Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #181
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
neo01 napisał(a):e dałem rady przebrnąć przez ten zestaw, większości utworów przestawałem słuchać po krótkim fragmencie. Lubiłem Edytę w latach 90., ale to się jednak od tego czasu mocno zmieniło... Kilku numerów dalej dobrze mi się słucha, ale tak całościowo to słyszę głównie jęczenie, które mocno mnie irytuje.
Wow! Bardzo mnie tą opinią zaskoczyłeś! Ogólnie widzę, że oceny są dość krytyczne, a wydawało mi się, że Edyta była kandydatką na ulubienicę wszystkich, którego to fenomenu nie rozumiem o tyle, że emocjonalne to nie jest moja bajka. Może gdybym miał jej płyty wtedy, odezwałby się we mnie jakiś sentyment Icon_wink A tak? Pamiętam tylko teledysk do "Szału", jak go widziałem jako dzieciak któregoś dnia przed dobranocką i mi się podobało. "Zegar" też pamiętam, już jakoś z 30 Ton, ale tutaj sentyment nie działa, choć lubiłem ten utwór wtedy.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2020 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #182
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(10.11.2020 05:30 PM)kajman napisał(a):  A dla mnie Szok 'n Show to jej najsłabsza płyta (przynajmniej tych z zeszłego stulecia).
Jakże mogło być inaczej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.11.2020 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #183
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Ja bardzo nie lubiłem "Zegara", a po zarżnięciu go przez radio to już w ogóle nie chce mi się słuchać tego kawałka.
Zgadzam się z opinią, że Sen i Szok'n'show to najlepsze płyty (notabene obie miałem na kasetach, a pierwszą też mam na CD, bo tam kilka numerów nie było na kasecie, w tym jednego świetnego). Dziecko było dobre (i zdaje się zachwyciło jakieś ważne persony w centrali w Londynie, jednakże Edyta nie udźwignęła chyba stresu zagranicznego debiutu i zrezygnowała z choćby próby takowej), ale mnie jakoś nudziło jako całość, a teraz po latach jednak się zestarzało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.11.2020 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Artur.O napisał(a):Jakże mogło być inaczej.
Zawsze mi się wydawało, że moje ulubione czyli Sen i Dziecko są uważane za najlepsze.
10.11.2020 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #185
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Rzeczywiście, w bardziej powszechnej opinii pewnie tak jest. Czyli jednak jesteś trochę mainstreamowy Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
10.11.2020 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #186
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Z utworami też dosyć. Dziecko i Sen (chodzi mi o utwory) to moja czołówka.
10.11.2020 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #187
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
W sumie RYM się z tym zgadza - Dziecko ma najwięcej ocen (205), Sen najwyższą średnią (3,51/5), a Szok'n'Show ma i niższą średnią, i mniej ocen, od tych dwóch. Pozostałe płyty mają zdecydowanie niższe średnie (w okolicach 3/5 i niżej) i jednocześnie dużo mniej ocen.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.11.2020 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #188
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Jakiś czas temu głosowałem, ale nie widzę mnie w liście głosujących. Coś nie doszło?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.11.2020 01:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 019
Dołączył: Sep 2017
Post: #189
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(11.11.2020 01:35 AM)Miszon napisał(a):  Jakiś czas temu głosowałem, ale nie widzę mnie w liście głosujących. Coś nie doszło?

Doszło, na Sabatosa zaglądam raz na tydzień.

Radio Epsilon
11.11.2020 01:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #190
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Uuu, to rzadko, tam głosujący, a tu zaglądający mogli się niecierpliwić, ale teraz przynajmniej już będą wiedzieć. Co do Twoich wcześniejszych komentarzy dot. Seby to owszem, za sprawą wcześniejszych wypowiedzi Prza odbierałem jego porównywanie obu forów ze wszech miar jako oznakę konkurowania, głównie jego z saferem, ale teraz jestem po prostu ciekaw jak (czy) dyskusja na dany temat rozwinie się na każdym z mediów. Konkurowania nie odczuwam, a na listach, czy bardziej mnie interesujących topach wręcz sprzyjanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2020 02:43 AM przez thestranglers.)
11.11.2020 02:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #191
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Z tego co widzę, to pewien utwór w moim top 10 nie dostał wcześniej ani punktu Icon_eek

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.11.2020 03:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #192
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Chyba wiem o co chodzi, też się dziwię, bo to świetny numer i ode mnie punkty dostanie.

WOLNE MEDIA!!!
11.11.2020 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 019
Dołączył: Sep 2017
Post: #193
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Zestaw do głosowania:

Buntowniczka
Ciekawe ...(Kto mi zabroni?...)
Cień
Czas przypływu
Dziecko
Good Bye To The Roman Candles
Have to Carry On
Italiano
Jenny
Koziorożec
Love
Miłość jak ogień
Mistrz
Moja ulubiona pora roku
Nie jak przyjaciel
Nie zabijaj miłości
Niewinność
Opowieść
Ostatni
Pętla
Podwodne miasta
Pomyśl o mnie
Rozbitkowie
Sen
Siedem mórz, siedem lądów
Skłamałam
Susza
Szał
Tam, dokąd zmierzasz (chwila)
Tatuaż
Trudno tak
Urodziny
Wewnątrz
Witaj w moim świecie
Wodospady łez
Zegar

---

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do soboty 14 listopada do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę 15 listopada.

---

Zagłosowali: kajman, mike, TuneHunterz, piotreklp3, thestranglers, Tomekk, Rincewind, Konrad, ku3a, vingoe, miszony, Lilian, Yacy, Geephard, Sundrajta
Zagłosowali:
meni
stokrotka
Artur.O
Starless
Gary
barb42
EVENo
wwas
AKT!
Kalypson
neo01
Miszon
wojtek

Radio Epsilon
11.11.2020 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #194
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
(11.11.2020 12:43 PM)neo01 napisał(a):  Chyba wiem o co chodzi, też się dziwię, bo to świetny numer i ode mnie punkty dostanie.
piątka!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.11.2020 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #195
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Hmm... Zauważyłem, że w zestawie do głosowania nie ma "Wonderful Tonight", podczas gdy w pierwotnych wynikach było.
12.11.2020 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #196
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Mam też taką refleksję, że o ile w latach '90 faktycznie Edyta stanowiła własną jakość, miała bardzo oryginalny, niepodrabialny wokal i indywidualny styl, to teraz niestety nawet te jej najlepsze płyty jakoś się... zestarzały Icon_frown .
Nie mówię o tym, że nagrania po powrocie są jakieś takie miałkie, zarówno tekstowo, jak muzycznie. Bardziej boli to pierwsze. A może to ja się zestarzałem, a Edyta aż tak nie?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2020 12:14 PM przez Miszon.)
12.11.2020 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #197
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Brakuje dwóch utworów w zestawie, było ich 38.
12.11.2020 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #198
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Jakich?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.11.2020 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #199
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Wyjaśni się wkrótce.
12.11.2020 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #200
RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz
Jeszcze "Zanim coś", jak się okazuje. Dodałem do plejlisty.
"Wonderful Tonight" na Spotify niet.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2020 01:48 PM przez Dobromiera.)
12.11.2020 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości