Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #261
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):której pomysł już chyba został przegłosowany
Chyba właśnie nie został.
thestranglers napisał(a):to on zdecyduje ile utworów pozostawia w zestawie do głosowania
To po co w ogole się wypowiadaliśmy i głosowaliśmy jeżeli ma być tak jak on postanowi.
thestranglers napisał(a):jakoś trzeba będzie jednak ułożyć piosenki od góry do samego dołu by wiedzieć co spada
Ale chyba nie jest przewidziana opcja, że najsłabsze wypadają.
Jeżeli miałaby być jakaś poczekalnia to lepiej zrobić od razu top 30 lub 40 a nie takie kombinacje.
29.08.2015 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #262
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Ale chyba nie jest przewidziana opcja, że najsłabsze wypadają.
w takim razie tylko te które przekroczą limit czasowy? no to miałoby sens, faktycznie...
kajman napisał(a):To po co w ogole się wypowiadaliśmy i głosowaliśmy jeżeli ma być tak jak on postanowi.
a przegłosowaliśmy w tej kwestii coś? myślałem że nie ustaliliśmy tu konkretów, stąd i moje odpowiedź
kajman napisał(a):Jeżeli miałaby być jakaś poczekalnia to lepiej zrobić od razu top 30 lub 40 a nie takie kombinacje.
no nie, po prawdzie zestaw będzie łatwiejszy do wykonania niż ułożenie Top40 zważając że kilka utworów będzie miało po równą ilość punktów (wciąż żałuję że upadła moja propozycja o tym że o miejscu decyduje kolejność głosowania przez userów, no ale w takim wypadku to inaczej numerowanej poczekalni się chyba już nie stworzy)

EDIT: sprawdziłem i w punkcie 9. był remis, decyzja więc kondzia jak się dostosuje do tego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 01:24 PM przez thestranglers.)
29.08.2015 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #263
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jeśli chodzi o poczekalnię to było 6:5 by ją wprowadzić, więc o tym już nie trzeba dyskutować. Tutaj najlepiej, żeby zawsze było 15 piosenek w poczekalni ; Nie będzie to za dużo, ale będzie dość dobrze wyglądało . Padł też pomysł, żeby 40 piosenek było w poczekalni, ale na serio dziwnie by to wyglądało, gdyby była większa od głównej listy Icon_razz Odnośnie propozycji thestranglersa byl remis, więc ja jestem tu zdecydowanie na TAK. Nikomu to zaszkodzić nie powinno, a może nieźle ułatwić, gdy kilka utworów będzie miało tyle samo punktów Icon_smile
29.08.2015 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #264
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
cieszę się że moja propozycja przeszła.... jak tylko będę tu wieczorem to czym prędzej wrzucę głosy i nową propozycję Icon_wink
29.08.2015 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #265
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jeszcze jedno pytanie, ale takie na szybko. Do wieczora chciałbym wiedzieć, by otworzyć wątek z głosowaniem Icon_wink
Może do pierwszego notowania głosowało by się na 15 piosenek? Przy 60 piosenkach chyba ciężko by się ułożyła lista, jak by miało się głosować na 10 piosenek, więc jestem by było na początku 15. A od 1 notowania by się już głosowało na dziesięć Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 03:01 PM przez kondzio_92.)
29.08.2015 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 543
Dołączył: Jun 2010
Post: #266
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(29.08.2015 03:00 PM)kondzio_92 napisał(a):  Jeszcze jedno pytanie, ale takie na szybko. Do wieczora chciałbym wiedzieć, by otworzyć wątek z głosowaniem Icon_wink
Może do pierwszego notowania głosowało by się na 15 piosenek? Przy 60 piosenkach chyba ciężko by się ułożyła lista, jak by miało się głosować na 10 piosenek, więc jestem by było na początku 15. A od 1 notowania by się już głosowało na dziesięć Icon_rolleyes

Okej Nie ma problemu.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
29.08.2015 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #267
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
OK
29.08.2015 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #268
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Spoko, jestem za.
29.08.2015 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #269
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jestem przeciw.
Chociażby dlatego, że w drugim tygodniu będzie prawie 80 utworów do głosowania, a poniżej 50 to mam nadzieję że nigdy nie zejdziemy.
29.08.2015 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #270
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
przeciw. nie wiem dlaczego ma to być problem?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.08.2015 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #271
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(29.08.2015 07:16 PM)Yacy napisał(a):  przeciw. nie wiem dlaczego ma to być problem?
A co jeśli przy 60 piosenkach zagłosuje sześć osób, i to każdy na inne? Wtedy wiele piosenek bedzie miało tyle samo punktów. A Pierwsze miejsce będzie miało tylko 10 punktów??? Tutaj mam trochę obawy, dlatego jestem za 15 przy pierwszym razie.
29.08.2015 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #272
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kondzio_92 napisał(a):A co jeśli przy 60 piosenkach zagłosuje sześć osób
Ale dlaczego uważasz, że zagłosuje tylko 6 osób? Idąc tym tropem możemy zakładać, że zagłosują dwie i wtedy nawet 15 utworów nic nie zmieni.
kondzio_92 napisał(a):Tutaj mam trochę obawy, dlatego jestem za 15 przy pierwszym razie.
Przy drugim może się okazać, że masz takie same obawy (a tutaj dojdzie 15-20 nowych utworów i będzie jeszcze większy wybór) i znowu będziemy mieli głosować na 15? Nie twórzmy precedensu.
29.08.2015 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #273
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Dobra, może trochę przesadzam Icon_rolleyes
29.08.2015 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #274
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
to na ile głosujemy bo zgłupiałem już
29.08.2015 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #275
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Byłem za 15, ale jsk są głosy na nie to zostańmy przy tych 10.
29.08.2015 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #276
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
nie ma sensu chyba pw, więc tu zapytam o kilka rzeczy z regulaminu. merytoryczne i nie tylko.

kondzio_92 napisał(a):będzie radził sobie bardzo kiepsko wypada, a gdy zabraknie mu tylko kilka punktów trafia do poczekalni.
to nie jest zbyt ogólne stwierdzenie?
kondzio_92 napisał(a):przez dwa miesiące nie może być na nowo zgłaszany do propozycji.
mogą być powroty?
kondzio_92 napisał(a):1. Lista układana jest, dzięki dodaniu do siebie punktów wszystkich użytkowników.
2. Lista jest w kolejności utworów od największej liczby głosów do najmniejszej.
nie bardzo rozumiem te dwa punkty. ale mam nadzieję, że kolejność utworów to przede wszystkim suma punktów, następnie liczba osób, które głosowały na dany utwór i liczba najwyższych miejsc? pytam bo to nie wynika z punktów 1 i 2. a 3 nie było w ankiecie, która chyba była robiona w tym celu aby obowiązywały jej ustalenia? czy ankieta była sobie a muzom?

zresztą dopracowania wymaga więcej stwierdzeń. przede wszystkim:

kondzio_92 napisał(a):z przełomu wielu lat
kondzio_92 napisał(a):nie prędzej niż 5 lat temu.

no i ja nie rozumiem czym się różni poczekalnia od reszty zestawu?

i jednak po zasięgnięciu opinii zmienię kolejność classic i mycharts.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 08:45 PM przez Yacy.)
29.08.2015 08:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja się też wypowiem
3. Preferowane są przeboje, które zostały stworzone nie prędzej niż 5 lat temu.
A w ogóle mogą być nowsze?
|| Głosowanie :
3. Głosowanie polega na ułożeniu ulubionych utworów w punktacji od 1 do 10 punktów.
Musi być taki zapis, że na górze 10 miejsce, a na dole pierwsze?
||| Propozycje :
1. Co tydzień każdy może zgłosić jeden utwór, który należy zamieścić osobno pod punktacją.
Czy można zgłosić utwór i nie głosować?
3. Po tym czasie całkowicie wypada i przez dwa miesiące nie może być na nowo zgłaszany do propozycji.
Ale o tym nie było mowy i uważam, że powinniśmy to przegłosować. Jestem zdecydowanie za tym, żeby utworu nie można było zgłaszać ponownie.
V Liczenie głosów
2. Lista jest w kolejności utworów od największej liczby głosów do najmniejszej.
3. W przypadku gdy kilka utworów ma tyle samo punktów. Wtedy wyższą pozycję zajmie ten, który został wyżej oceniany przez pierwszego głosującego.
Rozumiem, że w punkcie drugim chodzi o punkty. No i brakuje informacji między 2 i 3, że przy równej ilości punktów decyduhe ilość głosujących, potem najwyższe miejsce, ich liczba itd, a dopiero potem kolejnoś pierwszego zgłoszenia, bo coś takiego zostało chyba ustalone.
29.08.2015 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #278
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
REGULAMIN edytowałem i teraz jest już lepiej Icon_razz
29.08.2015 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #279
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ale przydałoby się jeszcze poprawić ostatni punkt, bo jednak kolejność zgłoszeń miała być ostatnim punktem w sytuacji, kiedy inne nie rozstrzygną.
29.08.2015 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #280
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
na czerwono jest to co wg mnie jest nie tak, na niebiesko komentarz.


1. Classic Mycharts Top 20 powinno być Mycharts Classic to cotygodniowa lista największych przebojów, z przełomu wielu lat, przełom to może być dwóch lat. więcej lat to ewentualnie "na przestrzeni" lub zupełnie inny zapis na którą głosują użytkownicy forum http://www.mycharts.pl .
(...)
5. Wraz z pojawieniem się notowania a głosowanie nie będzie dopiero po pojawieniu się nowego wątku? można już głosować na kolejne.

(...)
3. Jeśli po kolejnym tygodniu będzie radził sobie bardzo kiepsko wypada, a gdy zabraknie mu tylko kilka punktów trafia do poczekalni. można to jakoś sprecyzować?

|V Poczekalnia :
1. W poczekalni znajduje się 15 piosenek, którym najmniej brakuje, by wejść do głównego Topu.
użyję wielkich liter może ktoś mi odpowie (pytam po raz trzeci!): CZYM SIĘ RÓŻNI POCZEKALNIA OD POZOSTAŁYCH UTWORÓW Z ZESTAWU?

V Liczenie głosów
1. Lista układana jest, dzięki dodaniu do siebie punktów wszystkich użytkowników.
2. Lista jest w kolejności utworów od największej liczby punktów do najmniejszej.
3. W przypadku gdy kilka utworów ma tyle samo punktów. Wtedy wyższe miejsce zajmuje piosenka, na którą głosowało więcej osób. Kiedy jednak tyle samo osób zagłosuję na dany utwór wtedy wyższą pozycję zajmie ten, który został wyżej oceniony przez pierwszego głosującego.wg ankiety powinno być: "co decyduje o miejscu na liście: proponuję jak przy MCHTopie: punkty, ilość głosów, ilość po kolei najwyższych not" i ew. dopiero wtedy kolejność.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2015 09:54 PM przez Yacy.)
29.08.2015 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 278 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości