Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #257
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(15.11.2020 11:55 PM)neo01 napisał(a):  Gdzie zatem należałoby umieścić najsłynniejszą frazę utworu: "Nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli ty nie pomożesz DZIŚ miłości"?
Zacząłem pisać replikę, ale w trakcie zorientowałem się, że poza oskarżeniem o cherry picking nie zawarłeś tezy. Bo co słowo "DZIŚ" zmienia w kontekście mojej wypowiedzi? W sensie że Moja i twoja nadzieja jest jednak literacko zgrabne? Że błogosławi chwili obecnej? Że nie zawiera profetycznej wizji? Że nie jest apoteozą oklepanej martyrologii?
Bo mnie się wydaje, że słowo DZIŚ oznacza ni mniej, ni więcej niż przyznanie, że obecnie jest beznadziejnie, staczamy się i jeśli natychmiast nie weźmiemy się za walkę o wartości czy co tam w życiu ważne, to nie pomoże nam już nic nigdy i że beznadzieja trwać będzie po wsze czasy. Z kolei walka będzie karkołomnie trudna, z pogranicza realizmu i bez winkelriedyzmu może być niełatwo. Do mojej, jak widać, ryzykownej i śmiałej tezy, dołącze kolejne fragmenty tegoż utworu:
"Nim uwierzysz, że nie warto mówić kocham"
"Nim uwierzysz, że nic nie warto robić"
"Nazwą ciebie głupcem"
"By SNY sprawiły byś pamiętał" (bo logika i empiryzm to wykluczają, więc trzeba uciec do sfery mrzonek i fantazji)
"Nadzieja uczyni realnym krok w chmurach"
Wykorzystałem tu niemal cały tekst, więc mam nadzieję, że chociaż przed posądzeniami o wyrywanie z kontekstu zdołałem się wybronić.
16.11.2020 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - mr.vingoe - 15.09.2015, 02:59 PM
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dyfeomorfizm - 16.11.2020 06:29 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości