Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #201
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Pojawiła się dyskusja na temat tego, by zmienić zasady listy, by po prostu utwory miały więcej punktów i nie było aż tak wielu przypadków, że moją po tyle samo punktów. istnieje kilka opcji ;
A) Zmniejszenie zestawu tylko do 30 utworów + zupełnie nowych propozycji,
B) Powiększenie głosowania aż do 20 utworów przy punktacji 20 pkt -19 pkt. ...-1 pkt.
C) Zmniejszenie ilości zgłaszanych utworów do 1
D) (Tutaj można wpisać swoją opcję i raczej dodam ją do powyższych opcji)
Prosiłbym o głosowanie za lub przeciw i dyskutowanie w tej sprawie, by od kolejnego zestawu już istniały nowe zasady (jeżeli takie wybierzemy)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2016 01:10 PM przez Lombthorne.)
10.09.2016 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #202
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
B). Ograniczenia i limity nie interesują mnie.

A ja poruszę kolejną kwestię:
postuluję możliwość jednokrotnego, ponownego zgłoszenia utworu do zestawu, gdy nie było go nigdy w głównym zestawieniu bądź był tylko raz. Bo to jest paranoja - człowiek raz zapomni zagłosować i wszystko, co najlepsze, od razu mu wylatuje.
10.09.2016 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #203
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
A

prz_rulez napisał(a):to jest paranoja - człowiek raz zapomni zagłosować i wszystko, co najlepsze, od razu mu wylatuje.
To jest życie, a nie paranoja. Paranoją jest liczba aktywnych głosujących, tak jak napisał Kajman w sąsiednim wątku. Zwłaszcza, że to forum... list przebojów (sic!). BTW, to nie jest głosowanie na top na forum LP3, gdzie zazwyczaj na prośbę gospodarz topu przedłuża termin. No, ale to jest forum mycharts. Icon_wink2

Dodatkowo jestem za tym, żeby propozycje od osób, które nie głosują na pełną dziesiątkę nie wchodziły do zestawu na kolejnego notowania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2016 06:29 PM przez adameria.)
10.09.2016 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #204
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
a i c.
c dlatego, żeby ograniczyć nowe utwory, jesli coś się zmieni to zawsze można to ... zmienić Icon_wink2

(10.09.2016 06:02 PM)adameria napisał(a):  Dodatkowo jestem za tym, żeby propozycje od osób, które nie głosują na pełną dziesiątkę nie wchodziły do zestawu na kolejnego notowania.
a ktoś głosuje na mniej? i czy w ogóle to jest dopuszczalne?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.09.2016 08:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #205
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
adameria napisał(a):To jest życie, a nie paranoja. Paranoją jest liczba aktywnych głosujących, tak jak napisał Kajman w sąsiednim wątku.
No widzisz, a dla mnie życiem jest liczba głosujących, a paranoją wyloty, bo ktoś nie zdążył zagłosować. Jasne, fajnie by było, gdyby było więcej osób, ale nie panikujmy. Głosujmy na parę propozycji więcej i po kłopocie.
10.09.2016 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #206
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Nic nie zmieniać. Jeżeli nie przybędzie głosujących to zakończyć tą zabawę. Gdyby głosowało kilkanaście osób to by nie było problemu.
11.09.2016 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #207
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
czyli koniec.
dziękuję za zabawę.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.09.2016 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Może w tym tygodniu coś się ruszy, więc może jeszcze warto raz zagłosować.
11.09.2016 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #209
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Yacy napisał(a):czy w ogóle to jest dopuszczalne?
Obecnie dopuszczalne jest uznawanie propozycji osoby, która potem zapomniała zagłosować. Może ja źle rozumiem regulamin, ale nie ma takiego punktu, że propozycje są zaakceptowane pod warunkiem, że kotś oddał głos. O tym czy to jest pełny głos czy nie - tego chyba też nie ma w regulaminie.
11.09.2016 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #210
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Cytat:postuluję możliwość jednokrotnego, ponownego zgłoszenia utworu do zestawu, gdy nie było go nigdy w głównym zestawieniu bądź był tylko raz. Bo to jest paranoja - człowiek raz zapomni zagłosować i wszystko, co najlepsze, od razu mu wylatuje.
Było w związku z tym głosowanie i z bardzo dużą przewagę było wygłosowane, że nie będzie takie czegoś. Teraz mógłbym też dodać to pytanie, ale raczej nie widzę chętnych poza tobą Icon_lol
Cytat:Dodatkowo jestem za tym, żeby propozycje od osób, które nie głosują na pełną dziesiątkę nie wchodziły do zestawu na kolejnego notowania.
Takowa zasada istnieje i jest zapisana w regulaminie - na razie na szczęście i tak nie było takich przypadków Icon_wink
Cytat:Jeżeli nie przybędzie głosujących to zakończyć tą zabawę.
Cytat:czyli koniec.
dziękuję za zabawę.
Widzę, że decyzja już zapadła....
Cytat:Gdyby głosowało kilkanaście osób to by nie było problemu.
Liczba głosujących nie ma aż tak dużego znaczenia. Tak jak gdzieś prz_rulez napisał na forum imho głosuje kilka osób i mają tam wyniki pierwszego miejsca typu 40 pkt, a trzydziestego nawet 12, co u nas ostatnio było 8 przy większej ilości głosujących. Trzeba po prostu zmienić zasady np.głosować na top 20, zgłaszać tylko jedną propozycję i będzie po sprawie, a lista będzie miała się dobrze ; to niektórzy już teraz pokazują, że chcą się listy pozbyć....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2016 11:42 AM przez Lombthorne.)
11.09.2016 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #211
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):niektórzy już teraz pokazują, że chcą się listy pozbyć
To akurat pokazują ci, którzy nie głosują. Początkowo wydawało się, że chętnych będzie kilkunastu, a tutaj w 3 notowaniu mamy siedmiu. To jest , sorry, niepoważne.
Lombthorne napisał(a):głosuje kilka osób osób
Jak zrobimy głosowanie na 50 utworów przy 70 propozycjach to wyniki będą jeszcze lepsze. Chodzi jednak o to, że zainteresowanie jest małe i to jest problem.
Lombthorne napisał(a):Liczba głosujących nie ma aż tak dużego znaczenia.
Ma. W pierwszym była większa i wyniki sensowniejsze.
11.09.2016 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #212
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(11.09.2016 11:15 AM)Lombthorne napisał(a):  
Cytat:czyli koniec.
dziękuję za zabawę.
Widzę, że decyzja już zapadła....
przeczytaj post powyżej. jeśli kajman nie chce żadnych zmian i liczy na większą liczbę głosujących, to przecież oczywiste jaki będzie dalszy ciąg. ale mój wpis to była ironia...
wcześniej pisałem o not. 5 i tak zrobię.
ale jesli się nic nie zmieni to - dla mnie - będzie koniec zabawy.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2016 11:50 AM przez Yacy.)
11.09.2016 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #213
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Takie głosowanie raczej nic nie da, więc przedstawiam swój pomysł ;
Zmniejszyć zestaw do 30 utworów + propozycje. Wtedy w zestawie byłoby ok.50 utworów. Dodatkową, ważną opcją, którą bym chciał do tego wprowadzić byłoby głosowanie na dowolną liczbę utworów w zakresie 10-20. Czyli ci co nie znajdą, nic ciekawego dla siebie to głosują tak jak dotąd na top 10, ale według nowej punktacji ; 1 miejsce - 20 pkt, 10 miejsce - 11 pkt. Jeśli by ktoś znalazł więcej fajnych utworów to mógłby zagłosować dalej, czyli 11 miejsce - 10 pkt. i tak do ilu chcę, ale nie przekraczając top 20 Icon_wink
Może spróbujmy chociaż? Icon_razz2
11.09.2016 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #214
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Uważam, że jest to jakiś kompromis i się z tym zgadzam.

kajman napisał(a):To jest , sorry, niepoważne.
Też tak to odbieram. Rozumiem rezygnację po, nomen omen, pięciu notowaniach, ale nie po jednym czy dwóch. Jest mi zwyczajnie przykro...
11.09.2016 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #215
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
to co robimy dalej? Icon_cry
11.09.2016 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #216
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Tomkku ; Na notowanie czwarte głosujemy jeszcze wedle starych zasad, a co będzie od kolejnego zestawu to zobaczymy Icon_smile
Ja pomysł podałem jeśli będą pozytywne opinie to coś takiego wprowadze. Przez to daję czas do wtorku, powiedzmy, że do godziny 18:00, by przedyskutować mój pomysł, jeśli będą głosy na nie to jeszcze będzie można do piątku coś wymyślić. Jeśli niestety nic się nie będzie dało zrobić to będę zmuszony zakończyć listę i wtedy 4 notowanie będzie ostatnim- wierzę, że do tego nie dojdzie.
11.09.2016 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #217
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Rany, robicie jakieś cyrki.
11.09.2016 09:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #218
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Nie ma sprzeciwu, więc rozumiem, że wprowadzić te nowe zasady?
15.09.2016 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #219
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Ja napisałem, że jestem przeciw i przy tym obstaję. Jeżeli to trup to nie ma co go na siłę reanimować, a przynajmniej nie takimi środkami.
Po pierwsze wygląda, że w tym notowaniu będzie więcej głosujących, więc jest szansa, że próg punktowy do top 30 będzie wyższy.
Po drugie w tym tygodniu powinno wylecieć znacznie więcej utworów niż pojawi się nowych, więc w przyszłym zmniejszy nam się wybór. Odpadną bowiem wszystkie utwory, które były zgłoszone do pierwszego notowania którym nie udało się załapać do top 30 (plus wypadki z top 30).
15.09.2016 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #220
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
nie możemy zmienić liczby propozycji na 1? to ograniczy głosowanie na własne utwory.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.09.2016 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości