Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Notowanie nr 1.

Raczej nie udzielam się specjalnie w wątkach z komentarzami, bo - tak jak z muzyką - zamiast gadać wolę oglądać Icon_smile2
Nie jestem specjalnie znawcą futbolu, więc wymądrzać się nie mam zamiaru.
Ale swoje widzę, a tak się złożyło, że widziałem wszystkie szesnaście meczów na żywo. no może 15 i 3/4, bo końcówkę meczu, który kończył się przed 5 rano, obejrzałem tuż po 5, z odtworzenia. Na szczęście byłem na tyle przytomny zanim "odjechałem", że nastawiłem "rec" Icon_smile2

Jest to zdecydowanie subiektywna ocena tych meczów, na którą wpływ poza samym widowiskiem, mają m.in. poziom zaskoczenia (Kostaryka) czy rozczarowania (Argentyna).
Dodam, że nr 1 zasłużył jako jedyny wg mnie na ocenę 5, a nr 16 na 1.

I runda grupowa.

pozycja
wynik na boisku
mój typ
drużyny
grupa

01. 1:5 . 1:0 . Hiszpania - Holandia / B. /
02. 1:3 . 2:0 . Urugwaj - Kostaryka / D. /
03. 2:1 . 1:0 . Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia / C. /
04. 3:0 . 1:0 . Francja - Honduras / E. /
05. 3:1 . 3:0 . Brazylia - Chorwacja / A. /
06. 4:0 . 2:1 . Niemcy - Portugalia / G. /
07. 1:2 . 0:0 . Anglia - Włochy / D. /
08. 1:2 . 1:2 . Ghana - USA / G. /
09. 1:1 . 1:0 . Rosja - Korea Południowa / H. /
10. 2:1 . 2:1 . Chile - Australia / B. /
11. 3:0 . 1:0 . Kolumbia - Grecja / C. /
12. 2:1 . 1:1 . Szwajcaria - Ekwador / E. /
13. 2:1 . 2:0 . Argentyna - Bośnia i Hercegowina / F. /
14. 2:1 . 2:0 . Belgia - Algieria / H. /
15. 1:0 . 2:0 . Meksyk - Kamerun / A. /
16. 0:0 . 0:1 . Iran - Nigeria / F. /


Goal Top 3:

1. Robin van Persie (na 1:1)
2. Neymar (jego pierwszy)
3. Gervinho (na 2:1)

brałem pod uwagę jeszcze drugą bramkę Arjena Robbena, ale nie podobało mi się ośmieszenie Ikera...

Koszmarek (a może głupota, kretynizm):
zachowanie Maximiliano Pereiry w 92 minucie meczu i czerwona kartka.

ciekawe czy druga runda też będzie live Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.06.2014 09:45 AM przez Yacy.)
18.06.2014 02:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #2
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Fajne zestawienie. Życzę kolejnej rundy Live, bo w trzeciej, to już nie będzie możliwe (chyba, że na dwa telewizory Icon_wink2)

Yacy napisał(a):01. 1:4 . 1:0 . Hiszpania - Holandia / B. /
Zabrałeś Holendrom jedną bramkę.

A tak w ogóle, to pierwsze i ostatnie w pełni zasłużone. Niemcy - Portugalia osobiście dałbym wyżej, bo wg mnie mecz tej samej klasy co Holendrów z Hiszpanami.

Yacy napisał(a):brałem pod uwagę jeszcze drugą bramkę Arjena Robbena, ale nie podobało mi się ośmieszenie Ikera
No niestety Iker już nie jest tym samym zawodnikiem co jeszcze cztery, czy nawet dwa, lata temu. Chociaż w finale w RPA kibicowałem Holendrom, to obstawiając wynik, większe szanse dawałem Hiszpanom, bo mieli lepszego bramkarza. Dobry bramkarz na tak wyrównanym poziomie to połowa sukcesu. Dlatego duże szanse mają Niemcy, Francuzi, Belgowie, Meksykanie, bo mają dobre wyrównane drużyny i świetnych bramkarzy. Nie tylko Robben ośmieszył Ikera, Van Persie zrobił to przy obu bramkach, wrzucając pierwszą za kołnierz (i to z główki), a drugą odbierając bezpośrednio bramkarzowi.

A bramka Messiego, Ci się nie podobała? Wiem, że zdążył nas do takich przyzwyczaić, ale mało który piłkarz zrobiłby coś podobnego.

Yacy napisał(a):Koszmarek (a może głupota, kretynizm):
A dla mnie zachowanie Pepe. Chłopak po raz kolejny potwierdził, że w meczach o wysoką stawkę jego miejsce jest na ławce rezerwowych. Na poziomie reprezentacyjnym trzeba też myśleć, i to przede wszystkim o drużynie, a nie o sobie. Być może dobrze, że zrobił to już teraz przynajmniej nie zaszkodzi drużynie w następnym meczu.
18.06.2014 08:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Rincewind napisał(a):Życzę kolejnej rundy Live, bo w trzeciej, to już nie będzie możliwe
ale nagranie gwarantuje obejrzenie drugiego meczu przed kolejną grupą, bo mecze będą co 4 godziny Icon_smile2 tylko niestety zapewne już będzie znany wynik...
Rincewind napisał(a):Zabrałeś Holendrom jedną bramkę.
przepraszam, już oddaję Icon_smile2 ale pisałem, że nie podobało mi się jak Robben to zrobił. może dlatego jej nie uwzględniłem Icon_razz
Rincewind napisał(a):Nie tylko Robben ośmieszył Ikera
ok. Robben upokorzył...
Rincewind napisał(a):A dla mnie zachowanie Pepe.
dla mnie tamten był głupszy, bo to już były sekundy od zejścia do szatni. ale ok. obaj się nie popisali.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.06.2014 09:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
bardzo fajny wątek Icon_smile2.
pozwolisz, że czasem coś tutaj naskrobię? bo osobnego wątku u siebie nie chce mi się zakładać, a na fejsie nie o wszystkim mi się chce pisać Icon_wink2.
o własnym sklasyfikowaniu meczów nie myślałem, ale na pewno pierwsze miejsce byłoby takie samo. i ostatnie również. to był jedyny mecz, który był nędzny. inne nie były nawet słabe ani przeciętne. inne były w najgorszym przypadku dobre, a niektóre były znakomite. tak na szybko, to u mnie drugie miejsce zająłby Włochy-Anglia.

po pierwszej kolejce myślałem sobie też nad klasyfikacją piłkarzy, których gra najbardziej mi się podobała. tak na szybko, w minutę wymyślone. była to trójka: 1. Robben, 2. Van Persie, 3. Benzema.

i jeszcze o bramkach. ależ mnogość autentycznie pięknych i niesamowitych goli! Icon_biggrin3 ale po kilku obejrzeniach bramka Van Persiego bije wszystkie na głowę. tak sobie oglądam i oglądam i się utwierdzam, że to jedna z najwspanialszych bramek jakie w życiu widziałem! dzisiejsza bramka Cahilla fantastyczna, owszem, ale dla mnie zdecydowanie za Van Persie'm. mam nadzieję, że ktoś gdzieś zrobi jakiś filmik, w którym będzie zestawienie wszystkich bramek, żeby potem móc łatwo zrobić ich klasyfikację Icon_wink2.

dobra, kończę i lecę do łazienki, a potem do roboty. no bo kolejny mecz sam się nie obejrzy Icon_wink2.
18.06.2014 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
w klasyfikacji największy kretyn mistrzostw na czoło wysuwa się Song. wynik mocno wyśrubowany. Pereira zostaje w tyle.
19.06.2014 10:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
ech wczoraj napisałem posta. niekrótkiego. i po meczu zamiast wyślij zrobiłem podgląd i wyłączyłem forum Icon_confused

może małe co nieco napiszę ale już nie tyle.
ku3a napisał(a):bardzo fajny wątek .
miałem do wyboru albo kolejne notowanie Mojej Listy, albo taki wątek. jak widać notowania ML jeszcze nie ma...
ku3a napisał(a):pozwolisz, że czasem coś tutaj naskrobię?
pisz, pisz Icon_smile2
ku3a napisał(a):o własnym sklasyfikowaniu meczów nie myślałem
jakoś tak w sumie przez przypadek, bo przy okazji Mundialu, który rozgrywany na forum.lp3.pl przy każdym meczu coś tam sobie popisuję. zdanie, słowo, dwa słowa ... i punkciki. i tak mi się skojarzyło z listą. no i musiałem ułożyć notowanie Icon_smile2
w sumie zaskoczyłeś mnie, że nr 1 i szczególnie nr 16 masz taki sam. bo czytałem różnych najsłabszych meczach, ale o tym niekoniecznie. no ja ledwo wytrzymałem do końca...

Van Persie nr1!!! Icon_smile2 Benzema też gdzieś wysoko. Robbena dyskwalifikuje to, że go po prostu nie lubię. doceniam, ale nie lubię...

jeśli chodzi o reprezentacje to nr 1 Holandia. nr 2? Francja i dalej Niemcy. na końcu Iran, bo właściwie ich ... nie pamiętam. Icon_smile2

o tak Song nr 1! Mam nadzieję, że nie do pobicia!

jeden typ na bramkę II kolejki już mam. nie jakaś spektakularna, ale mi się bardzo spodobała, bo Gervinho mógł się poddać, mógł upaść. szkoda, że nie poszli za ciosem. właściwie poszli ale bez rezultatu.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.06.2014 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Yacy napisał(a):ech wczoraj napisałem posta. niekrótkiego. i po meczu zamiast wyślij zrobiłem podgląd i wyłączyłem forum Icon_confused
wydaje mi się, że właśnie dlatego kilka tygodni temu nie opublikowałem w piątek forumowej LP3. nie pamiętam, ale to była jedyna interpretacja. która mi przychodziła do głowy...
Yacy napisał(a):Robbena dyskwalifikuje to, że go po prostu nie lubię. doceniam, ale nie lubię...
rozumiem. też tak mam z kilkoma graczami. na czele z CR7 Icon_wink2. za to bardzo lubię i cenię Messiego.
Yacy napisał(a):jeden typ na bramkę II kolejki już mam. nie jakaś spektakularna, ale mi się bardzo spodobała, bo Gervinho mógł się poddać, mógł upaść.
fantastyczna! no bo przecież nie sam strzał się liczy, ale cała akcja, całe dojście do sytuacji w której strzał mógł zostać oddany Icon_smile2.
za dużo już tych pięknych bramek, żeby pamiętać Icon_smile2.
Yacy napisał(a):szkoda, że nie poszli za ciosem. właściwie poszli ale bez rezultatu.
ale myślę, że spokojnie dadzą radę. no bo Grecja...
19.06.2014 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
co za fantastyczny mecz (URU-ENG)!!
u mnie wysuwa się na czoło klasyfikacji!
a więc moja czołówka meczów obecnie wygląda tak: 1. URU-ENG, 2. NED-ESP, 3. ITA-ENG.
dwa wspaniałe mecze Anglików, ale dwie porażki... mam jednak nadzieję, że Włosi teraz wygrają i w trzeciej kolejce jeszcze będą wielkie emocje!
19.06.2014 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
ku3a napisał(a):za to bardzo lubię i cenię Messiego.
mam nadzieję, że jeszcze pokaże małe co nieco na tych MŚ Icon_smile2
ku3a napisał(a):u mnie wysuwa się na czoło klasyfikacji!
w II rundzie na razie nr 1 Icon_smile2
w 50 minucie meczu Włochów z Kostaryką Anglicy pakują się do domu... ale to jeszcze 40 minut i na 100% wynik się zmieni Icon_wink2
. z tym, żeby było jasne - kibicuję Kostarynianom Icon_smile2 A sam mecz całkiem, całkiem Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.06.2014 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
no i wynik się nie zmienił, a Kostaryka jednym golem usmażyła dwie pieczenie: wyrzuca Angoli i komplikuje życie Włochom

cieszy mnie bardzo to wszystko Icon_smile
20.06.2014 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
mnie też cieszy. Icon_smile2

ja jestem w dobrej sytuacji, bo w przeciwieństwie do wielu osób na forach, nie mam drużyny, której bardzo nie lubię! Lubię kilka ale nawet w przypadku Argentyny nie żałowałbym gdyby było 0:0. Szkoda mi oczywiście Ghany, mimo, że i tak maja taki wynik, że ho, ho. a Bośniacy i Hercegowianie (?) sami w sumie sobie zapracowali na taki wynik... no i zaczynamy się lubić z Francją Icon_smile2
nie wiem komu jutro kibicować, żeby Ghana miała szansę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.06.2014 02:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
Yacy napisał(a):nie wiem komu jutro kibicować, żeby Ghana miała szansę
najlepiej żeby wygrała Portugalia... i w sumie bardzo mnie ciekawi czy podołają ale coś mi mówi że Ronaldo wreszcie coś strzeli, tylko ...czy to wystarczy? Icon_lol
22.06.2014 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
ależ się muszę gimnastykować, żeby nie poznać wyniku Chorwacji z Meksykiem... Właśnie oglądam II połowę z odtworzenia. Wcześniej wynik meczu Hiszpanii z Australią poznałem w przerwie, a też oglądałem z odtworzenia... Muszę wymyślić jakiś schemat na kolejne trzy dni, aby się to nie powtórzyło Icon_smile2
A jeśli chodzi o ten wcześniejszy mecz to tragicznie mi się go oglądało ... Stroje Hiszpanów - koszmarne! Doznania estetyczne w czasie tego meczu -1! Icon_razz

Skoro już tu jestem to...

Notowanie nr 2.

Nie było tak złego meczu jak w rundzie pierwszej. Generalnie średnia nieco wyższa!

II runda grupowa.

pozycja
wynik na boisku
mój typ
drużyny
grupa

01. 2:2 . 3:0 . Niemcy - Ghana / G. /
02. 2:1 . 2:0 . Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej / C. /
03. 2:3 . 0:3 . Australia - Holandia / B. /
04. 2:4 . 2:0 . Korea Południowa - Algieria / H. /
05. 2:1 . 0:2 . Urugwaj - Anglia / D. /
06. 2:5 . 1:2 . Szwajcaria - Francja / E. /
07. 0:2 . 2:1 . Hiszpania - Chile / B. /
08. 1:0 . 3:0 . Argentyna - Iran / F. /
09. 0:0 . 3:1 . Brazylia - Meksyk / A. /
10. 2:2 . 2:2 . USA - Portugalia / G. /
11. 0:1 . 2:1 . Włochy - Kostaryka / D. /
12. 1:0 . 0:1 . Nigeria - Bośnia i Hercegowina / F. /
13. 1:2 . 1:1 . Honduras - Ekwador / E. /
14. 0:4 . 0:2 . Kamerun - Chorwacja / A. /
15. 1:0 . 2:1 . Belgia - Rosja / H. /
16. 0:0 . 1:0 . Japonia - Grecja / C. /

Goal Top 3:

1. Gervinho
2. Suarez (na 1:0)
3. Robben (po rajdzie na 0:1)

nie dałem rady musiałem docenić Holendra... Pod uwagę brałem jeszcze bramkę Algierii na 1:0.

Koszmar:

1. Song! Icon_evil

i znów cała szesnastka live! chociaż pierwszy niedzielny mecz z lekkimi zakłóceniami...

czas na rundę nr III Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.06.2014 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: MÓJ MUNDIAL BRAZYLIA 2014
ech... nie wkleiłem...

Notowanie nr 3.

Chyba najsłabsza runda. Były niezłe mecze ale nie było jakiegoś takiego "ach".

III runda grupowa.

pozycja
wynik na boisku
mój typ
drużyny
grupa

01. 2:3 . 0:2 . [b] Nigeria - Argentyna / F. /
02. 2:0 . 2:1 . [b] Holandia - Chile / B. /
03. 1:4 . 0:3 . [b] Kamerun - Brazylia / A. /
04. 0:3 . 0:1 . [b] Honduras - Szwajcaria / E. /
05. 2:1 . 0:1 . [b] Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej / C. /
06. 1:3 . 0:1 . [b] Chorwacja - Meksyk / A. /
07. 1:4 . 0:2 . [b] Japonia - Kolumbia / C. /
08. 3:1 . 1:1 . [b] Bośnia i Hercegowina - Iran / F. /
09. 1:1 . 1:1 . [b] Algieria - Rosja / H. /
10. 0:0 . 1:1 . [b] Kostaryka - Anglia / D. /
11. 2:1 . 1:0 . [b] Portugalia - Ghana / G. /
12. 0:3 . 1:2 . [b] Australia - Hiszpania / B. /
13. 0:1 . 0:1 . [b] Włochy - Urugwaj / D. /
14. 0:1 . 0:2 . [b] Korea Południowa - Belgia / H. /
15. 0:0 . 1:2 . [b] Ekwador - Francja / E. /
16. 0:1 . 0:2 . [b] USA - Niemcy / G. /

Goal Top 3:

1. Messi z wolnego
2. Musa na 2:2!!!
3. Memphis Depay z asysty Robbena.

Koszmar:

1. Suarez.

na ile dałem radę to było live. przeważnie zaraz po oglądałem z nagrania. ostatnie dwa dwumecze oglądałem na TV+laptop. ale to jednak nie to...
a dziś drugi mecz obejrzę dopiero gdzieś od 1:00... i jutro podobnie...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.06.2014 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości