Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cranes - Cranes
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Cranes - Cranes
[Obrazek: 2008100821524918026.jpg]

Wczoraj wyszedł nowy studyjny krążek dream-popowej formacji Cranes, pierwszy od czterech lat i albumu Particles And Waves. Dla mnie to bardzo ważna premiera, bo choć Cranes w Polsce i na świecie są dość nieznaną grupą to w wąskim środowisku miłośników gotyku i dream-popu są formacją kultową za sprawą kilku doskonałych płyt z lat 90. Ostatnio poruszali się bardziej w kręgach elektronicznych, a nowa płyta to powrót do gitar, tyle, że akustycznych. Na razie po pierwszym przesłuchaniu mam mieszane uczucia. Charakterystyczny wokal pozostał, zmieniła się za to muzyka, jest bardzo spokojna, utwory są skromnie zaaranżowane, zespół obija się nawet o trip hopowe brzmienia....nie wiem co mam sądzić. Z pewnością drugie Loved to nie jest, ale myślę, że dobra płyta z tego będzie ;] Polecam tym, którzy lubią się czasem zapomnieć Icon_razz2

Nie ma singla promującego, więc jakby co to można śmiało wybierać sobie co ma na listę trafićIcon_razz2

Skład:

01. Diorama
02. Worlds
03. Feathers
04. Wires
05. Panorama
06. Wonderful Things
07. Collecting Stones
08. Invisible
09. Move Along
10. Sleepwalking
11. High And Low

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
yyy... a co to jest dream pop? Taki pop o jakim śnisz? Icon_lol
14.10.2008 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ha! Żebyś wiedział, że tak Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości