Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #301
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
ja już się tak zgubiłem, że się nie odnajdę. zdaję się na głosy innych Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.09.2015 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):1. rozumiem więc że tworzymy poczekalnię (miejsca 21-30) w której utwór spędza maksimum cztery tygodnie czekając na wejście na listę
2. zaś wypadające z Top20 utwory opuszczają definitywnie zabawę?
1. Tak stanowi punkt IV regulaminu.
2. Na razie ta opcja jest w przewadze.
Natomiast w punkcie B jest remis, bo 2 osoby są za tym, żeby umieszczać w poczekalni także te utwory, które w zestawie w kilejnym tygodniu nie będą, a dwie (w tym ja) przeciw.
13.09.2015 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #303
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Też byłbym skłonny zmienić zdanie i poprzeć opcję o całkowitym wypadnięciu z zestawu do głosowania piosenek, które wypadły z Listy, tak jak jest to na LPPT. I w Poczekalni absolutnie cztery tygodnie to max i wypad. Icon_lol
I w żadnym punkcie tego nie określono ale dodawanie takich propozycji jak: "Nie pytaj o Polskę" trochę mija się z celem tej zabawy! Bo wydaje mi się, że powinniśmy tu raczej promować stare piosenki, które nie osiągnęły wielkiego sukcesu. Icon_idea A robienie kolejnego topu wszech czasów niekoniecznie mnie bawi. Oczywiście to jest absolutnie jeden z moich faworytów ale mocno się zastanowię zanim dam mu jakieś punkty? Nawet byłbym za takim rozwiązaniem żeby blokować wejście na listę piosenek z Topu Wszech Czasów Trójki czyli jego pierwszej setki. Co innego gdyby to np. były covery tychże. Icon_rolleyes
13.09.2015 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #304
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Sundrajta napisał(a):Też byłbym skłonny zmienić zdanie i poprzeć opcję o całkowitym wypadnięciu z zestawu do głosowania piosenek, które wypadły z Listy, tak jak jest to na LPPT. I w Poczekalni absolutnie cztery tygodnie to max i wypad.
zgadzam się z Tobą całkowicie, właśnie oprzyjmy się na LPP3 z dołączeniem przepisu o czterech tygodniach w poczekalni, byśmy nie mieli drugiego Riverside Icon_wink
Sundrajta napisał(a):I w żadnym punkcie tego nie określono ale dodawanie takich propozycji jak: "Nie pytaj o Polskę" trochę mija się z celem tej zabawy! Bo wydaje mi się, że powinniśmy tu raczej promować stare piosenki, które nie osiągnęły wielkiego sukcesu.
też się zgadzam, więc ja na takie utwory po prostu nie głosuję
Sundrajta napisał(a):Nawet byłbym za takim rozwiązaniem żeby blokować wejście na listę piosenek z Topu Wszech Czasów Trójki czyli jego pierwszej setki. Co innego gdyby to np. były covery tychże.
nie róbmy już obostrzeń, po prostu dajmy decydować większości czego tu chce
kajman napisał(a):Natomiast w punkcie B jest remis, bo 2 osoby są za tym, żeby umieszczać w poczekalni także te utwory, które w zestawie w kolejnym tygodniu nie będą, a dwie (w tym ja) przeciw.
mnie policzyłeś do tych "przeciw"? Icon_wink
13.09.2015 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #305
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
jeśli dobrze liczę to tych "przeciw" jest trzech: Ty, Rince i ja ...plus skłonny Sundrajta Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2015 03:08 PM przez thestranglers.)
13.09.2015 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #306
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):mnie policzyłeś do tych "przeciw"?
Teraz już tak. Poprzednio na ten temat Twojej wypowiedzi nie znalazłem. A co do Sundrajty to teraz dopiero doczytałem, że on się w tym temacie nie wypowiedział. Więc jest 1:3 i sprawa jasna.
13.09.2015 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #307
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
no i super, dużo to pomoże w atrakcyjności listy
13.09.2015 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #308
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Z tego co widzę może się pojawić pewien problem. Może się pojawić już w obecnym, czwartym notowaniu ale temu już nie jesteśmy w stanie zapobiec natomiast trzeba poczynić jakieś kroki, żeby nie przytrafiał się w kolejnych notowaniach.
A problem może polegać na tym, że możemy mieć poczekalnię albo z liczbą utworów mniejszą niż 10 albo z utworami na które nikt nie zagłosował. W notowaniu trzecim poza poczekalnią był tylko jeden utwór, który zdobył jakiekolwiek punkty. W czwartym notowaniu jest duże prawdopodobieństwo, że takiego utworu nie będzie, a nawet że poczekalni nie zapełnią w całości utwory, które coś zdobyły. Powody są dwa: w zestawie są dwa utwory, które w tym tygodniu osiągają staż 4 tygodni w poczekalni i zgodnie z naszymi ustaleniami w poczekalni się nie pojawiają i z zestawu wypadają (oczywiście mogą wejść do top 20) oraz że w tym tygodniu są dwie propozycje mniej niż w poprzednim.
Jakie możemy rozwiązania przyjąć, a do wyboru mamy albo pójść na coś w rodzaju kompromisu lub przeciwdziałać.
Rozwiązania kompromisowe to:
A. Poczekalnia będzie się składała albo z dziesięciu utworów albo z mniejszej liczby utworów, jeżeli nie znajdzie się odpowiednia liczba utworów z minimum jednym punktem.
B. W poczekalni pojawią się utwory, które uzyskały zero punktów
1. wszystkie
2. przyjmiemy kryteria pozwalające ustalać kolejność utworów z zerem punktów (da się takie znaleźć)
C. W poczekalni pojawiać się będą utwory z 4-tygodniowym stażem w zestawie i/lub wypadki z top30. Te utwory jednak w następnym zestawie nie będą brane pod uwagę (tą opcję przegłosowaliśmy i odrzuciliśmy).
Przeciwdziałania to:
D. Utwory po wypadku trafiają do poczekalni i mają szansę powrotu: jednorazową lub po każdym wypadku (przegłopsowane i odrzucone).
E. Przedłużamy czas pobytu w poczekalni:
1. na czas określony (nie rozwiązuje to niczego tylko przesuwa problem w czasie)
2. na czas nieokreślony
F. Zmieniamy top 20 na:
1. top 25 plus 5-utworowa poczekalnia
2. top 30 bez poczekalni
Rozwiązanie do zastosowania już od tego notowania.
G. Głosujemy na 12 utworów (przy okazji chyba trzeba byłoby zmienić pulę punktów na nowe propozycje do 12).
Do zastosowania od tego notowania (tylko trzeba wysłać PW do osób, które już głosowały o dodanie dwóch ostatnich miejsc z możliwością edycji kolejności).
H. Zgłaszamy po dwa nowe utwory tygodniowo, a w tym tygodniu będziemy mieli być może krótszą poczekalnię (tylko trzeba wysłać PW do osób, które już zgłaszały swoje propozycje o dodanie jeszcze jednej). Możliwę, że zwiększy nam to pulę utworów z zerem, ale raczej nie aż tak mocno żeby nie powtała 10-utworowa poczekalnia.

Prywatnie jestem zdecydowanie za rozwiązaniem H, a jeżeli nie zostałoby zaakceptowane to za A, E2 lub G.
21.09.2015 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #309
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
jestem za opcją A
21.09.2015 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #310
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Opcja G, wg mnie lista nie wymaga cięcia lub sztucznego zapełniania, a ja zwykle mam problem zmieścić się tylko w 10 nagraniach.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.09.2015 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #311
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jednak jestem za opcją A. I dodawanie po dwie nowości też uważam za sztuczność. Nie rozbudowujmy tej listy w nieskończoność...
Głosowanie na 12 utworów Icon_confused w tej chwili jestem przeciw, ale gdyby większość tak zdecydowała, to cóż. Icon_twisted
To tyle na razie jeśli chodzi o mnie.
23.09.2015 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #312
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A,
G zdecydowanie nie!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.09.2015 02:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #313
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja tak samo jestem za A.
24.09.2015 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #314
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Mam za to inną propozycję, bo widzę że wielu głosuje na więcej niż 10 piosenek. Otóż moglibyśmy przyznawać wyróżnienia, powiedzmy od jednego do pięciu. Icon_idea I to one w pierwszej kolejności decydowałyby o miejscach przy równej liczbie punktów czyli ten utwór, który otrzymałby ich więcej, byłby wyżej!
Taki pomysł może ratowałby Poczekalnię przy bardzo małej obsadzie forowiczów przy niektórych notowaniach. Co Wy na to Icon_question
24.09.2015 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Mnie ten pomysł nie przekonuje.

Zapytam też o jeszcze jedno, bo pewien punkt regulaminu daje możliwość interpretacji. Chodzi o ustalenie kolejności ze względu na pierwsze pojawienie się utworu na liście. Czy decyduje pierwsze pojawienie się na najwyższej pozycji.
Podam może przykład.
Piosenka A pojawia się na pierwszej liście na miejscu 10, a na dziewiątej na 2, natomiast piosenka B na drugiej liście na 2, a na siódmej na 10. Która powinna być wyżej. Z regulaminu raczej wyglądałoby na to, że A, ale w moim odczuciu to B powinno być wyżej.
25.09.2015 07:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #316
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Sundrajta napisał(a):Otóż moglibyśmy przyznawać wyróżnienia, powiedzmy od jednego do pięciu.
A czym to się różni od głosowania na więcej niż 10 utworów (propozycja G kajmana), bo nie bardzo czuję różnicę.

Sundrajta napisał(a):Taki pomysł może ratowałby Poczekalnię przy bardzo małej obsadzie forowiczów przy niektórych notowaniach.
Poczekalnia, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce oczekiwania, w tym przypadku na wejście na listę. Określono jej maksymalny rozmiar i wtedy liczy się 10 najlepszych, bo więcej nie wejdzie, ale wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w poczekalni niektóre miejsca pozostały wolne, jeśli po prostu nie ma na nie chętnych (propozycja A kajmana). Każde inne rozwiązanie będzie sztuczne i na siłę. Poczekalnia jest tylko pewnym dodatkiem do listy, a nie jej integralną częścią.
25.09.2015 07:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #317
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Piosenka A pojawia się na pierwszej liście na miejscu 10, a na dziewiątej na 2, natomiast piosenka B na drugiej liście na 2, a na siódmej na 10. Która powinna być wyżej. Z regulaminu raczej wyglądałoby na to, że A, ale w moim odczuciu to B powinno być wyżej.
Z tego punktu na proste rozumowanie wynika że piosenka A jest wyżej.
I masz rację, powinno w takim przypadku decydować miejsce pierwszego pojawienia się obu propozycji i wtedy wygrałaby B. Jestem za takim właśnie rozwiązaniem. Icon_idea
PS: ale znowuż może być taki przypadek, że dwie piosenki dostaną takie same punkty od dwóch osób i wtedy co? Sam się w pułapkę wpakowałem!
Zatem muszę zmienić zdanie, jeżeli inne punkty regulaminu nie rozstrzygnęły, która jest wyżej, to decydować powinno tak jak intuicja podpowiada. Ta piosenka, która została pierwsza zapisana jest wyżej czyli według przykładu: propozycja A. Aby nie było miejsc wspólnych na liście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2015 09:02 AM przez Sundrajta.)
25.09.2015 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #318
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Sundrajta napisał(a):PS: ale znowuż może być taki przypadek, że dwie piosenki dostaną takie same punkty od dwóch osób i wtedy co? Sam się w pułapkę wpakowałem!
Zatem muszę zmienić zdanie, jeżeli inne punkty regulaminu nie rozstrzygnęły, która jest wyżej, to decydować powinno tak jak intuicja podpowiada. Ta piosenka, która została pierwsza zapisana jest wyżej czyli według przykładu: propozycja A. Aby nie było miejsc wspólnych na liście.

Ja myślę, że kajmanowi chodziło o to, że w przypadku, gdy inne kryteria nie dadzą rozstrzygnięcia, to trzeba stosować "kryterium pierwszeństwa", ale wątpliwość dotyczyła tego, co ma stanowić jego podstawę, czy jakiekolwiek wystąpienie utworu w głosach, czy też pierwsze wystąpienie głosu na najwyższej dla niego pozycji. I w jednym i w drugim przypadku wcześniejsze remisy da się chyba jednoznacznie rozstrzygnąć, więc nie ma tu żadnej pułapki. Chyba, że jest jakiś przypadek, którego nie dostrzegam.

Mój głos w tej sprawie: jestem za tym, żeby utwór A był wyżej ze względu na jawność głosowania. Optowałbym za B, gdyby głosowanie było tajne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2015 09:22 AM przez Rincewind.)
25.09.2015 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #319
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
też jestem za wyższą pozycją utworu A - to miałem na myśli zgłaszając pomysł

Sundrajta napisał(a):Mam za to inną propozycję, bo widzę że wielu głosuje na więcej niż 10 piosenek. Otóż moglibyśmy przyznawać wyróżnienia, powiedzmy od jednego do pięciu.
jestem przeciw
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2015 01:35 PM przez thestranglers.)
25.09.2015 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #320
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Dawno mnie tu nie było. A lubię od czasu do czasu namieszać. Icon_razz
Mam nową kontrowersyjną ma się rozumieć propozycję. Skoro co tydzień wymaga się od nas abyśmy obcym nowościom przyznawali 10 pkt. to może i własnym moglibyśmy maksymalnie akurat tyle przyznawać? Icon_idea Bo widzę, że są u nas tacy co pierwsze trzy miejsca obsadzają swoimi propozycjami!
Chociaż czuję że ten pomysł nie ma szans, bo raczej nie lubimy być ograniczani. Icon_twisted
01.11.2015 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 314 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości