Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #481
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Na podstawie wypowiedzi w tym temacie pozwoliłem sobie na dodanie dwóch punktów (po jednym do każdej ankiety). W pierwszym to wyszło trochę niesystematycznie, ale gdybym zrobił inaczej to zmieniłbym sens postu EVENo.
Przypominam, że to wstępna wersja, w następną środę pojawi się ostateczna i wtedy będzie 10 dni na głosowanie (przynajmniej na A, z B to może być dłużej, bo czasu jeszcze jest bardzo dużo).
21.03.2019 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #482
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
sam się dziwię, że tak mi się zmieniło zdanie, ale ...

A4, no ewentualnie A2.
3 pkt to właściwie żadna zmiana.

co do drugiego pytania, to
B4 Icon_wink2 czyli do końca 2014 roku.
zawsze wolę jak najprostsze zasady Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.03.2019 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #483
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ale jak będzie dużo opcji, to głosy się rozłożą i może nie być żadnych zmian. Pomyślcie o tym.

WOLNE MEDIA!!!
21.03.2019 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #484
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Dla mnie nic zmienić się nie powinno. Sygnalizuję, że opozycja wobec reform klasykowej jest, nawet jeśli nieliczna. Icon_wink
21.03.2019 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #485
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Yacy napisał(a):co do drugiego pytania, to
B4
Dobrze, że potem dopisałeś coś jeszcze, bo opcji B4 nie ma.
Yacy napisał(a):3 pkt to właściwie żadna zmiana
Ale została zaproponowana więc dodałem.
neo01 napisał(a):Ale jak będzie dużo opcji, to głosy się rozłożą i może nie być żadnych zmian.
To nie tak. Wygrywa nie najbardziej popularna odpowiedź lecz mediana licząc odpowiedzi od jednego końca do drugiego. Czyli np jeżeli będzie w pierwszym:
8 - bz
2 - trzy o.n.
4 - jedna o.n.
5 - zero o.n.
To przejdzie opcja z trzema, a jeżeli dwie ostatnie powiedzmy (pierwsze dwie tak j.w.)
5 - jedna o.n.
7 - zero o.n.
to przejdzie jedna.
thestranglers napisał(a):Sygnalizuję, że opozycja wobec reform klasykowej jest, nawet jeśli nieliczna.
Szanuję opozycję, ale mam nadzieję, że będzie wystarczająco nieliczna.
21.03.2019 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #486
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Z mojej strony propozycja jest następująca:
1. Utrzymanie karencji pięcioletniej dla utworów mających premierę po dacie podanej przez Kajmana, ale nie zgłaszanych wcześniej jako propozycje do Mycharts Top 30.
2. Wprowadzenie karencji dziesięcioletniej (lub większej - to zależy od woli głosujących - tu czekam na opinie) dla utworów którym upłynął już pięcioletni okres od premiery, a które były zgłaszane do zabawy Mycharts Top 30.

Co do punktów na obce propozycje, to proponuję sukcesywne obniżanie (na przykład co pół roku) limitu minimalnego tak długo, aż dojdzie on do zera.

A w ankiecie to wypowiem się później.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2019 02:20 AM przez kolej_grzesiek.)
22.03.2019 02:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #487
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Wprowadziłem jako A2 propozycję kolej_grześka (mam nadzieję, że tak mogę odmieniać), chociaż w moim odczuciu to zbytnia komplikacja. Uporządkowałem też logicznie odpowiedzi w B, w związku z czym
EVENo napisał(a):Dla mnie sprawa jest prosta: A2 i B2
to teraz A3 i B3.
22.03.2019 08:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #488
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Oto pytania ankiet:
A.
1. Pozostajemy przy zasadzie przyznawania obcym nowościom 5 punktów.
2. Przyznajemy obcym nowościom minimum 3 punkty.
3. Przyznajemy punkt obcym nowościom, ale wystarczy 1.
4. Możemy nie przyznać żadnego punktu obcym nowościom.

B.
1. Pozostajemy przy starej zasadzie zgłaszania utworów, które mają minimum pięć lat i tylko tej.
2. Pozostajemy przy starej zasadzie zgłaszania utworów, które mają minimum pięć lat, ale nie mogą być zgłaszane utwory, będące wcześniej propozycjami do Mycharts Top 30, one muszą mieć minimum 10 lat.
3. Zasada zostaje utrzymana, ale dodatkowo nie brane będą utwory, które pojawiły się później niż 16.08.2015.
4. Zasada zostaje utrzymana, ale dodatkowo nie brane będą utwory, które pojawiły się w 2015 r. lub później.

O wyborze ostatecznej wersji zadecyduje mediana (w przypadku jeżeli będzie między kolejnymi odpowiedziami przejdzie ta z nich, która ma więcej głosów; jeżeli to nie rozstrzygnie to wersja bliższa dotychczasowej).

Głosowanie do niedzieli 7.04 do g. 15.00.
W przypadku osób, które już się wypowiedziały na temat ankiety to jeżeli nie wypowiedzą się przed końcem terminu, to zaliczone zostaną ich poprzednie odpowiedzi.
31.03.2019 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #489
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A3, B2
31.03.2019 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #490
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A3
B1

Przemyślałem sprawę i zasada z 2015 rokiem wydaje mi się nieco bzdurna (bo za 40 lat nasze dzieci będą się zastanawiać czemu akurat 2015 xD), a specjalne zasady dla utworów z Mycharts Top 30 są moim zdaniem niepotrzebne i uciążliwe dla prowadzącego. Osobiście byłbym za 10 latami dla każdego utworu, ale takiej propozycji nie ma. Z drugiej strony fajnie będzie zobaczyć jak utwory, które były na mojej liście będą sobie radzić w "klasyku".

Powoli dochodzę do wniosku, ze najlepiej byłoby mieć dwie takie zabawy - jedną dla utworów sprzed 5-10 lat i drugą jako totalny Vintage Icon_biggrin

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2019 04:21 PM przez EVENo.)
31.03.2019 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #491
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A3
B4

WOLNE MEDIA!!!
31.03.2019 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #492
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
oficjalnie.
A. 4. Możemy nie przyznać żadnego punktu obcym nowościom.
B. 4. Zasada zostaje utrzymana, ale dodatkowo nie brane będą utwory, które pojawiły się w 2015 r. lub później.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.04.2019 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #493
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja będę za a4 i b4.
07.04.2019 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
soberTOMek Offline
T jak Tomek
****

Liczba postów: 317
Dołączył: Jan 2018
Post: #494
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A4
B3


W niektórych pudełkach nic nie ma, ale zawsze można coś do nich wsadzić i nie będą puste!

07.04.2019 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #495
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Z powodu wyjazdu nie będę w stanie policzyć i przedstawić wyników dzisiaj. Przedłużam głosowanie do jutra do godz. 17.00.
07.04.2019 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #496
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ostateczne wyniki:
A. 3. Przyznajemy punkt obcym nowościom, ale wystarczy 1.
B. 2. Pozostajemy przy starej zasadzie zgłaszania utworów, które mają minimum pięć lat, ale nie mogą być zgłaszane utwory, będące wcześniej propozycjami do Mycharts Top 30, one muszą mieć minimum 10 lat.
08.04.2019 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #497
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Punkt B po przeanalizowaniu wydaje się być w porządku.
08.04.2019 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #498
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A dla mnie to najbardziej bezsensowne rozwiązanie.
08.04.2019 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #499
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
No i się spóźniłem. fatalnie Icon_evil
08.04.2019 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #500
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):A dla mnie to najbardziej bezsensowne rozwiązanie.
Te wielkie przeboje na Mycharts Top30 z reguły są osłuchane, więc długo nie zatęsknię za nimi, z kolei te 'one week wonders' i tak nie miałyby szansy w klasykowej.
08.04.2019 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 270 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości