Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 019
Dołączył: Sep 2017
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Artur.O napisał(a):Ale za to "Zegar" jest, więc wnoszę do EVENo o poprawienie posta z zestawem.
Ojej, najmocniej przepraszam Icon_redface
Wyślę PW do poprzedzającej dwójki o możliwość poprawienia głosów.

Radio Epsilon
27.10.2020 07:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Do mnie nie ma takiej potrzeby, swoją kolejność ustawiałem 3 tygodnie temu.
"Zegar" uwzględniałem. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
27.10.2020 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Nie dałby rady ktoś zrobić plejki? Prosi

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2020 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
No proszę - niektórzy potrzebują playlist, a ja staram się je szerokim łukiem omijać.
29.10.2020 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz


Nie ma na Spotify "Pomyśl o mnie" - na pewno taka piosenka istnieje? Wszak są tam zarówno wszystkie płyty (wliczając składaki), jak i kilka rzeczy spoza nich...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
29.10.2020 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 525
Dołączył: Aug 2008
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Tekst istnieje, więc piosenka pewnie też:

https://www.tekstowo.pl/piosenka,edyta_b..._mnie.html

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.10.2020 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #167
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Dzięki, dobra duszo Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2020 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #168
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(29.10.2020 01:49 PM)Miszon napisał(a):  Tekst istnieje, więc piosenka pewnie też

Doczytałem - była notowana na LP3 i SLIP w 1996 roku i znajduje się na dwupłytowym wznowieniu "Love" wraz z kilkoma innymi pozaalbumowymi rzeczami:
https://www.punkt44.pl/364851,edyta_bart...[2cd].html

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2020 04:56 PM przez Dobromiera.)
29.10.2020 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #169
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
czyli na Spotify pewnie nie ma re-edycji "Love", bo tam ta piosenka jest w wersji studyjnej.
31.10.2020 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #170
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
No nie ma, jest wersja 1 CD.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
31.10.2020 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 019
Dołączył: Sep 2017
Post: #171
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Zawaliłem na pełnej pi.

Nie poprawiłem zestawu na Sabatosie, dzisiaj tam wchodzę, a tu trzy głosy sprzed tygodnia... Im też wyślę PW.

Radio Epsilon
07.11.2020 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 182
Dołączył: Dec 2014
Post: #172
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
a propos braku Zegara?
07.11.2020 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 525
Dołączył: Aug 2008
Post: #173
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Ciekawe, że jak odpalam playlistę tutaj ze strony, to w większości utworów pojawia mi się, że "ten utwór nie jest dostępny w twoim kraju".

Zauważyłem też jeden poważny brak, czyli "Boogie, czyli zemsta słodka jest".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.11.2020 11:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 635
Dołączył: May 2008
Post: #174
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
na początku stwierdziłem, że to kompletnie nie moja muzyka, ale okazało się, że wcale nie -- "dziecko" co prawda nie widzi mi się we fragmentach, które usłyszałem, ale "sen" i "szok'n'show" mają naprawdę niezłe brzmienie, dobre melodie i udane teksty; "wodospady" mają przebojowe i pozytywne aranże, ale tekstowo ewidentnie nie domagają, "renovatio" było nierówne, ale to wiedziałem; nie spodziewałem się natomiast, że aż tyle piosenek będę znał, bo nie słuchałem nigdy bartosiewicz płytowo ani singlowo; a tymczasem co najmniej kilkanaście numerów kojarzyłem -- w większości całkiem dobrze, choć znalazło się i kilka takich, które zabiło dla mnie radio, na czele z "jenny" i "zegarem" -- piosenkami wcale niezłymi, ale pozbawionymi kompletnie mocy przez wysoki airplay

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.11.2020 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 635
Dołączył: May 2008
Post: #175
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
szkoda, że nie komentujecie swoich odczuć tutaj nijak
zwłaszcza w dogrywkach to jest parada arkusza kalkulacyjnego

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2020 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 019
Dołączył: Sep 2017
Post: #176
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
AKT! napisał(a):zwłaszcza w dogrywkach to jest parada arkusza kalkulacyjnego
Faktycznie, nie raz mam wrażenie, że jako jedyny czerpię radość z tych dogrywek i to tylko dlatego, że sam je sobie policzyłem Icon_mrgreen
Ale, o ile w poprzednich retopach dawałem jakiś komentarz, tak tutaj nie za bardzo mam co komentować. Edytę lubię, ale dla mnie to są po prostu miłe piosenki, których słuchanie odbywa się bez zaangażowania emocjonalnego czy delektowaniem się jakimś kunsztem. Ot, po prostu, kartofelki, kotlecik, surówka Icon_wink

Radio Epsilon
10.11.2020 01:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #177
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Komentarz?
Nie dałem rady przebrnąć przez ten zestaw, większości utworów przestawałem słuchać po krótkim fragmencie. Lubiłem Edytę w latach 90., ale to się jednak od tego czasu mocno zmieniło... Kilku numerów dalej dobrze mi się słucha, ale tak całościowo to słyszę głównie jęczenie, które mocno mnie irytuje. Cóż, wolałbym chyba tego nie sprawdzać, ale mówi się trudno Icon_wink
Ale rzeczywiście: "Sen" i "Szok..." to na pewno dwa jej najlepsze wydawnictwa.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2020 02:57 PM przez neo01.)
10.11.2020 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #178
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
W moim przypadku, "Szok 'n Show" to jest w ogóle jedna z pierwszych płyt, jakie znałem w swoim życiu, więc powiedzieć, że sentyment, to mało. Icon_wink Obecnie jednak nie określiłbym się jako fan Edyty; Dziecko jest ogólnie przyjemna i ma kilka mocnych strzałów, ale trochę monotonna; Sen jest żywiołowy, ale dość nierówny, a późniejsza twórczość za wyjątkiem "Opowieści" na ogół wydaje mi się nijaka; ani klimatu, ani charakteru.
Swoją drogą jakimś cudem ominęło mnie to ogranie jej piosenek; jedyną, którą słyszałem w radiu naprawdę dużo razy, to "Jenny", która faktycznie nie budzi we mnie już żadnych emocji.

(09.11.2020 11:19 AM)Miszon napisał(a):  Zauważyłem też jeden poważny brak, czyli "Boogie, czyli zemsta słodka jest".
O, to dobrze, że nie jestem sam z tym uczuciem. Icon_wink Tak jak pisałem:
(27.10.2020 12:03 AM)Artur.O napisał(a):  Przypomniałem sobie całą twórczość Edyty i Boogie, czyli zemsta słodka jest wyrosło na jedną z moich ulubionych jej piosenek. Trochę jazzująca, bardzo kąśliwa i taka trochę z humorem, co u Edyty naprawdę rzadkie. Szkoda, że poza zestawem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.11.2020 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 525
Dołączył: Aug 2008
Post: #179
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Tak, Boogie się wyróżnia innym stylem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.11.2020 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #180
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
A dla mnie Szok 'n Show to jej najsłabsza płyta (przynajmniej tych z zeszłego stulecia).
10.11.2020 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości