Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MASSIVE ATTACK - TOP 40
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #21
 
Miejsca 27-33:

33 Happiness in Slavery /Broken EP/
32 Starfuckers, Inc. /The Fragile - Right/
31 The Great Destroyer /Year Zero/
30 Piggy /The Downward Spiral/
29 HYPERPOWER! /Year Zero/
28 Beside You In Time /With Teeth/
27 God Given /Year Zero/

32 - chyba jeszcze nie słyszałem tylu legend o jednym utworze Icon_smile2
29 - kiedy zamieniłem ten utwór z jego odpowiednikiem z Y3ARZ3R0R3M1X3D, top był gotowy. Wolę jednak wersję bez Saula Williamsa...
27 - miało wylądować wyżej, no ale cóż - jest 26 lepszych utworów Icon_wink2

Moja prywatna galeria
25.11.2008 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #22
 

Moja prywatna galeria
26.11.2008 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #23
 

Moja prywatna galeria
26.11.2008 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #24
 
Miejsca 11-15:

15 Me, I'm Not /Year Zero/
14 And All That Could Have Been /And All That Could Have Been/
13 The Mark Has Been Made /The Fragile - Right/
12 The Wretched /The Fragile - Left/
11 Eraser /The Downward Spiral/

To już ścisła czołówka - wszystkie utwory z pierwszej dwudziestki oceniłem na 10.
15 - dla wielu osób zwykła, bezbarwna piosenka. Dla mnie - mistrzostwo świata w każdym calu. Mistrzostwo w napięciu. Mistrzostwo w emocjach, a raczej ich kompletnym braku. Mistrzostwo w dziedzinie rocka industrialnego - zawsze, gdy słyszę ten utwór, wyobrażam sobie "Year Zero" - rok 2022, te dymiące kominy... /tym, którzy nie znają Year Zero, serdecznie polecam tę płytę - chyba nigdy w historii nie powstał album koncepcyjny z TAKĄ fabułą - mam na myśli zarówno samą treść, jak i niesamowite rozbudowanie - czy któryś artysta stworzył szereg stron internetowych, dziesiątki postaci, mnóstwo zdarzeń etc. tylko po to, aby lepiej wprowadzić słuchacza w swoją płytę...?/ Zawsze puszczam sobie ten utwór, gdy widzę w oddali elektrownie, kopalnie itp. Icon_smile2
14 - po tym utworze spodziewałem się, że wskoczy nawet na podium. "10" była nieunikniona, ale niestety troszkę się rozczarowałem...
12 - niektórzy uważają, że to zalążek "Year Zero", osiem lat wcześniej; głównie ze względu na nawiązania do "The Presence" - ręki, która sięga z chmur w kierunku ziemi, a którą wg. Trenta Reznora 10 lutego 2022 ujrzał każdy człowiek na ziemi:
"the clouds will part and the sky cracks open
and God himself will reach his fucking arm through
just to push you down
just to hold you down"
11 - w czerwcu remiks tego utworu /instrumentalny/ towarzyszył mi wszędzie. Ależ ciary przechodzą mnie za każdym razem, gdy słyszę tę piosenkę!

"need you
dream you
find you
taste you
use you
scar you
f*** you
break you

lose me
hate me
smash me
erase me
kill me
kill me
kill me
kill me
kill me
kill me
kill me
kill me"

Moja prywatna galeria
26.11.2008 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #25
 
No to czas najwyższy na pierwszą dziesiątkę.

Miejsca 7-10:

10 At the Heart of It All /Further Down The Spiral/
09 La Mer /The Fragile - Left/
08 Zero-Sum /Year Zero/
07 Sunspots /With Teeth/

10 - dzięki temu utworowi zainteresowałem się właściwie muzyką Trenta Reznora - choć stworzył go Aphex Twin...
9 - ten kawałek kojarzy mi się z pewnym wrześniowym wieczorem, kiedy to Ola Kaczkowska zaprosiła mnie do studia, by porozmawiać o pewnym projekcie. Tego wieczoru zostały puszczone dwa wspaniałe kawałki Nine Inch Nails, a to jest pierwszy z nich. Poprosiłem o to, aby tydzień później został puszczony mój nr 1. Cdn...
8 - wizja industrialnej apokalipsy. Cudo.
7 - a to chyba najmniej doceniony kawałek z pierwszej dziesiątki. Szkoda...

Trzy z czterech utworów znajdujących się na miejscach 7-10 są moimi ulubionymi utworami z danych albumów Icon_smile2

Moja prywatna galeria
28.11.2008 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Niestety z tej ścisłej czołówki nie znam nic, albo też nie przepadam (kompozycja z Year Zero) Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.11.2008 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #27
 
saferłel napisał(a):Niestety z tej ścisłej czołówki nie znam nic, albo też nie przepadam (kompozycja z Year Zero) Icon_sad
a po co daję linki? najwyższy czas poznać!
Icon_razz

Moja prywatna galeria
28.11.2008 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Wiem, ale nie mam obecnie czasu na przesłuchanie :/ Odsłucham jak tylko uporam się z pewnym szkolnym zadaniem, umilanym mi przez dźwięki Davida Bowie i piosenek z mojej listy. To przez ten pieprzony tydzień, byłem tak zapracowany, że sam muszę teraz nadrabiać muzyczne zaległości :/
Za to miejsce 11 jest wspaniałe Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.11.2008 10:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #29
 
To jeszcze kolejne miejsca, żeby nie przedłużać - podium przedstawię jutro Icon_smile2

06 Something I Can Never Have /And All That Could Have Been/
05 Hurt /The Downward Spiral/
04 Right Where It Belongs v2 /With Teeth/

6 - mówiłem, że zaskoczę. Pisałem, że "Something I Can Never Have" to jeden z moich ulubionych utworów z Pretty Hate Machine - niestety, po kilku przesłuchaniach stwierdziłem, że to piosenka nadająca się do ostatniej dziesiątki Topu. Natomiast wersja ze Still - rewelacyjna!
5 - najbardziej znany utwór Nine Inch Nails. I w sumie dobrze, że to TAKI utwór jest największym ich hitem, a nie np. koszmarne Sin...
4 - kocham ten utwór od pierwszego przesłuchania. Tylko gitara i wokal. Byłoby to wysoko w moim Topie Wszechczasów, ale mimo wszystko jest jeszcze za świeże...

Zrobiło się troszkę smętnie, ale jeszcze będzie ostro Icon_wink2

Moja prywatna galeria
28.11.2008 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #30
 
Top czas zakończyć.

Miejsca 1-3:

03 The Great Below /The Fragile - Left/

02 Mr. Self Destruct /The Downward Spiral/

and the winner is...

01 We're In This Together /The Fragile - Left/

3 - to był drugi utwór, który Ola Kaczkowska wtedy puściła. Piosenka idealna - mój nr 19 wszechczasów.

2 - piosenka otwierająca najsłynniejszy album NIN. Bardzo często niedoceniana, choć chętnie remiksowana. Mój nr 31 wszechczasów /nie wiem, czemu te dwa utwory jeszcze nie zamieniły się miejscami.../

1 - ...zaproponowałem Oli Kaczkowskiej, aby przy okazji grania piosenek z The Fragile puściła mój numer jeden w następnej audycji. Czy faktycznie go puściła? Można sprawdzić to tutaj. Mój nr 11 wszechczasów.

Poznałem ten utwór w dość nietypowy sposób. Gdy dopiero zaczynałem moją przygodę z Nine Inch Nails, przypadkowo trafiłem na tekst tego utworu. Przeczytałem jego fragmenty i... wmurowało mnie. Pomyślałem: "to nie może być Trent Reznor!" - płyta zatytułowana "The Fragile"? Tytuł, który mógłby służyć popowej balladce?! Tekst wskazujący na to, że rzeczywiście jest to taki utwór?!!

"you and me
we're in this together now
none of them can stop us now
we will make it through somehow...

you and me
if the world should break in two
until the very end of me
until the very end of you...

[...]

you and me
even after everything
you're the queen and I'm the king
nothing else means anything..."

Nie uwierzyłem, ale zapomniałem o utworze. Po paru tygodniach sobie o nim przypomniałem i pierwsze, co zrobiłem, to obejrzałem teledysk na youtube. Wydawało mi się wtedy, że to jakaś łupanka, co pasowałoby w porównaniu do kilku piosenek Nine Inch Nails... Teledysk był genialny, ale piosenka mnie nie zachwyciła. Później postanowiłem przesłuchać ją jeszcze raz, żeby móc ją lepiej ocenić. I jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz...

***

To smutne - po niecałych 20 minutach od ogłoszenia konkursu na wytypowanie zwycięzcy padła prawidłowa odpowiedź Icon_frown Podziękowania dla wszystkich.. hm... czytających, którzy jednak chyba nie dopisali, Oli Kaczkowskiej, bo bez niej nie zainteresowałbym się muzyką Nine Inch Nails, a na koniec dla Trenta Reznora - za niesamowite godziny spędzone w obecności jego dźwięków...

Na koniec top albumów:

01 Ghosts I-IV [2008]
02 The Fragile [1999]
03 The Downward Spiral [1994]
04 Year Zero [2007]
05 Pretty Hate Machine [1989]
06 With Teeth [2005]
07 The Slip [2008]

Duszki są niestety bezkonkurencyjne... Dlatego nie brałem ich pod uwagę przy układaniu topu.

Moja prywatna galeria
29.11.2008 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
Ja przeczytałem, ale ponieważ znam chyba tylko dwa utwory to nic nie pisałem. Icon_wink2
ksch napisał(a):Duszki są niestety bezkonkurencyjne... Dlatego nie brałem ich pod uwagę przy układaniu topu.
Dość dziwne podejście.
29.11.2008 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #32
 
abd3mz napisał(a):
ksch napisał(a):Duszki są niestety bezkonkurencyjne... Dlatego nie brałem ich pod uwagę przy układaniu topu.
Dość dziwne podejście.
Mają dla mnie zbyt dużą wartość sentymentalną, żeby porównywać je z resztą utworów.

Moja prywatna galeria
30.11.2008 12:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
Ja bym ich nie porównywał tylko dał najwyżej. Icon_razz
30.11.2008 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
abd3mz napisał(a):Ja przeczytałem, ale ponieważ znam chyba tylko dwa utwory to nic nie pisałem. Icon_wink2
podobnie ze mną Icon_razz.
też mnie trochę dziwi takie podejście do "Ghosts".
30.11.2008 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
A mnie w ogóle dziwi, że może być coś lepszego od płyty z 94 Icon_biggrin, ale fakt, nie znam ani Fragile jeszcze, ani duchów....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.11.2008 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #36
 
saferłel napisał(a):(...)nie znam (...) Fragile jeszcze(...)
Wstyd Icon_razz

To ja już mogę ogłosić, że jako następny na warsztat wezmę zespół, który mieści się w dziesiątce moich zespołów wszechczasów obok Pink Floyd, Led Zeppelin, The Beatles, Nine Inch Nails, King Crimson i paru innych - Sigur Rós.

EDIT:
Cóż, jeszcze nie przyszedł czas na Sigury... Najpierw Portishead - już niebawem!

Moja prywatna galeria
30.11.2008 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #37
 
Wcześniej pojawi się jednak mój subiektywny ranking wykonawców wszechczasów.

I jeszcze co do Topu NIN: gdybym teraz układał pierwszą piątkę, to wyglądałaby ona tak:

05 04 Right Where It Belongs v2
04 02 Mr. Self Destruct
03 03 The Great Below
02 01 We're In This Together
01 14 And All That Could Have Been

Moja prywatna galeria
12.12.2008 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #38
 
Czas na jedną z największych rewelacji wszechczasów - gdybym układał ten Top rok temu, to zawierałby on 20 utworów.
I mam taką cichą nadzieję, że jeśli kiedyś wrócę do tego Topu, to będę mógł sklasyfikować przynajmniej 50 utworów Icon_wink2

Następni w kolejności będą zapewne Masywni, a potem Archiwiści /ostatnio wzięły mnie dźwięki brytyjskie, a w szczególności z Bristolu Icon_wink2 /


and now, it's:

PORTISHEAD - TOP 35

Najpierw pechowcy, którzy nie załapali się do trzydziestki:

Miejsca 31.-35.:

35 Plastic (Third)
34 Small (Third)
33 Half Day Closing (Portishead)
32 Seven Months (Portishead)
31 Threads (Third)

Na pięć pierwszych piosenek trzy pochodzą z Trzeciej...
Nie oznacza to, że jest to najsłabszy krążek. Dla Portishead ustaliłem osobną skalę, od 0 /nic nadzwyczajnego/ do 5 /geniusz/. Najniższą notę zdobyły ex aequo Plastic i Small - było to 2 Icon_exclaim

Top tekstów też będzie Icon_wink2

Moja prywatna galeria
31.03.2009 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Half Day Closing u mnie zdeeeeecydowanie wyżej byłby, a inne miejsce raczej ok, z nowej płyty właśnie te kawałki wydają mi się mniej ciekawe niż inne Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2009 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #40
 
Miejsca 26.-30.:

30 Nylon Smile (Third)
29 Only You (Portishead)
28 Numb (Dummy)
27 Magic Doors (Third)
26 Cowboys (Portishead)

Moja prywatna galeria
01.04.2009 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości