Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 30 (23.08.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 30 (23.08.2008)
Koncert Sigurów wyczekany był. Oj. Pokazać go do_głębnie... niełatwo.
Tamtego wieczoru wokół ziemi krążyło sześć księżyców, a pięć z nich pomarańczowiło się nisko nad ziemią, wysoko nad sceną. Tak... nastrój to trzeba przyznać, że był niesamowity. Ciepły wieczór, sala koncertowa, w której mogłyby też śpiewać ptaki i świerszcze [i pewnie śpiewały, ale nie było słychać, bo wtedy, gdy wszyscy 'ćwiczyli się w nie-oddychaniu' - jak to napisała jedna ze słuchaczek do pana Piotra - one też to robiły], i ludzie, z których pewnie każdy był niezbędny dla Całości, a którzy by się pomieścić musieli zajmować po dwoje miejsce przeznaczone dla jednego. Każdy jeden kawałek podłogi bił więc dwoma sercami. [ale ja chyba trochę tam nie pasowałam].
Zaczęli jednym z moich ulubionych utworów z 'Agaetis byrjun' - 'Svefn-g-englar' i to był magiczny moment... ale potem jakoś tak się ułożyło, że akurat nie na mnie się patrzyli grając koncert... wędrowali po wszystkich płytach, ale nie po tych fragmentach, na których na nich czekałam. Zaskoczyło mnie to, że był tylko jeden [zawsze obowiązkowy Icon_smile2] utwór z '( )' - '(8) Popplagid'. No i dali radę pomimo braku smyków ['Hafsol' bez Amiiny brzmi zupełnie inaczej. ale Brzmi Icon_smile2] i braku panów dętych ['Se lest' po prostu nie zagrali Icon_wink2]. I niezwykle urokliwe 'Gobbledigook' - bajkowe, baśniowe, nieprawdziwe, śniące, z_głowy_dziecięcej... konfetti spadające w tłum, pokolorowane wszystkimi barwami, i otwierające wszystkim usta... [ale i tak tego nie polubię Icon_mrgreen ]. [ale ja chyba trochę tam nie pasowałam].
Dwa bisy. Ale takiego wywoływania zespołu jakie miało miejsce na tym koncercie to ja jeszcze nie słyszałam. Naprawdę. Zapierające dech w piersiach. Może dlatego na koniec zagrali 'Vidrar vel til loftárása', w którym samemu utworowi też w pewnym momencie brak oddechu. W którym oddech Wszystkich staje się Jeden.
Z mojej listy nie zagrali nic. Ale i tak wystarczyło, żeby Sigur Rós okazał się najlepszym zespołem tamtego tygodnia. Chociażby za to, że POWINNI to zagrać Icon_wink2. [A tak naprawdę to dlatego, że moje własne koncerty sigurowe, których słucham co tydzień są takie, że na pewno tam pasuję...]
*
Nowość Coldplayowa wreszcie się doczekała. Adr kiedyś dał linka do ich b-side'ów, część z nich znałam, część nie [z tych, co znałam, dwa mogłyby spokojnie tu zadebiutować, gdybym usłyszała je dopiero teraz - szczególnie polecam 'see you soon'], posłuchałam i jeden szczególnie mnie do siebie przywiązał ale z powodu boomu z Vivą la vidą odłożyłam je na potem. Znaczy się na teraz. Więc debiut.
Zgodnie z obietnicą wróciłam też do kolejnej płyty Marka Knopflera. Nie zdążyłam w tamtym tygodniu przesłuchać całej, i może dobrze, bo nie musiałam się mierzyć z koniecznością mieszczenia w trzydziestce czterdziestu utworów Icon_wink2. Być może będzie mnie to czekało w tym Icon_smile2.
A ostatnia nowość to też nie nowość Icon_smile2 - jeszcze jeden kawałek z pierwszej płyty happysad. Ciekawa jestem jak sobie poradzi, bo znam przecież już od kilku miesięcy. Ale wzięło mnie tak jakoś teraz. Mam nadzieję, że trochę tu da radę sobie poszaleć...

[jeśli ktoś wyrazi życzenie, to wrzucę wskazane nowości na chomika. wciąż za free Icon_smile2].

Notowanie 30:
01 02 04 09 Godan daginn - Sigur Rós
02 01 01 05 Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski
03 04 05 09 Med sud i eyrum - Sigur Rós
04 06 06 25 Entwined - Jason Reeves
05 08 13 04 Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
06 03 03 05 Na odległość - Maryla Rodowicz
07 05 02 05 Nie liczy się nic - Maryla Rodowicz & Andrzej Smolik
08 09 12 04 Nocny sufit - Maryla Rodowicz
09 07 08 21 Jeszcze, jeszcze - happysad
10 10 11 30 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki

11 12 09 06 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
12 13 10 06 Ara Batur - Sigur Rós
13 15 17 10 Dear God - Avenged Sevenfold
14 11 07 14 Window Blues - Band Of Horses
15 16 18 05 Home - Immanu El
16 14 15 05 Someone, Somewhere - Jason Reeves
17 18 16 18 The End - Jason Reeves
18 20 19 30 Map Of The Problematique - Muse
19 17 14 06 Jest cudnie - Maryla Rodowicz
20 22 26 03 Walls - Tommy Emmanuel & Elizabeth Watkins

21 23 20 30 Our Shangri-La - Mark Knopfler
22 NN -- 01 Gold In Them Hills - Coldplay
23 NN -- 01 Darling Pretty - Mark Knopfler
24 19 21 19 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
25 24 23 12 Photographs & Memories - Jason Reeves
26 25 25 16 Ballada dla śpiącej królewny - Anita Lipnicka
27 28 29 24 Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
28 21 22 08 One Day You Will Teach Me To Let Go Of My Fears - Sleepmakeswaves
29 29 28 07 Hausi - Stafraenn Hakon
30 NN -- 01 Ja do ciebie - happysad

wypadły:
26 24 17 09 Elle - Mari Boine
27 27 27 13 Czarne kowboje - Lao Che
30 30 28 09 Going Home (Theme Of The Local Hero) - Mark Knopfler

legenda:
miejsce w tym tygodniu, miejsce tydzień temu, miejsce dwa tygodnie temu, ilość tygodni w zestawieniu

TeksTop 26:
1. Entwined - Jason Reeves
2. Nie liczy się nic - Maryla Rodowicz & Andrzej Smolik
3. To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
4. Thank You For Listening - Hurt
5. Skłamałabym - Anna Maria Jopek
6. A Night In Summer Long Ago - Mark Knopfler
7. Nocny sufit - Maryla Rodowicz
8. Let Me Die - Iowa Super Soccer
9. Spoza nas - Mieczysław Szcześniak
10. Walls - Tommy Emmanuel & Elizabeth Watkins

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
28.08.2008 02:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
neon.ka napisał(a):23 NN -- 01 Darling Pretty - Mark Knopfler
wow Icon_smile2
Cytat:30 NN -- 01 Ja do ciebie - happysad
mmm Icon_smile2
oj tak, lubię!
neon.ka napisał(a):27 27 27 13 Czarne kowboje - Lao Che
30 30 28 09 Going Home (Theme Of The Local Hero) - Mark Knopfler
buuuuuuuuuuu!

ależ to "Map..." sie trzyma Icon_biggrin3.
28.08.2008 03:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Krzemień Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Cytat:09 07 08 21 Jeszcze, jeszcze - happysad
30 NN -- 01 Ja do ciebie - happysad

Happysad świetnie sobie radzi i mam nadzieję, że tak zostanie Icon_wink

Let's rock the world!
28.08.2008 07:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Zazdroszczę koncertu Sigura Icon_cry2 Liczyłem, że czołówka zostanie bardziej przez niego opanowana i trochę tej Maryli pójdzie w dół....cóż...jest 1 i 3 miejsce, a to się liczy najbardziej. Makowiecki i Muse już 30 tyg. w 30 utworowym zestawie!! Ostatnio słuchałem Stone Temple Pilots i płyty Shangri-La, ten Knopfler to chyba nie w hołdzie im ?Icon_razz2 Zresztą nie chciałbym, płyta słaba. A tego Coldplaya nowego nie znam. Ale to musi być chyba coś starego...w sumie miłoby zobaczyć na liście też coś z nowych jego, na pewno nie gorszych dokonań, a może i lepszych...Oh myślałem, że Happyssad już dogasł na forum, ale jednak nie ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.08.2008 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Zazdroszczę koncertu Sigura Icon_cry2 Liczyłem, że czołówka zostanie bardziej przez niego opanowana i trochę tej Maryli pójdzie w dół....
Cóż... nie zagrali nic z tych piosenek, które tu mam... A poza tym płyta nie jest wcale idealna Icon_wink2 . Więc to, co jest idealne, jest na górze, a to co nie, to nie Icon_smile2 .
saferłel napisał(a):A tego Coldplaya nowego nie znam. Ale to musi być chyba coś starego...
z któregoś singla, ale nie mogę wypatrzeć z którego Icon_confused2 . dorzuciłam już do chomika, zapraszam.
saferłel napisał(a):w sumie miłoby zobaczyć na liście też coś z nowych jego, na pewno nie gorszych dokonań, a może i lepszych...
były już. ale się szybko jakoś zmyły. z zaskoczeniem dla mnie samej.
saferłel napisał(a):Oh myślałem, że Happyssad już dogasł na forum, ale jednak nie ;P
i jesszcze długo nie Icon_razz .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
02.09.2008 03:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości