Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Davida Bowie
[*]
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #181
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
AKT! napisał(a):naturalnie powinno wygrać "Heroes"
Nie powinno.
AKT! napisał(a):"This Is Not America" to jakieś straszne kundlenie dyskografii Bowiego
Mam inne zdanie. Jest to jego nieomal najlepszy utwór i jedna lepszych kooperacji ever.
05.02.2016 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #182
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
a w Trójce nas papugują 19 marca Icon_wink
06.02.2016 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #183
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
adameria napisał(a):jedna lepszych kooperacji ever.
zaraz obok bowiego z tiną xD
błagam, zachowajmy chociaż pozory powagi ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2016 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #184
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
AKT! napisał(a):błagam, zachowajmy chociaż pozory powagi ^^
naprawdę tak trudno przyjąć do wiadomości, że ktoś inny może mieć inny punkt słyszenia? wiem, że Twój jest jedyny właściwy i de_best, ale jednak zdecydowanie zgadzam się z Adamem. no i niestety zarówno i TINA jaki i z Tiną to są dla mnie najlepsze jego utwory.
wiem, wiem jestem niepoważny, trudno Icon_smile2

a z innej beczki: raz piszesz Bowie, a raz bowie - zdecyduj się Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.02.2016 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #185
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
czasem piszę posty wyłącznie małymi literami, wtedy wszystko jest małymi
a na to nie ma reguły, nie umiem tego kontrolować :'(

Yacy napisał(a):naprawdę tak trudno przyjąć do wiadomości, że ktoś inny może mieć inny punkt słyszenia?
rozumiem, nie szkaluję, jest mi tylko przykro Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.02.2016 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #186
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Tobie jest przykro? że ktoś lubi coś innego? nie kumam Icon_smile2
gdyby ktoś napisał, że nie lubi, nie ceni, tobym jeszcze zrozumiał
ale że nie podważa jego wielkości tylko lubi inne utwory...
i z tego powodu mi miało by być przykro Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.02.2016 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #187
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Ja chętnie zobaczyłbym merytoryczne argumenty, które wykazałyby, że faktycznie "This Is..." i "Tonight" są na tyle kiepskie, że nie zasługują na uznanie. Jak to jest, że ten sam artysta w tym samym roku komponuje dwa tak skrajnie ocenione utwory "beznadziejny" Tonight i hołubione "Heroes"?
08.02.2016 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
To akurat normalna rzecz. Przecież wiele jest płyt, na których niektóre utwory zachwycają a innych słuchać nie można.
08.02.2016 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #189
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
A to heroes i tonight są z tego samego roku? Icon_surprised
08.02.2016 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #190
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
no wbrew pozorom tak Icon_smile2 zwróć uwagę na słowo "komponuje" Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.02.2016 01:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #191
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Edukacyjna rola mycharts Icon_smile2 tym bardziej lubię Tonight
08.02.2016 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #192
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
kajman napisał(a):Przecież wiele jest płyt, na których niektóre utwory zachwycają a innych słuchać nie można.
Hmmm... Trudno tę wypowiedź uznać za merytoryczne wyjaśnienie wyższości "Heroes" nad "Tonight", czy też beznadziejności tego drugiego. Akurat obydwa utwory pochodzą z różnych płyt. A poza tym widać, że Bowie miał inne na ten temat zdanie skoro po kilku latach wrócił do "Tonight" i zrobił z niego tytułowy utwór jednego ze swoich albumów.
thestranglers napisał(a):A to heroes i tonight są z tego samego roku?
W przypadku "Tonight" i "China Girl" można powiedzieć, że są to "autocovery" Bowiego. Obydwa skomponowane zostały dla Iggy'ego Popa i wydane na jego albumach z 1977 (odpowiednio "Lust For Life" i "The Idiot"). Z "Tonight" David usunął początkowy fragment tekstu Popa (o siniejącej na łożu śmierci ukochanej) i w takiej wersji zaśpiewał z Tiną.
08.02.2016 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #193
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Czego to się człowiek dowiaduje po latach.
Mnie natomiast interesują najbardziej wyniki topu DB na trójkowej stronie, czy będą zbieżne z naszymi? Jednak gdy tam będziemy mieli do wyboru praktycznie wszystkie jego piosenki, to możliwość przesłuchania całości jest mało prawdopodobna! Icon_twisted Zatem spodziewam się jeszcze większych sukcesów tych najbardziej znanych jego piosenek. Szczególnie że aż tyle głosów można oddać (69). Ja osobiście tak zagłosuję, bo nie mam zbyt wiele czasu by zapoznać się z całym repertuarem. I myślę też, że "Lazarus" może zajść nawet dalej niż w naszym podsumowaniu. Icon_idea
08.02.2016 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #194
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Rincewind napisał(a):Trudno tę wypowiedź uznać za merytoryczne wyjaśnienie wyższości "Heroes" nad "Tonight", czy też beznadziejności tego drugiego.
Ależ ja niczego takiego nie zamierzałem wyjaśniać. Odnosiłem się do
Rincewind napisał(a):Jak to jest, że ten sam artysta w tym samym roku komponuje dwa tak skrajnie ocenione utwory "beznadziejny" Tonight i hołubione "Heroes"?
stwierzając, że nie ma nic dziwnego w fakcie, że ktoś tworzy utwory na bardzo różnym poziomie, a już szczegolnie, że jak piszesz
Rincewind napisał(a):Akurat obydwa utwory pochodzą z różnych płyt.
więc to już w ogole nie dziwi.
A w kwestii meritum ani Tonight nie uważam za fatalne ani Heroes za bardzo dobre.
09.02.2016 01:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #195
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Yacy napisał(a):gdyby ktoś napisał, że nie lubi, nie ceni, tobym jeszcze zrozumiał
Nie musisz rozumieć, ja wiem swoje; wasze gromadne uwielbienie tych dwóch numerów to niestety jedynie wierzchołek góry lodowej jednej z dominujących w Polsce wizji muzyki; o Bowiego akurat chodzi tu najmniej, ale to nie ten temat.

Rincewind napisał(a):Ja chętnie zobaczyłbym merytoryczne argumenty, które wykazałyby, że faktycznie "This Is..." i "Tonight" są na tyle kiepskie, że nie zasługują na uznanie. Jak to jest, że ten sam artysta w tym samym roku komponuje dwa tak skrajnie ocenione utwory "beznadziejny" Tonight i hołubione "Heroes"?
Cóż, to się zdarza; tekstowo "Tonight" nie jest wcale kaprawe, to melodia i aranż demonizują ten numer. Niebagatelne znaczenie miała tutaj produkcja -- "Heroes" powstało w zupełnie innej atmosferze kreatywnej w Zachodnim Berlinie pod czujnym okiem Briana Eno. "Tonight" w oryginalnym wykonaniu Iggy'ego Popa jest zupełnie innym numerem -- dancingowa maniera refrenu nie jest u niego tak wydatna, ale przede wszystkim podstawą w tym przypadku nie jest syntezatorowy reggae pop a la tanie karaoke. Owszem wersja Iggy'ego także pozostawia sporo do życzenia, ale to co zrobił z tym numerem Bowie -- biesiadny sing-a-long -- to modelowe samozaoranie. Od tego momentu zresztą Bowie stał się muzycznie potwornie zachowawczy i nudny. Przez kolejną dekadę właściwie nie robił żadnych ciekawszych -- pewnie można by znaleźć jakieś wyjątki, ale to jego najmniej interesujący okres twórczości. Nawet późne lata 90. w jego repertuarze wypadają lepiej. A "Heroes"? Nie czuję się kompetentny, by uzasadniać jego fenomen. Jest transcendentalne pod każdym względem -- od upiornego gitarowego riffu (na gitarze zresztą niejaki Robert Fripp), przestrzenne brzmienie w stylu ściany dźwięku, nieoczywistą jak na popowy singiel strukturę melodyczną, aż po wokalną życiówkę Bowiego -- nie wiem, jak możecie ignorować to, w jakim napięciu ten numer się rozwija i jak genialna jest kulminacja. Nic dziwnego, że to nie był wówczas wielki przebój, bo ten utwór jest po prostu na to za dobry.

Sundrajta napisał(a):Mnie natomiast interesują najbardziej wyniki topu DB na trójkowej stronie, czy będą zbieżne z naszymi?
Gdzie i do kiedy można zagłosować?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2016 03:06 AM przez AKT!.)
09.02.2016 03:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #196
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
AKT! napisał(a):wasze gromadne uwielbienie tych dwóch numerów
no właśnie tego nie rozumiem Icon_wink2 wrzucania do worka i tłumu. Icon_smile2 ja sam lubię ten utwór i nie obchodzi mnie kto jeszcze go lubi. a to Ty widzisz to jako "wy" Icon_smile2

AKT! napisał(a):Gdzie i do kiedy można zagłosować?

do 18.03.2016, do 12:00.
wystarczy kliknąć poniżej Icon_smile2
wyniki 19.03 w Markomanii i Mysliwieckiej 3/5/7

[Obrazek: davidbowie.png]

a od pn do czw, przez sześć tygodni o 7:37 utwory Davida prezentuje Piotr Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.02.2016 09:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #197
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Yacy napisał(a):no właśnie tego nie rozumiem Icon_wink2 wrzucania do worka i tłumu. Icon_smile2 ja sam lubię ten utwór i nie obchodzi mnie kto jeszcze go lubi. a to Ty widzisz to jako "wy"
przeprasza, ale ja osoba z zewnątrz dostrzegam tendencję po prostu, bez urazy

Yacy napisał(a):do 18.03.2016, do 12:00.
wystarczy kliknąć poniżej Icon_smile2
wyniki 19.03 w Markomanii i Mysliwieckiej 3/5/7
dziękuję Icon_smile

tych głosów jest absurdalnie dużo, powinno być maksymalnie 20...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2016 11:25 PM przez AKT!.)
09.02.2016 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #198
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Ile lat miał Bowie jak umarł?

AKT! napisał(a):wasze gromadne uwielbienie tych dwóch numerów
Panie Moderatorze, to nie jest grzeczne. Icon_wink
Mnie o wiele bardziej przeraża uwielbienie do muzyki "dyskopolo" albo do popowych pioseneczek o niczym.
Ale trzeba z tym żyć...
Na tym forum cieszyć się z tego, że zagłosowało aż tyle osób, których gust muzyczny jest z kompletnie
innych bajek.

AKT! napisał(a):ten utwór jest po prostu na to za dobry
Bierzesz pod uwagę, że to tylko Twoja prywatna opinia? Icon_wink
No może nie tylko Twoja, ale nie aż tak powszechna, aby ten utwór wygrał top. Tyle.
10.02.2016 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #199
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
adameria napisał(a):Mnie o wiele bardziej przeraża uwielbienie do muzyki "dyskopolo" albo do popowych pioseneczek o niczym.
ale ja nie jestem przerażony, a jest mi przykro; fenomen disco polo też jest dla mnie niepojęty, ale tu rozmawiamy jednak na innej płaszczyźnie, czyż nie?

adameria napisał(a):Na tym forum cieszyć się z tego, że zagłosowało aż tyle osób, których gust muzyczny jest z kompletnie
innych bajek.
pisałem to kilka postów wyżej, popieram, co nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii na temat wyników Icon_wink

adameria napisał(a):Bierzesz pod uwagę, że to tylko Twoja prywatna opinia? Icon_wink
chyba nie muszę dodawać tego na początku każdego zdania, które tutaj piszę, nie popadajmy w obłęd

adameria napisał(a):No może nie tylko Twoja, ale nie aż tak powszechna, aby ten utwór wygrał top. Tyle.
strasznie biedostatystyka; a jak nie wygra topu trójkowego, to będzie kolejny biedoargument; miało być merytorycznie, a jest przerzucanie się na to, że "to tylko twoja opinia" i "większość na mycharts ma inne zdanie" :'( rozumiem, widziałem wyniki, nie potrzeba mi tego przypominać, naprawdę, wiem, o czym dyskutujemy i znam charakter swoich wypowiedzi

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2016 12:44 AM przez AKT!.)
10.02.2016 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #200
RE: Mychartsowy Top Davida Bowie
Możesz wyrazić opinię, oczywiście.
Myślę, że nie wygra, bo po prostu słuchacze go nie znają tak, jak znają inne utwory.
Spodziewaj się w "czubie" tych, które były na LP3:
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=58
oczywiście poza latami 70, bo te jakoś tam będą obecne.
Nie ma co się powoływać na "bieda" przedrostek Icon_wink2, bo naprawdę...
bywa tak, że jedni lubią to, a inni tamto i na wyniki zawsze należy patrzeć z pewnym dystansem.

"To tylko Twoja opinia" wzięło się z kajmanowego podpisu swego czasu na forum LP3...
Dawno, dawno temu... za siedmioma górami... więc też patrz na to, co ja piszę, z pewnym
przymrużeniem oka.
10.02.2016 01:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja topu Davida Bowie thestranglers 15 2 937 12.01.2016 02:56 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości