Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #250
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(15.11.2020 09:26 PM)Tomekk napisał(a):  biorąc pod uwagę, że to pierwszy hymn WOŚP i hymn powodzi z 1997 r., to raczej słabe to, co napisałeś.
A to dlaczego? Rozumiem, że na kimś (może na całych masach) mogło to robić wrażenie, lecz na mnie nie robi. "Moja i twoja nadzieja" to dla mnie to samo co "Bałkanica" albo "Koko koko euro spoko", tyle że opowiedziane od drugiej strony. O ile w dwóch ostatnich dziełach mamy do czynienia z afirmacją zabawy i odwołaniem do ludzkiego instynktu wiary w lepsze jutro, o tyle Hey wychodzi od egzystencjalnych udręk, by wyeksponować dokładnie to samo przesłanie - będzie dobrze. Jeśli komuś imponuje fraza "musisz odnaleźć nadzieję i nie ważne, że nazwą ciebie głupcem", to równie dobrze może mu zaimponować "Muzyka, przyjaźń, radość śmiech / Życie łatwiejsze staje się". Liryczna wartość jest zresztą bardzo zbliżona. Fenomen "Mojej i twojej nadziei" wynika wyłącznie z przyrodzonej skłonności do wielbienia beznadziei i natychmiastowego chłodzenia się wachlarzem nadziei. Najprostszy patent na zrobienie uznanej nad Wisłą piosenki polega na profetycznych wizjach, a nigdy na pochwale tego co tu i teraz.
15.11.2020 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - mr.vingoe - 15.09.2015, 02:59 PM
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dyfeomorfizm - 15.11.2020 10:46 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości