Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tip wszech czasów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Tip wszech czasów
Anastacia - Left Outside Alone



Już od dłuższego czasu brakowało mi tu Anastacii, ale jednocześnie coś brakowało mi w odsłuchach... Ale w końcu wróciłem do "Left Outside Alone" i w końcu złapało. Swoją drogą, paradoks to czy nie, ale największym przebojem okazał się utwór z okresu po ciężkich przeżyciach, związanych z leczeniem raka.

Junior Senior - Move Your Feet



Gdy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór w 2003 roku, pomyślałem: "o rany, to jest coooooooooool Icon_exclaim ". Czegoś takiego jeszcze nie było. Do dzisiaj z przyjemnością wracam do tego hiciora nieistniejącego już duńskiego duetu.

M.I.A. - Jimmy



W 2007 roku to była rewelacja. Dziki orgazm z powodu M.I.A., a zwłaszcza jej przebojowego "Jimmy", opierającego się (pod względem melodii) na starym, bollywoodzkim hiciorze. Dzisiaj ten entuzjazm nieco już przygasł, ale wciąż wystarczy na tip.

Norah Jones - Feelin' The Same Way



A teraz utwór, który bardzo lubię... śpiewać. I nawet w tym przypadku nie wychodzi mi to tak źle. Może nawet kiedyś pojawi się jakiś wyciek online?

Seventeen - Niezwyczajna miłość



I kolejny z tych utworów, które wiążą się ze wspomnieniami z dzieciństwa. Sixteen już nie istniało, ale i tak było całkiem nieźle! Szkoda, że za tym kawałkiem nie poszło nic dalej. Ale ten kawałek pamiętam do dzisiaj. Jego pierwsze miejsce na Komputerowej Liście Przebojów też Icon_wink2 .

Mandaryna - Ev'ry Night



O ile Modern Talkin i "Ukryte" mogły zniesmaczyć, to po tym utworze zostanę zapewne zlinczowany... Ja jednak od początku twierdziłem, że to mógł być przynajmniej skromny przebój w Europie. A że miał miejsce Sopot i wszystko późniejsze... Cóż... C'est la vie...

O-Zone - Dragostea din tei



Długo zwlekałem z wrzuceniem tego kawałka, znacznie dłużej niż z "Despre tine". Też został trochę zgrany, choć może nie aż tak bardzo w mediach, bo te po lecie w większości wymazały z pamięci jego istnienie. Ja pamiętałem i pamiętam, bo to wielki przebój był i otwarcie wrót dla muzyki z Rumunii i Mołdawii, Akcentów i Inny...ch. Troszkę przykryło się kurzem, ale dzisiaj zrobiłem renowację Icon_wink
(Dzisiaj jest jakiś szczęśliwy dzień, tyle utworów weszło.pl Icon_razz2 )

Las Ketchup - The Ketchup Song (Aserejé)



To żeby dopełnić listę letnich hitów, pojawia się Las Ketchup. Podobny przypadek jak z O-Zone, z tym, że to raczej był kres ogromnego zainteresowania muzyką hiszpańską i latynoską w ogóle. Wcześniej jednak Las Ketchup z przytupem dopełniły ostatniego aktu.

Akcent - Kylie




Z tym utworem wiąże się nieco zabawna historia... Pewnego dnia dziewczyna z mojej klasy przez cały dzień nuciła pod nosem: "just a chance..." i inne wersy z refrenu i mówiła, że to "Kylie". No to ja myślałem, że to nowy singiel Kylie Minogue. Szukałem gdzie się dało, nawet pytałem ludzi po hubach (ten, kto intensywnie korzystał z różnych dobrodziejstw internetu wie, o co chodzi) - i nic. W końcu wrzuciłem odłamki tekstu, które zapamiętałem + "Kylie" i po jakimś czasie znalazłem jakiś Akcent i utwór "Kylie". No cóż. Kylie to nie była, ale i tak był to instant hit.
"Kylie" to ich największy, ale nie jedyny przebój. Grupa wciąż istnieje, choć obecnie już... jednoosobowo.
C.d.n.(?)

Arctic Monkeys - Crying Lightning



Przy premierze ten utwór raczej nie zapowiadał się w żadnym stopniu na kandydata do topu wszech czasów (czy choćby tipu), ale przez pewną swoją "przebojową nienachalność" rosnął w siłę. Na last.fmie to już mój numer trzy Małpek, a Arctiki jako zespół to mój numer cztery w wykonawcach, więc jest to wynik zacny. Zobaczymy, czy przebiją się do topu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2014 05:43 PM przez prz_rulez.)
05.08.2014 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Junior Senior - Move Your Feet
ja też to poznałem w 2003 r. Chyba nawet dzięki Trójce i także wywarło na mnie pozytywne wrażenie.
Do tej pory brzmi genialnie. Super przebój.
05.08.2014 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Tip wszech czasów
Melanie Fiona - Monday Morning


Choć piosenka nie jest zbyt wesoła, to kojarzy mi się dobrze, a mianowicie... ze Słowenią. Tak, wtedy dość często leciała w tamtejszych radiostacjach Icon_smile Dlatego też jak na prosty pop song dość łatwo znalazła się w tym zestawie. Choć pod tą prostotą kryje się chyba idealny wzór na pop piosnkę Icon_smile
A teraz idę nucić papara papapararapa...
10.08.2014 03:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Tip wszech czasów
Lady Gaga - Bad Romance


Moja ogromna fascynacja Lady GaGą skończyła się chwilę po wydaniu płyty "Born This Way", ale do dzisiaj wciąż bardzo lubię kilka numerów.
To, co najbardziej podoba mi się w tym utworze to... BPM-y. I bicik. O tak, bicik jest boski.
10.08.2014 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Tip wszech czasów
Dreamland - Uciec stąd


A to pewnie lekkie zaskoczenie. Skład, który miał jeden szczęśliwy strzał... I tyle. Nawet na koncert Trendy w 2005 roku to było za mało. No, ale przesłanie utworu działa do dzisiaj.
10.08.2014 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Tip wszech czasów
DKA - Marzenia


Był to dla mnie dowód na to, że hip-hop mógł być ambitny, że mógł mówić o czymś innym niż życiu ulicy i ruchaniu lasek (przy okazji używając masy wulgaryzmów). Połowa tekstu "Marzeń" to wypisz wymaluj stan mojego umysłu z przełomu 2003 i 2004 roku. A "Jak by to było" to świetne studium egzystencjalne - powaga. No i to flow, niby nie wybitne, ale jest w tym coś... Ach.
No i Daniel Kaczmarczyk, czyli DKA, miał na koncie sukcesy sportowe, tak więc szacun za zbliżenie się do renesansowego ideału człowieka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014 03:00 PM przez prz_rulez.)
11.08.2014 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #27
RE: Tip wszech czasów
prz_rulez napisał(a):Kwintesencja zrezygnowania i braku nadziei na lepszy los
Pamiętam ten numer z młodości. Morrissey śpiewał o takich rzeczach milion razy lepiej, jakby co.
11.08.2014 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Tip wszech czasów
Karramba - Pocałuj mnie w dupę


Zdecydowałem, że już teraz będzie czas na ten hip-hopowy klasyk.
Moje podejście do tego utworu ewoluowało wraz z czasem. Sam skład poznałem przy podawaniu pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się albumów w Polsce podczas "Kolejki - listy przebojów". Sam numer zaś usłyszałem po raz pierwszy u córki chrzestnej mojej mamy. Na początku gimnazjum wydawał mi się niezmiernie wulgarny - byłem wtedy wciąż typem "grzecznego dziecka", co bał się powiedzieć kurde. Przez kilka lat ten stosunek mimo wszystko niewiele się zmieniał, aż nagle w liceum (last.fm wskazuje na pierwsze przesłuchanie od 2006 roku w dniu 19 lipca 2008)... Zaczęło mi się podobać! A wręcz czasami lubiłem się przy tym wyżywać... Dziś mam już raczej dystans do tego kawałka, aczkolwiek wciąż mam taki lekki dreszczyk, siedząc w Przemyślu, czy przypadkiem sąsiedzi się nie oburzą...
11.08.2014 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Tip wszech czasów
Kto To & Kasia Wilk - Zero do stracenia
I w Polsce mógł postać taki numerek z powerem Icon_wink Kto To z Kasią Wilk chcieli z tym utworem pojechać na Eurowizję - nie udało się, ale i tak super, że pojawił się taki kawał wykopu. Przyznam uczciwie, iż zdecydowanie wolałem Kasię z Kto To niż w solowym repertuarze.
11.08.2014 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Tip wszech czasów
Drowning Pool - Bodies
Przyznam, iż trochę zwlekałem z tym odsłuchem, gdyż bałem się, jakie będą efekty, ale obawy okazały się bezpodstawne - wciąż brzmi świetnie. Bonnie, choćby za ten kawałek - jesteś wielka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2014 05:43 PM przez prz_rulez.)
11.08.2014 05:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Tip wszech czasów
Kabaret DNO - Formalina
Zwany w pewnych kręgach Ufokiem. Jeśli dobrze pamiętam, to po raz pierwszy widziałem ten skecz w telewizji.
No po prostu wymiata, najlepszy polski mash-up ever Icon_lol
15.08.2014 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Tip wszech czasów
Franka Batelić - Pjesma za kraj

Ashlee Simpson kojarzycie pewnie z "Piece Of Me", które doszło do 50. miejsca LP3. Trzecim singlem z jej debiutanckiego albumu było "La La", które porwało mnie od początku. Z racji dużej konkurencji nie doszedł do szczytu mojej listy i ogólnie przeszedł trochę bokiem (ale nic to). To kawałek, przy którym ma się ochotę rozje*ywać gitary, wywalać telewizory przez okna i robić inne nieprzyzwoite rzeczy.
17.08.2014 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Tip wszech czasów
Гайтана - Два вікна (Haytana - Dva vikna)

Z racji tego, iż jutro wybieram się na Ukrainę (spokojnie, nie na front), to stwierdziłem, iż warto byłoby tu wrzucić coś ukraińskiego. "Dva vikna" to chyba mój ulubiony nieeurowizyjny utwór po ukraińsku (choć mimo wszystko postawiłbym tu znak zapytania). Chciałbym, by dzisiaj na Ukrainie tworzono takie kawałki, bo ostatnio jest raczej średniawo, aczkolwiek w tym momencie mają większe problemy niż brak muzycznych hitów.
18.08.2014 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Tip wszech czasów
Powrót (raczkującego) zestawienia na jedyne prawowite forum.


The Offspring - The Kids Aren't Alright




Ten utwór przez lata pozostawał u mnie w cieniu "Pretty Fly" i "Why Don't You Get A Job?", zresztą, od roku 1999 nie słyszałem go przez prawie dekadę.
Aczkolwiek już w tym 1999 mi się podobał, tylko chyba nie miał szans, by rozwinąć skrzydła. Właściwie stało się to dopiero niedawno. Energetyczny numer, ale z przesłaniem dosyć smutnym.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2014 03:08 AM przez prz_rulez.)
03.12.2014 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Tip wszech czasów
kiedyś wydawało mi się, że to musi być cover The Who ze względu na podobieństwo tytułów Icon_lol
w sumie to był chyba najlepszy singiel z tej płyty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.12.2014 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Tip wszech czasów
Amberlife & Anna Polanski - Day Or Night

http://w154.wrzuta.pl/audio/6Iepl2noh6R/...y_or_night

Czasami są takie utwory, przy których przy premierze stwierdzamy: "okej, spoko", ale trochę gdzieś nam przelatują między palcami. Jednakże po latach nieświadomie wchodzą w nasz umysł, stwierdzamy w końcu, że czas je usłyszeć na nowo - i wtedy wybuchają.
I tak mniej więcej (w bardzo dużym skrócie) było z tym numerem. Amberlife - Litwin i Anna Polanski - Łotyszka polskiego pochodzenia połączyli siły. Chcieli z tym startować w łotewskich preselekcjach do Eurowizji, ale koniec końców nie wiem nawet, czy wystartowali w półfinale, bo informacje w sieci są bardzo ubogie. W każdym razie, do finału Eirodziesmy się nie dostali, a co dopiero do finału Eurowizji. I tak, raczej zapomniani, zostali gdzieś w mojej podświadomości. Ale wyleźli. I wskoczyli do tipu.
Prosty numer, ale ma w sobie to coś
08.12.2014 10:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Tip wszech czasów
Dobra wiadomość po trójkowym topie wszech czasów stwierdziłem, że do stworzenia mojego topu jest bliżej niż dalej! Icon_smile

------------------------------------------------

Alphaville - Sounds Like A Melody





Alphaville to chyba jeden z moich ulubionych zespołów z lat osiemdziesiątych. Lubię "Big In Japan" - ciężko, żebym nie lubił, jeśli Guano Apes stworzyło genialną przeróbkę tego kawałka - ale moim faworytem jest melancholijne "Sounds Like A Melody".
10.01.2015 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Tip wszech czasów
The Searchers - Needles And Pins

10.01.2015 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Tip wszech czasów
Pati Yang - All That Is Thirst



I jeszcze jedna Pati w tipie, czyli razem już trzy. W tym przypadku nie będę się specjalnie rozpisywać, bo chyba każdy zna ten "klasyczny eteryczny" utwór.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2015 01:16 AM przez prz_rulez.)
12.01.2015 01:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Tip wszech czasów
Lady GaGa - Paparazzi





Co mnie urzekło w tym utworze? Chyba jego względna "normalność", pewna liryczność i fakt, iż bardzo dobrze wychodzi on Gadze na żywo. W sumie to dosyć małostkowe argumenty, ale nie zawsze jest się w stanie napisać o danej piosence epopeję na 300 stron.
13.01.2015 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje głosy na 23. Trójkowy Top Wszech Czasów prz_rulez 5 2 741 27.12.2016 10:27 PM
Ostatni post: kajman
  Moje głosy na 22. Top Wszech Czasów prz_rulez 6 1 788 28.12.2015 10:57 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Moje głosy na 21. Top Wszech Czasów prz_rulez 2 1 265 31.12.2014 02:16 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości