Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 858 - 19.08.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 858 - 19.08.2007
And the winner is... tak, z pewnoscia Linkin Park. Bo wygrac z Muse wcale nie bylo latwo, ale sie udalo! I choc nie uwazam, zeby "Bleed It Out" zostalo jakims wielkim przebojem na mojej liscie, to jednak teraz z cala pewnoscia ma swoje 5 minut. To dopiero czwarty ich kawalek ktory dotarl na moja liste, a drugi ktory zaszedl na sam szczyt. "In The End" przebywalo tam przez 3 tygodnie. "Somewhere I Belong" i "Numb/Encore" doszly do szostego miejsca. A Muse narzekac nie ma co, bo punkty do podsumowania roku leca i to calym stadem, a na dodatek plyta znowu jest w scislej czolowce. Ktory to juz raz?!

Ale i tak wszystkim moga rządzic nastroje. W tym tygodniu "Goodbye" opuscilo sie o jedno oczko, a Damien Rice w plytach zlecial bardzo mocno. W kazdym jednak momencie wszystko moze sie odwrocic... Manic Street Preachers tym razem dosc spokojnie wygrali rywalizacje w plytach, a Velvet Revolver wykorzystali wspomniana gorsza dyspozycje Damiena i w pewnym sensie mozna powiedziec, ze wygrali notowanie Icon_wink2. W piosenkach MSP tez przezwyciezyli kryzys, ale tylko troche - 2 z 5 piosenek poszly do gory, a najbardziej ta, na ktora chyba najmniej moznaby stawiac - "Underdogs". Zreszta jest jeszcze drugi taki niespodziewany powrotny ruch do gory (i owacja na polowie forum :mrgreenIcon_smile - "Icky Thump". Zreszta to w ogole byl dobry tydzien dla The White Stripes, bo do gory poszlo wszystko co tylko moglo.

W dziesiatce pojawia sie tylko jedna nowa piosenka i mysle, ze nie jest niespodzianka, ze jest to Serj Tankian. Bardzo jestem ciekaw calej plyty. To juz calkiem niedlugo, szybko zleci... niestety. Za to najwiekszy skok jest autorstwa (i znowu owacja na czesci forum Icon_smile2 ) Avenged Sevenfold. Nie spodziewalem sie takiego wyniku "M.I.A.", ale w nastepnych tygodniach bedzie juz o wiele, wiele trudniej.

Nowosci dzisiaj sa dwie. Na razie i Sweet Noise, i Paula Cole wykazuja sie skromnoscia, ale licze na to, ze obydwie beda sie systematycznie piac do gory. W tej chwili trudno mi ocenic, ktora z nich moze zrobic wieksza kariere na liscie. "Chyba na pewno" jednak nie bedzie tak jak w przypadku "The Unthinking Majority", ze juz w drugim tygodniu na liscie zaliczona pierwsza dziesiatka.

Notowanie 858:

01. 04. 02. 02. Bleed It Out - Linkin Park
02. 01. 10. 10. Map Of The Problematique - Muse
03. 02. 03. 03. Goodbye - Lionel Richie
04. 03. 09. 09. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson
05. 08. 03. 03. Bouncing Off Clouds - Tori Amos
06. 07. 05. 05. AutumnSong - Manic Street Preachers
07. 06. 09. 09. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
08. 05. 11. 11. Running Up That Hill - Placebo
09. 09. 05. 03. Elizabeth - XIII. Stoleti
10. 16. 01. 01. The Unthinking Majority - Serj Tankian

11. 11. 23. The 80's - Robbie Williams
12. 10. 16. Surrender - Billy Talent
13. 15. 07. Rag And Bone - The White Stripes
14. 25. 02. M.I.A. - Avenged Sevenfold
15. 13. 06. Dlaczego - Kury
16. 14. 11. Tarantula - The Smashing Pumpkins
17. 12. 11. Somewhere Over The Rainbow - Katie Melua & Eva Cassidy
18. 19. 05. The Road I Must Travel - The Nightwatchman
19. 24. 12. Icky Thump - The White Stripes
20. 17. 08. I'm Just A Patsy - Manic Street Preachers
21. 20. 08. Charmer - Kings Of Leon
22. 26. 15. Underdogs - Manic Street Preachers
23. 18. 07. Moherowy ninja - L Dópa
24. 21. 04. Transylvanian Werewolf - XIII. Stoleti
25. 22. 12. Rendition - Manic Street Preachers
26. 28. 14. In The Morning - Razorlight
27. NN. 01. Sympathy For The Devil Part 666 - Sweet Noise
28. NN. 01. 14 - Paula Cole
29. 30. 07. Conquest - The White Stripes
30. 29. 02. When We Were Young - Dolores O'Riordan

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

23. 05. Weapon Of Choice - Black Rebel Motorcycle Club
27. 14. 2000000 głosów - L Dópa

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 846:

01. 01. 08. 08. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
02. 03. 06. 06. Libertad - Velvet Revolver
03. 05. 15. 15. Razorlight - Razorlight
04. 06. 53. 53. Black Holes And Revelations - Muse
05. 07. 09. 09. Because Of The Times - Kings Of Leon
06. 09. 09. 09. Icky Thump - The White Stripes
07. 02. 28. 03. 9 - Damien Rice
08. 04. 13. 06. Fear Of The Dark - Iron Maiden
09. 10. 06. 06. Zeitgeist - The Smashing Pumpkins
10. 08. 27. 02. Rudebox - Robbie Williams
20.08.2007 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Pierwsze wrażenie negatywne. Nie będę się jednak rozpisywać jakie uczucia wzbudza we mnie "Bleed It Out". Modlę się, żeby to nie weszło do trójkowego zestawu... Nie wiem co takiego jest w tej płycie, że utwory, które się na niej znajdują, wywołują we mnie takie uczucia...
Na pewno jest to do tej pory największe płytowe rozczarowanie roku 2007. "Bleed It Out" spokojnie może wygrać klasyfikację singli. Na szczęście nie jest to jedyne rozczarowanie. Ostatnio do tego grona dopisała się nowa płyta Athlete i przereklamowany album zespołu Biffy Clyro.

Ale przejdę może do listy Icon_razz Jak już wspomniałem, pierwsze wrażenie było negatywne. Potem jednak było znacznie lepiej. Na pewno do przewidzenia był debiut Serja w dziesiątce. Myślałem jednak, że będzie wyżej...
ku3a napisał(a):Za to najwiekszy skok jest autorstwa (i znowu owacja na czesci forum ) Avenged Sevenfold.
Chyba na dosyć małej części... Icon_wink2 Mnie to na pewno bardzo cieszy Icon_razz
Cieszy mnie też odwrót The White Stripes i (częściowy) Manic Street Preachers.
Nowości nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, ale może dlatego, że jednej z nich nie znam, a drugą znam bardzo słabo...

Na liście płyt zmiany raczej pozytywne. Na prowadzeniu umacnia się Manic, na drugie miejsce wskakuje Velvet Revolver. Co ciekawe, na Raeyourmusic nowa płyta ma wyższe notowania niż debiutancka. U mnie jeszcze sobie na taki sukces nie zapracowała...
Do góry idzie Icky i TSP. Jednak na TSP ostatnio zupełnie nie mam ochoty...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
21.08.2007 01:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
No cóż nowy numer jeden jeszcze mi się nie osłuchał. Icon_wink2 Tzn. jeszcze go nie rozpoznaje... Nic nie może wiecznie trwać i Muse też "must spaść" z 1 miejsca. "AutumnSong" chyba nie będzie takim przebojem, na jaki się zapowiadał, zwłaszcza że Tori ostro atakuje.
"Surrender" wypadł z dziesiątki i teraz będzie się opierać na mojej liście. Icon_mrgreen Ale powinien się załapać do dwudziestki podsumowania roku, które zbliża się nieubłaganie.
Juhuuuu (owacja Icon_wink2 ) dla awansującego "Ickiego"i dla reszty Strajpsów.
Z dwóch nowości umiarkowanie podoba mi się Sweet Noise, ale cały czas są osłuchiwani. A wstyd przyznać, że nie znam "14". Muszę wejść na forum.lp3 i jej poszukać, bo przecież była tam. Icon_smile2
21.08.2007 05:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
"Bleed It Out" na prowadzeniu!! Jak dla mnie na wyrost, mam mieszane odczucia w stosunku do tego nagrania. Jakieś takie... miałkie. Jak na razie zapowiada się na to, że będzie pierwszym singlem Linkin Park, który na Hitlist nie trafi.
A Tori jak wysoko! Rewelacja! U mnie podskoczy, tegotygodniowy spadek to typowy wypadek przy pracy (to też z Niedźwiedzia, prawda?).

Chciałbym jeszcze zauważyć mały skok Razorlight. To nic, że "In The Morning" było u mnie przebojem zeszłego lata... to bardzo fajna piosenka, nadal czasem jej słucham.
21.08.2007 07:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Nowy lider jest mi zupełnie obojętny Icon_wink2 Natomiast jedyna nowość w Top10 wręcz przeciwnie! Icon_biggrin3
Fajnie też że Marylin wciąż wysoko. Bardzo też mi się podoba awans na poz. 14 Icon_smile2
Zaskakująco dobrze radzi sobie Libertad, pomimo tego że nie żadnego przedstawiciela na liście singli Icon_wink2 A Zeitgeist obronił się przed spadkiem Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
21.08.2007 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
ku3a napisał(a):The Unthinking Majority - Serj Tankian


kto mi podeśle ten utwór na mp3 ?????
21.08.2007 01:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
top 2's very good Icon_smile2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
21.08.2007 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
mrsap napisał(a):Pierwsze wrażenie negatywne. Nie będę się jednak rozpisywać jakie uczucia wzbudza we mnie "Bleed It Out".
na szczescie tego sie spodziewalem, wiec przynajmniej nie jestem zaskoczony Icon_smile2
mrsap napisał(a):Potem jednak było znacznie lepiej.
ciesze sie Icon_smile2
mrsap napisał(a):Na pewno do przewidzenia był debiut Serja w dziesiątce. Myślałem jednak, że będzie wyżej...
przyznam sie, ze ja tez po pierwszym tygodniu spodziewalem sie wyzszego debiutu w dziesiatce. Skonczylo sie jednak na tym, ze miejsce w dziesiatce udalo sie wywalczyc po zazartym pojedynku, bo miejsca 9-12 walczyly do ostatniej chwili. Teraz chyba bede sie staral to sobie dawkowac, bo akurat ten kawalek moze sie chyba szybko znudzic jak bedzie czesto sluchany.
mrsap napisał(a):Jednak na TSP ostatnio zupełnie nie mam ochoty...
ja tez juz rzadko...
Gary napisał(a):Ale powinien się załapać do dwudziestki podsumowania roku, które zbliża się nieubłaganie.
u mnie? o nie, u mnie bedzie znaaacznie wyzej!
Gary napisał(a):A wstyd przyznać, że nie znam "14".
a wiec wydalo sie - glosowales na piosenke ktorej nie slyszales Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):Fajnie też że Marylin wciąż wysoko.
ale teraz juz wyrazny kryzys. Po prostu ostatnio pierwsza czworka miala ogromna przewage nad reszta i nikomu nie udalo sie go wyprzedzic, ale kto wie czy teraz nie zaatakuje Tori, MSP albo, oby, Serj.
p.u.r.h. napisał(a):Zaskakująco dobrze radzi sobie Libertad, pomimo tego że nie żadnego przedstawiciela na liście singli A Zeitgeist obronił się przed spadkiem
to klasyczny przyklad na to, ze lista plyt rządzi sie calkowicie innymi prawami niz lista piosenek. "Tarantula" radzila, i ciagle sobie radzi, nieporownywalnie lepiej niz "She Builds Quick Machines", ale plytowo TSP nie ma szans z VR. Po prostu gdy slucham "Libertad" to kreci mnie, bardziej lub mniej, prawie kazdy kawalek, a przy "Zeitgeist" to wszystko jakos przechodzi bokiem.
Listoholik napisał(a):kto mi podeśle ten utwór na mp3 ?????
z przyjemnoscia, ale dopiero wieczorem, oki?
21.08.2007 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):a wiec wydalo sie - glosowales na piosenke ktorej nie slyszales Icon_wink2
Mam zaufanie do współ-forumowiczów. No może do niektórych. Icon_wink2
21.08.2007 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a, Widać wyraźnie z Twojej listy że Goodbye Richiego i jego pozycja była podyktowana emocjami w związku z odejściem Marka z Trójki. Te emocje już nieco opadły i utwór wydaje się spadać na dobre. Co do numeru 1 poprzedni singiel mi się bardziej podobał a ten jest taki hmm... trudno powiedzieć. Następnym numer 1 mogą być Tori Amos lub MSP. Z tym że MSP jest bardziej prawdopodobne. Serj Tankian - ten chłopina jest chyba z System Of A Down :?: Piosenka po przesłuchaniu nawet nawet. Robbie Williams się mocno trzyma ale to bardzo dobry utwór. Kury po wysokim debiucie szorują drugą dziesiątkę. Reszta listy to x razy Manic Street Preachers i x razy The White Stripes. Jak dla mnie dużo za dużo

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
21.08.2007 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Konrad napisał(a):ku3a, Widać wyraźnie z Twojej listy że Goodbye Richiego i jego pozycja była podyktowana emocjami w związku z odejściem Marka z Trójki. Te emocje już nieco opadły i utwór wydaje się spadać na dobre.
to mógłbys napisać pod Moją Listą i ... ja bym się z tym zgodził. A u Ku3y mimo wszystko jest 3 miejsce czyli bardzo wysoko...

Zacznę od listy płyt. Posłuchałem całego MSP i uważam że płyta - która pewnie zadebiutuje u mnie za 10 dni - jest o wiele lepsza niz poszczególne kawałki z niej wyjęte. Chciaż własnie zapowiada sie debiut AutumnSong Icon_smile2 w końcu jesień sie zbliża Icon_smile2

ja sobie odpuściłem zupełnie nowy Linkin Park...
ku3a napisał(a):The Road I Must Travel - The Nightwatchman
Icky Thump - The White Stripes
dwa powroty które mnie bardzo cieszą Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2
ku3a napisał(a):14 - Paula Cole
jakiś czas temu miała by u mnie spore szanse. Teraz trochę inna muza u mnie dominuje... Ale byc może dam Jej szansę bo kilka poprzednich płyt podobało mi się praktycznie w całości.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.08.2007 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Konrad napisał(a):ku3a, Widać wyraźnie z Twojej listy że Goodbye Richiego i jego pozycja była podyktowana emocjami w związku z odejściem Marka z Trójki.
oczywiscie, ze glownie bylo tym podyktowane i pierwszy tydzien to wydarzenie pociagnelo ta piosenke do gory. Jednakze nie bylaby tak wysoko, gdyby nie byla po prostu cudowna piosenka, wlasnie taka jakie uwielbiam. W nastepnych 2 tygodniach emocje troche opadly, ale nie opadlo wrazenie jakie na mnie robi "Goodbye".
Konrad napisał(a):Te emocje już nieco opadły i utwór wydaje się spadać na dobre.
spada na dobre?? Przeciez tydzien temu utrzymal miejsce tuz za zwyciezca, a dzisiaj tylko jedno oczko w dol. Tak wiec wniosek zaskakujacy i zdecydowanie na wyrost.
Konrad napisał(a):Następnym numer 1 mogą być Tori Amos lub MSP.
w obydwu przypadkach bylaby to wielka niespodzianka. Po pierwsze dlatego, ze ani Tori, ani MSP nigdy jeszcze u mnie na pierwszym nie byli (tak! Manics nigdy nie byli na pierwszym!), a po drugie bo historia "AutumnSong" na mojej liscie jest dosyc burzliwa Icon_smile2.
21.08.2007 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Listoholik napisał(a):kto mi podeśle ten utwór na mp3 ?????
tylko podaj swoja emalie Icon_smile2
21.08.2007 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
Cytat:tylko podaj swoja emalie

wielkie dzięki. doszło. właśnie słucham! Icon_smile2
23.08.2007 12:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Serj Tankian jest wysyłany kolejnej osobie Icon_smile2
Jeszcze przed posłuchaniem tej piosenki zastanawiałem się w jaką stronę pójdzie Serj. Czy to bedzie cos nowego, zupełnie odciętego od SOAD, czy może po prostu kontynuacja klimatów bezterminowo zawieszonej grupy. Wyszło na to drugie. Ponownie mamy zabawę w zmianę tempa, gatunków muzycznych, wariacje muzyczne. Ciekawe jka bedzie wyglądała cała płyta.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.08.2007 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
tadzio3 napisał(a):Serj Tankian jest wysyłany kolejnej osobie Icon_smile2
fajnie Icon_smile2

tez jestem ogromnie ciekaw plyty. Bede mial prezent na urodziny Icon_biggrin3. A przeciez niewiele wczesniej bedzie Mark Knopfler Icon_biggrin3.
a piosenka Serja juz przezywa u mnie pierwszy kryzys... Licze, ze bedzie tylko chwilowy.
24.08.2007 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #17
 
Listoholik napisał(a):kto mi podeśle ten utwór na mp3 ?????
Czy ja też mogę dostać Serj Tankian?
Emalia znana Icon_mrgreen
25.08.2007 01:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
poszlo Icon_smile2
25.08.2007 09:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #19
 
dzięki Icon_smile2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
25.08.2007 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości