Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki narciarskie
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #21
RE: Skoki narciarskie
Niesamowite emocje na skoczni Alpensia w Pjongczang! Icon_cool
Po rewelacyjnym (najpewniej życiowym) skoku na odległość 111m (przypomina się wynik Wojtka Fortuny z Sapporo) - Stefan Hula odleciał w kosmos pozostałym zawodnikom. Oklasky
I niestety jurorzy po tym skoku doszli do wniosku, że następni, lepsi skoczkowie odlecą jeszcze dalej. Obniżyli rozbieg niby tylko o jedną belkę, ale przy tych bardzo wietrznych warunkach całkowicie zepsuli końcówkę konkursu olimpijskiego! Icon_eek Kilku skoczków kompletnie zepsuło swoje skoki (min. Dawid Kubacki), a ci którzy powinni walczyć o mistrzostwo, ledwie przekraczali 100m. I faktycznie byli w ścisłej czołówce, także Kamil Stoch (na razie drugi ex equo z Johannem Andre Forfangiem) jednak dla emocji takiego konkursu to o wiele za mało i wyglądało to mizernie, żeby nie napisać żałośnie... Bije
Moim zdaniem decyzja jurorów, to był ewidentny błąd. Icon_twisted
10.02.2018 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #22
RE: Skoki narciarskie
I przypomina się Zakopane. Icon_rolleyes
Po pierwszej serii też prowadził Stefan, Kamil podobnie do Kubackiego nie wszedł do finałowej rundy! I wtedy (w drugiej finałowej serii) Hula nie wykorzystał swojej życiowej szansy na zdobycie pierwszy raz w karierze miejsca na podium Pucharu Świata!
Czy teraz zdoła wytrzymać presję konkursu olimpijskiego i przynajmniej zdobędzie medal? Dawno już chyba tak nie było, żeby zawodnik spoza ścisłej czołówki PŚ walczył o złoto czy choćby medal. Ostatni raz to chyba właśnie także na skoczni normalnej w Turynie w 2006 roku, Dmitrij Wasiljew prowadził po pierwszej serii, a jak to się skończyło pewnie niektórzy z Was pamiętają? Icon_rolleyes
10.02.2018 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Skoki narciarskie
Masakra ta organizacja.
Zawody trwają prawie 3 godziny i kończą się grubo po 0:00.
Kamil I Stefan byli blisko, ale zajęli najgorsze możliwe miejsca na Olimpiadzie.
jak pech to pech.
Nie mogli zrobić tych zawodów o 17:00 czasu koreańskiego?

Sundrajta napisał(a):Czy teraz zdoła wytrzymać presję konkursu olimpijskiego i przynajmniej zdobędzie medal?
jak zobaczyłem jego drugi skok, to byłem pewny, że zdobędzie brąz, a on spadł niżej niż Stoch Icon_sad
10.02.2018 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: Skoki narciarskie
Nie tyle wykrakałem Icon_confused co czułem, że tak to się może zakończyć! Szkoda tylko że nawet Kamil nie zdołał zdobyć brązowego krążka, bo zabrakło mu praktycznie metra do tego.
W Soczi byliśmy szczęśliwi, a w Korei, no cóż podobno czwarte miejsce jest najgorsze dla sportowca, a tym bardziej czwarte i piąte, po tym jak po pierwszej serii się prowadziło. Icon_rolleyes
10.02.2018 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Skoki narciarskie
Tomekk napisał(a):jak zobaczyłem jego drugi skok, to byłem pewny, że zdobędzie brąz, a on spadł niżej niż Stoch
Gdyż miał o osiem punktów (mniej więcej) silniejszy wiatr od Kamila, a po pierwszej serii przewagę niecałych sześciu! I w ten sposób jego przewaga się zredukowała na tyle że spadł aż na piątą lokatę!
10.02.2018 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Skoki narciarskie
A konkurs rzeczywiście organizacyjnie wypadł poniżej przeciętnej. Zwłaszcza że prognozy zapowiadały silny wiatr i można było trochę lepiej go przeprowadzić...
10.02.2018 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Skoki narciarskie
Sundrajta napisał(a):Zwłaszcza że prognozy zapowiadały silny wiatr i można było trochę lepiej go przeprowadzić...
No właśnie, ale godzina rozgrywania tego konkursu dla zawodników była przegięciem.
10.02.2018 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Skoki narciarskie
Bo jednak starano się dostosować do europejskich wymogów stref czasowych oraz rzecz jasna kibiców. A jak wiadomo w nocy wiatry bywają znacznie silniejsze niż w dzień.
Wczoraj miałem napisać, że liczę tak realistycznie na trzy medale dla Polski na tych igrzyskach, dwa dawałem skoczkom i jeszcze liczyłem na jakąś niespodziankę w innych konkurencjach. Icon_idea
I wygląda na to że już o większej liczbie mowy być nie może! Skoczkowie mają jeszcze szansę wypełnić normę, ale już choćby biatlonistki czy nawet łyżwiarki szybkie pokazały jak są daleko od najlepszych. Icon_rolleyes
Może nutka optymizmu powiała od Justyny Kowalczyk, no ale to jeszcze za jakiś czas...
10.02.2018 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 461
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #29
RE: Skoki narciarskie
Tomekk napisał(a):Nie mogli zrobić tych zawodów o 17:00 czasu koreańskiego?

Mogliby. W większości Europy byłyby wtedy godziny poranne - w Polsce godzina 9:00

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.02.2018 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Skoki narciarskie
kolej_grzesiek napisał(a):W większości Europy byłyby wtedy godziny poranne - w Polsce godzina 9:00
No i co z tego? To chyba nie miałoby większego znaczenia.
a tak - to nie było prawie w ogóle kibiców na miejscu, zawodnicy zmęczeni i większość poirytowana.
Zawody zaczęły się o 13:40, więc godzina też nienajlepsza.
11.02.2018 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Skoki narciarskie
Mi ogólnie wciąż brakuje słów po wczorajszym... No bo co napisać, żeby nie brzmiało jak banał?
11.02.2018 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Skoki narciarskie
na pewno trochę pokory przed kolejnymi zawodami nam wszystkim się przyda

mam wciąż nadzieję, że z medalem wrócą nasi sportowcy
11.02.2018 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Skoki narciarskie
No kibicom pewnie tak. Polscy skoczkowie pokorni raczej są, zwłaszcza po Zakopanem.
11.02.2018 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #34
RE: Skoki narciarskie
nono, o kibicach myślałem Icon_wink
11.02.2018 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 461
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #35
RE: Skoki narciarskie
Tak sobie pomyślałem, czy aby ten sobotni wiatr to nie było przypadkiem uchodzące powietrze z napompowanego przez polskie media balona oczekiwań wobec skoczków? Bo jeśli tak, to ten balon był napompowany dość mocno Icon_wink .

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
12.02.2018 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Skoki narciarskie
kolej_grzesiek napisał(a):Tak sobie pomyślałem, czy aby ten sobotni wiatr to nie było przypadkiem uchodzące powietrze z napompowanego przez polskie media balona oczekiwań wobec skoczków? Bo jeśli tak, to ten balon był napompowany dość mocno Icon_wink

[Obrazek: rotfl.gif]
12.02.2018 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #37
RE: Skoki narciarskie
Patrząc na to jednak z drugiej strony, kto ma dla nas te medale zdobywać jak nie lider pucharu świata? Icon_rolleyes
W tym kraju czepiamy się do wszystkich, i do tych co wygrywają i do tych co przegrywają! Icon_twisted
A właśnie słyszałem w tv, że na drugi dzień były idealne warunki do skakania. Wow Tylko czy wtedy (nawet gdyby był ten upragniony medal?) zapamiętalibyśmy ten konkurs tak szczegółowo? Bo wstyd się przyznać, ale takich emocji z konkursów w Soczi nie potrafię w pamięci odtworzyć! Chatownik
13.02.2018 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: Skoki narciarskie
Coś w tym jest. Myślę, że w tym sezonie poziom jest zdecydowanie wyższy niż w rzeczonym 2013/2014.
13.02.2018 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Skoki narciarskie
A moze wlasnie nizszy, ale bardziej wyrownany? Zwlaszcza przy silnym tzw. korzystnym wietrze.
13.02.2018 12:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #40
RE: Skoki narciarskie
Oglądałem serię próbną i moim zdaniem jedynie Kamil ma realne szanse na medal! Reszta chłopaków jednak o tych kilka metrów odstaje. Icon_rolleyes
I czyżby to wygra Forfang?
17.02.2018 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości