Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Ja się nie cieszę, bo "Dzień dobry..." jawi mi się jako główny utwór SnL puszczany w stacjach radiowych
i psujący obraz całej twórczości. Mimo, że dałem PT 12 punktów, to najbardziej ucieszyłoby mnie gdyby
numerem 1 był ŻwK. W sumie szkoda, że się nie udało.
20.11.2015 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Mam podobne odczucia chociaż uwielbiam Dzień Dobry.... Zarówno Żyję w Kraju i Chory na Wszystko poruszały mnie od strony tekstu.
20.11.2015 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Ja z kolei jestem w szoku że "Dziewczyna o chłopięcych sutkach" tak nisko. Kto wie czy to nie będzie kiedyś mój ich ulubiony utwór... "Dodekafonia" ewentualnie może zagrozić Icon_twisted
20.11.2015 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Jestem zadowolona z wyników. Cieszy mnie taki numer 1 i 2. Icon_smile
thestranglers, dzięki za poprowadzenie topu, liczenie i prezentację wyników!! Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
22.11.2015 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
a proszę Cię bardzo, powoli szykuj się też do dokonania wyboru Icon_wink
22.11.2015 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
No to tym razem głos poszedł w 10 minut Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.12.2020 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Miszon napisał(a):No to tym razem głos poszedł w 10 minut
haha, też jakiś sposób
06.12.2020 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Mam małe pytanie - co wg Was fajnego jest w "Dzień dobry, kocham Cię"? Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.
12.12.2020 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Ale gupi byłem 5 lat temu, teraz oczywiście udział wezmę, no ale punktów za zgłoszenia utworów do zestawu już nie będzie. XD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.12.2020 02:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Artur.O napisał(a):Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.
Mieli trochę złych piosenek, ale ta się do nich nie zalicza.
12.12.2020 09:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
dejmieeen napisał(a):Mam małe pytanie - co wg Was fajnego jest w "Dzień dobry, kocham Cię"? Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.
To jest taka tradycja wśród takich zespołów, że dają na pierwszego singla najgorszy utwór z płyty, a on staje się przebojem. Happysad zrobił tak z Zanim pójdę, Strachy później jeszcze z Twoje oczy lubią mnie i Motylkami.

Aczkolwiek Dzień dobry nie nazwałbym koszmarem. W tej kwestii nie ma nawet startu do Nikt tak pięknie nie boi się miłości, czy jakoś tak.

Radio Epsilon
12.12.2020 12:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Aczkolwiek rekord pobili na płycie doDekafonia: pierwsze 3 single to może nawet 3 najgorsze numery z płyty (w piątce na pewno się wszystkie mieszczą).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2020 04:48 PM przez Miszon.)
12.12.2020 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Może 3 najgorsze, ale w trzech najgorszych na pewno się mieszczą. Icon_lol
12.12.2020 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Dzieki, poprawilem

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2020 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
"Dzień dobry..." zostało po prostu zajechane przez komercyjne stacje; utwór na pewno nie jest wybitny, ale wydawał mi się całkiem przyjemny do pewnego czasu, teraz jak go słyszę, mam ochotę wyjść (a żeby było jeszcze gorzej miałem wielką nieprzyjemność słyszeć jego przekoszmarny cover, z jakiejś durnej kom-rom o tym samym tytule).
Natomiast za "Nikt tak pięknie..." nie przepadam jakoś specjalnie, ale obecnie na pewno wolę od powyższego. Z tym że to ani SNL, ani pierwszy singiel (byli nim "Wirtualni chłopcy").
EVENo napisał(a):Strachy później jeszcze z Twoje oczy lubią mnie.
I kolejny kawałek, który nie był pierwszym singlem, ani nawet drugim. Może zanim się tak rozpędzisz, sprawdź.
Miszon napisał(a):Aczkolwiek rekord pobili na płycie doDekafonia: pierwsze 3 single to może nawet 3 najgorsze numery z płyty (w piątce na pewno się wszystkie mieszczą).
Tutaj powiedzmy, że się zgodzę. Trzeba mieć natomiast na uwadze, że na single wybiera się generalnie utwory a) w miarę krótkie i "zwarte", b) z charakterystyczną i niezbyt skomplikowaną linią melodyczną, c) bardziej traktujące o lekkich niż poważnych tematach, chyba że te drugie posiadają cechy a) i b), wtedy mogą "przejść" (jak to często u SNL bywało).

Artur.O napisał(a):Ale gupi byłem 5 lat temu, teraz oczywiście udział wezmę, no ale punktów za zgłoszenia utworów do zestawu już nie będzie. XD
No, głupi Ty Icon_wink (byłby teraz większy wybór Icon_razz2).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2020 07:03 PM przez neo01.)
12.12.2020 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Tu nie chodzi o to, że radio tę piosenkę wymęczyło - wiele jest ogranych piosenek, które mimo wszystko lubię (wyjątek to chyba tylko Gotye i Kimbra, które zbrzydło mi na zawsze). Moim zdaniem ta piosenka jest po prostu tragiczna pod każdym względem. Ta upośledzona fujarka na początku, pseudointelektualny tekst, wokal, który woła o pomstę do nieba. Nie odnajduję niczego pozytywnego w tej piosence. Top 5 najgorszych piosenek ever jak dla mnie, możliwe, że podium.
12.12.2020 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
neo01 napisał(a):Może zanim się tak rozpędzisz, sprawdź.
Ale Ty też się rozpędziłeś, bo nigdzie nie napisałem, że Nikt tak pięknie było pierwszym singlem, ani że to piosenka Strachów. To w ogóle było singlem?

Radio Epsilon
12.12.2020 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
Fakt, ale o Twoich oczach napisałeś.
12.12.2020 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
(12.12.2020 08:44 PM)kajman napisał(a):  Fakt, ale o Twoich oczach napisałeś.

Bo tak to zapamiętałem. Nie słuchałem wtedy Trójki ani nic, po prostu nagle wszyscy wokół zaczęli jarać się tą piosenką, a Żyję w kraju usłyszałem dopiero rok później.

Radio Epsilon
12.12.2020 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy
No w moim przypadku "Dzień dobry..." faktycznie radio zabiło, ale raczej przez to, że 15 lat temu w 30 Ton fragment brzmiał wesoło i pozytywnie, ale po głębszym przyjrzeniu się tej piosence, wyszło, jakie to jest płytkie i pseudo-mądre.

A opinie o pierwszych singlach zaskoczyły mnie o tyle, że słyszałem oprócz tego kilka tych "niepierwszych", jak "Piła Tango", czy "Chory na wszystko", i nie wydawało mi się to jakieś dużo lepsze, a w ogóle to nie kojarzy mi się ten rodzaj muzyki z czymkolwiek "trudniejszym" w odbiorze. Icon_razz2 Zwłaszcza, ze to single raczej do Trójki i Eski Rock, niż tzw. wielkiej czwórki.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.12.2020 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości