Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #61
RE: mój top wszech czasów (2014)
Witam Icon_surprised
Ja też od jakiegoś czasu zerkam na top ku3y ale nie mam aż tyle czasu by brać udział choćby w konkursie. Jednakże śledził będę uważnie to podsumowanie gdyż wiele jest tu piosenek, w których sam gustuję więc wielkich rozbieżności być nie powinno. No ale z pewnością nie mam tak szerokiego grona zapamiętanych przebojów. Icon_wink
I tak z pierwszej dwudziestki najlepiej kojarzę "Spalam się" Kazika, "Love Me Tender" Elvisa Presleya i "Blue Hotel" Chrisa Isaaka. Icon_smile
Zaś w drugiej "Czarne Auto" Cuby de Zoo (akurat oceniam ją w plebiscycie 1 z 33, rocznik 29 i pomimo wszystko nie ma szans na pierwszą dziesiątkę), "Ostatnia nocka" Yugopolisu 2 i Maćka Maleńczuka oraz "Zabić siebie" Yokashina.

Czekam zatem na następne utwory i w miarę posiadania wolnego czasu coś tam skrobnę. Icon_cool
17.03.2015 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: mój top wszech czasów (2014)
Sundrajta napisał(a):Witam Icon_surprised
w tym wątku to raczej ja witam Icon_razz.
Sundrajta napisał(a):Jednakże śledził będę uważnie
miło mi, dzięki Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):I tak z pierwszej dwudziestki najlepiej kojarzę
czyli najbardziej lubisz czy najlepiej pamiętasz?
Sundrajta napisał(a):oraz "Zabić siebie" Yokashina
ciekaw jestem czy ktoś jeszcze pamięta ten utwór...
Sundrajta napisał(a):Czekam zatem na następne utwory i w miarę posiadania wolnego czasu coś tam skrobnę. Icon_cool
mam więc nadzieję, że będę posiadać w tym wątku więcej Twoich komentarzy.
...
17.03.2015 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #63
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Jestem przygotowany na wszelką krytykę Icon_wink2.
z mojej strony raczej nie będzie, choć w kilku miejscach mnie zaskoczyłeś. Icon_wink
Jakoś nie kojarzyłem, że lubisz Elvisa albo sprytnie się z tym lubieniem ukrywałeś.
Z ostatniej dwudziestki najbardziej mi się podobają Animalsi, Brown , System i Miles. W kolejnej (która na odsłuch brzmi zdecydowanie lepiej) jest rewelacyjny Loaded Moses Icon_biggrin, bardzo dobry Sting i niezłe Strachy oraz Blue October.
Ikar mnie nigdy nie zachwycał. Ale Ira ma ten problem, że dla mnie liczyła się/liczą się u nich utwory do płyty Znamię. Icon_smile Późniejszy ich okres jest już dla mnie zdecydowanie słabszy.
17.03.2015 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: mój top wszech czasów (2014)
E tam Madonna. Ale już ten utwór Manic Street Preachers...
...A dalej jeszcze ciekawiej: Nelly Furtado, Blue October, Ich Troje, Kelly Family, Cuba de Zoo, Ricky Martin... Mógłbym odnieść błędne wrażenie, że nasze gusta są bardzo podobne Icon_razz2
17.03.2015 08:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #65
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Sundrajta napisał(a):
I tak z pierwszej dwudziestki najlepiej kojarzę
czyli najbardziej lubisz czy najlepiej pamiętasz?
Jedno nie wyklucza drugiego. Icon_razz

I myślę, że taki Yokashin zna więcej osób niż tylko my dwaj, bo jednak był popularny i często leciał w telewizji, a wtedy nie było tylu kanałów więc trudno było go przeoczyć.
Mnie bardziej zaskakuje w gronie ujawnionych piosenek obecność the Kelly Family ale oni podobnie jak grupa wyżej również w tamtych latach była bardzo popularna, choć przez niektórych uważana za obciachową kapelę! Icon_eek Mnie także kilka ich utworów podchodziło, jednakże na tę chwilę zapomniałem tytułów. Icon_wink
17.03.2015 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: mój top wszech czasów (2014)
Aro napisał(a):Jakoś nie kojarzyłem, że lubisz Elvisa albo sprytnie się z tym lubieniem ukrywałeś.
zdecydowanie lubię, ale nie żebym jakoś szalał, a i też nie za bardzo pamiętam okazję, żeby można było o tym pisać.
zresztą za dużo Presleya to już nie będzie w dalszej części Icon_wink2.
Aro napisał(a):rewelacyjny Loaded Moses Icon_biggrin
ano rewelacyjny Icon_smile2. ale dopiero przy wyszukiwaniu linka znalazłem informację, że zespół w takiej postaci już nie istnieje...
zmienił trochę skład, zmienił nazwę...
Aro napisał(a):Ikar mnie nigdy nie zachwycał. Ale Ira ma ten problem, że dla mnie liczyła się/liczą się u nich utwory do płyty Znamię. Icon_smile Późniejszy ich okres jest już dla mnie zdecydowanie słabszy.
no pewnie że słabszy Icon_wink2. ja też do płyty "Znamię" najbardziej ich lubię, ale i później mieli kilka utworów, które bardzo lubię. co będzie się jeszcze dało zaobserwować.
prz_rulez napisał(a):E tam Madonna. Ale już ten utwór Manic Street Preachers...
ale że co z nim, bo nie rozumiem...
prz_rulez napisał(a):Mógłbym odnieść błędne wrażenie, że nasze gusta są bardzo podobne Icon_razz2
Icon_wink2
no widzisz, ale to nie znaczy, że nie stworzylibyśmy wspólnie jakiejś kilkugodzinnej playlisty, której byśmy obydwaj z wielką przyjemnością słuchali Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):Jedno nie wyklucza drugiego. Icon_razz
wiem że nie wyklucza. ale nie jest tym samym...
ale OK...
Sundrajta napisał(a):Mnie także kilka ich utworów podchodziło, jednakże na tę chwilę zapomniałem tytułów. Icon_wink
jak ktoś oglądał albo podglądał Vivę to nie mógł nie znać ich teledysków na pamięć Icon_wink2.
ale po tytułach to ciężko mi teraz lecieć. jakieś "Roses of Red" jeszcze pamiętam Icon_razz. ale to tylko z tytułu.
ale mieli też jedną piosenkę, którą bardzo lubiłem (ale do topu nie trafiła) - "I Can't Help Myself".
18.03.2015 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #67
RE: mój top wszech czasów (2014)
(18.03.2015 12:39 AM)ku3a napisał(a):  jak ktoś oglądał albo podglądał Vivę to nie mógł nie znać ich teledysków na pamięć Icon_wink2.
ale po tytułach to ciężko mi teraz lecieć. jakieś "Roses of Red" jeszcze pamiętam Icon_razz. ale to tylko z tytułu.
ale mieli też jedną piosenkę, którą bardzo lubiłem (ale do topu nie trafiła) - "I Can't Help Myself".
zajrzałam tu na chwile i nie mogłam się opanować żeby nic nie napisać, więc chociaż kilka słów.
Viva - no pewnie, co to były za czasy! Icon_smile
a The Kelly Family bardzo często leciał utwór "An Angel" Icon_smile
(poza tymi które wymienił Kuba).
Plakatów ich nie rozwieszałam (ale na pewno gdzieś tam by sie jakiś znalazł) lecz kasetę The Kelly Family mam na pewno Icon_wink

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
18.03.2015 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ricky Martin, Ich Troje zaskakują. Nie sądziłem, że aż na top się załapią. A widzę, że i poprzednio również były. "Zabić siebie" i "An Angel" bardzo pozytywne zaskoczenie Icon_smile2
"Fields Of Gold" dopiero teraz debiutuje, szkoda, że jednak tak nisko, bo to mój numer 1 Stinga.
A były utwory, które nie zmieściły się w top 1000, a znajdowały się w poprzednim topie?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.03.2015 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: mój top wszech czasów (2014)
Lilian napisał(a):zajrzałam tu na chwile i nie mogłam się opanować żeby nic nie napisać, więc chociaż kilka słów.
Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):a The Kelly Family bardzo często leciał utwór "An Angel" Icon_smile
(poza tymi które wymienił Kuba).
no tak, czyli ten, który jest u mnie w topie. raczej najbardziej znany ich utwór.
tadzio3 napisał(a):A były utwory, które nie zmieściły się w top 1000, a znajdowały się w poprzednim topie?
tak, jest 20 takich utworów. najwyżej sklasyfikowany w poprzednie topie był na miejscu 338.
18.03.2015 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: mój top wszech czasów (2014)
No to kolejna dwudziestka:

960. NNN. 1966. Yellow Submarine - The Beatles (Click to View)
18.03.2015 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):996. 599. 1997. Takie tango - Budka Suflera
co jakiś czas będą się pojawiać utwory, które obstawialiście, że nie znajdują się w moim topie. najniżej notowanym z nich jest "Takie tango", którego Adam nie spodziewał się w tym zestawieniu zobaczyć.
18.03.2015 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):tak, jest 20 takich utworów. najwyżej sklasyfikowany w poprzednie topie był na miejscu 338.
A możesz zdradzić chociaż jaki to był utwór?

"Overcome" cieszy Icon_smile2 I bardzo miła niespodzianka - "W Polskę idziemy" Icon_surprised
3 kawałki muszę sobie przypomnieć.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.03.2015 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: mój top wszech czasów (2014)
tadzio3 napisał(a):A możesz zdradzić chociaż jaki to był utwór?
You May Be In Love - Blue Cafe Icon_wink2
18.03.2015 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #74
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):952. NNN. 2011. If You Wanna - The Vaccines
Ciekawe czy coś jeszcze się pojawi od The Vaccines.

ku3a napisał(a):944. 565. 2004. Broken - Seether & Amy Lee
943. 533. 2003. Siłacz - Marcin Rozynek

Dwie świetne piosenki obok siebie. Swoją drogą, to co się dzieje z Marcinem Rozynkiem?
Pamiętam, że w między czasie nagrał jeszcze kilka płyt, na mojej liście w 2009 r. pojawił się utwór "Ubieranie do snu" i to by było chyba na tyle...
18.03.2015 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #75
RE: mój top wszech czasów (2014)
dzisiejsza trójka wygląda tak:

Telefony - Republika
, W Polskę idziemy - Wiesław Gołas Icon_exclaim oraz No Woman, No Cry - Bob Marley & The Wailers

i dodatkowa:
Acid Rain - Avenged Sevenfold
Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.03.2015 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Ciekawe czy coś jeszcze się pojawi od The Vaccines.
myślę, że nic wielkiego się nie stanie jak zdradzę, że nic więcej już nie będzie.
Tomekk napisał(a):Pamiętam, że w między czasie nagrał jeszcze kilka płyt, na mojej liście w 2009 r. pojawił się utwór "Ubieranie do snu" i to by było chyba na tyle...
to ja nawet chyba tej piosenki nie słyszałem.
od dawna nie słyszałem co u niego się dzieje.
Yacy napisał(a):dzisiejsza trójka wygląda tak:
myślę, że jakbym miał typować Twoją trójkę z dziś, to wiele bym się nie pomylił Icon_smile2.
19.03.2015 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #77
RE: mój top wszech czasów (2014)
w rachubę wchodziło jeszcze Live i coś co kiedyś lubiłem BARDZO! a teraz jest raczej poza top1000 czyli Clouseau. ale nadal jest ok.! Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2015 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):You May Be In Love - Blue Cafe
Zdecydowanie najlepszy w dorobku zespołu, ale ogólnie u mnie też chyba w tysiącu by się nie zmieścił. Jednakże mocny spadek.
ku3a napisał(a):959. NNN. 2001. Overcome - Live (Click to View)
A ciekawe czy będzie Jeden Osiem L Icon_wink2 Pamiętam, że było u Ciebie na liście Icon_cool

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.03.2015 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: mój top wszech czasów (2014)
Dwudziestka na dziś:

940. NNN. 1994. Hallelujah - Jeff Buckley (Click to View)
19.03.2015 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ta lista jest momentami szokująca... Shakira, Backstreet Boys, t.A.T.u. ...
To ja się w takim razie spytam: dlaczego dziś popu próżno u Ciebie szukać? No, chyba, że to parodia albo utwór z impresy piłkarskiej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2015 11:13 AM przez prz_rulez.)
19.03.2015 11:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 237 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 854 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 133 008 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 221 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 761 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości