Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #281
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
ilość głosów - ilość najwyższych not - kolejność zgłoszeń

brak w regulaminie wytłuszczonego kryterium
29.08.2015 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #282
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers, oddałeś pierwszy głos, ale nie podoba mi się. jak to może być, że najlepszy utwór jest na końcu? oczywiście chodzi mi o punktację Icon_razz wiem, że kondzio_92 tak napisał, ale mam nadzieję, że taka kolejność:

10 pkt
9 pkt
...
1 pkt

też przejdzie, bo dla mnie wizualnie jest zdecydowanie lepsza. ja w każdym razie wolałbym tak to prezentować.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.08.2015 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #283
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
zastosowałem się do instrukcji Kondzia, ale masz rację że ładniej wizualnie jest na odwrót, aha, ważne żeby pisać punkty bo w przeciwieństwie do skali eurowizyjnej ta nasza jest dwuznaczna Icon_cry
29.08.2015 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #284
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
też zauważyłem, że trzy głosy i każdy inny: punkty, drugi nie wiadomo co i trzeci miejsca...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.08.2015 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #285
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Na razie są trzy głosy wrzucone, a każdy inaczej zapisany.
29.08.2015 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #286
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(29.08.2015 10:01 PM)Yacy napisał(a):  też zauważyłem, że trzy głosy i każdy inny: punkty, drugi nie wiadomo co i trzeci miejsca...
Głosy thestranglersa i kajmana są OK zapisane, ale też do końca nie wiem o co chodziło Tune Hunterzowi punkty od tyłu, czy to jest Top. Najlepiej jak go zapytam w wiadomości Icon_confused
29.08.2015 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #287
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Kondziu, rozumiem że wypada z zestawu tyle utworów ile będzie propozycji?

a Tune ułożył po mojemu od miejsca 10. do 1.
29.08.2015 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #288
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
w ogóle to już mamy problemy z rozróżnieniem głosów.... dlatego byłem za skalą euro Icon_evil

Kondziu, zapodaj jakiś schemat przy głosowaniu bo będziesz miał urwanie głowy w przyszłości
29.08.2015 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #289
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(29.08.2015 10:25 PM)thestranglers napisał(a):  Kondziu, rozumiem że wypada z zestawu tyle utworów ile będzie propozycji?
Myślałem, żeby stałą liczbą utworów w poczekalni była piętnastka. 20 piosenek na liście i 15 w poczekalni co daje nam 35, więc 25 piosenek by wypadło.
29.08.2015 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #290
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Cytat:w ogóle to już mamy problemy z rozróżnieniem głosów.... dlatego byłem za skalą euro Icon_evil
Też byłem za Euro, ale większość wybrała punktację 1 - 10 Icon_neutral

Cytat: Kondziu, zapodaj jakiś schemat przy głosowaniu bo będziesz miał urwanie głowy w przyszłości
Z tym nie byłoby problemu, gdyby wszyscy pisali co mają na myśli tzn. Dodaje ktoś w kolejności Topu to niech napisze mój top 10 nad tym, a jak ktoś daje punkty to też albo niech napisze moja punktacja, albo przy piosenkach doda skrót pkt.
To chyba nie jest aż tak ciężkie Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 10:44 PM przez kondzio_92.)
29.08.2015 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #291
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
ad liczby utworów w poczekalni: no to Ty zdecydujesz, chodziło mi o potem.... przykładowo mamy 15 propozycji czyli 15 najsłabszych utworów po głosowaniu odpada Icon_wink

kondzio_92 napisał(a):To chyba nie jest aż tak ciężkie
święta racja
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 10:44 PM przez thestranglers.)
29.08.2015 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #292
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Chciałbym jeszcze poruszuć dwie sprawy, które (przynajmniej w moim odczuciu nie zostały wyjaśnione do końca).
A. Sprawa utworów, które były w poprzedzającym dane notowanie tygodniu w top 20 i wypadły, ale uzyskały tyle punktów, że znalazłyby się w poczekalni. Istnieją dwa rozwiązania:
1. Utwór trafia do poczekalni i można na niego głosować.
2. Utwór zostaje usunięty z zestawu.
W przypadku pierwszym są dwa problemy:
1. Czy utwór przebywać tam może cztery tygodnie jak nowe utwory czy tydzień, a jeżeli nie powróci do top 20 zostanie usunięty.
2. Czy procedura spadku do poczekalni jest jednorazowa czy utwór może trafiać do niej po każdym wypadku z top 20.
Moje odczucie jest takie, że powinien dostać szansę ale tylko na tydzień i tylko raz (czyli może spaść do poczekalni ale po tygodniu albo wraca do top 20 albo wypada i po kolejnym wypadku wylatuje z zestawu).
B. (Trochę się kłóci z jednym zapisem w punkcie A., ale nie chciałem komplikować.)
1. Poczekalnia jest zestawem utworów, które po przeliczeniu punktów zajęły miejsca 21-30, ale część utworów w niej znajdujących ze względów regulaminowych nie znajdzie się w kolejnym zestawie.
2. Poczekalnia jest zestawem utworów, które po przeliczeniu punktów zdobyły najwięcej punktów poza pierwszą 20 a przy okazji spełniają warunki, które pozwolą się im znaleźć w kolejnym zestawie.
Może trochę skomplikowanie to wyszło, więc podam przykłady.
1.
21. utwór A - głosowaliśmy po raz pierwszy - pozostanie w zestawie
22. utwór B - w zestawie 4 tygodni - zostanie usunięty
23. utwór C - w zestawie 2 tygodnie - pozostanie w zestawie
2. dotyczy tych samych utworów co powyżej
21. utwór A
22. utwór C
utwór B jako wypadający z zestawu nie zostaje ujęty

No i jeszcze napiszę, że będę chciał pod regulaminem podać jego zmodyfikowaną wersję, gdyż tamten jest pełen nieprecyzyjnych (i momentami też nie do końca zgodnych z naszymi ustaleniami) zapisów. Oczywiście nie będzie tam żadnych poprawek zmieniających zasady.
12.09.2015 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #293
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Moje odczucie jest takie, że powinien dostać szansę ale tylko na tydzień i tylko raz (czyli może spaść do poczekalni ale po tygodniu albo wraca do top 20 albo wypada i po kolejnym wypadku wylatuje z zestawu).
jestem za
12.09.2015 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #294
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A.2
B.1

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.09.2015 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #295
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Fikcją okazało się że utwór ma gwarantowane cztery tygodnie w zestawie bowiem już po pierwszym notowaniu 30 z nich wypadło! Zatem możemy jedynie te 4 tygodnie zagwarantować piosenkom z Poczekalni.
Jeśli chodzi o punkt A, to jestem za pierwszą opcją i poszedłbym dalej, dawałbym mu także drugą ewentualną szansę na powrót. Ale zgadzam się, że taka szansa powinna trwać jedynie tydzień. I dopiero gdy wypadnie z listy za trzecim razem, to już definitywnie!
Co do punktu B, to utwory wypadające z dwudziestki albo bym wstawiał na ich prawdziwe miejsce ale oznaczał innym kolorem (jestem za tą opcją) albo umieszczał na miejscach 31. 32. etc... Tylko taki zapis wyglądałby dziwacznie.
A te utwory, które ostatecznie wypadły z listy możnaby prezentować na końcu cotygodniowego podsumowania ale ja byłbym przeciw takiemu rozwiązaniu. Icon_rolleyes
12.09.2015 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #296
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A. Zdecydowanie jestem za opcją nr 2 - Dziwi mnie w ogóle dyskusja na ten temat. Skoro utwór wypadł z listy, to nie ma tam już dla niego miejsca, bo głosująca społeczność go odrzuciła. Jeśli dopuszcza się możliwość powrotu na listę, to po kiego jest zapis o 10 obowiązkowych punktach na nowości. Jedno z drugim jest w logicznej sprzeczności. Według mnie nie można jednocześnie być za dużą rotacją na liście (bo tak odbieram te przymusowe 10 punktów) i przeciw niej (bo tak będzie, gdy utworom, które wypadły z listy, da się prawo powrotu)

B. Też zdecydowanie opcja nr 2 - Poczekalnia, to z definicji miejsce, gdzie się na coś czeka. W tym przypadku na wejście na listę. Zatem powinny być tam wyłącznie utwory, które mają szansę na tę listę wejść, czyli znaleźć się w zestawie do głosowania następnego notowania. Jeśli takiej szansy nie mają, bo upłynął już regulaminowy czas, to nie mają już na co czekać, więc powinny poczekalnię opuścić. Podobnie jak to jest w poczekalni dworcowej. Jak zwieje nam pociąg, to nie czekamy już dłużej w poczekalni, tylko sobie idziemy.

Podsumowując, poczekalnia wyłącznie dla utworów, które jeszcze na liście nie były, ale mają szansę na nią wejść. Inaczej z poczekalni zrobi się przechowalnia.
12.09.2015 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #297
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Róbmy wszystko by ta rotacja na liście była. W takim razie zmieniam zdanie i jestem w punkcie A za opcją 2. Sorka za zmianę decyzji ale faktycznie: nie chcę nudy na tej liście.
13.09.2015 07:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #298
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):1. Poczekalnia jest zestawem utworów, które po przeliczeniu punktów zajęły miejsca 21-30, ale część utworów w niej znajdujących ze względów regulaminowych nie znajdzie się w kolejnym zestawie.
2. Poczekalnia jest zestawem utworów, które po przeliczeniu punktów zdobyły najwięcej punktów poza pierwszą 20 a przy okazji spełniają warunki, które pozwolą się im znaleźć w kolejnym zestawie.
jestem za trzymaniem utworu w poczekalni ile się da jeśli tylko są na niego głosy dające mu miejsce 21-30, nie wiem jednak który punkt o tym mówi Icon_rolleyes
13.09.2015 07:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #299
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):jestem za trzymaniem utworu w poczekalni ile się da jeśli tylko są na niego głosy dające mu miejsce 21-30, nie wiem jednak który punkt o tym mówi
Żaden. Chciałem wyjaśnić sprawy nie uzgodnione (lub nie do końca uzgodnione) a nie zmieniać regulamin. No i
thestranglers napisał(a):Róbmy wszystko by ta rotacja na liście była.
a takie rozwiązanie może nam załatwić sporą stagnację w poczekalni.
13.09.2015 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #300
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
rozumiem więc że tworzymy poczekalnię (miejsca 21-30) w której utwór spędza maksimum cztery tygodnie czekając na wejście na listę, zaś wypadające z Top20 utwory opuszczają definitywnie zabawę?
bo już się zagubiłem w naszych ustaleniachIcon_rolleyes
13.09.2015 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 272 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości