Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #821
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):8. 8. 1994. Always - Bon Jovi
Bardzo emocjonalna ballada.
Ja również bardzo takie lubię. Ten Bon Jovi chyba też byłyby w moim Top 10 wszech czasów, chociaż poznałem go znacznie później niż Ty.

ku3a napisał(a):7. 9. 1993. Amazing - Aerosmith
Kolejny świetny numer. Lata 90 to była kopalnia hitów, które nadal wzruszają i przywołują wiele wspomnień. Lepszej dekady w muzyce nie było i nie będzie Icon_wink
16.07.2015 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #822
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Ten Bon Jovi chyba też byłyby w moim Top 10 wszech czasów
no to rewelacyjny wynik Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):Lepszej dekady w muzyce nie było i nie będzie
no ba Icon_wink2.
16.07.2015 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #823
RE: mój top wszech czasów (2014)
Bon Jovi. Czy to ten utwór prezentowałeś na zlotowym ABC?
16.07.2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #824
RE: mój top wszech czasów (2014)
hmm, to było już trochę zlotów temu, ale wydaje mi się, że to był faktycznie ten.
16.07.2015 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #825
RE: mój top wszech czasów (2014)
Co by tu napisać o miejscach 10-7? Icon_wink Same dobre rzeczy. Icon_smile Najwyżej oceniam "One" U2. Potem nieco mniej "Always" Bon Jovi i znowu nieco niżej Aerosmith-y. W sumie nie pamiętam teledysku do "Amazing" ale pamiętam, że go kiedyś widziałem i że mi się podobał. Chyba sobie odświeżę. Icon_razz2 Teledysk do "Always" też mi się podoba, nie robiłem nigdy zestawień teledysków, ale gdybym zrobił to ten byłby zapewne wysoko.
16.07.2015 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #826
RE: mój top wszech czasów (2014)
Przy następnej dwójce będzie... łyżka dziegciu? Icon_wink
"Always" Bon Jovi - 7,5 pkt. - To nigdy dla mnie nie był za specjalny przebój. Owszem niezła kompozycja ale mnie nie porywa. Za to teledysk rzeczywiście pamiętny (jaki młody na nim jest wokalista Icon_lol) i nie wiedziałem, że były dwie wersje ale widocznie aż tak szczegółowo się nie interesowałem.
"Amazing" Aerosmith - 8,5 pkt. - I ten przebój akurat do moich faworytów nie należał, chociaż i tak bardzo dobry. I tak jak wyżej niezapomniany teledysk, jak zresztą wszystkie tego zespołu w tamtym (i nie tylko) okresie. Icon_idea
16.07.2015 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #827
RE: mój top wszech czasów (2014)
Sundrajta napisał(a):nie wiedziałem, że były dwie wersje ale widocznie aż tak szczegółowo się nie interesowałem.
jeśli oglądałeś tylko jedną stację, to mogłeś nawet o tym nie wiedzieć, bo zdaje się, że MTV zawsze puszczała jedną wersję, a Viva drugą, tylko nie pamiętam która którą.
16.07.2015 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #828
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ja kojarzę że owszem były 2 wersje, ale zapadła mi w pamięć raczej jedna.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.07.2015 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #829
RE: mój top wszech czasów (2014)
"Your Latest Trick - Dire Straits" - przed tym jak zacząłem tworzyć swoją listę, stworzyłem zestawienie swoich ulubionych piosenek. Wówczas zwyciężyło... "Your Latest Trick"! "Brothers in Arms" było zdaje się na 30. miejscu. Przy czym nie wiem czy wtedy znałem 100 piosenek Icon_wink2. Niestety nie zachowała się kartka z tymi wynikami, a niewiele z tamtego zestawienia pamiętam. Wtedy to nazwałem "Your Latest Trick" swoim hymnem Icon_wink2. Bo skoro państwo czy klub mogą mieć hymn, to ja też mogę mieć swój Icon_wink2. Przy czym wtedy w ogóle nie wiedziałem o czym ten utwór jest Icon_wink2. W pewnym sensie można powiedzieć, że to jest zwycięzca topu, bo pierwsza piątka od ponad 20 lat jest nie do ruszenia i reszta walczy tylko o to 6. miejsce Icon_wink2.
"Nothing Else Matters - Metallica" - skoro pierwsza piątka jest nie do ruszenia, a tutaj mamy 5. miejsce, to znaczy, że to jest z kolei jeden z przegranych tego topu. Tym bardziej, że spada z podium, a w tych rejonach ruch o każde jedno miejsce to duże wydarzenie. Nie mam pod ręką wyników topów sprzed 1997 roku, ale od tamtego 1997 "Nothing Else Matters" było zawsze na trzecim. Wydawać by się mogło, że im wyżej w topie, tym różnice pomiędzy utworami są większe i łatwiej podejmować decyzje co jest na którym miejscu. Jednakże tutaj, na końcu pierwszej piątki, sytuacja była stykowa i wymagała kilku przesłuchań, by ostatecznie zdecydować z bólem serca co będzie "jedynie" na piątym.

6. 6. 1985. Your Latest Trick - Dire Straits (Click to View)
17.07.2015 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #830
RE: mój top wszech czasów (2014)
NEM. faktycznie zaskok!
YLT. liczyłem na awans, no ale skoro od 18 lat nic się nie zmieniło w top5, to moje liczenie nie miało szans powodzenia Icon_wink2

ku3a napisał(a):Niestety nie zachowała się kartka z tymi wynikami, a niewiele z tamtego zestawienia pamiętam.
ja nie pamiętałem, że kiedyś BiA nie było u mnie na 1. I ze zdziwieniem odkryłem zestawienie na którym Police było nr 1 Icon_wink2 A że miałem całą "20" to tamto notowanie traktuję jako pierwsze Icon_smile2
ku3a napisał(a):Wydawać by się mogło, że im wyżej w topie, tym różnice pomiędzy utworami są większe
hmmm... bo ja wiem... patrząc na swój ostatni top to miejsca 3-10 dzielą mniejsze różnice, niż pod koniec drugiej "10". Mi zawsze najtrudniej wyrzuca się coś z top20 czy top10, a ostatnio najtrudniej układa się miejsca 10-3. Icon_wink2

nie kojarzę jednego utworu z pozostałych ... (pewnie się stuknę i powiem, że to było oczywiste, ale teraz nie pamiętam...) no i nie wiem czy ten, którego kojarzę był na 4 czy na 5...
ale właśnie tego "nieznanego" obstawiam na 3. Icon_smile2 top 2 bez zmian. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2015 11:23 AM przez Yacy.)
17.07.2015 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #831
RE: mój top wszech czasów (2014)
Właśnie zerknąłem na zapiski z poprzedniego topu... i wszystko dla mnie zaczyna być jasne! Icon_twisted
A tymczasem:
"Your Latest Trick" Dire Straits - 8 pkt. - Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem tego zespołu. Jednakże ostatnie pełne zaangażowania lata na różnych forach muzycznych pozwoliły przynajmniej częściowo zrozumieć tę fascynację. I ten utwór jest tego przykładem, może dawniej gdzieś błąkał się w telewizji, jednak utrwalić w mojej głowie się nie zdołał. Teraz już przynajmniej go kojarzę i melodia jest mi znana. Taka mała dygresja do topu ku3y, bo większość piosenek z czołówki łączy jakaś wspólna ideologia (no może poza boys bandami czy "Lambadą"), a właśnie DS wyłamuje się z tej konwencji. Icon_idea Sprawia to zapewne ponadczasowość ich muzyki?
"Nothing Else Matters" Metallica - 10 pkt. - Absolutna czołówka światowa ballad rockowych i nie tylko, jednak nie wiem czy u mnie byłaby na pierwszym miejscu tego zespołu? Icon_cool Bowiem widzę jeszcze dwóch równorzędnych rywali. I jeżeli spada tutaj z podium, to ciekawe jaki zespół na nim go zastąpi? Ja już swego faworyta mam lecz na razie go nie zdradzę. Icon_wink
17.07.2015 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #832
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):YLT. liczyłem na awans, no ale skoro od 18 lat nic się nie zmieniło w top5, to moje liczenie nie miało szans powodzenia
YLT jest póki co na takim bezpiecznym miejscu - co prawda na pierwszą piątkę na razie nie za bardzo może liczyć, ale nad siódmym miejscem jest wystarczająca przewaga Icon_smile2.
Yacy napisał(a):Mi zawsze najtrudniej wyrzuca się coś z top20 czy top10
no ja nie umiałbym spojrzeć w twarz piosence, którą wyrzuciłem z dwudziestki Icon_wink2.
Yacy napisał(a):pewnie się stuknę i powiem, że to było oczywiste
na pewno Icon_smile2
Yacy napisał(a):top 2 bez zmian
Icon_cool
Sundrajta napisał(a):Taka mała dygresja do topu ku3y, bo większość piosenek z czołówki łączy jakaś wspólna ideologia (no może poza boys bandami czy "Lambadą"), a właśnie DS wyłamuje się z tej konwencji
dlaczego? i w jakim sensie?
Sundrajta napisał(a):Ja już swego faworyta mam lecz na razie go nie zdradzę.
daj potem znać czy dobrze obstawiłeś Icon_smile2.
17.07.2015 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #833
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ja też jestem lekko zaskoczony, że NEM nie jest najwyższą Metallicą, a więc dzieje się. Icon_smile Ja tam liczę jeszcze na zmianę na drugim miejscu, bo skoro najwyższa Metallica uległa zmianie to może numer 1 u innego zespołu też uległ? Bo top1 nie sądzę, aby był do ruszenia. Icon_razz2
17.07.2015 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #834
RE: mój top wszech czasów (2014)
Starless napisał(a):NEM nie jest najwyższą Metallicą
no to się stuknąłem i mówię: oczywistość. i potwierdzam: będzie na 3. Icon_wink2

ku3a napisał(a):no ja nie umiałbym spojrzeć w twarz piosence, którą wyrzuciłem z dwudziestki
rozumiem, że Jedwab, WOWY i Janie same w tym roku postanowiły przejść do trzeciej "10"? Icon_razz
dla mnie akurat w TWC dwudziestka jest taką topową pulą (w innych miejscach raczej top30). aż spojrzałem na swoje "20". w 2013 wypadł jeden utwór, w 2014 dwa, a w tym żaden Icon_wink2 świadczy to o tym, że te wypadki (a na pewno awanse do top20) były zasłużone. przynajmniej na dziś Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.07.2015 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #835
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):6. 6. 1985. Your Latest Trick - Dire Straits
Mnie tylko dziwią tak kiepskie wyniki tego utworu w Topie Wszech Czasów.
Bardzo charakterystyczna melodia, duża rozpoznawalność, a jednak...
Zdecydowanie 6 miejsce zasłużone.

ku3a napisał(a):Nothing Else Matters - Metallica
Za dużej tej Mety wszędzie to i się lekko znudziła.
Ostatnio chyba nawet Edyta Górniak to wykonywała Icon_razz
17.07.2015 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #836
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):rozumiem, że Jedwab, WOWY i Janie same w tym roku postanowiły przejść do trzeciej "10"?
na spokoju sumienia napiszę, że tak Icon_wink2.
Yacy napisał(a):świadczy to o tym, że te wypadki (a na pewno awanse do top20) były zasłużone. przynajmniej na dziś
u mnie wymiana 3 utworów przez 7 lat, więc raczej też skład ustabilizowany.

rozkład dalszych zajęć jest taki, że od poniedziałku do czwartku przedstawię po jednej pozycji i będzie to idealne rozplanowanie wątku, ponieważ od piątku idę na urlop Icon_mrgreen.
co prawda pozostanie jeszcze przedstawić wyniki typowania, ale jakoś to się zmieści Icon_wink2.
17.07.2015 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #837
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Mnie tylko dziwią tak kiepskie wyniki tego utworu w Topie Wszech Czasów.
a ja się kiedyś bardzo zdziwiłem jak się zorientowałem, że to wyszło na singlu i było na LP3, a co więcej doszło do pierwszego Icon_smile2.
bo myślałem, że to taki mój prywatny przebój Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Za dużej tej Mety wszędzie to i się lekko znudziła.
coś w tym jest. poza tym mniej wyrafinowane od utworów z miejsc 1-4.
Tomekk napisał(a):Ostatnio chyba nawet Edyta Górniak to wykonywała
łoj...
na szczęście nie słyszałem Icon_wink2.
17.07.2015 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #838
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):
Sundrajta napisał(a):Taka mała dygresja do topu ku3y, bo większość piosenek z czołówki łączy jakaś wspólna ideologia (no może poza boys bandami czy "Lambadą"), a właśnie DS wyłamuje się z tej konwencji
dlaczego? i w jakim sensie?
Bo ten zespół jest bardziej bluesowy a nawet folkowy i poza nim w Twoim topie tego typu piosenek nie dostrzegam (ale że deko pogarsza mi się wzrok, to mnie trochę tłumaczy). Icon_lol
17.07.2015 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 524
Dołączył: Aug 2008
Post: #839
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):łoj...
na szczęście nie słyszałem
Ona jeszcze nawet w miarę, ale gitarzysta to tragedia była.
Także ciesz się, że nie słyszałeś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
17.07.2015 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #840
RE: mój top wszech czasów (2014)
Miszon napisał(a):Bo ten zespół jest bardziej bluesowy a nawet folkowy
Dire Straits folkowy?...
Sundrajta napisał(a):poza nim w Twoim topie tego typu piosenek nie dostrzegam
ciężko mi nadążyć na niektórymi Twoimi klasyfikacjami czy porównaniami i tu jest podobnie Icon_wink2.

w takim razie niech wyjaśnieniem będzie, że Dire Straits to był mój pierwszy ulubiony zespół. "Brothers in Arms" to była pierwsza kaseta jaką miałem, "Money For Nothing" od zawsze mi się podobało, ze względu na teledysk, a i pozostałe utwory zacząłem uwielbiać jak tylko je poznałem.
Icon_smile2
Miszon napisał(a):gitarzysta to tragedia była.
Także ciesz się, że nie słyszałeś.
i tak nie chciałem tego poznać, a teraz nie chcę jeszcze bardziej Icon_wink2.
17.07.2015 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 337 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 70 485 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 133 670 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 256 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 97 206 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości