Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 32 (06.09.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 32 (06.09.2008)
Na miejscu pierwszym w tym tygodniu niby nic sie nie zmieniło, ale jednak mała zmiana nastąpiła. Wiele razy zastanawiałam się, co najbardziej mnie urzeka w Sigur Rós... i okazuje się, że za każdym razem odpowiedź jest inna. Tym razem okazało się, że najbardziej zadziałała na mnie perkusja Orri'ego... [a tu przy okazji dodam, że jest też wyjątek od mojego uwielbienia dla niej - i znowu niestety muszę tu przywołać 'Gobbledigook'... wywołuje tam ona we mnie podobne odczucia, jak ta w najnowszym utworze Metalliki, a ten na pewno się tu u mnie nie pojawi Icon_wink2 ]. I tym sposobem w tym tygodniu bębny nie tyle zabrzęczały mi w uszach, co zadudniły, od tego hałasu ziemia się zatrzęsła i 'Med sud i eyrum' zostało wypiętrzone jeszcze o dwa [to tu jeszcze jedna maleńka dygresja - a od początku nie mogę przestać ulegać urokowi dialogu dwóch fortepianów, który w tym utworze się dokonuje. Gdy jeden mówi, drugi milczy, a tak pięknie to przeplatają, i tak pięknie się wyczuwają, że jakby jednym głosem...]. Wyczuwam jednak, że za tydzień przyjdzie do niego dwa razy spokojniejsza, a jednak cztery razy silniejsza... Królewna_nie_z_marcepana. I jak to prawdziwa królewna zajmie się sprzątaniem... I zrobi porządki na górze. Coś tak czuję.
Jeszcze jeden Fish. Cała płyta podoba mi się średnio... Ale te dwie perełki.
No i obok królewny Królowie. Mieli wystartować dużo wyżej, tak się zapowiadało w każdym razie. Ale pod koniec tygodnia coś się pomieszało i w efekcie niżej niż bym chciała. Ale już czuję, że za tydzień może być ciekawie [co ja, wróżką jakąś się stałam znienacka? Icon_wink2 ].
No a na koniec piosenka pana, który w innych utworach z tej płyty krąży już po paru tutejszych listach. No-Man - może nie zauroczył mnie, ale na pewno uroczył. Na razie na miejscu 30, bo nie do końca mam jasność, czy się wpasuje w Listę... na pewno mi się bardzo podoba, ale jak w zestawieniu z innymi tutejszymi piosenkami?... W ogóle to stworzyłam sobie ostatnio folder o nazwie 'tło do rozmowy' i kilka już albumów tam wskoczyło... Immanu El, właśnie No-Man, a tym, którym nerwy się za mocno naprężyły [albo zrobią to kiedykolwiek], chciałabym polecić płytę Takahiro Kido... leczy natychmiastowo [ale do Listy tu mi nie pasuje. Więc dlatego reklama sponsorowana Icon_wink2].

[bezpłatnego chomika nakarmię w dosyć nieodległej przyszłości. zapraszam].


Notowanie 32:
01 03 03 11 Med sud i eyrum - Sigur Rós
02 04 05 06 Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
03 01 01 11 Godan daginn - Sigur Rós
04 02 02 07 Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski
05 05 08 06 Nocny sufit - Maryla Rodowicz
06 10 11 08 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
07 07 06 07 Na odległość - Maryla Rodowicz
08 06 04 27 Entwined - Jason Reeves
09 09 09 23 Jeszcze, jeszcze - happysad
10 12 13 12 Dear God - Avenged Sevenfold

11 15 22 03 Gold In Them Hills - Coldplay
12 11 12 08 Ara Batur - Sigur Rós
13 08 07 07 Nie liczy się nic - Maryla Rodowicz & Andrzej Smolik
14 14 15 07 Home - Immanu El
15 13 10 32 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
16 30 NN 02 Weatherman - Boo Hewerdine
17 19 23 03 Darling Pretty - Mark Knopfler
18 16 18 32 Map Of The Problematique - Muse
19 17 17 20 The End - Jason Reeves
20 24 NN 02 Where In The World - Fish

21 18 14 16 Window Blues - Band Of Horses
22 25 NN 02 I'm The Fool - Mark Knopfler
23 23 21 32 Our Shangri-La - Mark Knopfler
24 26 30 03 Ja do ciebie - happysad
25 NN -- 01 13th Star - Fish
26 NN -- 01 Sex On Fire - Kings Of Leon
27 20 19 08 Jest cudnie - Maryla Rodowicz
28 27 NN 02 Inni mer syngur vitleysingur - Sigur Rós
29 28 27 26 Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
30 NN -- 01 Wherever There Is Light - No-Man

wypadły:
21 16 07 Someone, Somewhere - Jason Reeves
22 20 05 Walls - Tommy Emmanuel & Elizabeth Watkins
29 24 21 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo

legenda:
miejsce w tym tygodniu, miejsce tydzień temu, miejsce dwa tygodnie temu, ilość tygodni w zestawieniu

TeksTop 28:
1. Entwined - Jason Reeves
2. A Night In Summer Long Ago - Mark Knopfler
3. Thank You For Listening - Hurt
4. To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
5. Skłamałabym - Anna Maria Jopek
6. Nie liczy się nic - Maryla Rodowicz & Andrzej Smolik
7. Kiedy byłem małym chłopcem - Breakout
8. Spoza nas - Mieczysław Szcześniak
9. Gold In Them Hills - Coldplay
10. Nocny sufit - Maryla Rodowicz

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
08.09.2008 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
Re: Notowanie 32 (06.09.2008)
Przyznam się, że już początek usposobił mnie bardzo pozytywnie, bo zamiany na miejscach 1-3 oraz 2-4 uważam za wyjątkowo udane.
Coraz bardziej podoba mi się Sufit, więc i piąte miejsce ucieszyło.
Z nowości podoba mi się najwyższa, a najniższej nie znam, chociaż jeden utwór zs tej płyty krążył u mnie ostatnio po poczekalni.
Na razie nie wypowiem się o poprzednim Fishu, ale właśnie okradam Twojego chomika.
08.09.2008 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ja zawsze u Ciebie najpierw patrze na pozycję JJ, a dopiero potem na spokojnie przegladam wyniki.
nie moge sie nadziwic takiemu Twojemu stosunkowi do "Gobbledigook". ja ogromnie lubię tą piosenkę. ona jest dla mnie tak pięknie letnia, sielankowa. gdy ją slysze to od razu czuję się tak, jakbym beztrosko leżał na jakiejs łące, a dookola mnie graly i skakały swierszcze.
jednak będę jeszcze probowal z całą plytą, choc pierwsze przesluchanie było w bólach. ledwo dosluchalem do konca, niemal na siłę. za drugim razem było juz lepiej.
ciekaw jestem jak bedą sobie radzic Kingsi.
09.09.2008 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
neon.ka napisał(a):05 05 08 06 Nocny sufit - Maryla Rodowicz
06 10 11 08 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
07 07 06 07 Na odległość - Maryla Rodowicz
[prawie] najlepsza trójka w zestawieniu tak blisko siebie i tak wysoko - świetnie!

Wydawało mi sie, że lubisz Lao Icon_mrgreen a tu ani widu, anii słychu... Może "jakiś" koncert coś [by] zmieni[ł]?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2008 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
Z nowości znam i lubię jedynie Kings, ale słabo sobie poradzili na mojej liście bo... w ogóle do niej nie weszli. Icon_mrgreen Prawda jest taka, że tych utworów na moją (jedynie!) dwudziestkę jest za dużo. No ale dzięki temu poprzeczka się podniosła. Icon_wink2
Pierwszy raz chyba komentuję dziewczynę na mycharts Icon_razz
0/30 ale widzę, że jest jeszcze weteran Muse... który był na mojej liście z rok temu i... osiągał spore sukcesy. Icon_smile2
10.09.2008 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ciekawe czy bedzie trzeba zmienic tytuł piosenki U2, ktora przez 17 tygodni była na Twojej liscie Icon_wink2 Icon_razz
11.09.2008 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #7
 
kajman napisał(a):Na razie nie wypowiem się o poprzednim Fishu, ale właśnie okradam Twojego chomika.
a teraz się wypowiesz? Icon_smile2 Ale na moje to mogłeś go już znać wcześniej, bo był dawno, dawno temu przez chwilkę wysoko bardzo u Sebastiana. [choc jak patrzę na Twoją listę, to nie widać go tam nawet w poczekalni, więc chyba niespecjalnie...]
ku3a napisał(a):ja zawsze u Ciebie najpierw patrze na pozycję JJ, a dopiero potem na spokojnie przegladam wyniki.
bo już tylko JJ wywołuje tu emocje? Icon_wink2
ku3a napisał(a):nie moge sie nadziwic takiemu Twojemu stosunkowi do "Gobbledigook". ja ogromnie lubię tą piosenkę.
być może gdyby nie wykonywał tego Sigur Rós też by mi się bardzo podobało [chociaż chyba mało prawdopodobne, że 'bardzo']. W repertuarze Sigurów jest to dla mnie niedo przyjęcia i nie umiem pozbyć się tu subiektywizmu [to chyba nieprofesjonalne Icon_wink2 ]
ku3a napisał(a):jednak będę jeszcze probowal z całą plytą, choc pierwsze przesluchanie było w bólach. ledwo dosluchalem do konca, niemal na siłę. za drugim razem było juz lepiej.
ej tam... po co się męczyć? i piszę to całkiem poważnie. jak nie zaskoczyło, to nie zaskoczyło... trochę to mi się z Tobą nie kojarzy, żebyś słuchał muzyki, która sprawia Ci ból...
Yacy napisał(a):Wydawało mi sie, że lubisz Lao Icon_mrgreen a tu ani widu, ani słychu... Może "jakiś" koncert coś [by] zmieni[ł]?
nie sądzę, co najwyżej może wpłynąć na pozycje zupełnie innych piosenek Icon_mrgreen . naprawdę wolę Lao albumowe...
Paweł napisał(a):Pierwszy raz chyba komentuję dziewczynę na mycharts
miło mi, że zajrzałeś Icon_smile2 , choć widziałam, że i do Lilian też już wpadłeś - i dobrze!
ku3a napisał(a):ciekawe czy bedzie trzeba zmienic tytuł piosenki U2, ktora przez 17 tygodni była na Twojej liscie Icon_wink2 Icon_razz
a to czemu? za trudna dla mnie ta zagadka... Icon_razz

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.09.2008 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
neon.ka napisał(a):ej tam... po co się męczyć? i piszę to całkiem poważnie. jak nie zaskoczyło, to nie zaskoczyło... trochę to mi się z Tobą nie kojarzy, żebyś słuchał muzyki, która sprawia Ci ból...
a wlasnie, że nie. jedno przesluchanie jeszcze o niczym nie swiadczy Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):a to czemu? za trudna dla mnie ta zagadka... Icon_razz
Icon_smile2
http://wiadomosci.onet.pl/1823451,12,item.html
12.09.2008 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Na liście tak jak w życiu chodzi o to, żeby ktoś, gdzieś znalazł na świecie Trzynastą Gwiazdę, Pierwszą Chmurę albo Oko na niebie... A później jeszcze "tylko" iść wspólną drogą. Do domu. Do końca. Bo, przecież nie liczy się nic...
13.09.2008 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #10
 
ku3a - sama wątpliwość, która przyszła Ci do głowy, rozwaliła mnie na łopatki po przeczytaniu artykułu Icon_biggrin3 . Ale - normalnie zatrzęsło mnie w czasie czytania go zupełnie niezależnie od mojej Listy - i kurcze, muszę się pozbyć złości Icon_wink - jak mnie to wkurza, gdy dziennikarze dla osiągnięcia jak największego efektu, manipulują słowami w sposób moim zdaniem niedozwolony... W tym artykule już tytuł jest nieprawdziwy [a 'zamierzone' odczucia względem Kościoła oczywiście wywołuje], a w artykule nie ma żadnego wyjaśnienia dlaczego podjęte zostały decyzje, o których w nim mowa. A to akurat jest kluczowe i nie ma nic wspólnego z tytułem artykułu! A niestety większość ludzi na co dzień nie otrzymuje na ten temat dostatecznej wiedzy, by się sami w tym orientowali...
Wrrr! Tak, wiem, że to nie jest na temat Listy. Icon_wink2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.09.2008 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
Cytat:26 NN -- 01 Sex On Fire - Kings Of Leon
W końcu honorowa bramka, 1/30 Icon_wink2

.
16.09.2008 01:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
neon.ka napisał(a):Wrrr! Tak, wiem, że to nie jest na temat Listy.
ja tam się cieszę, że nie tylko o listach tu piszemy Icon_smile2.
16.09.2008 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ha, Sex On Fire się pojawia. Nie spodziewałbym się przyznam, mało tu takiej muzyki alt rockowej i jego pochodnych. Cieszę się jednak bardzo. Z pewnością skuszę się też by poznać grupę No-Man, o czym już pisałem zresztą gdzieś indziej. Pojawia się 13th Star, a więc kajman nie musi się bać o ten utwór Icon_razz2 Nadal licze, że jakiś nowy Coldplay się pojawi na liście, tzn z nowej płyty coś.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2008 10:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości