Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tip wszech czasów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: Tip wszech czasów
Kylie Minogue - The Loco-Motion



Nigdy nie wiem jak mam tagować ten utwór, są trzy wersje i każda z nich ma potwierdzenie na którymś z wydań singli. U mnie w głośnikach - koniecznie wersja powyżej. Nie wiem, czy z tego kawałka da się wycisnąć więcej, niż zrobiła tutaj Kylie.
Aż żal, że tego utworu wciąż nie ma (w tej wersji) na Spotify'u...

EDIT: A jednak jest. Tyle że po zmianie kraju zamieszkania na Australię...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2017 12:56 AM przez prz_rulez.)
30.09.2016 09:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Tip wszech czasów
Kury - Jesienna deprecha



Hmm... Ta.
Cieszę się, że Tymon Tymański nie ma jednoznacznie negatywnego stosunku do tego utworu, bo inaczej pewnie *musiałbym* się tego wstydzić.
Obojętnie jakie były intencje twórców i jakie są opinie słuchaczy - dla mnie ten utwór zawsze był bardzo serio. No, może poza tym brazylijskim serialem. Chociaż... Kiedy już nawet guilty pleasure nie jest w stanie rozweselić... To znak, że NAPRAWDĘ jest źle.
14.11.2016 01:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
RE: Tip wszech czasów
Natasha Bedingfield - Unwritten

Chyba są po prostu takie utwory, które poza elegancką produkcją i innymi mierzalnymi wartościami (dobra, wiem, stwierdzenie "elegancka produkcja" również można podważyć) mają szczęście trafić na odpowiednie podłoże w danym momencie życia odbiorcy. I tak chyba było u mnie z "Unwritten". Co ciekawe, ta niezwykle pozytywna i w sumie trochę naiwna piosenka trafiła na niekoniecznie najlepszy czas mojej ziemskiej egzystencji, a mimo to spędziła aż osiem tygodni na miejscu pierwszym mojej listy. Kawałek do dzisiaj lubię, choć może niekoniecznie trafia już do mnie w tak dołujące dni jak to drzewiej bywało bywało.
25.03.2017 12:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Tip wszech czasów
Ashbury Heights - Spiders


Trochę taki zespół nemo. Pomimo dość korzystnego, szwedzkiego pochodzenia, wielkiego sukcesu nie odnieśli (na Myszce niestety również [b]nie[/i]). Specyficzne brzmienie, zmiany wokalistek oraz problemy z wytwórnią na pewno miały na to wpływ. Niby w końcu się ogarnęli, ale jakoś nie mogę się nawet wziąć za pełny odsłuch ich ostatniej płyty (a to już jakieś dwa lata minęły od premiery), a to, co usłyszałem, średnio mnie zachęca. No, ale zostawili po sobie dość mocny, pajęczy akcent. Na tyle mocny, że znalazł się w tipie.
25.03.2017 01:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Tip wszech czasów
Evanescence - Even In Death


Przy całym zadowoleniu z faktu, że coś ruszyło w obozie Evanescence, to uważam, że nowa wersja "Even In Death" nie umywa się do starej.
Z tą starą w moim przypadku związana jest historia... której nigdy nie było. Wizja została jednak w mojej głowie na zawsze...
25.03.2017 01:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #86
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):[b]nie[/i]
jakie ekspresyjne pomieszanie tagów, lubię (y)

prz_rulez napisał(a):Natasha Bedingfield - Unwritten
to jest zdecydowanie jej najlepszy utwór, przynajmniej spośród tych singlowych
i zgadzam się, że poza doskonale wyważoną sferą produkcyjną, ma w sobie coś na tyle szczerego i pozytywnego, że aż chce się dać mu się ponieść!

prz_rulez napisał(a):dla mnie ten utwór zawsze był bardzo serio
no tak, depresja poważny temat

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2017 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Tip wszech czasów
AKT! napisał(a):jakie ekspresyjne pomieszanie tagów, lubię (y)
Przez przypadek, ale w sumie zostawię.
AKT! napisał(a):ma w sobie coś na tyle szczerego i pozytywnego, że aż chce się dać mu się ponieść!
Nie wiem, czy szczerego, w głowie Natashy nie siedzę, ale fakt. Czasem lubiłem się ponieść. No, ale kto nie lubi ponieść się optymizmowi?
AKT! napisał(a):no tak, depresja poważny temat
Cieszę się, że się ze mną zgadzasz (brałem jeszcze pod uwagę ironię, ale liczę na to, że nie kpisz sobie z osób z poważnymi problemami...).
25.03.2017 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #88
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Nie wiem, czy szczerego, w głowie Natashy nie siedzę, ale fakt.
tak brzmi

prz_rulez napisał(a):ale kto nie lubi ponieść się optymizmowi?
do dzisiaj myślałem, że ty i w sumie nadal nie jestem pewien, czy mogę ci w tym względzie wierzyć xD nie wydajesz się przekonany

dzisiaj miałem w spożywczym taką sytuację -- ja już płacę, prawie wychodzę, wchodzi jakaś stara kobieta; pani kasjerka, kulturalna, mówi pierwsza "dzień dobry", a w odpowiedzi słyszy "czy taki dobry, to się zobaczy" xDDDDDDDDDD

życzę ci, bez okazji, żebyś nigdy nie był tą kobietą, która weszła do sklepu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2017 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Tip wszech czasów
AKT! napisał(a):do dzisiaj myślałem, że ty i w sumie nadal nie jestem pewien, czy mogę ci w tym względzie wierzyć xD nie wydajesz się przekonany
Bo chcieć to nie zawsze móc. Od chcenia nie dostaniesz skrzydeł.
AKT! napisał(a):życzę ci, bez okazji, żebyś nigdy nie był tą kobietą, która weszła do sklepu Icon_wink
Może miała po prostu zły dzień?
26.03.2017 02:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #90
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Może miała po prostu zły dzień?
nie kumasz, widzę; tym usilniej życzę Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2017 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Tip wszech czasów
Echhh.
No dobra, domyślam się, że chodzi Ci o głębszą życiową postawę, ale nawet najbardziej optymistyczne osoby mogą mieć gorszy dzień...
27.03.2017 06:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #92
RE: Tip wszech czasów
prawda, prawda, ale energia i ta pozytywna, i ta negatywna są zaraźliwe i warto mieć to zawsze na uwadze -- rozumiem, że nie zawsze się da, ale mimo wszystko; można sobie tego życzyć Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2017 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #93
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):I tak chyba było u mnie z "Unwritten"
nie tylko u Ciebie.
Doskonale pamiętam ten czas. "Unwritten" to ponadczasowy przebój. Wiedziałem to już 10 lat temu Icon_smile
27.03.2017 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Tip wszech czasów
Tomekk napisał(a):"Unwritten" to ponadczasowy przebój. Wiedziałem to już 10 lat temu Icon_smile
Ja bym niestety wstrzymał się z tą opinią. Nie wiem, czy za kolejne 10 lat nie zginie u mnie gdzieś w otchłani.
27.03.2017 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #95
RE: Tip wszech czasów
ja też traktowałem go już wtedy w kategoriach bardziej uniwersalnych niż miła piosenka do radia na kilka tygodni; nie jest to może nic nadzwyczajnego, ale zdecydowanie wyróżnia się i miło się do niego wraca

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.03.2017 01:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Tip wszech czasów
Seether Feat. Amy Lee - Broken

A tu ciekawy przypadek. Choć numer oczywiście znam doskonale, na pamięć niemalże, to wzmożoną słuchalność na moim last.fmie można zanotować dopiero od 2015, a słuchalność w ogóle - od 2012. Wywindowywanie nieco ze względu na sentyment odniosło skutek i dzięki temu kawałek jest już w tipie.
04.05.2017 07:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #97
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Backstreet Boys - I Want It That Way
doskonale pamiętam wielki "boom" na ten przebój.
W ogóle się nie zestarzał.
05.05.2017 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #98
RE: Tip wszech czasów
(28.03.2017 01:59 AM)AKT! napisał(a):  ja też traktowałem go już wtedy w kategoriach bardziej uniwersalnych niż miła piosenka do radia na kilka tygodni; nie jest to może nic nadzwyczajnego, ale zdecydowanie wyróżnia się i miło się do niego wraca

Zgadzam się.
W ogóle jako dzieciak uwielbiałem jej piosenki. Icon_biggrin Więc "These Words", "I Bruise Easily" czy "Soulmate" też darzę uczuciem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.06.2017 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #99
RE: Tip wszech czasów
ostatnia partia bez szału
ten seether to już wtedy był blamaż, ale to bsb to jeden z ich gorszych przebojów
ja zawsze najbardziej lubiłem od nich "the call" i "i just want you to know", czyli późny okres

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.06.2017 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
RE: Tip wszech czasów
Serio uważasz, że "Broken" to był blamaż? Icon_eekIcon_rolleyes
A "The Call" już jest Icon_wink "I Want It That Way" zyskało u mnie stosunkowo niedawno.
24.06.2017 01:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje głosy na 23. Trójkowy Top Wszech Czasów prz_rulez 5 2 737 27.12.2016 10:27 PM
Ostatni post: kajman
  Moje głosy na 22. Top Wszech Czasów prz_rulez 6 1 787 28.12.2015 10:57 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Moje głosy na 21. Top Wszech Czasów prz_rulez 2 1 261 31.12.2014 02:16 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości