na początku XX wieku), a Polska nr 2 (w 1974 roku?) Icon_cool
http://www.eloratings.net/
06.09.2017 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #29
RE: Przy muzyce o sporcie
I co nikt nie analizuje meczów eliminacji mundialu? Icon_eek
To zacznę ja od grupy z naszymi piłkarzami. Podobno jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Armenią na ich boisku, ale zawsze musi być ten pierwszy raz więc czemu nie dziś? Icon_lol Chociaż jak przypomnę sobie wiosenny mecz w Warszawie i teorię, że sprawiedliwości powinno stać się zadość... I tak coś czuję, że jeszcze dzisiaj nasz awans się nie przesądzi, nawet gdy wygramy, bo w drugim spotkaniu przewiduję tryumf Duńczyków i w sumie taki wynik byłby dla nas korzystny. Bowiem w niedzielnym pojedynku z podłamaną Czarnogórą mogłoby nam pójść łatwiej? Icon_rolleyes
A np. w takiej grupie F Anglia ma awans praktycznie w kieszeni, przecież nie przegra dziś u siebie ze Słowenią, choć ta ma jeszcze szanse na baraże więc walczyć będzie do upadłego (a Słoweńcy ostatnio w grach drużynowych są potęgą)! Za to w drugim meczu Szkocja zagra ze Słowacją w praktyce o drugie miejsce i będę kibicował gospodarzom może wreszcie im się uda? Icon_twisted
05.10.2017 09:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #30
RE: Przy muzyce o sporcie
Nie wspomniałem jeszcze o dzisiejszych pojedynkach w grupie C ale tam już wszystko jest jasne. Icon_cool Niby dziś Irlandia Pn. wygrywając z Niemcami Sciana zbliży się do pierwszej lokaty, bądźmy jednak realistami, gospodarze mają już pewne baraże, a mistrzowie świata nawet pod uwagę nie biorą takiej kompromitacji. Icon_wink
05.10.2017 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
I po co była ta nerwowa końcówka?! Icon_eek
Niewiele brakowało żebyśmy się strasznie denerwowali, jednak to Czarnogórcy nie wykorzystali swojej szansy, a tylko podrażnili rekina i skończyło się jak się skończyć miało.
Mamy ten awans... Icon_idea
Brawo też dla naszych chłopaków, że w ostatnich dramatycznych minutach, jak to się mówi nie "pękali" i trzymali nogę na pulsie. Icon_lol
A zatem reasumując, mogę napisać - привет в Россию! Gool
08.10.2017 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Dawno się tak nie denerwowałem. Jakimkolwiek meczem.
Przy 2:2 w 80 minucie i prowadzeniu Danii 1:0, zacząłem powoli myśleć, że możemy stracić wszystko.
Na szczęście niezawodny Robert Lewandowski przywrócił ducha drużynie, która w II połowie nieco opadła z sił.
08.10.2017 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Słuchałem relacji w Trójce. No, no... ładnie im to wyszło.
08.10.2017 08:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #34
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Dopiero dzisiaj sobie uświadomiłem kiedy ostatnio słyszałem, że Polska gra z Urugwajem albo Meksykiem Icon_biggrin A było to bardzo, bardzo dawno temu.

Ale wracamy na Mundial! I wracamy na niego z silną drużyną i wielkim kibicowskim apetytem Icon_biggrin

Radio Epsilon
08.10.2017 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #35
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
gratuluję chłopakom i życzę szczęścia na boiskach Rosji
08.10.2017 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #36
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
W kolejnym spotkaniu ujawnił się najsłabszy punkt naszej reprezentacji. Icon_eek A mianowicie gra obronna i to nie tylko w wykonaniu formacji, która najbardziej za to odpowiada...
Na szczęście można by rzec braki w formacji obronnej naszego przeciwnika, jeszcze bardziej się ujawniły w końcówce meczu! Tylko zastanawiam się czy nie winny temu w jakimś stopniu nie okazał stan murawy, który dzisiaj był niestety skandaliczny. Icon_rolleyes
Zastanawiam się czy ktoś za to odpowie i czy w ogóle Czarnogórcy nie złożą w tej sprawie protestu?
A poza tym świętuję teraz nasz zdecydowanie zasłużony sukces... Piwko
08.10.2017 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
cieszmy się z awansu bo z taką obroną w wyjściu z grupy nawet pierwszy koszyk nie pomoże
09.10.2017 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #38
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Amerykanie i Chile nie pojadą na MŚ.
Natomiast Panama za awans powinna podziękować sędziemu, który uznał pierwszego gola... którego tak naprawdę nie było.

https://www.youtube.com/watch?v=wZGaxkl46HI
11.10.2017 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Aro napisał(a):Amerykanie i Chile nie pojadą na MŚ.
no właśnie... od kiedy liczy się bilans goli a nie bezpośrednich meczów przy równej ilości punktów?

po mojemu Holandia i Chile grałyby dalej zamiast Szwecji i Peru, zresztą portal interia na swojej stronie z wynikami tego się trzymał...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2017 04:46 PM przez thestranglers.)
11.10.2017 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #40
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Podobno takie są zasady w eliminacjach pod egidą FIFA, bo w UEFA już jest tak, że najpierw liczy się bilans bezpośrednich spotkań. Co kraj to obyczaj. Icon_lol
W nocy urządziłem sobie festiwal oglądania południowo-amerykańskich eliminacji. Wybrałem mecz Ekwador - Argentyna i raczej nie powinienem żałować! Po wpadce wicemistrzów świata już w pierwszej minucie, później do głosu doszedł Leo Messi. Icon_idea Wytrzymałem jedną połowę i zasnąłem ale obudziłem się na zakończenie...
Argentyńczycy nie mogli ta grać we wcześniejszych spotkaniach, tylko musieli swoich kibiców przyprawiać o zawały serca? Icon_twisted Jeszcze też przełączyłem na mecz Brazylia - Chile, a tam właśnie w samej końcówce gospodarze strzelili trzecią bramkę mistrzom Ameryki Południowej. I jak sprawdziłem już w dzień Chile przegrywając 0-2 walczyło o tego jednego gola, który by im dał baraże. Tylko niestety (dla nich) skończyło tak jak się skończyło... Icon_eek
11.10.2017 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MŚ w piłce nożnej Rosja 2018 thestranglers 416 24 114 18.07.2018 09:04 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości