Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #1
Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, bo nie mam gdzie zacząć dyskusji o dopiero co rozpoczętych w strefie europejskiej rozgrywkach eliminacyjnych do rosyjskiego Mundialu. Icon_idea
I jak pokazała pierwsza kolejka reprezentacje, które na Euro 2016 osiągnęły wielki sukces czyli Portugalia i Francja zawiodły! Icon_eek
Mistrzowie Europy bez swego lidera polegli w Bazylei ze Szwajcarami 0-2 choć przez większość spotkania dyktowali warunki gry. Zaś wicemistrzowie w Borysowie także nie byli w stanie strzelić choćby jednej bramki przeciętnym Białorusinom! Na ich szczęście również takowej nie stracili. Icon_lol
Lepiej spisali się brązowi medaliści bowiem zarówno Niemcy jak i Walijczycy wygrali swoje inauguracyne mecze. Mistrzowie świata w Oslo pewnie ograli Norwegów 3-0. Icon_cool Cardiff okazało się za to mało gościnnym miejscem dla Mołdowian, którzy zostali tam rozbici przez gospodarzy 4-0!
Ćwierćfinaliści Euro różnie się spisywali, gdyż np. Polacy zremisowali praktycznie wygrany mecz z Kazachami. To jednak potwierdza dla mnie fakt, że nasi na mistrzostwach osiągnęli maksimum swoich możliwości i że na więcej nie mieli prawa liczyć. Icon_twisted Włosi pewnie wygrali z Izraelem, Belgia podobnie poradziła sobie z Cyprem, również grając na wyjeździe. W Kijowie Islandczycy potwierdzili swoją wysoką formę, choć tylko zremisowali z Ukrainą, jednak w przekroju całego meczu byli lepszą drużyną.
Reasumując dla mnie te wyniki potwierdzają tezę iż ostatnie Euro nie stało na jakimś niewyobrażalnym poziomie i ktoś w końcu musiał je wygrać. A dokonała tego nie najlepsza drużyna, tylko ta najbardziej wyrachowana. Icon_eek I teraz w nowym otwarciu eliminacyjnym wychodzą ich wszystkie słabości.
Może ktoś się ze mną nie zgadza? To zapraszam do dyskusji. Icon_cool

Aha, później jeszcze napiszę trochę o tych rozgrywkach w Ameryce Południowej, choć tu mam zadanie nieco utrudnione, bo tych meczów w tej chwili nie mogę obserwować ale postaram się na późną jesień to zmienić.
07.09.2016 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
A mnie najbardziej interesowało spotkanie Gwatemali z reprezentacją Saint Vincent i Grenadynów, a dokładnie czy Carlos Ruiz z Gwatemali zdoła strzelić chociaż jedną bramkę...

Przed tym meczem światowym rekordzistą pod względem trafień w grach eliminacyjnych MŚ był Irańczyk Ali Daei (e1994 - 7 bramek, e1998 - 9 bramek, e2002 - 11 bramek, e2006 - 8 bramek). W sumie 35 goli. Ruiz miał na koncie przed tym meczem o jedno trafienie mniej.

Ostatecznie Gwatemala rozgromiła SVG aż 9 do 3, a Ruiz trafił do bramki pięciokrotnie, notując bramki nr. 35, 36, 37, 38 i 39 Icon_eek Tak wyśrubował rekord, że jeszcze długo nikt go nie pokona (za bardzo nie widzę kto mógłby tego dokonać). Jego strzelecki bilans wygląda następująco: e2002 - 8 bramek, e2006 - 10 bramek, e2010 - 6 bramek, e2014 - 6 bramek, e2018 - 9 bramek

Historyczna 36. bramka 37-latka w eliminacjach od 6. minuty i 20. sekundy


Brawo! Icon_biggrin
07.09.2016 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #3
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
To rzeczywiście taka ciekawostka, o której nie miałem pojęcia!
Takie rekordy mogą padać, na tych kontynentach gdzie się rozgrywa więcej meczów eliminacyjnych, zatem raczej nie w Europie. Icon_twisted Za to choćby w Ameryce Płd. już byłaby taka szansa, bo tam każda reprezentacja co cztery lata gra nawet 18 spotkań.
08.09.2016 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
No i obiecane parę słów o eliminacjach w strefie CONMEBOL. Na razie (po ośmiu kolejkach) prowadzą faworyci czyli Urugwaj, Brazylia i Argentyna. Chociaż np. dwukrotny mistrz Ameryki czyli Chile jest daleko w tyle! Ale gdy w dwóch ostatnich meczach przegrywa się z Paragwajem i ledwie remisuje u siebie z Boliwią, to na nic więcej nie ma co liczyć.
Zaś w meczu na szczycie Argentyna pokonała Urugwaj po bramce Messiego, mimo że praktycznie całą drugą połowę grała w dziesiątkę! W innym ciekawym meczu Ekwador przegrał z Brazylią 0-3 i do tej porażki na pewno przyczyniła się czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy Paredesa, po której Brazylia jeszcze dwa razy trafiła do bramki Ekwadoru! A w ostatniej kolejce ta sama Brazylia w rewanżu za mundial znowu była lepsza 2-1 od Kolumbii, po bramkach Mirandy i Neymara oraz samobójczej dla gości.
W tabeli tej strefy panuje jednak duży ścisk, bowiem pierwszą trójkę dzieli zaledwie jeden punkt, zaś następną czwórkę tylko dwa. I siódma w tabeli reprezentacja Chile traci do lidera w sumie pięć oczek, zatem tutaj jeszcze wszystko jest możliwe gdyż do zakończenia rozgrywek pozostało aż 10 kolejek. Icon_idea
05.10.2016 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #5
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Aha zapomniałem dodać, że najbardziej atrakcyjnie w najbliższych dwóch kolejkach zapowiadają się spotkania Ekwador - Chile, Kolumbia - Urugwaj i Argentyna - Paragwaj. Icon_lol
05.10.2016 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
(08.09.2016 11:54 AM)Sundrajta napisał(a):  Takie rekordy mogą padać, na tych kontynentach gdzie się rozgrywa więcej meczów eliminacyjnych, zatem raczej nie w Europie. Icon_twisted Za to choćby w Ameryce Płd. już byłaby taka szansa, bo tam każda reprezentacja co cztery lata gra nawet 18 spotkań.
Tylko, że tam dysproporcje w umiejętnościach piłkarskich pomiędzy reprezentacjami są stosunkowo niewielkie. Nie to co w Azji lub właśnie w Ameryce Środkowej, więc raczej tam bym upatrywał kolejnych potencjalnych supersnajperów.
05.10.2016 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #7
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Czy ja wiem? Edinson Cavani po 9 meczach ma już 7 bramek. Icon_lol

No no no, pięknie Polacy zaczęli swój mecz. Najpierw szaleje Grosik na skrzydłach i wykłada chłopakom oba gole! Później Lewandowski przy akcji gdzie ręką wrzucił piłkę prawie do bramki "zaczarował" to właśnie miejsce, w którym Milik został sfaulowany i karnego akurat w/w zamienił na drugą bramkę.Icon_cool
08.10.2016 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #8
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
A teraz po wcześniejszym głupim samobóju Glika i drugiej straconej bramce (przez błąd w kryciu) zrobiło się niewyraźnie! Icon_sad I cały ten hat-trick naszego lidera może dać niewiele...
08.10.2016 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #9
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
uff wygrali Icon_biggrin mimo, że trener robił wszystko żeby przegrali to udało się utrzymać wynik Icon_biggrin
08.10.2016 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Aha, karny Roberta to był prawdziwy majstersztyk. Icon_twisted
08.10.2016 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
balonik sukcesu znowu będzie pompowany? a po ewentualnym zwycięstwie nad Ormianami już będziemy witać się z Rosją? trochę pokory nam wszystkim się przyda
09.10.2016 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #12
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
No tę pokorę dzisiaj było widać... Icon_twisted

Napiszę tylko tyle - Szczęście sprzyja lepszym!
UFFF Icon_lol
11.10.2016 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #13
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Po wczorajszym meczu naszych piłkarzy, gdy już emocje opadły i minęła radość z wygranej, naszła mnie taka oto refleksja: pojąłem że ten wynik był po prostu niesprawiedliwy! Icon_idea
A gdyby jeszcze w tym spotkaniu zagrał gwiazdor Man Utd, o którego zwolnienie z meczów międzypaństwowych z powodu rekonwalescencji prosiły (czy raczej żądały tego Icon_twisted ) władze klubu, to rezultat raczej byłby dokładnie odwrotny. Icon_eek Bowiem Mchitarjan z pewnością nie zmarnowałby wszystkich kontr Ormian! I naprawdę żal mi się zrobiło piłkarzy gości gdyż oni włożyli w ten mecz znacznie więcej wysiłku od Polaków...
Jednak zwłaszcza futbol (w odniesieniu do innych gier zespołowych) bywa przewrotny. Icon_twisted
I tak teraz sobie myślę, czy ja nadal jestem patriotą? Icon_wink
12.10.2016 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
czekaj nowego roku - każde szczęście must się skończyć Icon_lol
12.10.2016 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #15
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Zobaczymy? Icon_lol
Jeszcze jedna uwaga przyszła mi do głowy gdy tak rozpatruję grę polskich piłkarzy. Otóż wychodzi na to, że jesteśmy jedną z nielicznych reprezentacji z tzw. szerokiej czołówki światowej (chyba pierwszą trzydziestkę rankingów można do tegoż grona zaliczyć?), która w praktyce nie ma ławki rezerwowych! Było to już widać na EURO 2016 stąd i pewnie nasze utyskiwania na reakcję trenera co do dokonywanych zmian w niektórych meczach.
Jednakże dopiero w tych eliminacjach cała skala tego zjawiska się uwypukliła. W Astanie trener Nawałka nie dokonał większych ruchów, ale kogo miał wprowadzić na boisko? Bezradnych w ataku Teodorczyka lub Wilczka? Ich formę zweryfikował mecz z Armenią (chociaż ten drugi akurat nie miał na to zbyt wiele czasu). A może tak bardzo cała nasza kadra wierzy w talent i szczęście RL9, że sami nawet nie starają się przykładać do treningów i przede wszystkim pełnego zaangażowania w meczach! Ale to chyba za daleko posunięta hipoteza? Icon_wink
Jedynymi wyjątkami od mojej opinii były występy Cionka i Zielińskiego przeciwko Danii (tego drugiego momentami też w meczu z Armenią), ale jak mówi znane przysłowie:
jedna jaskółka wiosny nie czyni. Icon_twisted
15.10.2016 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #16
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Wczoraj miałem okazję obejrzeć mecze eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Płd. I np. zaskoczył mnie średnim poziomem pojedynek Kolumbii z Chile, który zakończył się bezbramkowym remisem! Tylko że gospodarze nie mieli argumentów (mimo powrotowi do kadry Radamela Falcao), żeby narzucić rywalom warunki gry, a goście także tego nie byli w stanie, a może im się nie chciało? W innym meczu Urugwaj pokonał 2-1 ekipę Ekwadoru, a wynik został ustalony w końcówce pierwszej połowy. Chociaż goście przez większość drugiej odsłony starali się odrobić straty. I wreszcie najciekawsze spotkanie, w którym Brazylia pewnie pokonała Argentynę 3-0! I w grze gospodarzy było już widać pewien styl, który w krótkim czasie wniósł do stylu ich gry nowy trener Tite. Zaś wicemistrzowie świata, to był jedynie zbiór gwiazd, a ich gra była właśnie tego odzwierciedleniem. Jedynie indywidualne popisy i nic poza tym... Icon_eek Sytuacja ekipy Messiego po tej porażce stała się naprawdę poważna (mają 16 pkt.), bo w tym momencie zajmują oni szóste miejsce i nie kwalifikują się nawet do baraży! Za to Brazylia i Urugwaj, którą są na czele tabeli (odpowiednio 24 i 23 pkt.), w praktyce (tak na 75%) na siedem kolejek przed końcem rozgrywek poważnie zbliżyły się do rosyjskiego Mundialu. Icon_idea Bowiem drugie miejsce ma 5 punktów przewagi na trzecią Kolumbią i dalej różnice są już minimalne, gdyż ósme Peru ma ich jeszcze 14.

A dziś min. mecz naszych piłkarzy w Bukareszcie z Rumunią. I mam dziwne przeczucie, że to może być Icon_twisted najłatwiejszy pojedynek w tych eliminacjach.
11.11.2016 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #17
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Znowu wyszła nam świetna pierwsza połowa meczu. Icon_cool I taka ciekawostka, w tych eliminacjach (a to już czwarty mecz) Polska do przerwy nie straciła żadnej bramki! A co się działo po przerwach, wszyscy dobrze pamiętamy. Icon_eek
Oby tym razem było inaczej, na razie jest 1-0 i niech będzie tylko lepiej. Icon_idea
11.11.2016 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Rumunia powinna dostać walkowera.
Debile rzucają petardami w Lewego Icon_evil
11.11.2016 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #19
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
I tak skończyło się 3-0 Icon_cool więc to nic nie zmienia! Zatem moje przewidywania, co do "łatwego" meczu się potwierdziły. Icon_wink
A kara finansowa dla gospodarzy będzie solidna, może nawet dostaną grę przy pustych trybunach w następnych spotkaniach? Jak widać nie tylko kibice Legii potrafią rozrabiać, cóż taka spuścizna po komunie na wschodzie Europy. Chociaż w minionym wieku i ta zachodnia część naszego kontynentu zmagała się z tą plagą...
A Polacy wreszcie zagrali perfekcyjnie, tak jak oczekiwaliśmy tego od nich od początku. Podejrzewam, ze po tych słabych meczach i aferze alkoholowej, nastąpiła w szatni totalna mobilizacja. Czasami takie wstrząsy są jak widać potrzebne i wówczas odpalają niczym przysłowiowa PETARDA. Icon_twisted
No ale w końcu mamy dzisiaj 11 listopada więc nie wypadało inaczej. Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2016 12:04 AM przez Sundrajta.)
11.11.2016 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Tomekk napisał(a):Rumunia powinna dostać walkowera.
też byłem takiego zdania. i mam na to świadków Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):Czasami takie wstrząsy są jak widać potrzebne i wówczas odpalają niczym przysłowiowa PETARDA.
jakie przysłowie o petardzie masz na myśli?...
14.11.2016 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MŚ w piłce nożnej Rosja 2018 thestranglers 416 24 157 18.07.2018 09:04 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości