Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 41 z 24.08.07
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
Re: kajman30 nr 41 z 24.08.07
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):1. 10. 29 RIGHT IN TWO - Tool
Fajnie znowu ich widzieć na prowadzeniu Icon_mrgreen
Ja się także ucieszyłem, chociaż chętnie widziałbym na prowadzeniu jeszcze kilka piosenek. Ale uważam, że miejsca podwójne kłócą się i z ideą listy i przede wszystkim tego forum.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):Reasumując: z mojego punktu widzenia, to najbardziej udane notowanie już od dłuższego czasu Icon_mrgreen
Jak zacząłeś wyliczać te wszystkie awanse to się zdziwiłem, że tego aż tego. Ja miałem odczucie, że to będzie raczej w drugą stronę, a że szczególnie nie będzie Ci leżał spadek MM. Ale skoro takie są Twoje odczucia, to bardzo się cieszę.
24.08.2007 09:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
ku3a napisał(a):1. pierwszego miejsca nie skomentuje... Icon_wink2 Powiem tylko, ze wolalbym Sweet Noise na pierwszym...
2. fantastyczne wyniki Placebo! Z obydwu bardzo sie ciesze.
3. szkoda, ze "Pearls" spada. Mnie to zainteresowalo glownie przez obecnosc Josha Grobana.
1. Myślę, że ...part 666 jeszcze kiedyś na szczycie się znajdzie i jest to raczej nieuniknione, chociaż mam takie odczucie, że nie będzie to jeszcze za tydzień, ale kto wie. Chociaż patrząc na tendencje na mojej liście to teraz powinna być Laura Veirs lub CocoRosie, bo piosenki wchodzą na szczyt z coraz dalszych miejsc Icon_wink2 ale chyba tak się nie stanie.
2. Przyznam się, że po pierwszym przesłuchaniu nic na to nie wskazywało. Wprawdzie Running trochę się ruszyło, ale Broken nawet wyglądało, że spadnie. Ale kolejne przesłuchania całkowicie to zmieniły.
3. Co więcej, jeżeli dobrze obejrzałem listę jotema 3, to już więcej na mojej liście już się nie pojawi. A Josh Groban akurat tym, co w jego wykonaniu słyszałem, to nigdy mnie do siebie mocno nie przekonał.
24.08.2007 09:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Gary napisał(a):1. 10. 29 RIGHT IN TWO - Tool
Niespodziewanie? Ja się raczej spodziewałem, że tak się stanie. Czy ostatni raz?
No cóż! W zestawieniu na pewno co najmniej tydzień jeszcze pobędzie, a na którym miejscu to nie mam zielonego pojęcia. A niespodziewanie to dlatego, że wyglądało na to, że przeżywa poważny kryzys i nagle wielki skok.
Gary napisał(a):3. 6. 19 EARTH INTRUDERS - Bjork
Ten awans mi się podoba. Czyżby tylko na Twojej i na mojej liście pozostała ta piosenka? Icon_smile2
Jest jeszcze u Konrada, ale chyba na wylocie. Poza tym dobrze trzyma się na listach, których w tym tygodniu zabrakło. U Campariego radzi sobie nieźle, a u Marka było na pierwszym chyba już 5 raz.
Gary napisał(a):5. 17. 16 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
7. 12. 9 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
Te dwa awanse chyba najbardziej mnie cieszą.
Mam dziwne wrażenie, że nie Ty pierwszy coś w tym stylu piszesz Icon_wink2
Gary napisał(a):17. 29. 9 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
I ten też Bardzo cieszy.
Jakoś się temu nie dziwię, szczególnie kiedy spojrzę na Twoją listę.
Gary napisał(a):18. 5. 7 ME AND MRS JONES - Michael Buble
Icon_eek2 A to chyba największa niespodzianka. Taki spadek? Całkowicie nieoczekiwany.
Fakt, to dla mnie samego jedna z większych niespodzianek, ale przed przystąpieniem do sporządzania notowania zupełnie nie spodziewam się, jakie będą wyniki i kolejne przesłuchania zawsze mnie zaskakują. Ale sądzę, że Michael jeszcze pójdzie ostro w górę.
Gary napisał(a):19. 20. 3 DOWN BOY - Yeah Yeah Yeahs
A ta piosenka czeka, aż ją przypadkowo usłyszę, bo za poprzednimi nagraniami tgo zespołu nie przepadam.
Ja jakoś za poprzednimi nagraniami tego zespołu nie przepadałem, powiem nawet, że za dobrze ich nie kojarzę, co oznacza, że nie zrobiły na mnie wrażenia. To zaskoczyło dopiero za drugim przesłuchaniem, ale wtedy już z dużym hukiem.
Gary napisał(a):24. N. 1 YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes
A tu na moje wsparcie chyba nie ma szans żadnych. Ale się jeszcze zobaczy.
I znowu piosenka, która chwycila dopiero za 2 razem. Ale dla mnie jest trochę inna od większości tego, co zespół prezentował na tej i poprzedniej płycie i niespodziewanie zaczęła mi się podobać.
Gary napisał(a):33. N. 1 ELEPHANT GUN - Beirut
Bardzo ładny debiut Beirutu. Icon_smile2

I chyba to jest piosenka, która zajdzie znacznie wyżej, bo przed chwilą jej słuchałem i odkryłem kolejne smaczki.
Gary napisał(a):37. N. 1 ARKA NOEGO - Habakuk
Icon_eek2 A to co?
Oj widzę, że nieuważnie obserwujesz listę tadzia3, bo u niego debiutowało to już tydzień temu. A że mi się spodobało to i do mojego zestawu trafiło. Przy czym jak Żródło było słabszą, lecz gorszą wersją Murów, to Arka bartdziej się od tamtych piosenek różni.
Gary napisał(a):wypadły:
37. 2 LITTLE CREAM SODA - The White Stripes
obiecać nie mogę, ale u mnie może jeszcze powrócić. Icon_wink2
Piosenki, które w taki sposób wypadają u mnie z listy zawsze mają jeszcze tydzień extra na powrót, a potem szlaban, który tylko obecność na forumowej lub w zestawie LP3 może zmienić. Czyli jeżeli nie wróci u Ciebie, to u mnie bye bye, ale to nic, bo i tak tych Stripesów będzie sporo (3 lub 4).
24.08.2007 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Listoholik napisał(a):
Gary napisał(a):3. 6. 19 EARTH INTRUDERS - Bjork
Ten awans mi się podoba. Czyżby tylko na Twojej i na mojej liście pozostała ta piosenka?
a u mnie w tym tygodniu w top50 zadebiutuje nowy singiel Bjórk,
mam nawet całego singla, na którym m.in. remix Simian Mobile Disco Icon_smile2
Z tego co słyszałem na temat singla, to jest to piosenka, która u mnie była i wypadła, więc szanse powrotu ma tylko, jeżeli załapie się na forumową lub do zestawu do głosowania na LP3. Ale z tego co kojarzę, to będzie jedna z tych najmniej bardzo dobrych piosenek z tej płyty.
24.08.2007 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
kajman napisał(a):Gary napisał/a:
37. N. 1 ARKA NOEGO - Habakuk
Icon_eek2 A to co?
Oj widzę, że nieuważnie obserwujesz listę tadzia3, bo u niego debiutowało to już tydzień temu. A że mi się spodobało to i do mojego zestawu trafiło. Przy czym jak Żródło było słabszą, lecz gorszą wersją Murów, to Arka bartdziej się od tamtych piosenek różni.
Widziałem, ale nie wiedziałem, że Habakuk trafił na listę wykonawców godnych Twojej uwagi. Icon_smile2
24.08.2007 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #26
 
kajman napisał(a):to piosenka, która u mnie była i wypadła, więc szanse powrotu ma tylko, jeżeli załapie się na forumową lub do zestawu do głosowania na LP3


wspaniałe masz zasady, tylko ich pozazdrościć Icon_razz
Twój gust zależy od łaski i niełaski od innych Icon_razz
24.08.2007 05:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
1. Tool wraca na pierwsze Icon_eek2 Coś czuję, że długo już na nim nie pobędzie... Ale może chociaż uda się pożegnać z listą w chwale Icon_wink2
No i Rosetta też trochę u Ciebie nadrobiła... U mnie niestety nie zanosi się na powrót do dziesiątki...
2. Ciekawe czy u mnie "Running Up That Hill" też uda się zaliczyć taki efektowny powrót...
5. Tak Icon_exclaim Jest wsparcie.. I to bardzo cenne Icon_biggrin3 "You Don't Know What Love Is" powoli zaczyna podbijać listy na tym forum. Liczę na to, że u Ciebie uda się przynajmniej powtórzyć sukces "Icky Thump". No i mam w tej chwili dosyć pewne punkty na liście list Icon_mrgreen
13. Mam ściągniętą nową płytę Beirut, więc może i u mnie ten kawałek się pojawi... Co prawda jeszcze nie słuchałem...
21. U mnie Machine Head na razie nie może się przebić...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
25.08.2007 01:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #28
 
mrsap napisał(a):Mam ściągniętą nową płytę Beirut, więc może i u mnie ten kawałek się pojawi... Co prawda jeszcze nie słuchałem...

a jest już nowa płyta Beirut?
z tego co wiem, to premiera albumu 'The Flying Club Cup' dopiero pod koniec września.
ja mam tylko EP'kę 'Elephant Gun'

zresztą tego nagrania na płycie nie będzie Icon_razz
25.08.2007 10:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Listoholik napisał(a):a jest już nowa płyta Beirut?
z tego co wiem, to premiera albumu 'The Flying Club Cup' dopiero pod koniec września.
ja mam tylko EP'kę 'Elephant Gun'
Aha, czyli nie mam nowej płyty, tylko starą Icon_redface2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
25.08.2007 12:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #30
 
mrsap napisał(a):czyli nie mam nowej płyty, tylko starą


tak Mistrzu, masz starą płytę! Icon_smile2
25.08.2007 04:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):Gary napisał/a:
37. N. 1 ARKA NOEGO - Habakuk
Icon_eek2 A to co?
Oj widzę, że nieuważnie obserwujesz listę tadzia3, bo u niego debiutowało to już tydzień temu. A że mi się spodobało to i do mojego zestawu trafiło. Przy czym jak Żródło było słabszą, lecz gorszą wersją Murów, to Arka bardziej się od tamtych piosenek różni.
Widziałem, ale nie wiedziałem, że Habakuk trafił na listę wykonawców godnych Twojej uwagi. Icon_smile2
No cóż, Mury też u mnie były na liście i na forumlp3 podczas słuchania listy zawsze ich broniłem. Tylko Źródło mi nie leży, to dla mnie taka nieudana kalka Murów.
28.08.2007 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):to piosenka, która u mnie była i wypadła, więc szanse powrotu ma tylko, jeżeli załapie się na forumową lub do zestawu do głosowania na LP3
wspaniałe masz zasady, tylko ich pozazdrościć Icon_razz
Twój gust zależy od łaski i niełaski od innych Icon_razz
Zasady są dla mnie bardzo dobre, bo dzięki nim są na liście jakieś ruchy. Gdybym ich nie miał, to na pierwszym byłoby Formantera lady a na drugim Islands i tak już od pierwszego notowania do teraz. Poza tym nie mój gust zależy od innych, lecz tylko po części kształt mojej listy. To zarzut taki, jakbym stwierdził, że Twój gust zależy od tego, jakie piosenki zostaną wybrane na single.
28.08.2007 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #33
 
kajman napisał(a):Twój gust zależy od tego, jakie piosenki zostaną wybrane na single


dokładnie tak Icon_smile2
bo ja tworzę cotygodniową - moim zdaniem - najlepszą listę singli Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
29.08.2007 02:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
mrsap napisał(a):1. Tool wraca na pierwsze Icon_eek2 Coś czuję, że długo już na nim nie pobędzie... Ale może chociaż uda się pożegnać z listą w chwale Icon_wink2
No i Rosetta też trochę u Ciebie nadrobiła... U mnie niestety nie zanosi się na powrót do dziesiątki...
2. Ciekawe czy u mnie "Running Up That Hill" też uda się zaliczyć taki efektowny powrót...
5. Tak Icon_exclaim Jest wsparcie.. I to bardzo cenne Icon_biggrin3 "You Don't Know What Love Is" powoli zaczyna podbijać listy na tym forum. Liczę na to, że u Ciebie uda się przynajmniej powtórzyć sukces "Icky Thump". No i mam w tej chwili dosyć pewne punkty na liście list Icon_mrgreen
21. U mnie Machine Head na razie nie może się przebić...
1. Chyba faktycznie niedługo, chociaż u P.U.R.H.-a jest znowu na 30, przez co i u mnie jeszcze ma conajmniej 2 tygodnie, przy czym niekoniecznie (a nawet wygląda na to), że nie na pierwszym.
2. U mnie to więcej niż powrót, bo do tej pory tylko na 8 było, teraz jest na 5, a w kolejnym notowaniu na 99% nie spadnie.
5. Obawiam się, że o sukces na miarę Icky thumpa będzie bardzo ciężko. Debiut na 24 nie wróży wiele dobrego, a i konkurencja ostatnio wyjątkowo silna.
21. A u mnie przebija się coraz mocniej. Już teraz wiem, że będzie kolejny awans, może zresztą ostatni, bo u P.U.R.H.-a jest blisko wylotu.
29.08.2007 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Listoholik napisał(a):
mrsap napisał(a):czyli nie mam nowej płyty, tylko starą
tak Mistrzu, masz starą płytę! Icon_smile2
Wspaniała dedukcja, godna Sherlocka Holmesa. Icon_lol
29.08.2007 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Twój gust zależy od tego, jakie piosenki zostaną wybrane na single
dokładnie tak Icon_smile2
bo ja tworzę cotygodniową - moim zdaniem - najlepszą listę singli Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Chyba mamy zupełnie odmienne rozumienie pojęcia gust. Bo według mojego rozumienia tego pojęcia, to według tego, co piszesz, piosenka nie może Ci się spodobać, nawet jeżeli ją wcześnij usłyszysz, dopóki nie zostanie singlem, a przestaje Ci się podobać, jak opuści Twoją listę. A mi większość znanych mi utworów nie przestaje się podobać nigdy.
29.08.2007 09:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
kajman napisał(a):Chyba mamy zupełnie odmienne rozumienie pojęcia gust.


a kto powiedział, że lista przebojów, to ma być nasz GUST absolutny, całościowy, globalny? Chytry
wtedy pewne utwory wchodziłyby na listę i pozostawały by na niej przez 5, 10 lat, bleh, bez sensu Icon_razz
29.08.2007 12:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Chyba mamy zupełnie odmienne rozumienie pojęcia gust.
a kto powiedział, że lista przebojów, to ma być nasz GUST absolutny, całościowy, globalny? Chytry
wtedy pewne utwory wchodziłyby na listę i pozostawały by na niej przez 5, 10 lat, bleh, bez sensu Icon_razz
No właśnie, bez sensu. I właśnie żeby do tego nie dopuścić, wprowadziłem ograniczenia. W moim notowaniu jest 7 utworów z minimum 20-tygodniowym stażem (dzisiaj 2 ubędą) i piosenka, która jest 23 raz na 1 miejscu.
29.08.2007 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
kajman napisał(a):21. A u mnie przebija się coraz mocniej. Już teraz wiem, że będzie kolejny awans, może zresztą ostatni, bo u P.U.R.H.-a jest blisko wylotu.
P.U.R.H. coś pisał, że może się podniesie. Poza tym u mnie też pewnie się niedługo pojawi.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
31.08.2007 11:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości