Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #361
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
dobrze, w takim razie trzy razy nie

brakuje opcji 10 utworów w poczekalni + zero okresu ochronnego
25.12.2016 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #362
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Masz rację. Już jest.
25.12.2016 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #363
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):1. Poczekalnia pozostaje w składzie 10-utworowym, a nowości dostają tydzień okresu ochronnego (pozostają w zestawie drugi tydzień nawet gdy do poczekalni się nie dostaną).

A czy obecnie jest tak, że jeśli w 1 tygodniu nowość nie dostanie się do poczekalni, to od razu wypada? W sumie ma to sens tylko jeżeli uda się utrzymać stosunkowo dużą liczbę głosujących.
25.12.2016 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #364
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
czyli już oficjalnie: 4 Icon_wink
25.12.2016 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #365
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
sewerynkicior napisał(a):A czy obecnie jest tak, że jeśli w 1 tygodniu nowość nie dostanie się do poczekalni, to od razu wypada?
tak, tak jest
25.12.2016 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #366
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Moim zdaniem na jeden tydzień można by taki wyjątek zrobić. W sumie jeżeli utwór z poczekalni punktuje już powyżej 10 pkt, to nawet umieszczenie swojej propozycji na czele może od razu usunąć ją z zestawienia. Dla przyzwoitości jestem w stanie zaakceptować opcję liberalną.
25.12.2016 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #367
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja jestem za pięcioma utworami i okresem ochronnym dla nowości. Przy czym ta nowość musi zdobyć co najmniej 1 punkt, bo ustaliliśmy wcześniej, że 0 punktów powoduje odpadnięcie utworu (zresztą było to także w praktyce stosowane).
31.12.2016 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #368
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Czyli przegłosowaliśmy utrzymanie poczekalni w składzie 10 utworów i tydzień ochronny dla nowości.
01.01.2017 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #369
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Kajman będzie się burzyć, ale uważam, że powinniśmy przedyskutować zmianę regulaminu, tj. że głosy z Sebastosa nie są wrzucane tutaj w czasie rzeczywistym, co powoduje pewne zmiany w regulaminie.
15.01.2017 01:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #370
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
głosy jak głosy, ale propozycje nie są w dwie strony
15.01.2017 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #371
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
prz_rulez napisał(a):głosy z Sebastosa nie są wrzucane tutaj w czasie rzeczywistym
Jest to praktycznie niemożliwe, a wymaganie czegoś takiego wymagałoby głosowania tutaj. Co więcej, forumowicze z mycharts jednocześnie powinni oddać głos na sebastosie. A to już zakrawałoby na paranoję. Praktycznie poślizg musi być, a czy to będzie kilka minut, godzin czy dni to w moim odczuciu nie ma na nic wpływu. Jeżeli ktoś chce się zapoznać wcześniej to może zajrzeć na sebastosa. I jak ktoś czuje potrzebę to może sam kopiować głosy stamtąd i tutaj je wrzucać. Ja tego czynił nie będę.
prz_rulez napisał(a):powoduje pewne zmiany w regulaminie.
A konkretnie jakie zmiany?
thestranglers napisał(a):propozycje nie są w dwie strony
To fakt, ale na razie na tamtym forum nikt nie zgłaszał potrzeby wrzucania (nota bene jest to trochę kłopotliwe). W zestawie nowe utwory są wytłuszczane, więc użytkownicy wiedzą, jakie są nowości.
15.01.2017 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #372
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Z racji 49. tygodnia "Rent" chciałbym powrócić do dyskusji o tym, by automatycznie wyrzucać utwory po 50. tygodniu ich pobytu.
21.05.2017 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #373
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Nie podoba mi się, że Rent jest tak długo, ale zdecydowanie bardziej nie podoba mi się ograniczenie. I to zarówno tu jak i w Top 30.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.05.2017 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #374
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja też jestem przeciwny ograniczeniom czasu przebywania w zestawieniu podstawowym.
21.05.2017 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #375
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
+1
21.05.2017 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #376
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Mogę się złościć co tydzień, że Rent nadal jest na liście, ale jestem przeciwny takim ograniczeniom.
Mówi się trudno...
21.05.2017 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #377
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Może wytłumaczę o co mi chodzi.
Wydaje mi się, że z założenia ta lista miała służyć poznawaniu/odświeżaniu zakopanych gdzieś, nieco starszych utworów. Z racji długości pobytu chyba każdy przesłuchał już "Rent" co najmniej kilka razy. W dodatku obecne dwa pierwsze miejsca mają potencjał na podobny wynik jak "Rent". Jeśli dojdzie jeszcze kilka takich utworów, to ja się pytam, gdzie tu jest miejsce na jakieś kreatywne poznawanie? Lista stanie się totalnym betonem. A chyba nie taka była jej idea?
Jeśli ktoś chce, to może sobie "Renty", "Againy", "Własne pokoje" i inne wrzucać przez xxx tygodni na swoich listach osobistych, nikt wam tego nie broni. Na Mycharts Classic Top 20 chodziło chyba jednak o coś innego.
21.05.2017 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #378
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
prz_rulez napisał(a):Wydaje mi się, że z założenia ta lista miała służyć poznawaniu/odświeżaniu zakopanych gdzieś, nieco starszych utworów.
Może to było jedno z jej zadań ale chyba nie tylko.
prz_rulez napisał(a):Z racji długości pobytu chyba każdy przesłuchał już "Rent" co najmniej kilka razy.
Nie sądzę. Ja przesłuchałem mocno niecały raz.
prz_rulez napisał(a):Jeśli dojdzie jeszcze kilka takich utworów, to ja się pytam, gdzie tu jest miejsce na jakieś kreatywne poznawanie?
Jak to gdzie? Przecież co tydzień jest dodawane około 10-12 utworów. Można je sobie posłuchać. Ja w każdym razie tak czynię.
prz_rulez napisał(a):Lista stanie się totalnym betonem.
Widać tego chcemy.
21.05.2017 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 065
Dołączył: Jun 2007
Post: #379
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(21.05.2017 11:19 PM)prz_rulez napisał(a):  Może wytłumaczę o co mi chodzi.
Wydaje mi się, że z założenia ta lista miała służyć poznawaniu/odświeżaniu zakopanych gdzieś, nieco starszych utworów. Z racji długości pobytu chyba każdy przesłuchał już "Rent" co najmniej kilka razy. W dodatku obecne dwa pierwsze miejsca mają potencjał na podobny wynik jak "Rent". Jeśli dojdzie jeszcze kilka takich utworów, to ja się pytam, gdzie tu jest miejsce na jakieś kreatywne poznawanie? Lista stanie się totalnym betonem. A chyba nie taka była jej idea?
Jeśli ktoś chce, to może sobie "Renty", "Againy", "Własne pokoje" i inne wrzucać przez xxx tygodni na swoich listach osobistych, nikt wam tego nie broni. Na Mycharts Classic Top 20 chodziło chyba jednak o coś innego.

A wiesz jak mnie 25 lat temu denerwował Queen z These Are The Days Of Our Lives na LP3. Wkurzało mnie, że śmierć Freddiego tak ludzi przykuła do tego nagrania, a dziś uważam je za jedno z najlepszych nagrań tej formacji. Na liscie jak w życiu jedna piosenka żyje dłużej, druga krócej i tak już jest.

Było też wiele innych utworów, wśród które ostatnio wdarły się Organki, Depeche Mode z Heaven i inne utwory lp-trójkowych lobbystów, ale to już inny temat na inny dział.

Poza tym drogi prz_rulez próba rozjechania Rentu Lovem etc była jak pojedynek czołgu z rowerkiem dziecięcym.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
22.05.2017 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #380
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Tak było.
22.05.2017 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 278 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości