Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki narciarskie
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #241
RE: Skoki narciarskie
Pamiętam jak pod koniec zeszłego sezonu miałem głód na loty i nie mogłem się doczekać Vikersund i Planicy. A potem odwołali jedno i drugie Icon_rolleyes

Ale dziś chyba nareszcie uda się zobaczyć 200-metrowe skoki i to w scenerii, jakiej jeszcze nie było! Zwykle wiosenna Planica dziś pokryta jest śniegiem, po raz pierwszy uruchomione zostanie na niej sztuczne oświetlenie (prawdę mówiąc dopiero wczoraj się o tym dowiedziałem jak sprawdzałem godziny transmisji), no i oczywiście ta gorsza wiadomość, czyli brak kibiców.

Zabraknie Krafta, który podobno odnowił sobie kontuzję pleców po dalekim locie w treningu Icon_sad

Radio Epsilon
10.12.2020 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #242
RE: Skoki narciarskie
Będą świetne zawody. Najbardziej miarodajne, bo 4 seryjne, z lekkim wiatrem, w pięknej scenerii i długie loty z Polakami w przyzwoitej formie. Zapowiada się uczta.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.12.2020 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #243
RE: Skoki narciarskie
dziobaseczek napisał(a):Najbardziej miarodajne, bo 4 seryjne
Od zawsze uważam, że tak powinno się rozgrywać normalne MŚ i przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie. W bobslejach i saneczkarstwie tak właśnie jest - konkursy PŚ dwa zjazdy, a MŚ i IO cztery zjazdy. Wtedy czuć wyjątkowość tych zawodów.

Radio Epsilon
10.12.2020 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #244
RE: Skoki narciarskie
Fajny konkurs, świetny poziom. Ale tym razem nie wiem, po co są sędziowie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.12.2020 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #245
RE: Skoki narciarskie
dziobaseczek napisał(a):Ale tym razem nie wiem, po co są sędziowie.
Raczej: po co Stoch tak pięknie skacze, skoro i tak nie dostaje dwudziestek Icon_lol I wydaje mi się, że jestem tu absolutnie obiektywny, w drugim skoku był nieruchomy przez cały lot, a ten telemark to istna poezja. Nie przyglądałem się dziś notom zbyt dobrze, ale Hayboeck miał zawyżone w pierwszej serii (dwóch sędziów oceniło go jak należy, pozostali wyciągnęli 19 z kapelusza).

Mega się cieszę, że Stękała się odblokował. Nie tylko sportowo, bo sprawia wrażenie zupełnie innego człowieka. Wcześniej nie miał tego luzu. Pomogła mu albo wizyta u psychologa albo flaszka z Żyłą Icon_mrgreen

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2020 12:22 AM przez EVENo.)
12.12.2020 12:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #246
RE: Skoki narciarskie
Ciekawa sytuacja w drużynówce. Teraz już wiemy, że pokerowe zagrywki bywają ryzykowne. Przekonał się o tym Karl Geiger I jego drużyna.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.12.2020 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 208
Dołączył: Jul 2014
Post: #247
RE: Skoki narciarskie
No dopiero później ktoś mi wytłumaczył (na innym forum) o co w tym wszystkim chodziło. I zgadzam się oceny sędziów na tych mistrzostwach w Planicy, to na razie największy skandal tej zimy!

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.12.2020 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 562
Dołączył: Aug 2008
Post: #248
RE: Skoki narciarskie
Właśnie szukając informacji o Polakach skaczących na przełomie lat '80 i '90 natknąłem się na ten ciekawy artykuł o czasach zmiany stylu z klasycznego ma V:
https://sportowefakty.wp.pl/zimowe/59231...va-rozwoj-

Wracając do tematu MŚ w lotach: kojarzy ktoś, kiedy ostatnio 2 Kanadyjczycy byli w 30-ce? Czy byli w ogóle kiedykolwiek? (Ja nic takiego nie pamiętam, zawsze był max. 1 zawodnik na średnim poziomie a pozostali to się tylko w drużynówkach pokazywali).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2020 10:40 AM przez Miszon.)
15.12.2020 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #249
RE: Skoki narciarskie
Ja mam dla Graneruda taką propozycję - niech on popracuje nad tym swoim telemarkiem, poprawi go i tak po prostu, sam do siebie, zacznie wykonywać go poprawnie, a wybaczę mu ten konkurs. Bo chłopak generalnie zasłużył sobie na to zwycięstwo, ale te cztery osiemnastki od sędziów po prostu kłują w oczy Icon_razz2

Radio Epsilon
19.12.2020 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #250
RE: Skoki narciarskie
No tak. Co racja to racja. Tu jednak subtelne różnice punktowe i chyba przy większości siedemnastek u Norwega byłby pierwszy Mazurek w tym sezonie. Icon_wink
19.12.2020 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 209
Dołączył: Dec 2014
Post: #251
RE: Skoki narciarskie
No to z reporterskiego obowiązku: Granerud wygrywa po raz czwarty (naprawdę nikt nie wygrał ponad sześć razy z rzędu w Pucharze Świata?), przed Kamilem Stochem i Anže Laniškiem. W top10 jeszcze Żyła, Stękała i Kubacki.
19.12.2020 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #252
RE: Skoki narciarskie
thestranglers napisał(a):naprawdę nikt nie wygrał ponad sześć razy z rzędu w Pucharze Świata?
Dziwi Cię to?! Icon_razz2 Pamiętny sezon 2004/2005 i dwukrotnie wyśrubowany ten rekord - raz przez Ahonena, raz przez Hautamekiego. A o ile dobrze pamiętam, to Ryoyu Kobayashi przed jego pobiciem został powstrzymany przez Dawida Kubackiego.

Radio Epsilon
19.12.2020 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 209
Dołączył: Dec 2014
Post: #253
RE: Skoki narciarskie
Po prostu wydawało mi się, że Ahi te swoje naście razy w rzeczonym sezonie miał z rzędu, a i supremacja Ryoyu wbiła się w pamięć.
19.12.2020 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #254
RE: Skoki narciarskie
thestranglers napisał(a):Po prostu wydawało mi się, że Ahi te swoje naście razy w rzeczonym sezonie miał z rzędu
Za dużo razy oglądałem Planicę 2005 z odtworzenia, aby nie wiedzieć, że było inaczej Icon_razz2 Martin Hollwarth nie tylko zatrzymał mu wtedy licznik na sześciu, ale na dodatek zrobił to w Bischofshofen, odbierając mu jednocześnie wyczyn wygrania Czterech Skoczni na Czterech Skoczniach Icon_razz2 Ahonen mógł wtedy mieć już nawet dwuliczbowy rekord, gdyby nie... Adam Małysz Icon_lol i zapomniane zwycięstwo w Harrachovie (to był ten Małysz bez formy, pamiętajmy, ten sam co go wszyscy na emeryturę wysyłali). No, a pod koniec sezonu ni z tego, ni z owego zaczął wygrywać Hautameki i dopiero 239 metrów go powstrzymało Icon_wink

Radio Epsilon
19.12.2020 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 209
Dołączył: Dec 2014
Post: #255
RE: Skoki narciarskie
Pamiętałem tylko, że jak Janne(k) zaczął jesienią to skończył Planicą, ale widocznie po drodze te wszystkie 'wypadki przy pracy' mi uleciały z pamięci, włącznie z wygraną idola (!).
Martin i Widhoelzl to byli moi ulubieni skoczkowie, obaj robili dziwne miny przed skokiem, a pierwszy z nich sprawiał wrażenie, że ma za mały kask. Plus Adam oczywiście. Skoki wtedy to była magia, przynajmniej tak twierdzimy z kumplami 40+ jak się spotkamy na wspominki. Icon_lol
19.12.2020 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #256
RE: Skoki narciarskie
thestranglers napisał(a):a pierwszy z nich sprawiał wrażenie, że ma za mały kask
Tak interpretowałeś jego ogromny nos? Icon_lol Moja mama nazywała go "kuzynem taty", wtedy jeszcze nie wiedziała, że w dorosłości odziedziczę po nim nos Icon_mrgreen Ja zawsze mówiłem, że gdyby nos był skocznią, to ten Hollwartha jest Planicą. No i teraz sam mam Letalnicę na twarzy Icon_wink

Radio Epsilon
19.12.2020 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 027
Dołączył: Sep 2017
Post: #257
RE: Skoki narciarskie
Ktoś wie czemu Kamil ma dziś inny plastron, niż wszyscy? Icon_lol
Edit: A nie, sorki, Deschwanden też taki ma Icon_razz2
Edit 2: Andrew też. Chyba jakiś łatwo prujący się materiał nie wytrzymał trudów weekendu Icon_razz2

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2020 06:30 PM przez EVENo.)
20.12.2020 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #258
RE: Skoki narciarskie
(20.12.2020 05:53 PM)EVENo napisał(a):  Ktoś wie czemu Kamil ma dziś inny plastron, niż wszyscy? Icon_lol
Miło by było, ale jeszcze na razie nie, a po tym co ostatnio pokazuje Granerud to chyba w tym sezonie jest niemożliwe. Icon_wink
(20.12.2020 05:53 PM)EVENo napisał(a):  Chyba jakiś łatwo prujący się materiał nie wytrzymał trudów weekendu Icon_razz2
A może to jakieś koronawytyczne znowuż? Icon_lol
20.12.2020 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 209
Dołączył: Dec 2014
Post: #259
RE: Skoki narciarskie
Granerud razy 5. Dziś wygrywa przed Eisim i Piotrkiem. W Top10 również Kamil i Dawid.
20.12.2020 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 472
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #260
RE: Skoki narciarskie
Po wykryciu u Klemensa Murańki koronawirusa polscy skoczkowie wykluczeni z pierwszego konkursu Vierschanzentournee w Oberstdorfie.

https://sport.interia.pl/skoki-narciarsk...e=worthsee

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2020 02:06 PM przez kolej_grzesiek.)
28.12.2020 02:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości