Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #221
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Akurat temu nie jestem przeciwny. To sensowny pomysł.
15.09.2016 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #222
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jestem za.
Wszelkie moetody ograniczania zestawu są sensowne.
Gdyby ktoś nie wiedział o czym piszę, to niech sobie porówna zestawy na Top30 i Top20 classic.
16.09.2016 08:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #223
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Wobec tego proponuję rzeczywiście ograniczyć zgłaszanie utworów do 1, a dodatkowo jeszcze wprowadzić zasadę głosowania na top 20 Icon_wink Raczej nic złego ona nie zrobi, bo kto będzie chciał to będzie mógł nadal zagłosować na top 10, ja natomiast z miłą chęcią głosowałbym i na więcej utworów - myślę, że nie tylko ja. Jak wyniki się poprawią to z czasem będzie można coś nowego wprowadzić.
16.09.2016 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #224
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
jestem za głosowaniem na Top20 i niech będzie po jednej propozycji, ok Icon_smile
16.09.2016 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #225
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jestem zdecydowanie przeciwny głosowaniu na top 20 (jeżeli dobrze zrozumiałem o co ws tym chodzi).
16.09.2016 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #226
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(16.09.2016 02:39 PM)kajman napisał(a):  Jestem zdecydowanie przeciwny głosowaniu na top 20 (jeżeli dobrze zrozumiałem o co ws tym chodzi).
A dlaczego, jeśli mogę prosić o uzasadnienie?
Mi chodziło o to, że dla niektórych zestaw jest wystarczająco duży by stworzyć chociażby top 20. Wtedy pomogłoby to w dwóch sprawach ; pierwsza to taka, że jeśli ktoś lubi więcej utworów to nie będzie miał aż tak wielkiego problemu z odrzuceniem kilku bardzo fajnych kawałków, tylko będzie mógł na nie głosować, a drugi powód może nawet po części ważniejszy to taki, że więcej utworów dostanie jakiekolwiek punkty przez co wyniki będą wyglądać o wiele ładniej, być może nie będzie sytuacji, że po 4-5 piosenek ma taką samą ilość punktów. Oczywiście podkreślam, że kto nie znajdzie dla siebie aż tylu utworów, które lubi to głosuje tak jak zawsze na top 10, czy chociażby top 12, 13...maksymalnie 20 Icon_razz2 Przy czym punktacja niezależnie od liczby piosenek na które się zagłosowało wynosiła by :
1 miejsce - 20 pkt...
10 miejsce - 11 pkt...
I dalej gdyby ktoś głosował to 11 miejsce - 10 pkt, 12 miejsce - 9 pkt....
Osobom, które chcą głosować na top 10 nic to nie zmieni, więc nie rozumiem czemu ktoś miałby być przeciwny.
16.09.2016 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #227
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
wprowadziłeś zasadę jednej nowości a co z głosowaniem na Top20?
16.09.2016 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #228
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
To można już na top20 głosować czy nie?
18.09.2016 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #229
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Mało osób się wypowiedziało, był głos na zdecydowane nie, więc póki co wstrzymałem się. Jak jednak więcej osób będzie za tym pomysłem to wprowadzę Icon_lol
18.09.2016 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #230
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Nie chce mi się tego dokładnie analizować, ale mam wrażenie, że liczba propozycji w zestawie nie spadła zbytnio.
Jestem za redukcją liczby propozycji, a nie głosowaniem na Top20.
Głosowanie na Top20 może zabetonować czołówkę, chociaż teraz akurat mamy odwrotny problem - ruch niczym w pralce.
Przynajmniej zwiększyła się liczba głosujących.
18.09.2016 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #231
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Przyznam się, że spodziewałem się większego ubytku utworów, a tu tylko trzy mniej niż poprzednio. Ale ograniczenie zgłaszanych utworów do jednego musi zmniejszyć liczbę utworów (chyba że przybędzie nam 3-4 głosujących, a to też będzie skutkować lepszymi wynikami punktowymi).
18.09.2016 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #232
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jako nowicjusz w tej zabawie przy próbie zmniejszenia zestawu do głosowania, to też jakby co jestem przeciwny zwiększaniu liczby głosów na więcej niż dziesięć piosenek!
I faktycznie zestaw około 50 utworów w tej formule byłby chyba optymalny, podobnie jak to jest w klasyku. Icon_cool
No właśnie zwiększyła się liczba uczestników, zatem zobaczymy co z tego wyniknie?
25.09.2016 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #233
RE: Wątek dyskusyjny
Zmieniłem nazwę wątku, dlatego by ten był jednak dyskusyjnym.
Dlatego więc tutaj można zgłaszać chociażby różne błędy, czy własne propozycje dotyczące przyszłości listy. Tutaj wspólnie będziemy dyskutować też, jeśli będzie takowa potrzeba Icon_razz
05.11.2016 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #234
RE: Wątek dyskusyjny
W kontekście ostatnich dyskusji wyszedł problem ustalania kolejności miejsc po wyczerpaniu wszelkich oczywistych rozwiązań typu najwyższe miejsce i liczba tygodni (bo to nie budzi chyba wątpliwości). Poprzednio zaproponowałem takie kryteria:
kajman napisał(a):A. kolejność alfabetyczna
B. kolejność chronologiczna
C. czas pobytu w zestawie
D. miejsce w poprzednim tygodniu
E. kolejność w głosowaniu
A. Chyba tłumaczyć nie trzeba. Ale też wydaje mi się najmniej sensowna, bo co winien artysta, że jego imię czy nazwa jest później w alfabecie (poza tym czy bierzemy pod uwagę imię czy nazwisko i czy przy nazwach bierzemy pod uwagę czy pomijamy The). No i możemy też ustalać według kolejności alfabetycznej tytułów.
B. Chodziło mi wówczas o datę wydania singla, a jeżeli takiego nie było to albumu. I raczej wydaje mi się, że skoro ma to dotyczyć nowości to czym późniejsza to wyżej. Oczywiście można też na odwrót.
C. Też oczywiste przy czym znowu trzeba się zastanowić czy ten czas ma być krótszy czy dłuższy. Moim zdaniem zgodnie z ideą tego topu czym krócej tym wyżej. I przyszło mi do głowy, gdy utwory będą tak samo długo to jako kryterium dodatkowe liczyć czas pobytu w top 30.
D. Jednoznaczne. Tylko czy to miejsce tydzień wcześniej powinno być niższe czy wyższe.
E. Utwór od wcześniej głosującego będzie wyżej. W wypadku gdy głosowało więcej osób albo decydować będzie, kto zagłosował najwcześniej albo kto najwcześniej dał utwór na najwyższym miejscu.
Strasznie namieszałem chyba, ale chciałem rozpatrzeć wszystkie sensowne sytuacje, które mogą się przydarzyć.
Obecnie oficjalnie przeszła wersja B, ale jest kłopotliwa w sprawdzaniu. Z tego co zrozumiałem, jeżeli prz_rulez będzie prowadził tą listę to jest tej opcji zdecydowanie przeciwny. Ja, jak już pisałem wcześniej uważam, że jest dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy opcja C nie da rozstrzygnięcia. I wydaje, że warto sprawę przedyskutować i przegłosować, szczególnie że poprzednio głosowały tylko dwie osoby, a osoba prowadząca mimo że była opcji C przeciwna chyba według niej liczyła.

I chciałbym zaproponować jeszcze jedną zmianę w sprawie, która wydaje mi się oczywista a jako że nie była głosowana to nie weszła w życie. Chodzi o to, żeby utwory, na które nikt nie głosował wypadały z zestawu niezależnie od czasu pobytu w zestawie (a nie jak obecnie przebywały tam trzy tygodnie).
02.02.2017 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #235
RE: Wątek dyskusyjny
Jestem za opcją E. I odpowiednio kolejni głosujący ustalaliby kolejność wg własnej listy Top10. Nie byłyby wtedy możliwe jakiekolwiek problemowe sytuacje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2017 10:08 PM przez thestranglers.)
02.02.2017 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #236
RE: Wątek dyskusyjny
Też jestem za opcją E.
W moim rozumieniu wygląda ona tak, że ten kto pierwszy wkleił posta powiedzmy z 10 pkt. dla danego utworu, to właśnie ten utwór jest wyżej?
Bowiem gdy dwie piosenki dostały dokładnie tyle samo oczek, wówczas wygrywa ta, która pierwsza otrzymała punkty.
Trochę sprawa się komplikuje gdy np. dwie piosenki dostają punkty od dwóch osób. I powiedzmy, że pierwsze punkty dostają od jednej osoby. Np. u pierwszego forumowicza propozycja A ma 8 pkt., a propozycja B - 5. Zaś u drugiego propozycja B dostaje 8 oczek, a znowuż u trzeciego propozycja A - 5. Wtedy obie mają po 13 punktów i takie same miejsca oraz liczbę głosów. W takim przypadku proponuję, by decydował ten pierwszy głos i to że propozycja A dostała więcej punktów. Zatem ta byłaby właśnie na wyższej lokacie. Icon_idea
03.02.2017 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #237
RE: Wątek dyskusyjny
Moim zdaniem komplikacja jest większy, gdy np trzecia osoba dała utworowi 4, siódma 6, a z kolei innemu piąta 6, a szósta 4. Czy decyduje pierwsza osoba, która dała ocenę czy pierwsza, która dała wyższą. Ja byłbym za drugą opcją.
Inny układ: osoba np trzecia daje daje jednemu utworowi 7, drugiemu 5. Z kolei ósma daje drugiemu 7, a dziesiąta pierwszemu 5. Czy decydujące jest to, że pierwsza osoba dała danemu utworowi wyższą ocenę czy że przy głosach na te utwory od tej samej osoby fakt, że tamten utwór był zgłoszony wcześniej. Ja jestem tutaj konsekwentnie za pierwszą opcją.
03.02.2017 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #238
RE: Wątek dyskusyjny
chcialbym was przeprosic, ale chwilowo niestety bede calymi dniami poza mieszkaniem i to w innych miejscach zupelnie w innych miescjach wiec niesty chwilowo nie pomoge :/

aha, mysle ze tamto nieszczesne notowanie powinno byc podwojne, gdyz a Aro zaglosowal w drugim tygodniu b to bedzie potem nie fair w podsumowaniu wszech czasow ze jedne utwory mialy latwiej a inne trudniej
04.02.2017 01:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #239
RE: Wątek dyskusyjny
kajman napisał(a):Czy decyduje pierwsza osoba, która dała ocenę czy pierwsza, która dała wyższą. Ja byłbym za drugą opcją.
zgadzam się
04.02.2017 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #240
RE: Wątek dyskusyjny
Na razie dwa głosy za opcją E i jeden za C.
Na drugie pytanie jeden gło za tym, żeby utwory bez żadnego głosy wypadały z zestawu bez względu na staż.
06.02.2017 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości