Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Witam Was serdecznie!

Wraz z Rincewindem mamy pomysł na nowe zasady wyboru wybierającego artystę w topach.

Przyświecało nam dobro zabawy, czyli zwiększenie udziału naszej społeczności, poznawanie przez nią nowych artystów, wyrównanie szans na wybór nowego podmiotu (uniezależnienie ich od szczęścia), promowanie aktywnego uczestnictwa nas wszystkich, promocja oddawania głosów w terminie.

Proponujemy by z nowym, "arturowym" topem zacząć zbierać punkty w tzw. Programie Lojalnościowym Mychartsowych Topów (PLMT). Punkty będzie można otrzymać za:

* zgłoszenie piosenki propozycji (do dwóch punktów za top)
* zagłosowanie (dwa punkty w terminie, punkt po nim, w dodatkowo danym czasie).

Nowego artystę proponuje więc ten kto ma tych punktów najwięcej. Oczywiście wielu z nas może uzbierać po cztery punkty i co wtedy?

Otóż Rince sporządził ranking, który będzie obowiązywał w przypadku remisu na szczycie PLMT. Aby umożliwić osobom które bawią się z nami od początku a które jeszcze nie proponowały artystę przesunęliśmy na koniec tej listy tych, którzy już wybierali podmiot MChTopu. A byli to: Listoholik, Rincewind (po 3 razy), Vingoe, AKT!, Piotreklp3, Artur.O, Yacy (po 2 razy), Adameria, Marsvolta, Szymek79 i thestranglers (po 1 razie).

W drugiej kolejności podliczona została aktywność w dotychczasowych topach (zgłaszanie propozycji i zagłosowanie). Kto zebrał więcej punkcików ten jest wyżej w rankingu Icon_wink

Co dalej.... po każdym wyborze będziemy odejmować z konta wybierającego 20 punktów, oczywiście w przypadku gdy ich tyle ten ktoś ma. Jeśli zainteresowany nie będzie ich tyle miał to po prostu zerujemy konto. W ten sposób co jakiś czas każdy będzie mógł wybrać wykonawcę, a kto będzie aktywniejszy ten taką szansę będzie miał częściej Icon_smile

Mile widziane są Wasze głosy co o tym wszystkim sądzicie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2015 03:19 PM przez thestranglers.)
05.09.2015 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #2
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Dla mnie pasuje, bo dotąd często brałem udział, a jeszcze ani razu nie wybierałem wykonawcy. Zatem wcześniejsze zasady nie były dla mnie przyjazne. Może więc teraz zyskam taką możliwość? Icon_idea
05.09.2015 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
jesteś wysoko w rankingu Icon_wink
05.09.2015 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
No myślę. Icon_lol
05.09.2015 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Ogólnie jestem za Icon_smile ale ten nowy system raczej odstraszy nowych użytkowników do wzięcia udziału w zabawie niż ich do niej przyciągnie. Przy zachowaniu dotychczasowych reguł, nowa osoba, która wejdzie do zabawy w topowanie, przy odrobinie szczęścia, może już po pierwszym topie zaproponować swojego wykonawcę. Natomiast w tym nowym systemie musiałaby odczekać co najmniej kilka topów (czyli pół roku) zanim dopchałaby się do pierwszego miejsca, a może jeszcze dłużej. Przy czym nie widziałem na oczy tej klasyfikacji i nie wiem ile w tym momencie ma ich lider.

Może jakiś bonus dla zupełnych nowicjuszy w postaci 20 pkt.?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2015 12:38 PM przez piotreklp3.)
06.09.2015 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #6
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
piotreklp3 napisał(a):Natomiast w tym nowym systemie musiałaby odczekać co najmniej kilka topów (czyli pół roku) zanim dopchałaby się do pierwszego miejsca, a może jeszcze dłużej.
Ale prędzej, czy później się dopcha do tego pierwszego miejsca na liście, a przy obecnym - po części losowym sposobie wybierania - może trafić za pierwszym razem (jak dotąd nie było chyba takiego przypadku), ale może czekać też bardzo długo (ci którzy czekają najdłużej brali już udział w ponad 10 topach, a lider w prawie wszystkich dotychczasowych 20). Jak dotąd udział w topach wzięło 37 użytkowników, więc gdyby wszyscy brali regularny udział w zabawie, to nowi i tak mieliby statystycznie stosunkowo małe szanse. Poza tym myślę, że bieżący ranking uczestników biorących udział w tzw. PLTM, będzie ogłaszany przy prezentacji wyników poszczególnych topów, więc na ogół będzie wiadomo, ile topów trzeba odczekać do czasu, gdy dojdzie się do pierwszej pozycji na liście, wystarczy tylko regularnie brać udział w zabawie.
Chciałbym tu przy okazji przedstawić jeszcze jedną istotną motywację dla zmiany zasad jaką się kierowaliśmy, a o której Tomek nie wspomniał. Mianowicie, chodzi o to, żeby całkowicie uniezależnić wybór osoby proponującej następnego wykonawcę od wyników topu i w ten sposób zakończyć wszelkie dyskusje na ten temat.
06.09.2015 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
piotreklp3 napisał(a):Przy czym nie widziałem na oczy tej klasyfikacji i nie wiem ile w tym momencie ma ich lider.
Ma to znaczenie tylko przy remisie w punktach, które zbieramy dopiero od przyszłego, normalnego topu.
06.09.2015 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Rincewind napisał(a):chodzi o to, żeby całkowicie uniezależnić wybór osoby proponującej następnego wykonawcę od wyników topu
A mi to tam zupełnie nie przeszkadzało że top jest uzależniony od wyników i nie obchodziło które miejsce będzie wybierać.
A ten system może być równie dobrze jak tamten. Nawet jest lepszy bo nie grozi mi szybki wybór.
06.09.2015 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #9
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Bardzo chciałbym coś zaproponować ale na razie nie jest mi to dane więć może po wprowadzeniu nowych zasad w końcu się do mnie uśmiechnie szczęście?
06.09.2015 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #10
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Jestem za. Obecnie i tak jestem chyba na ostatnim miejscu, ale może za jakiś rok uda mi się wybrać wykonawcę Icon_wink
06.09.2015 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #11
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
miszony napisał(a):może po wprowadzeniu nowych zasad w końcu się do mnie uśmiechnie szczęście?
W nowym systemie możesz sobie zapracować na ten uśmiech szczęścia. System promuje najbardziej aktywnych uczestników. Jeśli w każdym topie będziesz zgaszać po dwie propozycje i zagłosujesz w terminie, to przyśpieszysz ten dzień, w którym to Ty zaproponujesz wykonawcę do następnego topu.
kondzio_92 napisał(a):może za jakiś rok uda mi się wybrać wykonawcę
Jak wyżej. Im aktywniejszy będzie Twój udział w zabawie, tym szybciej będziesz na szczycie.
06.09.2015 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
wydaje mi się, że można ten system wprowadzić, bo ma ręce i nogi z zastrzeżeniem, że może w którymś momencie zostaną poczynione pewne zmiany
rozumiem, że punkty po wybraniu topu się zerują? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2015 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Ja zrozumiałem, że 20 zostanie odjętych.
06.09.2015 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
tak, punkty się zerują - odejmuje się ich dwadzieścia a jak ktoś ma mniej na koncie to tyle ile ma Icon_wink
06.09.2015 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Widzę że nowy pomysł został przez Was zaaprobowany więc od nowego topu, od momentu zgłaszania propozycji i głosowania na niego będziecie zbierać punkty.
Punkty będą do sprawdzenia w specjalnym wątku, tak by wszystko było dostępne i jasne.
12.09.2015 07:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
thestranglers napisał(a):Otóż Rince sporządził ranking, który będzie obowiązywał w przypadku remisu na szczycie PLMT.
A ten ranking może być opublikowany?
13.09.2015 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #17
RE: Nowe zasady wyboru wybierającego w Mychartsowych Topach
Ranking:

Tomekk
sundrajta
furbul
ku3a
Miszon
Geephard
kajman
Kordian
miszony
albarn92
dziobaseczek
mike
prz_rulez
Kelleni
1981
Lilian
tomas585
kolej_grzesiek
michal91d
Aro
TuneHunterz
adik 303
stavanger
Konrad
TomaszBr
bad_boy
kondzio_92
thestranglers
Szymek79
marsvolta
adameria
Yacy
Artur.O
piotreklp3
AKT!
vingoe
Rincewind
Listoholik
14.09.2015 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 461 84 044 Dzisiaj 08:15 PM
Ostatni post: thestranglers
  Spis podmiotów Mychartsowych Topów thestranglers 76 6 578 06.10.2020 11:46 AM
Ostatni post: AKT!
  Wykresy popularności Mychartsowych Topów AKT! 4 566 06.08.2020 03:54 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości