Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top U2
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #101
RE: Mychartsowy Top U2
Bardzo ładnie wygląda ten top. Icon_razz
Cieszy mnie zwycięzca, taki nieoczywisty utwór, a muszę przyznać, że także dla mnie znaczący. I co ciekawe dostała tylko jedno pierwsze miejsce od nas ale właśnie te dwa punkty więcej (przy miejscach w pierwszej trójce punktacja jest co dwa) zadecydowały o sukcesie. Icon_twisted
I chyba żadna piosenka w dziesiątce mnie nie razi? Dziwią mnie za to opinie na temat piosenki "Love Comes Tumbling" że niby jest tak nisko! Icon_eek A według mojej skromnej osoby, odniosła ona spory sukces, bo aż tak rozpowszechniana w mediach (i przez to popularna na wszelakich listach przebojów) nie była jak te bardziej znane! No może Listoholik liczył na to, że my tutaj jesteśmy specami od U2 (chociaż ja akurat za takowego się nieskromnie uważam) i kierujemy się wyłącznie własnym gustem. Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 01:29 PM przez Sundrajta.)
12.09.2014 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #102
RE: Mychartsowy Top U2
Sundrajta napisał(a):No może Listoholik liczył na to, że my tutaj jesteśmy specami od U2 i kierujemy się wyłącznie własnym gustem. Icon_rolleyes

nie rozumiem tego zdania, ale i tak Cię pozdrawiam! Icon_smile
12.09.2014 01:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #103
RE: Mychartsowy Top U2
W moim mniemaniu byłeś przekonany, że większość z nas do tego stopnia zna repertuar U2, iż w ogóle nie kieruje się tym, które utwory były ich wielkimi przebojami, a tylko zwraca uwagę na własną ocenę danego przeboju. A mi osobiście wydaję się, że jednak częstotliwość emitowania w różnych mediach przez tak długi czas ma pewien wpływ na to, jak odbieramy najsłynniejsze przeboje tej kapeli! Nie decydujący oczywiście, ale ma. Icon_cool
Ja również Cię pozdrawiam. Icon_smile
12.09.2014 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #104
RE: Mychartsowy Top U2
a ja całkowicie nie kierowałem się przebojowością, w znaczeniu ilością odtworzeń radiowych, ale tylko swoim subiektywnym odbiorem ich muzyki. i melodiami, które w ich całej karierze mnie się najbardziej podobały Icon_smile
12.09.2014 01:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #105
RE: Mychartsowy Top U2
Ja Cię bardzo dobrze rozumiem. Sam tak samo do tego podeszłem! Icon_smile I też mógłbym napisać, że bardzo słabo wypadł tutaj kawałek "Zooropa", który w mojej ocenie zajmuje szczególne miejsce wśród utworów irlandzkiej kapeli (chociaż jest taki trochę mniej "jutowy" i sądzę też, że płyta pod tym tytułem akurat była świetnie promowana).
Tylko że jak piosenka jest bardzo znana to mimo woli wpływa na nasze opinie o niej (wręcz podświadomie) możemy jej nie lubić lub uwielbiać jednak trudno jest przejść obojętnie obok... Icon_idea
12.09.2014 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #106
RE: Mychartsowy Top U2
ja tam może podszedłem tak samo, a może zupełnie inaczej... plącze mi się w tej chwili to wszystko Icon_razz

jedno jest pewno: kultowa kiedyś dla mnie grupa, teraz znaczy dla mnie już raczej bardzo mało.... mam innych Idoli! Icon_smile
12.09.2014 02:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #107
RE: Mychartsowy Top U2
Biez wodki nie razbieriosz! Icon_wink
12.09.2014 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #108
RE: Mychartsowy Top U2
Sundrajta napisał(a):Biez wodki nie razbieriosz!

ja?
eh, z kim ja rozmawiam po tej drugiej stronie? Icon_wink
12.09.2014 02:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #109
RE: Mychartsowy Top U2
(12.09.2014 02:07 PM)Sundrajta napisał(a):  Tylko że jak piosenka jest bardzo znana to mimo woli wpływa na nasze opinie o niej (wręcz podświadomie) możemy jej nie lubić lub uwielbiać jednak trudno jest przejść obojętnie obok... Icon_idea

?? Nie zgadzam się w ogóle, popularność utworu nie wpływa u mnie na jego odbiór. W jaki sposób w ogóle? Co innego, jeśli słyszało się go zbyt wiele razy i się zwyczajnie znudził, choć staram się i tego nie brać pod uwagę.
No co do "Love Comes Tumbling" to zauważyłem że wiele ludzi ma do tego sentyment, może przez LP3 (w końcu było wielkim hitem).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 03:15 PM przez Dobromiera.)
12.09.2014 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #110
RE: Mychartsowy Top U2
(12.09.2014 02:28 PM)Listoholik napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):Biez wodki nie razbieriosz!
ja?
eh, z kim ja rozmawiam po tej drugiej stronie? Icon_wink
Z pracoholikiem forumowym, rzecz oczywista. Icon_lol
12.09.2014 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #111
RE: Mychartsowy Top U2
Artur.O napisał(a):"Love Comes Tumbling" to zauważyłem że wiele ludzi ma do tego sentyment, może przez LP3 (w końcu było wielkim hitem).

nie zauważyłem, aby tam aż takim wielkim hitem było... tylko 22 tygodnie na liście i chociaż doszło do pierwszego, to nie umywa się do:

Beautiful Day - 46 tygodni
One - 41 tygodni
Unchained Melody - 41 tygodni
Staring at the Sun - 37 tygodni
Ordinary Love - 34 tygodnie

;/
12.09.2014 03:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #112
RE: Mychartsowy Top U2
"Tylko"? 22 tygodnie to sporo czasu przecież. Może nie obecnie kiedy byle co siedzi po 34 tygodnie Icon_razz2 ale w podsumowaniu rocznym było w top3 jak dobrze pamiętam.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.09.2014 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #113
RE: Mychartsowy Top U2
Artur.O napisał(a):obecnie byle co siedzi po 34 tygodnie

a to "Ordinary Love" masz na myśli? Icon_wink2



ale był kiedyś taki rok... 1985

a zresztą, wszystko jest do sprawdzenia:

1. 386 3 2 17 GEORGE MICHAEL — Careless Whisper
2. 385 1 1 16 U2 — Love Comes Tumbling
3. 382 1 2 20 U2 — The Unforgettable Fire


Icon_smile2



i dwoma punktami nie stało się przebojem roku Icon_biggrin
12.09.2014 06:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #114
RE: Mychartsowy Top U2
Artur.O napisał(a):co do "Love Comes Tumbling" to zauważyłem że wiele ludzi ma do tego sentyment, może przez LP3
ja w ogóle się nie załapałem na rok 1985 na liście a ww. utwór uwielbiam, musiałem go poznać we wczesnych latach 90., choć kompletnie nie pamiętam w jakich okolicznościach
12.09.2014 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Mychartsowy Top U2
Ale jaja, nie ma Magnificent Icon_lol
24.11.2019 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #116
RE: Mychartsowy Top U2
prz_rulez napisał(a):Ale jaja, nie ma Magnificent
Za to jest fatalne Get On Your Boots.

Radio Epsilon
24.11.2019 06:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #117
RE: Mychartsowy Top U2
prz_rulez napisał(a):Ale jaja, nie ma Magnificent
że dobrze? Icon_wink
24.11.2019 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
RE: Mychartsowy Top U2
(24.11.2019 06:54 PM)EVENo napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Ale jaja, nie ma Magnificent
Za to jest fatalne Get On Your Boots.
Magnificent jest za mocno nadmuchany. Wolę już Get on. Ale z tych utworów, które lubię to tutaj jest tylko jeden.
24.11.2019 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #119
RE: Mychartsowy Top U2
Nie ma Numb, który bardzo lubię a z ostatnich "Love Is Bigger Than Anything In Its Way " przykuł moją uwagę.
24.11.2019 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #120
RE: Mychartsowy Top U2
kajman napisał(a):Magnificent jest za mocno nadmuchany. Wolę już Get on.
Mam identyczne zdanie. Czyli bardzo dobrze, że nie ma, podobnie jak "I'll go crazy..." Icon_razz2
miszony napisał(a):"Love Is Bigger Than Anything In Its Way " przykuł moją uwagę.
Niestety nie mógł się załapać ze względów czasowych.
A generalnie myślę całkiem w sam raz zestaw, chociaż mi brakuje bardzo "Unchained Melody" (mój ich nr 1) i "If God Will Send His Angells".

WOLNE MEDIA!!!
25.11.2019 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości